Článek

Premiér Fiala: Česko je pro spojence spolehlivým a důvěryhodným partnerem

 
Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy.
12.03.2024 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (314 článků) , Petr Fiala (6299 článků)
Podobné články

Premiér Fiala o korupční kauze: STAN je spolehlivým partnerem. Nevidím důvod k odvolání Rakušana

 
Premiér a šéf ODS Petr Fiala ocenil dnešní rozhodnutí Petra Gazdíka (STAN) rezignovat ke konci června na funkci ministra školství kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem. Tento krok považuje premiér za výraz změny politické kultury, kterou chce prosazovat současná vládní koalice. Současně poděkoval Gazdíkovi za jeho vykonanou práci. Odchod ministra školství je první změnou ve Fialově kabinetu od jeho jmenování loni v prosinci.
19.06.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6299 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Michal Gazdík (27 článků)

Generál Pavel: Jsme nejasným partnerem. Musíme se upnout k našim hodnotám

 
Končící náčelník Generálního štábu Armády ČR Petr Pavel pronesl v pražském DOXU na konferenci pořádané think-tankem Evropské hodnoty projev, ve kterém si posteskl, že naše společnost nemá ujasněné hodnoty. Navenek pak prý působíme často směšně a nejsme důvěryhodným partnerem pro Severoatlantickou alianci.
29.04.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2838 článků)

Trump: USA určitě podrží spojence v NATO, pokud budou férově platit

 
Spojené státy v případě vítězství Donalda Trumpa v letošních prezidentských volbách určitě zůstanou členem Severoatlantické aliance připraveným bránit spojence, pokud budou ostatní země platit svůj férový podíl na financování společné obrany. Trump to prohlásil v dnes vysílaném  rozhovoru  s britským euroskeptickým politikem Nigelem Faragem. Exprezident zvolil mírnější tón než na předvolebním mítinku před měsícem, kdy pohrozil, že USA nechají evropské spojence napospas Rusku, pokud nebudou dávat dost na obranu.
20.03.2024 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6140 článků) , Nigel Farage (121 článků)

Premiér letí 17. listopadu potvrdit do USA, že jsme spolehlivým partnerem

 
Proč premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odlétá 17. listopadu do Spojených států? Prý proto, že chce, aby Česká republika byla vnímána jako spolehlivý partner. V rozhovoru pro MF Dnes také uvedl, že setkání s americkým viceprezidentem Josephem Bidenem považuje za úspěch.
15.11.2014 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Odstřihněte Moskvu od plateb, žádá Zeman a zmínil „legrační“ sankce. Fiala chce hledat spojence

 
Prezident Miloš Zeman navrhl vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT, jinak hrozí během několika dnů okupace celé Ukrajiny. Nad podobou současných sankcí vyjádřil pochybnosti, přijaté "černé listiny" označil za legrační. Zeman to řekl na dnešním summitu zemí B9, tedy členských zemí NATO ze střední a východní Evropy. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) musí Česko hledat spojence, aby šly sankce dále než nyní. Summit podle něj jednoznačně potvrdil vůli členských států aliance maximálně podpořit Ukrajinu a dát jasně Rusku najevo, že jeho agrese vůči Ukrajině není přijatelná.
25.02.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28057 článků)

ČSSD vydírá. Tuneláři, lichváři a korupčníci, vzkazuje Tomio Okamura. A speciální vzkaz má pro neúspěšného sprosťáka jménem Jiří Dienstbier

 
ROZHOVOR „Přestože ČSSD propadla ve volbách a voliči jí dali najevo, co si o její politice myslí, nyní se jala vydírat několik dalších stran svými požadavky,“ řekl ke snaze sociální demokracie odstranit poslance SPD z čela Sněmovny předseda hnutí Tomio Okamura. Ten ČSSD vyčetl notorické neplnění slibů, neustávající snahu o politická koryta a nulový přínos České republice. Současně upozornil, že pokud by hnutí ANO takové podmínky přijalo, přestane být pro SPD důvěryhodným partnerem.
27.04.2018 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3129 článků)

Sobotka varoval ČSSD před spojenectvím s ´nedůvěryhodnými´ VV

 
Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka varoval sociální demokracii před spojenectvím s koaličními Věcmi veřejnými. VV podle něj nejsou v současné podobě pro ČSSD důvěryhodným partnerem.
12.02.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Generál Pavel popsal, čemu musíme začít věřit, jinak...

