Článek

Přehledně: Jak se vrátí žáci do škol

 
Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek představilo, za jakých podmínek se budou vracet děti do škol. Záležet bude na počtu nakažených na sto tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Nejprve by se měla obnovit praktická výuka na středních školách, poté by měli do lavic usednout v rotační výuce žáci 2. stupně základních škol.
22.04.2021 18:50 |

podobné články

Podobné články

Přehledně: Kdy půjdou žáci do škol

 
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pondělí představil plán, za jakých podmínek a kdy se vrátí žáci do škol. Podmínky se budou odvíjet od platných stupňů protiepidemického systému (PES), který představilo ministerstvo zdravotnictví v pátek. Novinky nabízejí změny v přehledné formě.
16.11.2020 12:20 |

podobné články

Žáci a studenti se příští týden pomalu začnou vracet do škol

 
Ve středu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních škol a obnoví se v nich také praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. Studenti posledních ročníků vysokých škol se budou moci od 25. listopadu vzdělávat ve skupinách po 20 lidech. Další žáci základních škol se vrátí do školních tříd od pondělí 30. listopadu. Od středy se také bude moci konat prezenční výuka "jeden na jednoho" na základních uměleckých školách a jazykových školách.
19.11.2020 14:55 |

podobné články

Žáci druhých stupňů se vrátí do škol v až pěti krajích

 
V Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji se od 3. května vrátí do lavic žáci 2. stupňů základních škol. Učit se budou v rotační výuce. Je možné, že se do lavic vrátí žáci druhých stupňů a děti do školek i v Praze a ve středních Čechách. O tom se definitivně rozhodne ve čtvrtek.
26.04.2021 17:50 |

podobné články

Vláda: Od 3. května se otevřou kadeřnictví a další služby péče o tělo, ve třech krajích se vrátí do škol další žáci

 
Od pondělí 3. května se po celé republice budou moci otevřít kadeřnictví, pedikúry či kosmetické salony. V Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji se navíc budou moci za dodržení protiepidemických opatření vrátit do škol v rotační výuce i žáci nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia, žáci prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře a žáci 2. stupně základní školy. Příslušné změny mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví projednala vláda Andreje Babiše na schůzi v pondělí 26. dubna 2021.
26.04.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků)

Po Novém roce se vrátí do škol jen žáci 1. a 2. tříd základních škol

 
Do škol budou od 4. ledna chodit jen žáci 1. a 2. tříd základních škol, otevřeny zůstanou také mateřské a speciální školy. Zbytek výuky bude distanční. Na Twitteru to oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO).
23.12.2020 11:25 |

podobné články

Přehledně: Kdo se vrátí do škol a kdy

 
Před koncem letošního školního roku nebude výuka obnovena v plném rozsahu. Do školy by se ale mohli již příští týden vrátit studenti vysokých škol a 11. května pak studenti posledních ročníků. Starší žáci nastoupí zřejmě až v září, ale první stupeň základních škol by se mohl nepovinně vrátit do lavic už na konci května. V úterý o tom rozhodla vláda.
14.04.2020 18:30 |

podobné články

Vysílali jsme: Šéf ředitelů o plánu rozvolnění škol. Jak nejistotu zvládají pedagogové a žáci?

 
Od příštího pondělí by se měly do škol vrátit děti prvního stupně základních škol a také předškoláci. Plán ministerstev školství a zdravotnictví počítá s rotační výukou a antigenním testováním dvakrát do týdne. K některým rozhodnutím má ale výtky premiér Andrej Babiš. Podle informací CNN Prima News mají navíc právě ministři Robert Plaga a Jan Blatný vládu ve středu definitivně opustit. Jak nejistou situaci školy a žáci zvládají? Nejen o tom byla řeč v úterním Epicentru s předsedou Asociace ředitelů základních škol Michalem Černým.
06.04.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků) , Michal Černý (48 článků) , Robert Michael (10 článků)

Velký přehled změn pro studenty: Jak to teď mají žáci základních škol a co bude s ostatními

 
Ministerstvo školství potvrdilo, že školy do třetího stupně protiepidemických opatření přejdou od pondělí 7. prosince. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách bude platit střídavá prezenční výuka po týdnech, do škol se budou moci vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol, pokud jich nebude více než 20 v jedné skupině. V pondělí se zároveň vrací žáci základních škol.
30.11.2020 06:31 |

podobné články

První do škol se vrátí nejmenší žáci, deváťáci už pro Plagův úřad nejsou priorita

