Článek

Premiér Fiala se opřel do prezidenta Petra Pavla a bránil Jurečku: Vláda v otázce penzí postupovala odpovědně

 
Premiér Petr Fiala (ODS) se v pořadu Co na to premiér vymezil proti slovům prezidenta Petra Pavla. Hlava státu totiž v minulých dnech vyjádřila nesouhlas s plánem, který avizoval ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Ten se vyjádřil v tom smyslu, že v případě dalšího vysokého výkyvu inflace by vláda přijala další zákon, který by upravil valorizace důchodů. Pavel na to reagoval slovy, že mu to „nepřipadne úplně srozumitelné“. Prezident podepsal vládní penzijní novelu i přes výhrady a v termínu, který neumožnil její účinnost už od září.
07.09.2023 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků) , Marian Jurečka (1114 článků) , Petr Pavel (2486 článků) , Pavel Fiala (332 článků)
Podobné články

Fiala požádá Jurečku, aby byl ministrem pro životní prostředí do konce roku

 
Premiér Petr FIala (ODS) požádá vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL), aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude poté připraven navrhnout do funkce lidoveckého ministerského kandidáta Petra Hladíka. Fiala to řekl v neděli v České televizi (ČT) v pořadu Otázky Václava Moravce.
28.11.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků) , Petr Václav (1032 článků)

Sobotka naposledy hodnotí vládu. Jurečku pochválil za ochranu spotřebitele

 
Poslední hodnocení kabinetu před sněmovními volbami v říjnu začal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jako prvního si pozval ministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL), který ještě v pondělí odpoledne lobboval za řešení dvojí kvality potravin v Bruselu. Jurečka označil za hlavní úspěch pomoc zemědělcům v živočišné výrobě v době krize a větší ochranu spotřebitelů v souvislosti s označením „česká potravina“ i s bojem proti dvojí kvalitě potravin. Opozice považuje Jurečku anopak za zklamání.
18.07.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Premiér požádá Jurečku, aby byl ministrem pro životní prostředí do konce roku

 
Premiér Petr Fiala (ODS) požádá vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL), aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude poté připraven navrhnout do funkce lidoveckého ministerského kandidáta Petra Hladíka. Fiala to dnes řekl v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce.
27.11.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)

Moravec pozval Maláčovou, Jurečka zíral. „To není pravda, to není pravda,“ znělo

 
„Já musím říct, že úplně zírám,“ přiznal Jurečka u Moravce ve studiu, když slyšel, co za slova padalo z úst exministryně práce za ČSSD Jany Maláčové. Hosté se do sebe zhurta pustili a slovní úder střídal slovní kopanec. „Sobě jste si přidali, tak to zvedněte i těm úředníkům,“ vypálila na Jurečku Maláčová. Na Jurečku se také obořila, že kdyby Fialova vláda „nezpackala válečnou daň“, dnes bude mít peníze na důchody. A Jurečka se ihned bránil…
21.05.2023 17:15 |

podobné články

Ptejte se, jak si pojistit zdraví a jak na spoření na penzi! Chat s odborníkem NN

 
Živíte rodinu, máte hypotéku a nechcete myslet na to, co by se mohlo zvrtnout? Rádi sportujete naplno a chcete si být jisti, že vás úraz nevykolejí? Těšíte se na důchod, ale nevíte, jak vyžijete s penzí nebo bez pomoci od blízkých? Jak získáte při spoření na penzi nejvíc peněz od státu a jak vám může výhodně přispět zaměstnavatel? Zeptejte se odborníka na životní pojištění a spoření na penzi hned teď. Vladimír Dvořák, produktový ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti, bude odpovídat ve čtvrtek 10. srpna od 10 do 11 hodin.
07.08.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dvořák (46 článků)

Ptali jste se odborníka: Jak našetřit na spokojenou penzi

 
Jen jeden z deseti Čechů věří, že mu důchod vyplácený státem bude stačit na pokrytí většiny potřeb a radostí, které by si v penzi chtěl dopřát. Zároveň ale polovina lidí ani netuší, že jim se spořením na stáří může pomoci jak stát, tak zaměstnavatel, a navíc už teď mohou ušetřit i na daních. Jak se správně spořit na penzi, když roste inflace a mění se finanční trhy? Co jsou dynamické strategie a pro koho jsou vhodné?  Na vaše otázky týkající se spoření na penzi odpovídal v chatu Milan Tomášek, manažer investic a penzijních produktů NN Penzijní společnosti.
15.12.2021 09:40 |

podobné články

Pekarová chválila Pavla. Fiala vypěnil: Generál! Ještě není inaugurován a už vyhlašuje, kolik poslat stíhaček na Ukrajinu

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Pekarová hned od začátku pořadu kritizovala končícího prezidenta Zemana a jeho spolupracovníky. Fiala naopak nešetřil zvoleného prezidenta Petra Pavla, a to tak, že v jednu chvíli Pekarovou rozesmál. Poté Fiala sepsul ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).
05.02.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (424 článků) , Radim Fiala (424 článků) , Petr Pavel (2486 článků)

Nezvýšíme daně? Fiala koriguje předvolební slib: My jsme připouštěli...

 
Premiér Petr Fiala znovu promluvil o tom, zda se jeho vláda chystá zvýšit daně. Jeho kabinet si prý vytvořil určitou rezervu, takže má prostor pro nějaké kroky. Promluvil také o valorizaci důchodů a současné tempo růstu penzí označil za „nebezpečné“. Prozradil také, zda vláda se zpomalením valorizace penzí záměrně čekala až po prezidentských volbách.
02.03.2023 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)

Vláda „počítá s úpravou“ valorizačního mechanismu a „systémovým řešením“, hlásí Fiala

 
Vláda počítá se systémovým řešením a úpravou obecného valorizačního mechanismu penzí včetně předčasných důchodů. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Spornou vládní novelu o nižším červnovém růstu penzí, kterou projednávala sněmovna od úterý do soboty, je podle něj nutné přijmout kvůli nepředvídatelnému nárůstu inflace.
05.03.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)

Babišova vláda podpořila inflaci, žaloval Fiala u Moravce. Hned na něj nastoupil Kalousek

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v Otázkách Václava Moravce oznámil, že požádá vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL), aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude poté připraven navrhnout do funkce lidoveckého ministerského kandidáta Petra Hladíka. Premiér také kritizoval předchozí vládu Andreje Babiše, že výrazně dopomohla k současné dvouciferné inflaci. Exministr financí Miroslav Kalousek připomněl Fialovi jeho proinflační politiku.
27.11.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26012 článků) , Petr Fiala (5736 článků) , Miroslav Kalousek (7795 článků)

BIS postupovala ohledně úkolů od prezidenta v souladu se zákonem, rozhodla komise

 
Bezpečnostní informační služba postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně úkolů od prezidenta Miloše Zemana v souladu se zákonem.
23.09.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků)

Zeman „pálí“ na Jurečku kvůli zemřelému lékaři: „Nejhloupější ministr Sobotkovy vlády“

 
Za „nejhloupějšího ministra Sobotkovy vlády“ označil prezident Miloš Zeman Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Hlava státu se na někdejšího ministra zemědělství rozohnila v dnešním rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD). Jurečka ostře kritizoval protokol kanceláře prezidenta za návrat z návštěvy Číny, kde zemřel Zemanův lékař Petr Halata.
23.11.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků)

Havlíček v Partii poslouchal Jurečku a nevěřil: Vy jste úplně mimo realitu

 
V první hodině nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Pima News se střetli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a dvojnásobný exministr Karel Havlíček (ANO). A ten Jurečku nešetřil. „Sledujeme volný pád Česka, vláda se na to dívá. Já už nevím, co mám říkat víc,“ kroutil hlavou. Jurečka ujišťoval, že Česko situaci zvládne, a to i díky tomu, že se najde řešení na celoevropské úrovni. Kdyby se celoevropské řešení nenašlo, podle Jurečky bude zle. „Kdyby se nepodařilo najít, tak se rozpadne Evropská unie,“ hrozil se ministr.
28.08.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1114 článků)

