Článek

Premiér Babiš: Pro úřední maturity jsem dělal, co jsem mohl

 
Dopis na facebookovém profilu letošním maturantům
27.04.2021 22:55 |

podobné články

Podobné články

Babiš chce upravit maturity: Lehčí pro ty, co nepůjdou na vysokou, úřední pro problémové

 
Letošní maturita by mohla být kvůli epidemii koronaviru klasická pro studenty mířící na vysokou školu, lehčí zejména pro studenty bez zájmu o vysokoškolské studium a úřední pro ty, kteří doloží problémy v distanční výuce, uvedl dnes premiér Andrej Babiš (ANO) ve videu zveřejněném na twitteru. Tři typy maturit jmenoval jako základ k debatě o podobě letošních maturitních zkoušek. O maturitách bude premiér ve středu jednat s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO), který s Babišovým návrhem na úřední maturity nesouhlasí.
09.03.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Plaga se postavil Babišovi a smetl úřední maturity. Premiérův návrh sepsuli rektoři i svaz

 
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše (ANO) na úřední maturitu v letošním roce, řekla mluvčí ministerstva Aneta Lačnova. Ve spolupráci se zástupci škol dokončuje další úpravy maturitních zkoušek pro tento rok, které by měly zohlednit zejména situaci studentů pracujících kvůli epidemii covidu-19 v nemocnicích a sociálních službách. Babišův návrh nadzvedl i Svaz průmyslu a dopravy.  Podle svazu není pravda, že zaměstnavatelé maturitu nevyžadují, někteří by úřední maturitu nemuseli uznávat jako plnohodnotnou. Na dotaz ČTK to řekla viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR Milena Jabůrková. Proti úřední maturitě jsou i rektoři vysokých škol, řekl předseda České konference rektorů Petr Sklenička. Proti úřední maturitě jsou i rektoři vysokých škol, vyplývá z prohlášení České konference rektorů (ČKR).
08.03.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Úřední maturita ani omylem: Rektoři a Svaz průmyslu jsou proti návrhu premiéra

 
Svaz průmyslu a dopravy ČR zásadně nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše na úřední maturitu v letošním roce. Podle svazu není pravda, že zaměstnavatelé maturitu nevyžadují, někteří by úřední maturitu nemuseli uznávat jako plnohodnotnou. Proti úřední maturitě jsou i rektoři vysokých škol, vyplývá z prohlášení České konference rektorů (ČKR). Úvahy o zavedení úřední maturity odmítá i Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR.
08.03.2021 22:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Plaga odmítl Babišův plán na úřední maturity

 
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše (ANO), že by se mělo umožnit udělení úřední maturity plošně všem. S nápadem, že by letos maturanti mohli dostat známky podle průměru za celé studium, a získat tak tzv. úřední maturitu, přišel Babiš minulý týden. Studentům by to podle něj pomohlo zvládnout napětí, kterému čelí kvůli epidemii covidu-19.
08.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Úřední maturity kvůli pandemii? Podle ministra devalvace vzdělávání

 
Ministr školství Robert Plaga nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše na udělení úřední maturity. Ve spolupráci se zástupci škol dokončuje další úpravy maturitních zkoušek pro tento rok, které by měly zohlednit zejména situaci studentů pracujících kvůli epidemii covidu-19 v nemocnicích a sociálních službách.
08.03.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Babiš se postavil expertům a kantorům. Trvá na maturitě bez zkoušek

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že nahrazení tradiční maturitní zkoušky úřední formou pomůže středoškolským studentům zvládnout stres a napětí, v jakém se kvůli pandemii nemoci covid-19 nacházejí. Ve svém pořadu Čau lidi dnes zpochybnil potřebnost skládání tradiční maturity. Zaměstnavatelé podle jeho vlastních zkušeností maturitu nekladou na první místo, řekl. S nápadem na úřední maturitu, tedy to, že by letos maturanti na maturitním vysvědčení mohli mít známky podle průměru za celé své studium střední školy, přišel premiér tento týden. Mnozí odborníci s tím nesouhlasí.
07.03.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Vostrá (KSČM): Úřední maturity problém neřeší

 
Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) při jednání o maturitách ve Sněmovně znovu zvedla nápad premiéra Andreje Babiše na "úřední maturity", tedy udělení maturitní známky bez zkoušek podle průměru za studium.
24.04.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Babiš vytočil profesorku Dvořákovou prosazováním úřední maturity: Bych se dostal ke korytu, netřeba mi maturitu. Pro společnost devastující

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že tradiční maturity nejsou nutné, protože je zaměstnavatelé stejně nevyžadují. Politoložka a profesorka Vladimíra Dvořáková je jeho slovy značně zaskočena. Na svém facebooku se do předsedy vlády pořádně opřela, jeho nápad bude devastující pro celou společnost.
09.03.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Babiš znovu vytáhl maturity bez zkoušek. „Znervózňuje děti,“ obuli se do něj zástupci škol

 
Zástupci školských asociací dnes opět odmítli možnost takzvané úřední maturity, tedy udělení maturitní známky bez zkoušek podle průměru za celé studium. Premiér Andrej Babiš (ANO) podle nich svými opakovanými výroky, že by se měla zkouška studentům odpustit, vnáší mezi studenty nejistotu. ČTK to řekli předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová a šéf Unie školských asociací Jiří Zajíček.
29.03.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

V Česku se rozhořel boj o úřední maturity, Babiš zmatkuje. Co na to gymnázia?

