Článek

Premiér Fiala: Nevhodné, opravdu nekolegiální jedovaté poznámky na adresu ministryně Černochové

 
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 13. ledna 2023 k návrhu změny ústavního zákona o bezpečnosti České republiky.
13.01.2023 13:55 |

podobné články

Podobné články

Šéfka sester: Agresivita vůči nám roste. A neočkovaní zdravotníci jsou obrovsky nekolegiální

 
Nedostatek zdravotních sester je v Česku dlouhodobým problémem. Jejich stále rostoucí potřeba na covidových jednotkách ho po půl roce opět odhaluje. Prezidentka České asociace sester (ČAS) Martina Šochmanová má proto strach, aby znovu mimořádně složitou situaci zvládly. Všeobecně mezi zdravotníky přibývá rozladění z neochoty lidí nechat se očkovat, navíc mnohdy čelí slovním útokům. Šochmanová však za obrovsky nekolegiální označila i zdravotníky, kteří se odmítají nechat očkovat.
02.12.2021 05:05 |

podobné články

Dieta podle Fergie: Představuju si, že je jídlo jedovaté

 
Zpěvačka Fergie se musí přesvědčovat, že je jídlo jedovaté, aby se nepustila do nezřízeného ládování hranolek a hamburgerů a nepřibrala. Hvězdu skupiny Black Eyed Peas stojí velké úsilí, aby si udržela normální váhu. Jídla z rychlého občerstvení jsou totiž pro ni drogou. Sama sebe ale přesvědčuje, že se jedná o jedovaté pokrmy.
11.04.2010 15:00 |

podobné články

Fiala o základně v Česku: „Hezké přání, jednání se nevedou.“ Nechtějí ji ani USA

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) bude dojednávat obrannou smlouvu se Spojenými státy, kterou má většina zemí v regionu. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Debata o americké základně podle něho nemá smysl, protože ji Česku nikdo nenabízí. O přítomnosti amerických vojáků na českém území se začalo diskutoval po sobotním vyjádření ministryně obrany Černochové, která Deníku N řekla, že po Velikonocích při jednání ve Spojených státech se svým protějškem Lloydem Austinem chce otevřít i téma americké přítomnosti v ČR.
12.04.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4922 článků) , Jana Černochová (796 článků)

Vláda musí podle Černochové nastolit racionalitu po „mejdanu” minulých kabinetů

 
Po „mejdanu“ socialistických a populistických vlád musí podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) vláda pětikoalice Spolu s Piráty a STAN opět nastolit odpovědnost, kompetentnost, racionální přístup, reformy, a postavit zemi na nohy. Uvedla to dnes na kongresu ODS, na kterém vedení občanských demokratů obhajuje mandáty. Nepochybuje o tom, že to vláda zvládne, a to i za nelehkých podmínek daných válečným konfliktem na Ukrajině. Připomenula poslední týdny, kdy jako ministryně obrany řídí změny v armádě a jejím rozpočtu. Podle svých slov nastoupila na resort, který osm let spal, a ona se ho nyní snaží probudit s tím, že v den útoku Ruska na Ukrajinu 24. února přišlo „probuzení tvrdé“.
08.04.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Nástup k Černochové, odevzdat mobily a pak... Poslanec nastínil, co se dělo na schůzce o nákupu F-35

 
Dražší nákup, provoz, nutné vybudování infrastruktury, budov a zázemí. Důvody, proč by Česká republika neměla nakupovat nadzvukové stíhačky F-35 od Spojených států amerických, sype poslanec a místopředseda výboru pro obranu Pavel Růžička (ANO) jako z rukávu. Sám se zúčastnil schůzky pod vedením ministryně obrany Jany Černochové (ODS), kterou označil za amatérské fiasko. Neseděla data, údaje byly zastaralé a nikdo nevysvětlil, kdo zaplatí stovky tisíc amerických dolarů, které by si vyžádaly další nutné změny. Podle něj se ministryně chová jako „vládkyně planety“.
21.07.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Výzva: „Podejte demisi. Selhala jste jako člověk i politik.“ Aféra Černochové nabírá na obrátkách

