Článek

Premiér Fiala: Návrat války do Evropy připomíná, že naše bezpečnost není samozřejmá

 
Předseda vlády Petr Fiala zahájil v sobotu 17. září 2022 XXII. Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Premiér ve svém projevu zdůraznil priority a kroky vlády v oblasti obrany a bezpečnosti.
18.09.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků)
Podobné články

S terorismem je nutné bojovat, bezpečnost není samozřejmá, shodli se politici

 
Politici při příležitosti 20. výročí od útoku na Spojené státy uvedli, že je nutné s terorismem bojovat a že bezpečnost není samozřejmá. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) 11. září 2001 ukázalo, že skončila doba, kdy agrese a konflikty znamenaly, že jeden stát napadne druhý. Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy si lidé uvědomili nová nebezpečí a hrozby současného světa. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že je nutné být připraven bránit bezpečnost, demokracii a svobodu. Politici to uvedli na Twitteru.
12.09.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24863 článků) , Petr Fiala (4324 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Fiala (ODS): Naše bezpečnost už není samozřejmá

 
Bezpečnost České republiky jsme dlouho považovali za něco samozřejmého. Nikdo neohrožuje naši suverenitu a národní existenci, uvnitř naší země nečelíme terorismu, nepokojům, separatismu ani extrémní kriminalitě. ČR je jednou z několika nejbezpečnějších zemí na světě.
07.12.2015 12:41 |

podobné články

Fiala (ODS): Den válečných veteránů nám připomíná, že svoboda není samozřejmá

 
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
11.11.2018 11:40 |

podobné články

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků)

Americká základna v Česku? Fiala řekl, co je důležitější. A popíračům války poslal ostrý vzkaz

 
Premiér Petr Fiala (ODS) nadále odmítá, že je ve hře zřízení americké základny na území Česka. Jako důležitější nyní vidí posilování východního křídla severoatlantické aliance. Fiala to řekl v pořadu Ptám se, pane premiér na Blesk.cz. Popíračům války na Ukrajině vzkázal, že záběry zvěrst jsou reálné, sám zažil „smutný pohled“ v Kyjevě. Cesty do okupované země jsou podle něj nadále důležité a je dobře, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) tam dnes vyrazil.
14.04.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků) , Miloš Fiala (55 článků)

Čeští politici k 11. září: Před 20 lety se zastavil svět, s terorismem je nutné bojovat

 
Čeští politici při příležitosti 20. výročí od útoku na Spojené státy uvedli, že je nutné s terorismem bojovat a že bezpečnost není samozřejmá. Někteří v této souvislosti zdůraznili význam našeho členství v NATO.
11.09.2021 19:35 |

podobné články

Víme, jak bude vypadat Výbor pro bezpečnost a Výbor pro obranu

 
EXKLUZIVNĚ Jak informovaly ParlamentníListy.cz Výbor pro obranu a bezpečnost se rozdělí na Výbor pro obranu příslušný rezortu obrany a Výbor pro bezpečnost kontrolující ministerstvo vnitra. Výboru pro bezpečnost bude šéfovat dle koaliční dohody předseda Věcí veřejných Radek John a podle informací ParlamentníchListů.cz by měl Výboru pro bezpečnost šéfovat Jan Vidím z ODS.
13.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Jan Vidím (76 článků)

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala v Den vítězství uctil památku obětí druhé světové války, připomněl i oběti ruské agrese na Ukrajině

 
Pietními akty v Národním památníku na Vítkově a na Olšanských hřbitovech v Praze vyvrcholily oslavy 77. výročí ukončení bojů druhé světové války v Evropě. Premiér Petr Fiala při této příležitosti uctil památku hrdinů, kteří bojovali za svobodu tehdejšího Československa, ale připomněl i oběti války, kterou v současnosti vede Rusko proti Ukrajině.
08.05.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků)

Žádné ideologie se lidé nenajedí. Fiala? Jako na sjezdu KSČ, říká Majerová

 
„Naši lidé jsou ti, kdo potřebuje pomoct. A vláda dělá, že se nic neděje, a strká hlavu do písku,“ říká Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory, která jen kroutí hlavou, když sleduje, jak se svolávají konference k poválečné obnově Ukrajiny místo toho, aby došlo k ukončení války a vlády členských zemí EU aby se věnovaly hlavně řešení problémů svých občanů. „Premiér Fiala mi svým projevem na půdě Evropského parlamentu ponejvíce připomíná předsedu Socialistického svazu mládeže. Jako premiér země pro naše lidi neudělal vůbec nic. Veškerý čas věnuje hájení zájmů Bruselu a Ukrajiny,“ je přesvědčena Majerová.
10.07.2022 14:05 |

podobné články

Fiala ze studia prosil Čechy: Buďte rozumní, nekupujte tolik pohonných hmot. Putinovy ceny!