 
Studenti závěrečných ročníků gymnázií a středních škol stále netuší, jak bude vypadat letošní maturita. Premiér Andrej Babiš (ANO) svá vyjádření neustále mění, a na tom, jestli by se měla zavést úřední maturita, nepanuje jasná shoda ani mezi zástupci gymnázií.
10.03.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Babiš dál prosazuje úřední maturity. Není prý třeba lpět na výkonu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude dál prosazovat úřední maturitu, pomůže aspoň části studentů na distanční výuce. „Není třeba lpět na výkonu, jde o duševní zdraví,“ uvedl na Twitteru.
28.03.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Podle Babiše maturity nejsou nutné, zaměstnavatelé je nevyžadují

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli ve svém pořadu Čau lidi zpochybnil potřebnost skládání tradiční maturity. Domnívá se, že nahrazení tradiční maturitní zkoušky úřední formou pomůže středoškolským studentům zvládnout stres a napětí, v jakém se kvůli pandemii nacházejí.
07.03.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Úřední maturita? Odborníci kroutí hlavou: Populistický nápad, zkoušky nemá řešit Babiš

 
O případných úpravách v maturitách by podle školských asociací a spolků neměl rozhodovat předseda vlády, ale ministr školství (MŠMT) s odborníky. Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) na úřední maturity pro letošní maturanty zásadně odmítají. Považují ho za nesystémový a populistický. Důvodem pro rušení maturitní zkoušky podle nich nemůže být výuka na dálku. Uvažovat by se o tom mělo jedině, pokud by vláda nedokázala snížit šíření covidu-19. Vyplývá to z prohlášení, které ČTK zaslala Asociace ředitelů gymnázií a Unie školských asociací CZESHA, a z vyjádření předsedkyně spolku Učitelská platforma Petry Mazancové.
04.03.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků)

Polovinu Čechů dění kolem státních maturit nezajímá

 
Dění kolem zavedení státní maturity je lhostejné 51 procentům Čechů, zájem naopak projevilo 47 procent dotázaných. Mezi veřejností sice mírně převažuje názor, že koncept státní maturity je správná myšlenka, ale více než polovina lidí hodnotí letošní přípravy a průběh maturity negativně. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
09.11.2011 18:50 |

podobné články

AZ smart: Stres z maturity? Neúspěšná maturita z dospělosti není konečná

 
Státní maturity v těchto dnech vrcholí, ale ne každý student u zkoušky z dospělosti uspěje. AZ smart, české centrum pro pomaturitní a specializované vzdělávání odhaduje, že až několik desítek tisíc školáků z více než 90 tisíc letošních maturantů závěrečné testy ze státní maturity nesloží v řádném termínu.
23.05.2013 10:55 |

podobné články

Nečas s Paroubkem pohřbili státní maturity. Studenti tomu nevěří

 
Státní maturity mají nejistý osud. V prvním duelu lídrů dvou nejsilnějších stran uvedl jak Petr Nečas, tak Jiří Paroubek, že státní maturity hodlají zrušit. Odvrátili tím demonstraci studentů pořádanou skrze Facebook. Podařilo se jim tak odvrátit i možnou koalici s KDU?
21.04.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4048 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

Nečas s Paroubkem pohřbili státní maturity. Studenti tomu nevěří

 
Státní maturity mají nejistý osud. V prvním duelu lídrů dvou nejsilnějších stran uvedl jak Petr Nečas, tak Jiří Paroubek, že státní maturity hodlají zrušit. Odvrátili tím demonstraci studentů pořádanou skrze Facebook.
21.04.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4048 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

Státní maturity už příští rok!

 
Už v nadcházejícím školním roce bude 106 tisíc žáků středních škol skládat státní maturity. Rozhodla o tom vláda přes nesouhlas premiéra Petra Nečase, který naznačil, že se kabinet o státní maturity pohádal.
18.08.2010 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků)

Na internet unikly tajné státní maturity

 
Státní maturity mají další průšvih! Ačkoliv ministerstvo zaručovalo dokonalé zabezpečení, na internet uniklo zadání ostrých maturit z českého jazyka. A studenti jásají - každý si teď může maturity pohodlně stáhnout z internetové úschovny a bez problémů tak projít zkouškou.
10.02.2011 13:45 |

podobné články