Článek

Premiér Fiala: Naše vláda by nikdy nic takového neudělala

 
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 12. ledna 2023 – odpověď na interpelaci poslance Vondráčka k ohrožení svobody slova a manipulaci s veřejným míněním
12.01.2023 23:20 |

podobné články

Podobné články

Kleslová v porovnání s ostatními nic neudělala, řekl Babiš

 
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš komentoval odchod Radmily Kleslové z postu místopředsedkyně hnutí. Podle něj na ni byla organizována mediální štvanice a Kleslová se zachovala ve propěch hnutí, ač sama nic neudělala. Babiš to řekl v rozhovoru pro Právo.
23.09.2015 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků) , Radmila Kleslová (200 článků)

Dcera zesnulé řidičky obviněna ze lži: Své holky by nikdy nezabila, tvrdí přátelé

 
Když se po páteční tragické nehodě v Mníšku na Liberecku, při níž zemřela žena a její dvě dcerky ve věku 4 a 6 let, objevilo na sociální síti video, lidé ho okamžitě začali sdílet. Dívka v něm mluví o tom, že její matka měla být psychicky labilní, o děti se soudila s jejich otcem a nehodu způsobila úmyslně v momentě, kdy se dozvěděla, že právě on je dostane do péče. Pro televizi Nova se však vyjádřil přítel zemřelé ženy, její otec a přátelé, kteří tvrdí, že by nikdy nic takového neudělala.
27.10.2019 21:20 |

podobné články

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků)

Žádné ideologie se lidé nenajedí. Fiala? Jako na sjezdu KSČ, říká Majerová

 
„Naši lidé jsou ti, kdo potřebuje pomoct. A vláda dělá, že se nic neděje, a strká hlavu do písku,“ říká Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory, která jen kroutí hlavou, když sleduje, jak se svolávají konference k poválečné obnově Ukrajiny místo toho, aby došlo k ukončení války a vlády členských zemí EU aby se věnovaly hlavně řešení problémů svých občanů. „Premiér Fiala mi svým projevem na půdě Evropského parlamentu ponejvíce připomíná předsedu Socialistického svazu mládeže. Jako premiér země pro naše lidi neudělal vůbec nic. Veškerý čas věnuje hájení zájmů Bruselu a Ukrajiny,“ je přesvědčena Majerová.
10.07.2022 14:05 |

podobné články

Mrazáky na mrtvoly? Poslankyně Maříková, povoláním zdravotní sestra, vzteky bez sebe. Zle dopadl i Prymula

 
ROZHOVOR „Toto je výsledek toho, v jakém stavu je naše zdravotnictví a že se vláda a kraje na tento scénář přes letní měsíce nepřipravily, ač je na to odborníci upozorňovali. Vláda mohla přes léto připravit nemocnice, lůžka, lékaře a postarat se o rizikové skupiny a neudělala téměř nic. Tsunami se na nás opravdu valí, jelikož zdravotní systém bude natolik zatížen, že bude ohrožena primární a odborná péče,“ konstatuje poslankyně SPD Karla Maříková, profesí zdravotní sestra. „Setkávám se seniory, kteří se bojí vyjít ven a jet MHD. Psychika má vliv i na naše tělesné zdraví a ta panika, která se kolem covidu-19 vytvořila, bude mít negativní následky. Vyjadřování ministra vnitra o mrazácích na mrtvoly v ulicích je skutečně už za hranou. Lidé potřebují naopak sílu tuto těžkou dobu překonat, a ne jim ještě více způsobovat deprese,“ vysvětluje.
18.10.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Tsunami Tsunami (4 články)

Babiš nachytal Fialu. 64 miliard korun. Lidem je dal, protože musel

 
Premiér Petr Fiala (ODS) před pár týdny oznámil veřejnosti, že jeho vláda dala lidem v nelehkých ekonomických časech 74 miliard korun. Opoziční hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem opakovaně vládě ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN vynadalo, že ve skutečnosti vlastně pro lidi neudělala skoro nic. Babiš k tomu do kontrastu postavil to, co vláda hodlá vydat na pomoc ukrajinským uprchlíkům.
29.04.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků) , Petr Fiala (4926 článků)

Je to vlastizrada? Moravec tlačil na Hamáčka, aby „popravil“ Filipa. Kolotoč otázek na Rusko. Fiala chce ráznou reakci

