Článek

Premiér Babiš jednal s premiérkou Mayovou o brexitu a obranné spolupráci

 
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil 24. října 2018 Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Hlavním bodem programu v Londýně bylo setkání s britskou premiérkou Theresou Mayovou, při kterém hovořili o vzájemných vztazích v kontextu 100 let od vzniku Československa a také o odchodu Velké Británie z Evropské unie a jeho důsledcích.
25.10.2018 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)
Podobné články

Po roce a půl konečně posun v brexitu. A oddělí se Irsko od království hranicí?

 
Předseda Evropské komise oznámil, že v rozhovorech o brexitu nastal posun dostatečný k tomu, aby bylo možné jednat o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z Evropské unie. Jean-Claude Juncker to řekl po dnešním ranním setkání s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Konečné rozhodnutí, zda rozhovory například o nových obchodních vztazích skutečně budou moci začít, musí učinit premiéři a prezidenti ostatních 27 zemí unie na summitu příští týden. Británie navíc podstatně změnila text svého návrhu dohody s Evropskou unií o brexitu, prohlásila šéfka Prohlásila to šéfka severoirské Demokratické unionistické strany (DUP) Arlene Fosterová. Ta hovořila s Mayovou několik hodin před její cestou do Bruselu.
08.12.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (254 článků)

Babiš s Monikou na opeře, s Kurzem jednal o migraci: Uprchlíky nechceme, solidární jsme

 
Pochutnali si na telecím, vyrazili na salzburské hudební slavnosti a večer na Mozartovu Kouzelnou flétnu. Andrej Babiš v doprovodu své manželky Moniky zavítal tentokrát do Rakouska, kde jednal s rakouským premiérem Sebastianem Kurzem o migraci či britskou premiérkou Theresou Mayovou pro změnu o průběhu a dopadech brexitu. Český předseda vlády tak stihl skloubit kulturu a diplomacii - podobně jako ve středu v Bavorsku.
27.07.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Summit EU řeší kauzu Skripal. Babiš se před tím sešel s Mayovou

 
O útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru a o odpovědi na něj začali dnes na summitu v Bruselu jednat prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie. Český premiér Andrej Babiš se krátce před začátkem pracovní večeře setkal s britskou premiérkou Theresou Mayovou. O výsledku tohoto jednání ale zatím nic známo není.
22.03.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Babiš se v Londýně setká s Mayovou, navštíví koncert filharmonie

 
Premiér Andrej Babiš dnes navštíví Londýn, kde ho čekají politická jednání i koncert klasické hudby. Setká se s premiérkou Theresou Mayovou, s níž by měl hovořit mimo jiné o stavu jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Ještě předtím předseda vlády rovněž poobědvá se starostou londýnské finanční čtvrti City Charlesem Bowmanem. Na závěr návštěvy Británie se zúčastní jako hlavní host londýnského koncertu České filharmonie při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa.
24.10.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Babiš míří do Londýna, setká se s Mayovou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu dopoledne odlétá do Velké Británie. S britskou premiérkou Theresou Mayovou bude řešit brexit. Odlétá vládním speciálem o půl jedenácté. Bude tak chybět ve Sněmovně na jednání o rozpočtu.
24.10.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Trump o Sýrii zatím nerozhodl: Poradí se s Mayovou a Macronem

 
Americký prezident Donald Trump jednal o situaci v Sýrii se svými bezpečnostními poradci, žádné rozhodnutí ohledně případného úderu na tuto zemi kvůli údajnému chemickému útoku na město Dúmá ale zatím neučinil. Oznámil to dnes Bílý dům v prohlášení. Trump si podle komuniké bude ještě dnes telefonovat s britskou premiérkou Theresou Mayovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
12.04.2018 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Theresa Mayová (254 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Babiš: Pro ČR je důležité zachovat vztahy s Británií po brexitu

 
Pro Česko je důležité udržet i po odchodu Británie z Evropské unie dosavadní dobré vztahy s Londýnem. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš po schůzce s britskou premiérkou Theresou Mayovou v Salcburku. Podle Babiše chybí k dovršení dohody o vystoupení Británie z EU zhruba 20 procent. Rakouský kancléř Sebastian Kurz v Salcburku řekl, že doufá v nalezení řešení do října.
27.07.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Škoda, že Velká Británie odchází z EU, řekl Babiš Mayové

 
Podmínky, jaké budou mít Češi žijící ve Velké Británii po brexitu, řešil ve středu vpodvečer v Londýně premiér Andrej Babiš (ANO) s britskou premiérkou Theresou Mayovou.
24.10.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Mayová děkovala Babišovi za podporu v kauze Skripal

