Článek

Přehledně: Jaká nová opatření vláda zavedla a která naopak zmírnila

 
Vláda v pondělí opět změnila některá nařízení v souvislosti s koronavirem. Například zmírnila nutnost nošení roušek. Ty už nemusí nosit děti do dvou let nebo řidiči. Dále nařídila nutnou karanténu pro všechny Čechy vracející se ze zahraničí. Soubor všech nových opatření si přečtěte přehledně.
31.03.2020 13:10 |

podobné články

Podobné články

Přehledně: Jaká nová opatření vláda zavedla a která naopak zmírnila

 
Vláda v pondělí opět změnila některá nařízení v souvislosti s koronavirem. Například zmírnila nutnost nošení roušek. Ty už nemusí nosit děti do dvou let nebo řidiči. Dále nařídila nutnou karanténu pro všechny Čechy vracející se ze zahraničí. Soubor všech nových opatření si přečtěte přehledně.
30.03.2020 21:35 |

podobné články

Policie zmírnila ochranná opatření před sídlem vlády

 
Policie zmírnila ochranná opatření kolem sídla vlády, které zavedla v květnu po incidentu s aktivisty z Greenpeace. Odstranila mimo jiné zábrany, jež oddělovaly budovu Strakovy akademie od chodníku.
14.07.2010 19:10 |

podobné články

Vláda prodloužila opatření proti nemoci covid-19

 
Omezení pohybu a další opatření proti šíření nemoci covid-19 budou platit i po 21. březnu, dokdy byla původně vyhlášena. Vláda dnes prodloužila platnost opatření do konce nouzového stavu. Zatím platí do 28. března, ale kabinet ho chce prodloužit. Opatření by měla podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) trvat do konce Velikonoc. Vláda dnes jen částečně zmírnila třeba omezení sportování a volnočasových aktivit, kdy budou moci lidé v obci sportovat bez roušek a vyrazit na procházku i za hranice obce. Šíření covidu-19 ve středu dál zpomalovalo. Počet očkovaných byl naopak jeden z nejvyšších.
18.03.2021 23:10 |

podobné články

Většina lidí podporuje stávku a chce, aby vláda škrty zmírnila

 
Většina veřejnosti podporuje požadavky odborů, aby vláda zmírnila plánované finanční škrty. Do prosincové stávky se ale plánuje zapojit pouze necelá pětina veřejnosti. Vyplývá to z průzkumu, který v neděli zveřejnila společnost Sanep.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Sněmovna zmírnila vládou navrhované omezení práva na informace

 
Sněmovna zmírnila vládou navrhované omezení práva na informace, které se týkají údajů o trestním řízení nebo českých zájmů v zahraničí. Rozhodla o tom dnes v rámci změn zákonů v návaznosti na nová pravidla zpracování osobních údajů kvůli evropskému nařízení GDPR. Změny nyní posoudí Senát.
05.12.2018 11:20 |

podobné články

Banky na Kypru byly opět otevřeny, zmírnila se některá omezení

 
Banky na Kypru dnes poprvé po dvou týdnech otevřely v řádný čas podle úředních hodin; vůbec poprvé během současné finanční krize obsloužily klienty již ve čtvrtek. Tiskové agentury stejně jako ve čtvrtek nehlásí žádné tlačenice, u přepážek finančních domů je klid. Kyperský prezident Nikos Anastasiadis podle agentury Reuters prohlásil, že krizová situace je pod kontrolou, a centrální banka zmírnila některá omezení.
29.03.2013 18:50 |

podobné články

Čína zmírnila nároky na fyzičku rekrutů. Mají být ale vzdělanější

 
Požadavky na výšku, váhu a kvalitu zraku svých vojáků zmírnila čínská armáda. Zároveň chce snížit počet vojáků, kteří nemají maturitu. V úterý to napsal čínský list China Daily.
17.06.2014 08:55 |

podobné články

Zeman, Hamáček a Štěch vyzvali ČNB, aby zmírnila intervence

 
Šéfové obou komor Parlamentu Jan Hamáček a Milan Štěch (oba ČSSD) i prezident Miloš Zeman dnes vyzvali Českou národní banku (ČNB), aby zmírnila intervence vedoucí k oslabení koruny a nelpěla na hranici 27 korun za euro. Výzvu po společné schůzce v Lánech novinářům tlumočil Štěch. Devizové intervence podle něj poškozují většinu občanů.
11.08.2015 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (772 článků) , Jan Hamáček (3129 článků) , Miloš Zeman (25593 článků)

Pilotka Savčenková zmírnila hladovku a pije vodu. Požádal ji o to Porošenko

 
Ukrajinská letkyně Nadija Savčenková, které hrozí až 25 let vězení za údajnou vraždu a překročení ruských hranic, zmírnila v ruském vězení hladovku tím, že po týdnu začala přijímat tekutiny. Oznámil to dnes na Twitteru její právník Nikolaj Polozov. Jeho klientka se tak rozhodla den poté, co měl ruský soud vynést rozsudek, ale nakonec termín odložil na stání ve dnech 21. a 22. března.
10.03.2016 13:25 |

podobné články

Přehledně: Vláda utáhla šrouby. Jaká jsou nová opatření od 1. března?

 
Od pondělí se na tři týdny rázně zpřísňují koronavirová opatření, která budou platit od 1. do 21. března 2021. Omezení platí pro cestování, kdy například pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba potvrzení zaměstnavatele. Zamíříte-li k lékaři mimo svůj okres, potřebujete čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty. Nakupovat můžete jen ve svém okresu, a to v nezbytném počtu lidí. Přinášíme vám přehled nových opatření, jak jej uvádí na svých stránkách ministerstvo vnitra.
27.02.2021 09:25 |

podobné články

Přehledně: Jaká opatření od pondělí platí

 
Vláda v neděli na žádost hejtmanů vyhlásila nový nouzový stav od půlnoci z neděle na pondělí na dobu 14 dní. Většina dosavadních protiepidemických opatření zůstává v platnosti. Vláda však přidala několik výjimek a upravila provoz úřadů. Novinky přinášejí přehled od pondělí platných opatření.
14.02.2021 20:45 |

podobné články

Přehledně: Jaká opatření se nově mění

 
Školy v pondělí přecházejí ze čtvrtého do třetího stupně protiepidemických opatření. Novinky přinášejí přehled opatření, která se na začátku týdne uvolní. Riziko podle systému PES se však o víkendu opět přehouplo do rizikovějšího čtvrtého stupně a hrozí tak, že se brzy budou opatření opět zpřísňovat.
07.12.2020 04:55 |

podobné články

Kanada zavedla nové protiruské sankce cílené na Rosněfť i Rostec

 
Kanada v úterý zavedla další kolo protiruských sankcí v reakci na ruskou podporu separatistů na východě Ukrajiny. Postihy se mimo jiných týkají prominentní ropné firmy či šéfa státního strojírenského a zbrojního podniku a blízkého spolupracovníka prezidenta Vladimira Putina. Ottawa podle agentury Reuters dohromady zavedla sankce vůči 37 jedincům a 17 společnostem z Ruska a Ukrajiny. Informace o tom dnes přinesla ČTK.
18.02.2015 09:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3612 článků)

PŘEHLEDNĚ: Jak se od pondělí zpřísní opatření

 
Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci přistoupila vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) k přísnějším opatřením, která začnou platit od pondělí 1. března. Výrazně se omezí pohyb, zavřou se školy a školky. Ubylo také výjimek pro obchody a služby. Zpřísnila se i pravidla pro nošení roušek. Opatření mají platit tři týdny, tedy do 21. března. Změny nabízejí Novinky přehledně.
26.02.2021 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22194 článků)

PŘEHLEDNĚ: Jak se v neděli zpřísní opatření

 
Česká republika se od neděle 27. prosince přesune opět do nejvyššího, pátého stupně protiepidemického systému (PES). Zavřít budou muset až na výjimky všechny obchody a služby. Platit bude také zákaz vycházení od 21 do 5 hodin ráno. Opatření platí od neděle 27. prosince do 10. ledna. Novinky přinášEJí nová pravidla přehledně.
23.12.2020 12:30 |

podobné články

Ředitelky si musí připadat jako v Kocourkově, protestuje Kateřina Valachová. Mladý Klaus se snaží rušit to, co ona nedávno zavedla

 
Může se zdát, že Kateřina Valachová, poslankyně za ČSSD a bývalá ministryně školství, je pod velkým tlakem. Především Václav Klaus ml. vede kampaň za zrušení všech reforem, které do školství minulá vláda postupně zavedla. Stojí proti nim i část pedagogů. Například některé učitelky mateřských škol podporují zrušení jistoty rodičů na místo v mateřské škole pro dítě již od věku dvou let (což by mělo platit v roce 2020) – podotýkáme, že je to možnost pro dítě, nikoliv povinnost. Naopak vláda k tomuto návrhu ODS vydala ve středu negativní stanovisko a tuto možnost pro děti a rodiče chce od roku 2020 zachovat.
22.02.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10427 článků)

ODS: Vláda nesplnila domácí úkoly, nouzový stav není řešením

 
Podle ODS vláda stále nezdůvodnila, k čemu potřebuje nouzový stav a jaká opatření by zavedla. Pro zavedení nouzového stavu není podle občanských demokratů důvod. Na schůzi Sněmovny naopak chtějí zařadit mimořádný bod, v rámci kterého budou chtít slyšet vysvětlení ekologické katastrofy na Bečvě, která stále není vyřešená.
29.09.2020 16:30 |

podobné články

Vích (SPD): Vláda přetlačila Sněmovnu a zavedla drakonická opatření

 
Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM minulý týden „na sílu” a proti vůli Sněmovny zavedla nový nouzový stav.
01.03.2021 09:40 |

podobné články

Přehledně: Jaké změny v opatřeních schválila vláda

 
Vláda ve čtvrtek prodloužila až do 28. března většinu stávajících restrikcí zavedených kvůli koronaviru, některá opatření však uvolnila. Sportovat a chodit do přírody například lidé budou moct v rámci celého okresu, nikoli pouze katastru obce. Novinky přinášejí seznam změn přehledně.
18.03.2021 21:45 |

podobné články