Článek

Premiér Fiala: Důležitý krok k odražení ruské agrese

 
Premiér Fiala se v Košicích zúčastnil jednání předsedů vlád zemí V4
24.11.2022 22:20 |

podobné články

Podobné články

Stojíme za vámi, přijal Fiala ukrajinského velvyslance. Odmítl jakoukoliv formu ruské agrese

 
Premiér Petr Fiala dnes na svém twitterovém účtu informoval o setkání s velvyslancem Ukrajiny Jevhenem Perebyjnisem. „Stojíme za vámi, odmítáme jakoukoliv formu ruské agrese,“ píše Fiala. O setkání informoval také server Echo24.cz.
31.01.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků)

BRS vyjádřila obavu z možné ruské agrese, věří v diplomatické řešení

 
Bezpečnostní rada státu (BRS) na dnešním zasedání vyjádřila obavu z kroků Ruska, které potvrzují možnost agrese vůči Ukrajině. Vybídla k diplomatickému řešení situace, řekl novinářům po jednání BRS premiér Petr Fiala (ODS). Rada jednala o nutnosti připravit Česko na možné dopady, které by měla ruská agrese. ČR nemá podle ministrů nyní žádosti od Ukrajiny o další pomoc, mluvit by se o nich mohlo příští týden při návštěvě šéfa diplomacie Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajině.
01.02.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků) , Jan Fiala (390 článků) , Jan Fiala (390 článků)

Slovensko sabotuje snahy EU o odražení krize, hlásí zahraniční tisk

 
Malé Slovensko se postavilo silnějším sousedům a odmítlo navýšit záchranný fond eurozóny EFSF, čímž fakticky drží plány na odražení hlubší ekonomické krize jako rukojmí.Uvedl to na svém webu list The Washington Post. The Australian vidí problém eurozóny v chybějícím politickém vedení.
12.10.2011 13:20 |

podobné články

České reakce na Putina: Akt agrese, míní Fiala. Snaha o obnovu SSSR, varují další

 
Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že ČR stojí za svobodnou a nezávislou Ukrajinou. Podle předsedy vlády si Česko z vlastní historie pamatuje, že kroky proti suverénním sousedním státům k míru nevedou. Postup Ruska označil za akt agrese. Dodal, že ČR podporuje jednotnou reakci EU. Další členové vládní koalice či šéfové zahraničních výborů Senátu a Sněmovny s odkazem na české historické zkušenosti zmínili ruskou „bratrskou pomoc“. Ruský krok označili za snahu o vytvoření nového Sovětského svazu. Zmínili sankce. Podle prezidenta Miloše Zemana Rusko svým jednání zvyšuje riziko vojenského konfliktu.
21.02.2022 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků)

Premiér Fiala: Tuto Evropskou radu bych označil za historickou

 
V kulisách pokračující ruské agrese vůči Ukrajině proběhl ve čtvrtek 23. a v pátek 24. června 2022 v Bruselu další summit Evropské rady. Téma Ukrajiny a dopadů ruské agrese na země Evropské unie bylo dominantní.
25.06.2022 09:20 |

podobné články

Lipavský se chystá na Ukrajinu. V ČT pohrozil: V případě ruské agrese bude rychlá a silná odpověď

 
Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po dnešním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Čechům nedoporučil, aby cestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. V případě jakékoliv ruské agrese by podle něj měla přijít rychlá a silná odpověď. I když se napětí nedaří snížit, věří ministr v diplomatické řešení krize. V Interview ČT24 přiblížil, co vše můžeme Ukrajině nabídnout a jaký nejhorší scénář si umí představit.
25.01.2022 21:40 |

podobné články

Čajkovského operu ND neuvede, mohla by prý působit jako oslava ruské agrese

 
Národní divadlo vyhovělo vedení svého operního souboru a nebude inscenovat operu Petra Iljiče Čajkovského Střevíčky. Důvodem je podle mluvčího ND Tomáše Staňka možné zneužití části obsahu opery, která mluví o velké ruské říši. Tvůrci inscenace se obávali, že by uvedení opery mohlo vyznít jako její oslava a podpora ruské agrese.
23.03.2022 12:30 |

podobné články

Ruská invaze na Ukrajinu by zasáhla i Česko, tvrdí bezpečnostní rada. Fiala věří v diplomatické řešení

 
Bezpečnostní rada státu (BRS) na úterním zasedání vyjádřila obavu z kroků Ruska, které potvrzují možnost agrese vůči Ukrajině. Vybídla k diplomatickému řešení situace, řekl novinářům po jednání BRS premiér Petr Fiala (ODS). Rada jednala o nutnosti připravit Česko na možné dopady, které by měla ruská agrese. ČR nemá podle ministrů nyní žádosti od Ukrajiny o další pomoc, mluvit by se o nich mohlo příští týden při návštěvě šéfa diplomacie Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajině.
01.02.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků) , Jan Fiala (390 článků) , Jan Fiala (390 článků)

Hrozba invaze na Ukrajinu: Biden jednal i s Kulhánkem a Babišem. Chtějí konec ruské agrese