 
Končící náčelník Generálního štábu Armády ČR Petr Pavel pronesl v pražském DOXU na konferenci pořádané think-tankem Evropské hodnoty projev, ve kterém si posteskl, že naše společnost nemá ujasněné hodnoty. Navenek pak prý působíme často směšně a nejsme důvěryhodným partnerem pro Severoatlantickou alianci.
29.04.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2838 článků)

Džamila Stehlíková srovnala Zemana se Stalinem. Za exkrement si prý může sám

 
ROZHOVOR „Já si myslím, že je opravdu nutné současnou situaci razantně řešit, že se opravdu nacházíme na důležité historické křižovatce, kdy se rozhoduje o našem dalším vývoji, zda budeme i nadále důvěryhodným partnerem pro Západ,“ říká lékařka, univerzitní pedagožka a bývalá ministryně Džamila Stehlíková. K tomu pak ještě dodává: „Jenže naši politikové se už nedokážou postavit tomu druhému mocenskému centru – Hradu – a proto to za ně přebírají lidé, kteří demonstrují. To je prostě selhání politických elit, a zejména slabého premiéra Sobotky.“
01.11.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (197 článků)

Přijmeme 81 Syřanů! Jak je zkontrolují?

 
V Evropě je v posledních dnech teror na denním pořádku, dva útoky mají na svědomí Syřané. Turecko po neúspěšném puči také není spolehlivým partnerem. Dohody se ale musí plnit, a tak Česko od Turků převezme 81 syrských uprchlíků.
25.08.2016 11:45 |

podobné články

Štěch (ČSSD): Dokázali jsme přesvědčit, že Česko je na politické i obchodní úrovni spolehlivým partnerem

 
Cesta předsedy Senátu s podnikateli do Chile skončila úspěchem, o české firmy je zájem.
16.01.2017 09:55 |

podobné články

Sobotka věří v další spojenectví, zmínil i Trumpovu vazbu na ČR

 
Změnu v čele Spojených států bere česká vláda s respektem k voličům, kteří demokraticky zvolili změnu, uvedl dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na Twitteru. Věří, že pod vedením nového prezidenta Donalda Trumpa budou Spojené státy dál spolehlivým partnerem a spojencem České republiky.
09.11.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6140 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Senátor Valenta: Turecko se mění v islámskou diktaturu. A Evropa bohužel mlčí!

 
Přiznám se, že mne vývoj poslední událostí v Turecku vlastně ani nepřekvapuje. Dlouhodobě totiž říkám, že Turecko je zemí, která snad i díky svým historickým kořenům nemůže být důvěryhodným partnerem zemí starého kontinentu.
19.07.2016 10:30 |

podobné články

Šestá bilanční schůzka premiéra Sobotky: Česká republika je důvěryhodným partnerem

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 28. srpna 2017 sešel s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem, aby společně zhodnotili plnění programových priorit vlády jeho resortu.
28.08.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2885 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Pavel Kopecký: Kryl, Babiš a vládnoucí komunisté

 
Bývá trapné donekonečna poslouchat a číst nářky, že byla právě zrazena revoluce Listopadu 1989. Kým jiným než „parlamentně důvěryhodným" Babišem, soudně uznaným spolupracovníkem StB. Toho času premiérem s důvěrou, jehož „polokoaličním" partnerem je KSČM. Odsud asi i ona nálepka politicky bezradného profesora politologie Fialy o „polokomunistické vládě".
24.07.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (367 článků)

Ministryně Schillerová: Občané potvrdili, že stát je důvěryhodným partnerem

 
Občané nakoupili Dluhopisy Republiky za tři miliardy korun. Prodej bude pokračovat
21.01.2019 18:35 |

podobné články

Premiér Petr Fiala vlastní společně se svojí manželkou několik bytů

 
Premiér Petr Fiala (ODS) vlastní společně se svojí manželkou několik bytů. Mimo jiné jeden zdědil, do koupě jednoho vložili úspory a na nákup dalšího v roce 2023 si z větší části vzali hypotéku. Vlastní také chalupu a garáž. Fiala to dnes uvedl na  síti X  v reakci na dotazy z vydavatelství Mafra. Dodal, že každý si může dohledat, že jeho příjmy naprosto odpovídají výdajům. Premiér čelil v minulých dnech kritice za to, že v majetkových přiznáních opomněl zmínit, že byl vlastníkem podílu v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ). Fiala neúmyslnou chybu uznal a přiznání doplnil.
29.01.2024 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6299 článků)

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6299 článků)

Le Penová bere Česko jako spojence. Zasadila ho mezi Trumpa a Mayovou

 
Vůdkyně francouzských nacionalistů Marine Le Penová, která usiluje o zrušení evropského integračního procesu a o obnovení politických a ekonomických bariér, se prý necítí ve svém boji v mezinárodní politice osamocena. Jako spojence vnímá příštího prezidenta USA Donalda Trumpa, britskou premiérku Theresu Mayovou, populistického kandidáta na rakouského prezidenta Norberta Hofera i země visegrádské čtyřky Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko.
21.11.2016 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6140 článků)