Článek

Premiér Babiš: Šel jsem příkladem a nechal se naočkovat třetí dávkou

 
Komentář na facebookovém profilu ke třetí dávce očkování proti koronaviru
14.10.2021 16:15 |

podobné články

Podobné články

Babiš se nechá naočkovat třetí dávkou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechá naočkovat třetí dávkou vakcíny proti covid-19. Řekl to v pátek v předvolební debatě na České televizi.
24.09.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23548 článků)

Očkování třetí dávkou vakcíny začíná. První na světě ji nabídne Izrael lidem nad 60 let

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Oznámil to ve čtvrtek izraelský premiér Naftali Bennett. Podle agentury AP tak bude Izrael první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 21:50 |

podobné články

»Gandalf« McKellen se nechal naočkovat proti covidu! Cítím euforii, hlásí

 
Slavný herec Ian McKellen (81), jenž se pyšní titulem sir, se nechal jako jeden z prvních britských seniorů naočkovat vakcínou proti koronaviru. Ve snaze podpořit očkování u veřejnosti se u toho slavný představitel Gandalfa z filmové série Pán prstenů nechal i vyfotit.
18.12.2020 16:40 |

podobné články

„Tady máte milión. Ferrari. Za vakcínu,“ přijede Babiš. A lidi u vody? No, vládo, poslechni si

 
ParlamentníListy.cz se ptaly hlavně dosud neočkovaných, zda je něco donutí se očkovat. Zatím to ale moc nevypadá. „Je léto a situace je zatím dobrá. Straší sice mutací delta, ale zatím se zdá, že nezpůsobuje vážné průběhy nemoci. Naočkovat bych se šel, kdyby se na nás valila mutace s opravdu velkou smrtností. Což se zatím neděje,“ vysvětlil Petr trávící letní den u vody. Motivací pro něj nejsou ani tenisky, které člověk může vyhrát, když se nechá naočkovat v pražském obchodním centru. „To mi přijde jako vtip. Kdybych dostal za očkování ferrari, tak jdu okamžitě. Ale to je samozřejmě nesmysl. A že by za to někdo vyplácel nějaké vyšší finanční částky, je taky nereálné,“ doplnil. Jiný občan se svěřil, že se očkovat nenechá ani za milión, který by mu nabídl premiér Babiš. Není prý ani králík, ani morče.
14.07.2021 14:10 |

podobné články

Očkování třetí dávkou bude od 20. září, řekl Babiš

 
Očkování třetí dávkou začne v Česku 20. září, řekl v neděli premiér Andrej Babiš (ANO). Bude se týkat lidí nad 65 let, obyvatel léčeben dlouhodobě nemocných či domovů pro lidi se zdravotním postižením.
29.08.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23548 článků)

„Neočkujte jen vyvolené.“ Imunolog radí odsunout druhou dávku a varuje před zmarem

 
Rizikovou populaci je třeba podle imunologa Vojtěcha Thona z centra RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno a AKIMED okamžitě naočkovat první dávkou vakcíny proti nemoci covid-19, očkování druhou dávkou při nedostatku vakcín nedává smysl. Společnost lze jen tak během osmi či deseti týdnů vyvést z nejhoršího, v opačném případě se s následky bude potýkat ještě měsíce, řekl Thon v rozhovoru pro ČTK.
10.02.2021 07:25 |

podobné články

Studie: Kombinace vakcín zabírá víc

 
Lidé, kteří se nechají naočkovat nejprve jednou dávkou vakcíny AstraZeneca a poté jednou dávkou preparátu Pfizer/BioNTech, vykazují silnější imunitní reakci než ti, kteří dostali dvakrát stejnou očkovací látku.
12.06.2021 12:00 |

podobné články

„Andreji, teď mám vysoké protilátky.“ Babiš pobízel Jágra k očkování, u legendy hokeje narazil

 
Legendární hokejista Jaromír Jágr odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO), aby se nechal naočkovat proti covidu-19 a pomohl tak přitáhnout k očkování i další lidi. Server Seznam Zprávy napsal, že premiérovu žádost Jágr odmítl s argumentem, že on sám se nyní očkovat nehodlá, protože má dostatek protilátek. Množství protilátek na koronavirus by ale při rozhodování o podání vakcíny nemělo hrát roli, upozorňují odborníci. Zástupci ministerstva ani vakcinologové nedoporučují zkoumání protilátek v souvislosti s očkováním. Babiš pro Blesk Zprávy uvedl, že po Jágrovi přímo nechtěl, aby byl tváří očkovací kampane. A přiznal, že ho přístup sportovce mrzí, podle premiéra je nicméně možné, že se Jágr v budoucnu naočkovat přeci jen nechá.
11.06.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2976 článků) , Andrej Babiš (23548 článků)