 
Americký prezident Joe Biden ujistil během dnešní večerní videokonference členy východního křídla NATO o tom, že Spojené státy jsou plně připraveny bránit spojence v rámci článku pět Severoatlantické smlouvy o kolektivní obraně. Po jednání, kterého se účastnil také ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). U ukrajinských hranic Moskva podle Washingtonu a Severoatlantické aliance shromažďuje desetitisíce vojáků v přípravě na invazi, Kreml to však opakovaně popírá. Biden ve středu novinářům řekl, že by USA v případě ruské agrese nevyslaly na východ Evropy svoje vojáky, uvalily by však vůči Putinově režimu sankce, „jaké ještě neviděl“.
09.12.2021 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25082 článků) , Joe Biden (885 článků)

Konflikt na Ukrajině začal. „Ukrajina se bude bránit a vyhrajeme,“ zní z její vlády

 
Ozbrojený konflikt na Ukrajině začal. Lídři separatistických republik dle agentury TASS požádali o odražení údajné agrese ze strany ukrajinských vojenských složek. Na ukrajinská města dopadají rakety, přicházejí zprávy i o pozemních bojích a vyloděních v přímořských městech. Ukrajinský ministr zahraničí oznámil, že Vladimir Putin zahájil útočnou válku."Ukrajina se bude bránit a vyhrajeme," říká.
24.02.2022 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků)

Premiér Sobotka: Dnes jsme udělali důležitý krok v boji s lichvou

 
Dnes jsme udělali velmi důležitý krok v boji s lichvou. Ve třetím čtění byla v Poslanecké sněmovně schválena zásadní vládní novela zákona o spotřebitelském úvěru, díky které dojde k výraznému posílení ochrany práv spotřebitelů.
03.06.2016 13:30 |

podobné články

Premiér Sobotka: První důležitý krok splněn

 
Bohuslav Sobotka: První důležitý krok splněn, novela zákona o elektronických komunikacích prošla prvním čtením v PSP i se zkrácením lhůty
05.04.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala v Den vítězství uctil památku obětí druhé světové války, připomněl i oběti ruské agrese na Ukrajině

 
Pietními akty v Národním památníku na Vítkově a na Olšanských hřbitovech v Praze vyvrcholily oslavy 77. výročí ukončení bojů druhé světové války v Evropě. Premiér Petr Fiala při této příležitosti uctil památku hrdinů, kteří bojovali za svobodu tehdejšího Československa, ale připomněl i oběti války, kterou v současnosti vede Rusko proti Ukrajině.
08.05.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků)

Zeman v Partii: Koudelku by nejmenoval, do Pekingu by jel, ruské agrese se nebojí

 
Prezident Miloš Zeman podepíše pandemickou novelu, opět nehodlá jmenovat Michala Koudelku do generálské hodnosti, debaty o skartaci zprávy k Vrběticím považuje za bouři ve sklenici vody, neobává se případné ruské agrese vůči Ukrajině, a kdyby byl zdráv, zřejmě by býval jel do Pekingu na zahájení zimních olympijských her. O těchto a dalších tématech hovořil v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.
06.02.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27578 článků)

Putinova svastika rozděluje svět: Bílé »Z« jako symbol ruské agrese

 
Když svým protivníkům na košilích nebo kočárech nechával vyryté písmeno »Z« maskovaný bandita Zorro, všichni ho měli za hrdinu. Teď se »zetko« šíří jako lavina světem znovu. Tentokrát se však jedná o symbol ruské agrese a nesmyslného vraždění na Ukrajině.
09.03.2022 05:15 |

podobné články

Policie stíhá už sedm lidí za schvalování ruské agrese. A uprchlíci jsou v Česku i terčem útoků

 
Policisté vyšetřují sedm případů v souvislosti se schvalováním ruské agrese na Ukrajině. Novinářům to dnes po jednání Ústředního krizového štábu řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.
21.03.2022 18:10 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: Dopad ruské agrese na Ukrajině na západní Balkán tématem konference v Bukurešti

 
Dopady ruské agrese na Ukrajině a jejich vliv na země Salcburského fóra a region západního Balkánu, to bylo hlavní téma konference Salcburského fóra (SF), která se ve dnech 15.-16. listopadu 2022 uskutečnila v rumunské Bukurešti. Konference se v rámci českého předsednictví v Radě EU zúčastnil ministr vnitra Vít Rakušan.
16.11.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků)

Americký expert: Ukrajinci osm let cvičili, aby Rusové krváceli. Ještě uvidíme

 
Pokud bude chtít Vladimir Putin okupovat Ukrajinu, bude čelit tvrdému odboji, míní bývalý důstojník CIA Douglas London. „Ukrajinci strávili 8 let plánováním, cvičením a vybavováním se na odpor k ruské okupaci. Ukrajina chápe, že na bojišti jim žádné americké nebo spojenecké síly nepomohou. Její strategie nespoléhá na odražení ruské invaze, ale na to, aby Moskva krvácela tak, aby okupace byla neudržitelná,“ uvádí pro časopis Foreign Affairs. Řekl také, jakou roli ve výcviku ukrajinských sil měla CIA.
25.02.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Douglas Douglas (48 článků) , Douglas Douglas (63 článků) , Douglas Douglas (48 článků)

Obama: Byl učiněn první důležitý krok ke komplexnímu řešení íránské jaderné otázky

 
Ženevská jednání šesti mocností a Íránu vyústila v předběžnou dohodu o omezení íránského jaderného programu. To znamená, že bude možné provádět rozsáhlé inspekce v íránských jaderných zařízeních výměnou za zrušení části sankcí vůči Teheránu. Americký prezident Barack Obama to označil za "první důležitý krok ke komplexnímu řešení" íránské jaderné otázky. 
24.11.2013 10:17 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)