 
Premiér Petr Fiala (ODS) prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin vede válku nejen s Ukrajinou, ale vlastně i s Evropu a vlastně s celým civilizovaným světem. Za hranicemi Ukrajiny lidé Putinovu válku cítí v cenách energií i pohonných hmot. „Ceny energií, ceny pohonných hmot, to jsou Putinovy ceny. To jsou ceny způsobené jeho konfliktem. ... On nás chce rozložit,“ konstatoval Fiala. Odmítl zaručit bezletovou zónu nad Ukrajinou, protože tento krok by vedl k rozpoutání třetí světové války. Války s Ruskem.
13.03.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků) , Petr Fiala (4324 článků)

Šéf ODS Fiala: Mír v Evropě se otřásá. Naší jedinou šancí je Západ

 
V rusko-ukrajinském konfliktu se hraje o bezpečnost Evropy a její mír. To by si měla uvědomit i česká zahraniční politika a postavit se na stranu západních demokracií, jelikož jenom ty zajistí Česku bezpečnost, myslí si politolog a předseda ODS Petr Fiala.
15.09.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků)

Pellegrini v Praze připomněl Havla i Dubčeka: Změna režimu bez násilí není samozřejmá

 
Slovenský premiér Peter Pellegrini ve svém nedělním projevu v Národním muzeu při příležitosti 30. výročí pádu komunismu připomněl Václava Havla a Alexandra Dubčeka jako klíčové osobnosti přerodu z komunistického do demokratického režimu. Československo je podle něj inspirativním příkladem něžného převzetí moci.
17.11.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6307 článků) , Peter Peter (208 článků)

Vy budete citovat z Charty 77? Nehoráznost, rozčílil se Fiala na poslance SPD

 
Premiér Petr Fiala dnes v Poslanecké sněmovně čelil interpelacím opozičních poslanců, kteří se mimo jiné zaměřili na údajné porušování svobody slova při vládním boji s dezinformacemi. Poslanec SPD Vladimír Zlínský při té příležitosti dokonce citoval Chartu 77, což mu poté premiér Fiala vyčetl. „Srovnávat dobu totalitního režimu s demokratickou společností, kde si vlastně každý může říkat, co chce, to je nehoráznost,“ uvedl Fiala.
12.05.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků)

Radim Fiala, kandidát SPD: Musíme vystoupit z EU, jinak nás zničí. Islamizací, genderem a všemi dalšími sluníčkářskými šílenostmi

 
ROZHOVOR Radim Fiala, šéf poslanců Svobody a přímé demokracie, stále pociťuje intenzivní vazby ke své domovině, Olomouckému kraji. Proto se rozhodl v něm za Okamurovo hnutí kandidovat na hejtmana. „Bráníme naši vlast, náš domov, naše občany, naše rodiny, naše zaměstnance a naše firmy. Nekopeme za cizí zájmy, ale za zájmy České republiky a jejích občanů,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
28.09.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (401 článků) , Radim Fiala (401 článků)

Štolová (Svobodní): Braňme si svobodu, není samozřejmá

 
Nedá mi to, abych s vámi nesdílela pár myšlenek o „pandemii“ Covid-19. Říkáte si, proč pletu dohromady virus a svobodu? Že tam není žádná souvislost? Ale ano.
26.08.2020 11:40 |

podobné články

Premiér Sobotka vystoupí na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost

 
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 8. června 2017 zúčastní 4. ročníku národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost v Poslanecké sněmovně. Na konferenci, kterou pořádá organizace Jagello 2000, vystoupí v rámci panelu Proměna bezpečnostního prostředí z perspektivy parlamentních politických stran.
05.06.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Fiala řešil Ukrajinu v Londýně. A chápe ty, co nešli kvůli Zemanovi na metály na Hrad

 
Premiér Petr Fiala (ODS) vyrazil na návštěvu do Velké Británie, kde jej čekalo setkání lídrů V4 s britským premiérem Borisem Johnsonem. Podle předsedy vlády se představitelé Česka, Maďarska, Polska i Slovenska shodli na tom, že je zapotřebí snížit závislost EU na nerostných surovinách z Ruska. Řešení ale není jednoduché a nepřijde v řádu dnů i týdnů, jak konstatoval Fiala. Lídři během úterního jednání načali i uprchlickou krizi. Podle Fialy se musí zapojit celá Evropa, která by se kromě vyjádření solidarity měla i ostře vymezit proti ruské agresi. Rusko podle Fialy jasně nepříspívalo k diplomatickému řešení, ač v něj světové špičky stále doufají. Fiala zmínil, že se s Borisem Johnsonem viděl poprvé a bylo to příjemné setkání na jehož konci si oba premiéři vyměnili telefonní čísla.
08.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků)

Uprchlíci musí dodržovat naše pravidla hry, varuje šéf ODS Fiala

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) upozorňuje, že i přes zimu míří do Evropy další miliony uprchlíků. Šéf ODS Petr Fiala v rozhovoru pro Blesk.cz reaguje, že takové množství nezvládneme. A že lidé, kteří přijdou, musí dodržovat naše pravidla hry.
22.01.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Fiala po setkání se Zelenským: Bojujete i za nás! „Silný projev podpory,“ ocenil prezident

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v úterý společně s premiéry Polska a Slovinska navštívil ostřelovaný Kyjev. Politici se poté setkali s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinská hlava státu výpravu ocenila, Zelenskyj uvedl, že je to silný projev podpory. „Naše země vám stojí po boku. Stojí vám po boku Evropa,“ komentoval Fiala návštěvu. Český premiér už je na cestě domů, nasadil při tom neprůstřelnou vestu a helmu.
15.03.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků)