Článek

Přehledně: Jaká opatření začnou od středy platit v Praze

 
Od středy 9. září vstoupí v Praze v platnost nová opatření hygieniků, která mají omezit šíření nového koronaviru. Situace v Praze patří kvůli nárůstu počtu nakažených k nejhorším a hygienici přiznali, že nestíhají trasovat kontakty nakažených.
08.09.2020 14:50 |

podobné články

Podobné články

Přehledně: Jaká zpřísňující opatření platí od středy

 
Od středy se v Česku opět zpřísňují koronavirová opatření. Děje se tak kvůli nefunkčnosti současných restrikcí a stále se zhoršující epidemické situaci. Vláda nařídila noční zákaz vycházení s výjimkou nezbytných cest a nařídila homeoffice, pokud je to možné. Omezení platí od středy 28. října do půlnoci v úterý 3. listopadu, kdy by měl skončit nouzový stav, kabinet ale bude žádat o prodloužení.
26.10.2020 21:55 |

podobné články

PŘEHLEDNĚ: Jak se od pondělí zpřísní opatření

 
Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci přistoupila vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) k přísnějším opatřením, která začnou platit od pondělí 1. března. Výrazně se omezí pohyb, zavřou se školy a školky. Ubylo také výjimek pro obchody a služby. Zpřísnila se i pravidla pro nošení roušek. Opatření mají platit tři týdny, tedy do 21. března. Změny nabízejí Novinky přehledně.
26.02.2021 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21035 článků)

Přehledně: Co se od středy mění

 
Od středy se zpřísní koronavirová opatření, a to navzdory protiepidemickému systému PES. Ten sice zůstane v lepším stupni tři, i přesto ale dojde k omezení otevírací doby u restaurací. Nově bude také zakázáno pít alkohol na veřejnosti. Novinky přinášejí nová pravidla přehledně.
08.12.2020 19:30 |

podobné články

Přehledně: Jaká opatření začnou ve středu platit

 
Vláda v pondělí schválila další opatření proti šíření koronaviru. Zavřou se všechny školy s výjimkou mateřských. Úplně se zavřou i restaurace. Zakazuje se i konzumace alkoholu na veřejnosti. Lidé se budou moci pohybovat maximálně ve skupinách šesti lidí.
12.10.2020 22:30 |

podobné články

Přehledně: Jaká další opatření začnou ve čtvrtek platit

 
Vláda ve středu schválila další opatření proti šíření koronaviru. Zavřou se maloobchody a služby s výjimkou obchodů se základním sortimentem. Omezen je pohyb a kontakt lidí s jinými lidmi i s úřady.
21.10.2020 13:00 |

podobné články

Přehledně: Jaká nová opatření vláda zavedla a která naopak zmírnila

 
Vláda v pondělí opět změnila některá nařízení v souvislosti s koronavirem. Například zmírnila nutnost nošení roušek. Ty už nemusí nosit děti do dvou let nebo řidiči. Dále nařídila nutnou karanténu pro všechny Čechy vracející se ze zahraničí. Soubor všech nových opatření si přečtěte přehledně.
30.03.2020 21:35 |

podobné články

Přehledně: Jaká nová opatření vláda zavedla a která naopak zmírnila

 
Vláda v pondělí opět změnila některá nařízení v souvislosti s koronavirem. Například zmírnila nutnost nošení roušek. Ty už nemusí nosit děti do dvou let nebo řidiči. Dále nařídila nutnou karanténu pro všechny Čechy vracející se ze zahraničí. Soubor všech nových opatření si přečtěte přehledně.
31.03.2020 13:10 |

podobné články

PŘEHLEDNĚ: Která opatření mohou platit i bez nouzového stavu a která ne

 
V neděli přestane v Česku platit nouzový stav, a pokud vláda nevyhlásí nový, přestanou platit všechna opatření vyhlášená na jeho základě. Přinášíme přehled toho, jak by mohla opatření v této situaci vypadat, která by zůstala v platnosti a která nikoliv.
12.02.2021 07:55 |

podobné články

Od středy budou platit zpřísněná opatření proti covidu-19

 
Nová opatření proti šíření koronaviru budou platit od středy, vláda o nich rozhodne v pondělí. V pravidelném nedělním vystoupení na svém facebooku to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Návrhy chce předtím probrat na Bezpečnostní radě státu, s opozicí a tripartitou. Občany předseda vlády znovu vyzval k dodržování přijatých opatření a semknutí se, jak tomu bylo při jarní vlně epidemie koronaviru.
11.10.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21035 článků)

PŘEHLEDNĚ: Jak se v neděli zpřísní opatření

 
Česká republika se od neděle 27. prosince přesune opět do nejvyššího, pátého stupně protiepidemického systému (PES). Zavřít budou muset až na výjimky všechny obchody a služby. Platit bude také zákaz vycházení od 21 do 5 hodin ráno. Opatření platí od neděle 27. prosince do 10. ledna. Novinky přinášEJí nová pravidla přehledně.
23.12.2020 12:30 |

podobné články

Poslední opatření před lockdownem? Roušky povinně venku i v autě

 
Roušky bude od středy nutné nosit i venku na území obcí, pokud budou lidé k sobě blíže než dva metry, a v autě. V pondělí to po jednání vlády uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Výjimku mají rodiny nebo lidé při sportování. Opatření začnou platit od středy.
19.10.2020 18:50 |

podobné články

Přehledně: Jaká opatření začínají platit od pondělí

 
V pondělí začíná v Česku platit nouzový stav a současně vstupují v platnost další opatření proti šíření koronaviru. Novinky přinášejí přehled hlavních změn.
04.10.2020 19:25 |

podobné články

Přehledně: Jaká opatření budou od pátku platit

 
V České republice bude od pátku 18. prosince platit čtvrtý stupeň protiepidemických opatření PES. Na rozdíl od oficiálního systému ale bude mít řadu výjimek.
14.12.2020 19:20 |

podobné články

V noci začnou v Praze platit opatření na pomoc bezdomovcům v zimě

 
V noci na neděli začnou v Praze platit speciální opatření na pomoc bezdomovcům v zimě. Otevře se nová ubytovna ve Vysočanech, ve které může mrazivé noci přečkat 100 lidí bez přístřeší. Spuštěn také bude dispečink, který bude koordinovat pomoc bezdomovcům. Uvedl to ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP) Tomáš Ján. 
30.11.2013 14:40 |

podobné články

Přehledně: Vláda utáhla šrouby. Jaká jsou nová opatření od 1. března?

 
Od pondělí se na tři týdny rázně zpřísňují koronavirová opatření, která budou platit od 1. do 21. března 2021. Omezení platí pro cestování, kdy například pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba potvrzení zaměstnavatele. Zamíříte-li k lékaři mimo svůj okres, potřebujete čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty. Nakupovat můžete jen ve svém okresu, a to v nezbytném počtu lidí. Přinášíme vám přehled nových opatření, jak jej uvádí na svých stránkách ministerstvo vnitra.
27.02.2021 09:25 |

podobné články

Přehledně: Jaká opatření se nově mění

 
Školy v pondělí přecházejí ze čtvrtého do třetího stupně protiepidemických opatření. Novinky přinášejí přehled opatření, která se na začátku týdne uvolní. Riziko podle systému PES se však o víkendu opět přehouplo do rizikovějšího čtvrtého stupně a hrozí tak, že se brzy budou opatření opět zpřísňovat.
07.12.2020 04:55 |

podobné články

Babiš: Nová opatření budou platit od středy

 
Nová opatření kvůli covidu-19 budou platit od středy, vláda o nich rozhodne v pondělí, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Návrhy chce předtím probrat na Bezpečnostní radě státu, s opozicí a tripartitou.
11.10.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21035 článků)

Sedmnáctého listopadu si můžeme nakoupit, od středy se počet nakupujících omezí

 
Potraviny, květiny či drogistické zboží si budeme moci nakoupit i 17. listopadu. Obchody, které mají výjimku z vládních opatření proti šíření koronaviru, budou na svátek otevřené v běžné provozní době. Od středy ale v obchodech platit omezení počtu lidí. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 metrů čtverečních, jak v pondělí schválila vláda.  Provozní doba obchodů se zároveň od středy prodlouží do 21:00.
16.11.2020 13:45 |

podobné články

Blázinec na letišti: Stovky lidí se narychlo vrací domů, než začnou platit zpřísněná opatření

 
V Británii od pondělí 15. února začnou platit přísná opatření spojená s koronavirem pro přijíždějící do země, lidé budou muset absolvovat 3 testy na koronavirus a 10denní karanténu. Snad i proto to těchto posledních pár dní předtím, než pravidla vejdou v platnost, vypadá na londýnském letišti jako při apokalypse. Na přepážkách se tvoří obrovské fronty, lidé čekají až 4 hodiny na razítko do pasu jen, aby unikli „pobytu“ v karanténních hotelech, uvedl list Daily Mail.
12.02.2021 20:40 |

podobné články