 
Český premiér Andrej Babiš dnes po jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou v Londýně vyjádřil optimismus ohledně dohody Británie o jejím odchodu z Evropské unie. Babiš také zdůraznil, že z českého hlediska je důležité, aby kvůli Brexitu nedošlo ke zhoršení pozice Čechů žijících a pracujících v Británii. A nechybělo ani osobní poděkování ze strany britské premiérky za to, že Česko vyhostilo tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii.
24.10.2018 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Premiér Babiš: Musíme se snažit, aby celkové dopady brexitu byly co nejmenší

 
Premiér Babiš jednal v Salcburku s britskou ministerskou předsedkyní Mayovou, estonským předsedou vlády Ratasem a s rakouským kancléřem Kurzem.
27.07.2018 22:35 |

podobné články

Premiér Babiš jednal s kancléřkou Merkelovou o hospodářské i obranné spolupráci

 
Premiér Andrej Babiš přijal v pátek 26. října 2018 v Kramářově vile kancléřku Spolkové republiky Německo Angelu Merkelovou, která do Prahy přicestovala u příležitosti oslav 100. výročí založení samostatného Československa. Probírali spolu hospodářskou i obrannou spolupráci obou zemí a čas našli i na aktuální evropská témata.
26.10.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Angela Merkelová (2478 článků)

Premiér Babiš jednal v Bruselu o brexitu, migraci a dalších evropských otázkách

 
Předseda vlády Andrej Babiš v pátek 16. listopadu 2018 jednal v Bruselu s předsedy Evropské rady a Evropské komise o brexitu, migraci a přípravě prosincové Evropské rady.
16.11.2018 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Premiér Babiš se v Salcburku setká s Kurzem, Mayovou a Ratasem

 
Předseda vlády Andrej Babiš se dnes v Salcburku setká s předsedy vlád Rakouska, Británie a Estonska. Se Sebastianem Kurzem, Theresou Mayovou a Jürim Ratasem bude na dvoustranných jednáních mluvit o migraci a o novinkách při vyjednávání o nadcházejícím odchodu Británie z Evropské unie.
27.07.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Nový výkonný ředitel Evropské obranné agentury na návštěvě v ČR

 
Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Daniel Koštoval se dnes setkal s novým výkonným ředitelem Evropské obranné agentury (EDA) Jorge Domecqem.
10.04.2015 22:36 |

podobné články

Ministr obrany Metnar: Obranné výdaje ČR musejí růst postupně

 
Obranné výdaje České republiky musejí růst postupně, dvou procent HDP dosáhnou v roce 2024. V reakci na výsledky summitu NATO a na výzvu amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby spojenci navýšili své obranné výdaje na dvě procenta už od ledna příštího roku, to dnes ČTK sdělil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Summit podle něj ukázal jednotu Aliance.
13.07.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Vláda souhlasí s uzavřením dohody o obranné spolupráci se Rwandou

 
Vláda souhlasí s uzavřením dohody o obranné spolupráci se Rwandou. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na internetu. Nová smlouva by mohla českým zbrojařským firmám otevřít rwandský trh, doufají čeští diplomaté. Dohoda předpokládá také spolupráci při výcviku vojáků nebo protiteroristických schopností nebo při výměně informací.
09.07.2014 19:55 |

podobné články

Premiér Sobotka bude jednat s polskou premiérkou o přeshraniční spolupráci, bezpečnosti i situaci v EU

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v pondělí 12. prosince 2016 Polskou republiku. S premiérkou Beatou Szydlovou budou ve slezské Visle podrobně jednat o vzájemné česko-polské spolupráci, dopravní infrastruktuře i nadcházející Evropské radě.
05.12.2016 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Mladí Britové vytrestali Mayovou. Premiérka chce dál vládu i brexit

 
Předčasné volby v Británii se premiérce Therese Mayové vymkly z rukou. Její konzervativci budou sice dál nejsilnější stranou v britském parlamentu, ale ztratili většinu. Z 650 křesel jich budou mít 318, o 12 jich přišli. Šéf labouristů Jeremy Corbyn si připsal 261 křesel a vyzval Mayovou, aby odstoupila. Premiérka chce ale i přes ztrátu většiny dál vládnout a podle plánu mají pokračovat i jednání o brexitu, tedy odchodu Británie z Evropské unie.
08.06.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (254 článků) , Jeremy London (1 článek)

Migrační spor: Babiš se sejde s italským premiérem zřejmě na konci srpna

 
Schůzka kvůli řešení migrace, na kterou pozval italský premiér Giuseppe Conte předsedu české vlády Andreje Babiše (ANO) do Itálie, by se mohla konat koncem srpna. O přístupu k migraci chce šéf českého kabinetu jednat také v pátek v rakouském Salcburku s britskou premiérkou Theresou Mayovou, rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem a estonským premiérem Jürim Ratasem. Babiš to dnes řekl novinářům.
23.07.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Theresa Mayová (254 článků)