Metnar dostal vakcínu navzdory nedávnému covidu. K očkování stačil souhlas Blatného

 
Covid prodělal, přesto se nechal přednostně naočkovat. Řeč je o ministru obrany Lubomíru Metnarovi (53, za ANO). Ten se nechal naočkovat společně se členy své ochranky kvůli plánované návštěvě českých vojáků v africkém Mali. Píše o tom iROZHLAS.cz.
18.03.2021 13:45 |

podobné články

Výzvy k třetí dávce začnou Čechům chodit 20. září: Kde a jak se o vakcínu přihlásit?

 
Lidem, kterých se týká přeočkování proti covidu-19 třetí dávkou, začnou chodit informační SMS zprávy od 20. září. Tento den začne i vakcinace posilující dávkou. Uvedlo to dnes ministerstvo zdravotnictví. Původně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i premiér Andrej Babiš (ANO) uváděli, že upozornění na dobrovolné přeočkování začnou lidé na svůj mobilní telefon dostávat už od pátku 10. září.
09.09.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23548 článků) , Vojtěch Adam (1621 článků) , Adam Vojtěch (1254 článků)

Druhá dávka Pfizeru po třech týdnech pro děti a nově registrované. Lidé s termínem „ostrouhají“

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na dotaz ČTK řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1621 článků) , Adam Vojtěch (1254 článků)

Odstup mezi dávkami se zkrátí na 21 dní. Školáci, kteří si pospíší, se vyhnou testům

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už byly očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1621 článků) , Adam Vojtěch (1254 článků)

Tajná dohoda mezi Pfizerem a vládou: Třetí dávka vakcíny může být v Izraeli obratem

 
Firmy Pfizer a BioNTech, které vyrábějí vakcíny proti covidu-19, začnou Izraeli okamžitě dodávat další vakcíny, pokud se země rozhodne začít obyvatele očkovat třetí dávkou. Podle izraelské televize jde o tajnou dohodu, k níž přispělo jednání premiéra Naftaliho Bennetta s šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Izrael od minulého týdne očkuje třetí dávkou lidi se sníženou imunitou, očkování zbylé populace ministerstvo zdravotnictví zatím nepovažuje za nutné a trvá na tom, že dvě dávky očkování jsou dostatečnou ochranou.
20.07.2021 12:00 |

podobné články

Izrael nabídne veřejnosti třetí očkovací dávku - jako první na světě

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Bude tak první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 20:40 |

podobné články

MeSES radí: S třetí covidovou dávkou rovnou píchejte i očkování proti chřipce

 
Od 20. září se v Česku začne očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19, lidé si budou moci posilující dávku očkování dát nejméně osm měsíců po své poslední dávce. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vedená epidemiologem Petrem Smejkalem nabádá, aby byla lidem v rámci podání třetí dávky dána rovnou i vakcína proti sezónní chřipce. „Bezpečné a účinné,“ zaznívá od poradní skupiny.
30.08.2021 17:10 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru už po 34 dnech: Interval u očkování se zkrátí, oznámil Babiš

 
Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl dnes ve svém pořadu na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.
27.06.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23548 článků)

Boj proti covidu: Interval mezi očkováním se zkrátí o několik dní, uvedl Babiš

 
Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl ve svém pořadu Čau lidi na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.
28.06.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23548 článků)

„Vidíte? Jsem stále naživu!“ Naočkovaný Babiš hecuje národ

 
„Očkování je konečné řešení proti pandemii covidu-19,“ řekl dnes v pravidelném shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO), který se v neděli ráno vakcínou proti koronaviru nechal naočkovat jako první v České republice. „Jsem stále naživu,“ uklidnil poté veřejnost s tím, že po očkování nepociťuje žádné vedlejší účinky. Očkovací operace by podle něho měla trvat přibližně devět měsíců a ti, kteří nepatří do ohrožené skupiny obyvatel, by se podle předsedy vlády mohli začít očkovat od konce března. „Největší úkol pro příští rok,“ shrnul premiér vakcinaci. Doufá, že v následujícím roce povede k návratu do běžného života.
27.12.2020 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23548 článků)

Babiš apeloval na Blatného kvůli změně očkování, ministerstvo to už řeší

 
K doporučení České vakcinologické společnosti z minulého týdne, podle něhož by se měl prodloužit interval mezi první a druhou dávkou vakcíny Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech proti covidu-19, se v úterý přidal i premiér Andrej Babiš (ANO). Umožnilo by to podle něj naočkovat více lidí.
16.03.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23548 článků)