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda ODS Petr Fiala a šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Moravec hned v úvodu spustil kanonádu na šéfa komunistů Vojtěcha Filipa za to, jak se v ruských médiích vyjadřoval o československých legionářích. Hamáček dal od slov Filipa ruce pryč. Fiala komunisty tvrdě kritizoval. „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo,“ konstatoval Fiala. Rakušan srovnal komunisty a nacisty. Pak došlo na koronavirus.
17.05.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Vojtěch Filip (1560 článků) , Vít Rakušan (590 článků) , Václav Moravec (726 článků) , Vojtěch Moravec (21 článků)

Vyznamenání od takového individua, co nás cpe do Kremlu? Nikdy, nikdy, nikdy, odmítla Zdena Mašínová

 
A je tu další odmítnutí převzetí vyznamenání z prezdientových rukou. Zatímco před pár dny zaujal tento odmítavý postoj novinář a spisovatel Josef Klíma, kterého navrhli poslanci jako kandidáta na medaili Za zásluhy, nyní příchází na řadu senátory navržená Zdena Mašínová, sestra bratří Mašínů, kteří se po komunistickém převratu se zbraní v ruce prostříleli na západ. „Z takových rukou nikdy, nikdy, nikdy,“ řekla serveru iDnes.cz zarputile.
12.06.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (236 článků)

„Čeká nás těžká zima.“ Fiala u zdražování energií odmítl plány vlády, Havlíček ho „školí“

 
Ukončení činnosti několika dodavatelů energií považuje adept na premiéra Petr Fiala (ODS) za selhání ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Za jiných okolností by podle něj byla na místě rezignace ministra Karla Havlíčka (za ANO). Momentálně je ale hlavní pomoci lidem, kteří dodavatele energie ztratili. Snížení DPH, které navrhuje premiér Andrej Babiš (ANO), nepovažuje za nejlepší cestu. Fiala to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle Havlíčka Fiala předvedl, že neví nic o energetice. Stát ani regulátor nesmí v Česku stejně jako jinde zasahovat do tržního prostředí, zmínil.
17.10.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků) , Petr Fiala (4926 článků) , Karel Fiala (229 článků)

Radim Fiala, kandidát SPD: Musíme vystoupit z EU, jinak nás zničí. Islamizací, genderem a všemi dalšími sluníčkářskými šílenostmi

 
ROZHOVOR Radim Fiala, šéf poslanců Svobody a přímé demokracie, stále pociťuje intenzivní vazby ke své domovině, Olomouckému kraji. Proto se rozhodl v něm za Okamurovo hnutí kandidovat na hejtmana. „Bráníme naši vlast, náš domov, naše občany, naše rodiny, naše zaměstnance a naše firmy. Nekopeme za cizí zájmy, ale za zájmy České republiky a jejích občanů,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
28.09.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (409 článků) , Radim Fiala (409 článků)

Vy budete citovat z Charty 77? Nehoráznost, rozčílil se Fiala na poslance SPD

 
Premiér Petr Fiala dnes v Poslanecké sněmovně čelil interpelacím opozičních poslanců, kteří se mimo jiné zaměřili na údajné porušování svobody slova při vládním boji s dezinformacemi. Poslanec SPD Vladimír Zlínský při té příležitosti dokonce citoval Chartu 77, což mu poté premiér Fiala vyčetl. „Srovnávat dobu totalitního režimu s demokratickou společností, kde si vlastně každý může říkat, co chce, to je nehoráznost,“ uvedl Fiala.
12.05.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků)

Předseda ODS Fiala to nandal premiérovi kvůli otálení kolem sankcí

 
Vláda vysvětluje ve sněmovně postoj k sankcím proti Rusku. Po slovech předsedy vlády Bohuslava Sobotky vystoupil se svým názorem předseda Úsvitu Tomio Okamura a také předseda poslanců z ODS Petr Fiala. Zvláště ale Fiala to premiérovi pěkně nandal. Podle něj předseda vlády podceňuje dění na Ukrajině. „Pan premiér předvádí vyjednávací styl, jemuž nerozumím ani já, ale ani spojenci," řekl Fiala kromě jiného.
10.09.2014 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků) , Tomio Okamura (2971 článků)

„Už je jak Jakeš.“ Tvrdé varování před tím, co Fiala řekl

 
Herní vývojář a zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra nechápe, jak může premiér Petr Fiala (ODS) v jedné větě mluvit zároveň o svobodě slova a zároveň o potřebě korigovat informace. „Vypustit něco takového a tvářit se u toho vážně je docela výzva,“ říká Vávra s tím, že Fiala je pokrytec na úrovni autoritářského despoty.
26.10.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (525 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (180 článků)

