Článek

Přelet nad gigantickým kráterem zachycen na videu

 
Z pohledu na ledem vyplněný kráter běhá mráz po zádech. Obrovité 'kluziště' se rozlohou blíží Moravskoslezskému kraji.
09.07.2020 17:35 |

podobné články

Podobné články

Obama: Přelet Air Force One nad New Yorkem byla chyba

 
Barack Obama se omluvil za pondělní nízký přelet jednoho z prezidentských letounů nad New Yorkem kvůli natáčení propagačního šotu. Řekl, že to byla chyba.
28.04.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

Přelet Air Force One nad New Yorkem: Padají hlavy!

 
Prezident USA Barack Obama v pátek přijal rezignaci vojenského poradce Bílého domu Louise Caldery. Šéf letky nese zodpovědnost za kontroverzní dubnový přelet letounu Air Force One nad New Yorkem, který vyvolal v lidech paniku.
09.05.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

Pamatujete si Náčelníka z oscarového filmu Přelet nad kukaččím hnízdem? Zemřel za velmi podivných okolností

 
Vysoký příslušník indiánského kmene Maskogiů Will Sampson se do širšího povědomí veřejnosti dostal díky své roli pacienta s přezdívkou Náčelník v oscarovém megahitu Přelet nad kukaččím hnízdem. Jeho kariéra bohužel neměla moc dlouhého trvání - zemřel ve čtyřiapadesáti letech za zvláštních okolností.
01.04.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Will Sampson (1 článek)

Nová DVD: Tady hlídám já, Až vyjde měsíc, Přelet nad kukaččím hnízdem

 
Česká rodinná komedie o tom, jak vám zvíře změní život, se jmenuje Tady hlídám já. Příběh svérázné komedie Wese Andersona Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. S českým dabingem vychází slavný film Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem. Příběh plný nápadů, dobrodružství, nezapomenutelných postav, hudby a létacího prášku - to je Petr Pan, který vychází v kolekci 2 DVD.
20.11.2012 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Wes Anderson (33 článků) , Miloš Forman (505 článků)

Z tohoto videa budete žasnout: Takhle vypadá zrychlený přelet Mezinárodní vesmírné stanice nad celou naší planetou!

 
Tak to je hotový přelet nad zemským kukaččím hnízdem! Autor videa jménem David Peterson vzal záběry od NASA, notně je zrychlil a podbarvil pomalou hudbou. Díky tomu tak můžeme ve zkratce spatřit celou Zemi od Severní Ameriky až po Austrálii.
02.03.2014 18:35 |

podobné články

Zemřel slavný Formanův kameraman: Točil Přelet nad kukaččím hnízdem

 
Ve věku 93 let zemřel legendární americký kameraman a režisér Haskell Wexler, který stál za kamerou takových filmů, jako jsou Přelet nad kukaččím hnízdem Miloše Formana, Kdo se bojí Wirginie Woolfové? nebo V žáru noci. Smutnou novinu oznámil Wexlerův syn Jeff.
27.12.2015 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (505 článků) , Haskell Wexler (2 články)

Zemřel kameraman, který točil Přelet nad kukaččím hnízdem

 
Americký kameraman Haskell Wexler, který natočil uznávané filmy jako Přelet nad kukaččím hnízdem nebo V žáru noci, zemřel ve věku 93 let. Wexlerův syn Jeff informoval, že otec zemřel ve spánku 27. prosince.
28.12.2015 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Haskell Wexler (2 články)

Nenávist na place a další 4 věci, které jste nevěděli o oscarovém filmu Přelet nad kukaččím hnízdem!

 
Režisér Miloš Forman slaví 85. narozeniny a nejlepší způsob, jak to oslavit s ním, je připomenout si jeho filmy. K těm nejlepším rozhodně patří Přelet nad kukaččím hnízdem, který si odnesl 5 Oscarů. Snímek byl natočen podle románu spisovatele Kena Keseyho a patří mezi naprostou klasiku. Co jste ale o filmu nejspíš nevěděli?
19.02.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (505 článků) , Ken Kesey (5 článků)

Krach ministerské mise: Toman se předčasně vrátil z Ruska. Přelet z Moskvy zastavily špatné dokumenty?

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes předčasně ukončil pětidenní cestu s podnikatelskou misí v Rusku. Tamní úřady neumožnily delegaci přelet z Moskvy do Kazaně, ministr s podnikateli se proto vrací do Prahy, napsal dnes server deníku E15. Jednání ruských úřadů podle Tomana vyvolává znepokojení nad vzniklou situací, která vyvolává otázky nad skutečným zájmem ruské strany o vzájemnou spolupráci. Postup ruských úřadů rozladil opoziční poslance, kteří se o zkrácené ministerské mise dozvěděli při jednání Sněmovny. Podle Rusů byly důvody, proč letoun nedostal potřebá povolení, administrativní.
28.11.2019 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (207 článků)

Podivný přelet nad rodinným hnízdem: Balón minul dům na okraji Brna o fous, obyvatelé podali stížnost