 
Jak jsme již informovali, advokát a předseda politické strany PRO Jindřich Rajchl hrubě nesouhlasí s tím, co ministryně Jana Černochová vypustila po zprávě o úmrtí Darji Duginové, tedy že její smrti jí není líto. Proto nyní podává veřejnou výzvu k podání demise Jany Černochové na post ministryně obrany ČR. Argumentuje tím, že Černochová dle něho spáchala trestný čin podpory a propagace terorismu, kterého se prý dopustili i další. Pokud by to nestačilo, je dle Rajchla Černochová vina i schvalováním trestného činu, uvádí o Duginové i jejím otci hoaxy a smyšlenky, propaguje zvrácené principy a „selhala jako politik i člověk“. „Proto Vás vyzývám – ODSTUPTE ze své funkce a podejte demisi. Je to to nejmenší, co můžete po Vašem fiasku pro tuto zemi udělat,“ žádá Rajchl ve veřejné výzvě, kterou ParlamentníListy.cz otiskují v plném znění.
23.08.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Rána Černochové. „Češi na válku nejsou připraveni.“ Z důležitých úst

 
„Bůh s námi!“ Přesně taková slova zní po zhlédnutí výstupu z velitelského shromáždění od vojenských expertů. Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se po akci zhrozil nad stavem naší armády a po projevu ministryně obrany Jany Černochové (ODS) si vzpomenul na zvolání ze starých českých pověstí: „Běda mužům, kterým žena vládne!“ Projev ministryně obrany však prý nebylo ani zdaleka tím nejhorším. Dle bývalého náčelníka Generálního štábu Jiřího Šedivého může naše armáda na účast v případném rozsáhlejším konfliktu, o kterém se na velitelském shromáždění mluvilo, rovnou zapomenout.
23.11.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Sjížděl ženě prstem po zadních partiích... Konec guvernéra New Yorku, milovaného liberály. Vylézají nepěkné zážitky z kanceláře

 
V úterý kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování žen rezignoval dlouholetý newyorský guvernér Andrew Cuomo. Skončilo tak období trvající s přestávkami několik dekád, kdy v čele státu New York stál někdo z dynastie Cuomů. Podle vyšetřovatelů Cuomo ženám sahal na prsa a zadek a jinak se jich nevhodně dotýkal. Také měl nevhodné poznámky ohledně jejich vzhledu a sexuálního života. Ještě donedávna měl přitom Cuomo pověst hrdiny boje s pandemií covidu-19 a v amerických médiích byl jednou z nejoblíbenějších celebrit.
11.08.2021 18:15 |

podobné články

„A už jsou tu noví ‚Biľakové‘!“ Americké vojsko u nás? Expremiér jde do otáček nad plánem Černochové

 
Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek je kritický ke snahám vlády Petra Fialy a konkrétně ministryně obrany Jany Černochové (ODS), aby na českém území trvale operovala armáda Spojených států. Podle Paroubka na to doplatí čeští občané, protože provoz americké základy bude drahý a půjde na úkor peněz do zdravotnictví nebo školství a navíc se kvůli tomu může Česká republika stát terčem útoku.
11.04.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4571 článků) , Petr Fiala (4922 článků) , Jana Černochová (796 článků) , Jiří Fiala (340 článků) , Jiří Fiala (340 článků)

Zneužili mou adresu, hájí se údajný autor výhrůžek exposlankyni Černochové

 
Aleš Rozsíval z Prostějova, který minulý týden údajně napsal vulgární e-mail bývalé poslankyni ODS Janě Černochové, ve kterém jí hrozí fyzickým násilím, se ozval redakci Práva. Tvrdí, že není autorem e-mailu, jeho schránku údajně někdo zneužil. Píše, že se obrátil na policii.
15.10.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Michal David varuje: Slávik udělal z Talentu frašku!

 
Blízký vztah Jaro Slávika se soutěžící Karolínou Krezlovou leží v žaludku Michalu Davidovi, který s porotcem Talentu vede tichou válku. Vzájemně se stále urážejí a neodpustí si jedovaté poznámky na cizí adresu.
23.10.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1629 článků)

Michal David varuje: Slávik udělal z Talentu frašku!

 
Blízký vztah Jaro Slávika se soutěžící Karolínou Krezlovou leží v žaludku Michalu Davidovi, který s porotcem Talentu vede tichou válku. Vzájemně se stále urážejí a neodpustí si jedovaté poznámky na cizí adresu.
23.10.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1629 článků)

Další pomoc Česka: Stanová městečka pro uprchlíky a zbraně pro Ukrajinu. Zelenskému to volal Fiala

 
Ministerstvo obrany zvažuje vybudování armádních stanových městeček pro uprchlíky, uvedla v neděli v Otázkách Václava Moravce ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Do každého by se vešlo kolem 400 lidí. ČR vedle toho poskytne Ukrajině další vojenský materiál - dosud stát poskytl zbraně za 725 milionů Kč, další plánované dodávky budou podle Černochové za podobnou částku. O pokračování české vojenské i humanitární pomoci dnes večer ukrajinského prezidenta ujistil i premiér Petra Fiala (ODS).
13.03.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Štěpánek o Černochové: Je to fanatička