„Už je jak Jakeš.“ Tvrdé varování před tím, co Fiala řekl

 
Herní vývojář a zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra nechápe, jak může premiér Petr Fiala (ODS) v jedné větě mluvit zároveň o svobodě slova a zároveň o potřebě korigovat informace. „Vypustit něco takového a tvářit se u toho vážně je docela výzva,“ říká Vávra s tím, že Fiala je pokrytec na úrovni autoritářského despoty.
26.10.2022 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (525 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (910 článků) , Daniel Daniel (180 článků)

„Komunisté opět lidem lhali.“ Fiala u Moravce tepal Filipa, ten zmínil Feriho a dceru šéfa ODS

 
Menšinová vláda ANO a ČSSD jede dál. Ve čtvrtek přežila hlasování o nedůvěře - již třetí. Podpořila jí opět KSČM. Komunisté „hlasovali nohama“, odešli ze sálu. Právě to jim vytkl v Otázkách Václava Moravce Petr Fiala (ODS), podle kterého komunisté lidem lhali, že vláda jejich důvěru nemá. Všichni aktéři nedělního pořadu reagovaly i na potíže svých stran a koalic. Radek Vondráček (ANO) čelil 3. místu ANO v průzkumu, Fiala pak dotazu na kauzu Dominika Feriho. Předseda KSČM Filip mu řekl, že neví, co by Fiala dělal, kdyby Feri napadl jeho dceru. Šéf ODS to označil za nehoráznost.
06.06.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků) , Dominik Feri (385 článků)

Učitelka, které dali "kokain" do větráku, je zpět. Po natáčení péčka si našla velmi zajímavou práci!

 
Příběh paní Lucie všichni známe. Nechala se přemluvit k natáčení porna a když to prasklo, tak tvrdila, že ji museli omámit, že by to nikdy sama neudělala, že někdo dal asi kokain do větráku... Policie nic takového ale neprokázala. Co dnes paní Lucie dělá?
15.06.2017 15:05 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Je žádoucí podporovat naše mladé pracující rodiny v získání vlastního bydlení

 
Hnutí SPD konstatuje, že vláda Petra Fialy (ODS) za celou dobu svého vládnutí neudělala pro naše občany vůbec nic v otázkách bydlení, přestože pomoc s bydlením slibuje ve svém programovém prohlášení.
19.07.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4926 článků)

Ředitel zoo Franěk o politice: Zvířata nedovolí, aby se největší idiot stal vůdcem smečky

 
„Nemohu hazardovat se zdravím vzácných zvířat a říkat jim, ať si vezmou svetr navíc,“ komentuje nejpalčivější problémy dneška René Franěk, ředitel Zoologické zahrady Chleby. „Mám vážně obavy, že úplný zákaz obchodování s ruskými fosilními palivy Rusku neuškodí a celou Evropu naopak poškodí vyššími cenami. Část paliv by proto měla přicházet i nadále z východu,“ říká Franěk v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém upozorňuje také na to, že na rozdíl od domácností vláda zatím neudělala vůbec nic proto, aby pomohla firmám nebo organizacím v boji s rostoucími cenami energií. „Pan premiér Fiala dostal zemi v nějakém stavu a já jsem zvědav, v jakém stavu nám ji vrátí. Ostatní jsou jen řeči,“ říká ředitel zoo.
08.07.2022 13:00 |

podobné články

Ředitel ZOO Franěk o politice: Zvířata nedovolí, aby se největší id*ot stal vůdcem smečky

 
„Nemohu hazardovat se zdravím vzácných zvířat a říkat jim, ať si vezmou svetr navíc,“ komentuje nejpalčivější problémy dneška René Franěk, ředitel Zoologické zahrady Chleby. „Mám vážně obavy, že úplný zákaz obchodování s ruskými fosilními palivy Rusku neuškodí a celou Evropu naopak poškodí vyššími cenami. Část paliv by proto měla přicházet i nadále z východu,“ říká Franěk v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém upozorňuje také na to, že na rozdíl od domácností vláda zatím neudělala vůbec nic proto, aby pomohla firmám nebo organizacím v boji s rostoucími cenami energií. „Pan premiér Fiala dostal zemi v nějakém stavu a já jsem zvědav, v jakém stavu nám ji vrátí. Ostatní jsou jen řeči,“ říká ředitel zoo.
08.07.2022 13:05 |

podobné články