Vláda hrála kolem uprchlických kvót komedii, rozčílil se Fiala. Sobotka se hájil

 
Předseda ODS Petr Fiala obvinil vládu z toho, že kolem uprchlických kvót hrála velkou komedii. Řekl to při čtvrtečním jednání Poslanecké sněmovny o migrační krizi. Někteří poslanci vybídli českou vládu, aby postupovala podobně jako slovenská vláda. Premiér Sobotka potvrdil, že je stále přesvědčený o tom, že kvóty nic nevyřeší a vyloučil, že by se Česko vydalo "slovenskou cestou". Dále varoval před hysterií a ukvapenou politikou. 
01.10.2015 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků) , Lubomír Zaorálek (2855 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Pavlův ekonomický poradce: Žádná důchodová reforma nebude, už ujel vlak

 
Fialova vláda slibuje, že na jaře představí dlouho očekávanou důchodovou reformu, ale tak se nestane, žádná reforma penzí v tom pravém slova smyslu nepřijde, jde jen o parametrické změny, uvedl v dnešním pořadu Interview ČT24 nastupující ekonomický poradce prezidenta Petra Pavla David Marek. „Ujel nám vlak, důchodová reforma už nebude,“ zdůraznil. A prozradil, že právě fungování důchodového systému bylo pro prezidenta Petra Pavla nejobtížnější téma.
04.04.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2486 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Pavel Marek (385 článků) , David David (1686 článků) , David David (1262 článků)

Jurečku šokuje obava ČSSD z lidoveckého ovlivňování restitucí

 
Prvního místopředsedu lidovců Mariana Jurečku šokuje obava šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, že by církve skrze lidoveckého ministra zemědělství mohly ovlivňovat Státní pozemkový úřad ve věci církevních restitucí. Kategoricky to popřel. ČTK také řekl, že ho zaráží taková nedůvěra vůči potenciálnímu partnerovi již na začátku možné spolupráce.
19.12.2013 13:07 |

podobné články

Kalousek řádil ve sněmovně a přede všemi ztrapnil Jurečku. Podívejte se

 
Místo ústních interpelací na premiéra Bohuslava Sobotku došlo ve čtvrtek ve sněmovně na slovní bitku právě mezi premiérem a předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Vše odstartoval Kalousek, jenž prozradil, že na své osobní webové stránce ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) o něm lže. Kalousek následně Jurečku dokonce nazval „pasáčkem vepřů“.
19.06.2014 15:46 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků) , Miroslav Kalousek (7795 článků) , Marian Jurečka (1114 článků)

Konference na Přerovsku navrhla Jurečku na předsedu KDU-ČSL

 
Okresní stranická konference na Přerovsku navrhla na předsedu KDU-ČSL ministra zemědělství Mariána Jurečku. Právu to v neděli řekl předseda tamní okresní organizace KDU-ČSL Zdislav Ház.
15.03.2015 08:15 |

podobné články

Vyškolil Jurečku s rouškou a sklidil bouřlivý potlesk. Kdo je televizní hrdina Daniel Stach?

 
Pravidelní diváci České televize ho už znají dlouho. Masy lidí ale Daniel Strach (31) zaujal až v posledních dnech v souvislosti se šířením koronaviru. Hlavní moderátor vědecké redakce vyškolil poslance a zastupitele Olomouckého kraje Mariana Jurečku (39, za KDU-ČSL) ohledně nošení roušek. Lidé jsou uneseni jeho mluveným projevem, profesionalitou a porcí znalostí.
17.03.2020 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Dan Jureček (22 článků) , Daniel Daniel (1019 článků) , Daniel Daniel (1019 článků) , Masa Masa (53 článků) , Daniel Daniel (1019 článků) , Daniel Daniel (599 článků) , Daniel Daniel (1019 článků) , Daniel Daniel (1019 článků) , Daniel Daniel (1019 článků) , Masa Masa (53 článků) , Daniel Daniel (1019 článků)