 
Rozruch kolem slov české ministryně obrany Jany Černochové, která po sobotním atentátu vyjádřila nelítost nad úmrtím Darji Duginové, dcery prokremelského ideologa Alexandra Dugina, nebere konce. Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja kvůli těmto výrokům obvinil českou ministryni z podpory terorismu. Česká opozice pak dokonce volá po tom, aby Jana Černochová opustila kabinet Petra Fialy. A padají přitom hodně ostrá slova.
24.08.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4922 článků) , Jana Černochová (796 článků) , Jan Fiala (406 článků) , Jan Fiala (406 článků)

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4922 článků)

Chudáci děti a učitelé. Rouškový chaos. Černochové došla trpělivost s Vojtěchem

 
Poslankyni Janě Černochové (ODS) došla trpělivost s tím, jak Ministerstvo zdravotnictví ze dne na den mění pravidla pro nošení roušek. Jednání ministra Adama Vojtěcha (za ANO) nazvala amatérismem a premiér Andrej Babiš (ANO) a „jeho parta“ by si měli už uvědomit, že se tímto způsobem nemohou chovat. „Tohle už hraničí se šikanou,“ zlobí se politička, podle níž „je snad lepší čelit viru než populistickým politikům“.
21.08.2020 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků) , Vojtěch Adam (1784 článků) , Jana Černochová (796 článků)

Glamour Orient v Brně

 
Tuto show pořádá 28.11. v Brně Sheyla & Al Fayyum Dancers, které budete moci vidět na této akci i vystupovat, a to především v autentických folklórních tancích Orientu. Hlavní hosté jsou Shereen, Eglal a Katka Krejčová. Tanečnice, které jsou mezinárodně uznávané jako lektorky a oceňovány na prestižních soutěžích jako tanečnice a choreografky. Tato show má jako jeden z cílů dát možnost a prostor vystoupit novým talentům, kteří se na české scéně každoročně objevují a snaží se prosadit. Tyto nové tanečnice se snažíme podpořit právě možností vlastní prezentace na této akci. Na letošní show se proto objeví tyto tanečnice: Badriyah, Warda, Pavlína Skalská a Jannah. Program ještě doplní brněnská taneční skupina Rahat Lukum, která se specializuje na Tribal a Perský styl Show moderuje Eva Chludová BAZAR Od 18:00 bude v místě konání bazar s orientálním zbožím! Vystavují: Khalida, Saffanah, Orient Life, a Veronika Kopecká! Vstupenky V ceně 230,- nebo 190,- jsou v prodeji od 1.října 2009!!!!! Lístky zakoupíte na těchto místech: G- Studio – Kounicova 22, Brno ISIS – Lidická 38, Brno Orient Express magazín – online prodej! Napište Vaši objednávku na email reklama@orientmagazin.net (uveďte Vaši adresu pro zaslání lístků), následně obdržíte var. symbol a číslo účtu, po přijetí částky pošleme lístky na Vaši adresu. Za platbu online a zaslání lístků účtujeme 15Kč navíc! Sheyla – online prodej! Napište Vaši objednávku na email sheyla@sheylaorient.com (uveďte Vaši adresu pro zaslání lístků), následně obdržíte var. symbol a číslo účtu, po přijetí částky pošleme lístky na Vaši adresu. Za platbu online a zaslání lístků účtujeme 15Kč navíc! Více informací na www.sheylaorient.com
10.11.2009 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Shereen (1 článek)

Babišovy výroky o Němečkovi jsou nešťastné a nevhodné, řekl Bělobrádek

 
Za nešťastné a nevhodné považuje šéf lidovců Pavel Bělobrádek výroky ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše na adresu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Babiš by měl svá obvinění prokázat, míní. Bělobrádek kritizoval také článek na serveru iDnes.cz, který dnešní přestřelku spustil.
07.11.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Vy budete citovat z Charty 77? Nehoráznost, rozčílil se Fiala na poslance SPD

 
Premiér Petr Fiala dnes v Poslanecké sněmovně čelil interpelacím opozičních poslanců, kteří se mimo jiné zaměřili na údajné porušování svobody slova při vládním boji s dezinformacemi. Poslanec SPD Vladimír Zlínský při té příležitosti dokonce citoval Chartu 77, což mu poté premiér Fiala vyčetl. „Srovnávat dobu totalitního režimu s demokratickou společností, kde si vlastně každý může říkat, co chce, to je nehoráznost,“ uvedl Fiala.
12.05.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4922 článků)