 
Nevěřícně sledovala v úterý v podvečer na své zahradě Libuše Přidalová přelet modrého horkovzdušného balónu. Nad rozlehlou zahradou letěl příliš nízko a mířil na patrový dům obývaný její rodinou. Těsně před obydlím pilot sáhl na hořák, téměř lízl střechu a komín a překážce se na poslední chvíli vyhnul. Brňanka na rozdíl od rozveselené posádky v koši událost nezkousla a adresovala stížnost k Úřadu pro civilní letectví.
28.08.2020 11:45 |

podobné články

Osudná cesta smrti: Takhle vypadá přelet nad Aljaškou, při kterém zemřel Petr Kellner

 
Aljaška je právem považována za jedno z nejdrsnějších míst na planetě. Kvůli strmým horám i silným a nevyzpytatelným poryvům větru jsou rizikové i přelety helikoptérou. Jeden z nich se stal osudným i nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi (†56), který v sobotu zahynul při pádu vrtulníku. Podívejte se na video, jak takový přelet nad Aljaškou vypadá.
29.03.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1201 článků) , Petr Kellner (525 článků) , Petr Čech (87 článků)

Zemřel Formanův oscarový filmový producent (†92): Natočili spolu Amadea i Přelet na kukaččím hnízdem

 
Ve věku 92 let zemřel americký filmový producent Saul Zaentz, který stál mimo jiné za oscarovými snímky Amadeus či Přelet nad kukaččím hnízdem režiséra Miloše Formana. Informoval o tom portál The Hollywood Reporter.
04.01.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (505 článků) , Saul Zaentz (4 články)

Přelet letadel při přehlídce v Praze armáda kvůli počasí zrušila

 
Přelet letadel během dnešní vojenské přehlídky v Praze armáda kvůli počasí zrušila. ČTK to řekl zdroj z generálního štábu Armády ČR. V Praze je dnes od rána oblačno a silně prší. Podle plánů mělo při přehlídce ke 100. výročí vzniku Československa přeletět nad diváky deset formací letadel české a slovenské armády. ČTK zjišťuje, zda bude po zrušení letů odvoláno plánované omezení provozu na pražském letišti kvůli přehlídce.
28.10.2018 12:20 |

podobné články

Přehlídka bude chudší, přelet letadel komplikuje počasí

 
Oslavy výročí republiky poznamenalo počasí. Chudší kvůli tomu bude letecká část během odpolední vojenské přehlídky v Praze. ČTK nejdříve s odkazem na zdroj z generálního štábu Armády ČR informovala, že armáda přelet zrušila, později uvedla, že poletí jen stíhačky Gripen a vrtulníky.
28.10.2018 11:45 |

podobné články

Ministerská cesta skončila předčasně, Rusové neumožnili Tomanově delegaci přelet do Kazaně

 
Návštěva ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) v Rusku skončila předčasně. Ruská strana ve středu ministrovi a podnikatelskému doprovodu neumožnila vnitrostátní přelet z Moskvy do Kazaně. Delegace se tak předčasně vrací do Prahy. Okolnosti řeší i ministerstvo zahraničí.
28.11.2019 09:55 |

podobné články

Tomanovi nepovolili přelet z Moskvy. „Chyba české strany,“ vzkazují Rusové

 
Podle oficiálního prohlášení ruského ministerstva zahraničí může za předčasné ukončení zahraniční návštěvy českého ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) v Rusku administrativní chyba české strany. Toman s podnikatelskou delegací zkrátil tento týden svůj pětidenní pobyt v Rusku poté, co mu ruské úřady ve středu neumožnily přelet z Moskvy do Kazaně. Po dnešním jednání expertního týmu prezidenta Miloše Zemana řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD), že se jednalo pouze o technickou záležitost.
30.11.2019 15:10 |

podobné články

Sopka na Kamčatce chrlí popel tři kilometry vysoko

 
Tři kilometry vysoký sloup prachu a plynu se ve čtvrtek zvedl nad kráterem sopky Gorelyj, která se nachází 70 kilometrů od kamčatského města Petropavlovsk-Kamčatskij. Informoval o tom portál NEWSru.
23.09.2010 08:10 |

podobné články

Dramatická záchrana turistů z lanovky: Zůstali uvězněni nad kráterem sopky na Tenerife

 
Dramatické chvíle si prožila 34členná skupinka turistů na španělském ostrově Tenerife. Lidé zůstali viset v kabince visuté lanovky, která je svážela od kráteru sopky Teide. Odříznuto od světa zůstalo i dalších 120 lidí, kteří na vrcholku čekali na další kabinku. Záchranná akce byla úspěšná, trvala bezmála 3 hodiny, informoval deník The Sun.
19.08.2018 21:55 |

podobné články

Hulk Hogan na videu v intimních chvílích s exmanželkou svého nejlepšího přítele

 
Známý zápasník ve wrestlingu Hulk Hogan doplatil na své sexuální choutky a neskrývané zalíbení v krásných ženách. Jak už jste se na Super.cz mohli dočíst, na internet uniklo video, na němž je Hulk zachycen přímo ‚při činu‘. Ženou na videu je podle slov samotného Hogana Heather Clem, bývalá žena jeho nejlepšího kamaráda DJ Bubby the Love Sponge. Ten údajně stojí i za zveřejněním videa a Hogan nyní neskrývá zlost, ale i zklamání nad konáním svého kamaráda.
11.10.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Hulk Hogan (25 článků) , Heather Hogan (1 článek)