 
Do škol by se podle ministerstva školství měli po jejich znovuotevření vrátit jako první nejmenší žáci a praktická výuka středoškoláků či vysokoškoláků. Návrat žáků devátých tříd podle ministerstva nyní přestává být prioritní. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí úřadu Aneta Lednová. Ministerstvo má podle ní dlouhodobý plán návratu do škol připraven, termíny má určit ministerstvo zdravotnictví. Ministerstvo školství už podle Lednové také připravilo návody a instruktážní videa pro testování ve školách.
19.03.2021 16:55 |

podobné články

V půlce republiky se vrací do škol starší děti. Deváťáky hned čekají přijímačky

 
V sedmi krajích včetně Prahy se od pondělí mohou vrátit do škol žáci druhého stupně základních škol či nižších ročníků víceletých gymnázií. Stejně jako u jejich mladších spolužáků i je čeká rotační výuka a pravidelné testování. Ve zbývajících krajích by se do škol žáci na druhém stupni měli vrátit 10. května. Deváťákům přitom v pondělí začaly také přijímací zkoušky na střední školy.
03.05.2021 10:50 |

podobné články

Do lavic se vrátí žáci druhého stupně: Zatím ale jen v těchto 6 krajích a Praze

 
Od pondělí 3. května se budou moci do základních škol vrátit žáci druhého stupně v šesti krajích a hlavním městě. Kromě už dříve avizovaných Karlovarského, Královéhradeckého a Plzeňského kraje se pro ně otevřou školy i ve Středočeském, Libereckém a Pardubickém kraji a v Praze. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. Ve stejných krajích také budou moci chodit do školek všechny děti. Schválila to dnes vláda. ČTK o tom informovala mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Ve zbytku Česka budou mít žáci druhého stupně nadále distanční výuku a školky budou navštěvovat jen předškoláci nebo děti zdravotníků a dalších vybraných profesí.
29.04.2021 15:30 |

podobné články

Děti ve školách čeká balík změn: Do skupin můžou noví žáci, vysvědčení bude pro všechny

 
Do skupin dětí, které se v pondělí vrátily na první stupeň základních škol, se můžou připojit další žáci. Dosud to podle manuálu, který pro otevírání škol po koronavirové epidemii vydalo ministerstvo školství, nebylo možné. Přidat žáka do skupiny může ředitel, nadále ale platí podmínka, že velikost skupiny nesmí přesáhnout 15 žáků. S dětmi je také nově možné chodit mimo areál školy. Změnily se podmínky pro zkoušení, i žáci druhého stupně si mohou přijít pro vysvědčení. Novou verzi manuálu dnes ČTK poskytlo ministerstvo školství.
27.05.2020 20:55 |

podobné články

Žáci závěrečných ročníků středních škol budou moci chodit na konzultace

 
Na dobrovolné skupinové konzultace budou moci od 19. dubna docházet žáci posledních ročníků středních škol a žáci SŠ, kterým hrozí, že v tomto roce propadnou. Na Twitteru to uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO).
12.04.2021 17:15 |

podobné články

PŘEHLEDNĚ: Jak se budou otevírat školy a školky

 
Od pondělí 3. května se budou moci v části České republiky do škol a školek vrátit další děti, kterým to dosud zapovídala koronavirová opatření. V šesti krajích a v Praze se vrátí rotačně do lavic žáci druhého stupně základních škol a do školek se v těchto regionech budou smět vrátit všechny ročníky. Novinky přinášejí přehled hlavních změn.
29.04.2021 18:05 |

podobné články

Přehledně: Jaká pravidla budou provázet návrat žáků do škol

 
Žáci prvních stupňů základních škol se do lavic vrátí 12. dubna. Přidají se k nim i předškoláci v mateřských školách. Návrat ale budou provázet přísná epidemiologická pravidla. Novinky přináší jejich přehledný seznam.
07.04.2021 05:40 |

podobné články

Od pondělí se vrátí v některých krajích do škol nižší stupně středních škol

 
Od pondělí 10. května se vrátí ve většině krajů do škol studenti nižších ročníků středních škol. Tam, kde ještě nechodí, zasednou zpět do lavic i studenti druhých stupňů základních škol. Kvůli horší situaci vláda ještě ve čtvrtek zváží postup ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině.
03.05.2021 17:05 |

podobné články

Babiš nechápe otevírání škol podle okresů a rotaci žáků. Opřel se do Smejkalovy skupiny

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nechápe, proč se do škol a školek vrátí jen část dětí. Řekl to dnes Českému rozhlasu Radiožurnálu. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že od 12. dubna by se do škol měly vrátit děti z prvního stupně základních škol a do školek by se měli vrátit předškoláci. Na prvním stupni ZŠ bude rotační výuka, kdy se děti budou střídavě učit na dálku a ve škole. Babiš dnes také zkritizoval návrh odborné skupiny při ministerstvu zdravotnictví na otevírání škol podle epidemické situace v okresech. Všechny školy, vyjma škol určených pro děti zdravotníků, hasičů či třeba policistů, jsou v Česku zavřené od 1. března.
02.04.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků)

První stupeň se do škol vrátí rotačně 12. dubna

 
Žáci prvních stupňů základních škol by se měli do lavic rotačně vrátit 12. dubna. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ale připustil, že v některých okresech, kde bude epidemiologická situace horší, se školy otevřít nemusí. Vrátí se také předškoláci do mateřských škol.
01.04.2021 12:05 |

podobné články

„Školy bych nezavřel,“ zpochybnil Blatný Prymulův zákaz. Kdy se vrátí všechny děti do lavic?

 
K úplnému zavření všech škol by současný ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nepřistoupil. V polovině října nařídil uzavření škol včetně základních jeho předchůdce Roman Prymula, otevřené zůstaly jen školky. Data ze zahraničí neukazují, že by kompletní uzavření škol bylo pro omezení šíření epidemie covidu-19 nutné, řekl dnes Blatný v České televizi. Ve středu 18. listopadu se po téměř měsíci mají vrátit do škol žáci prvních a druhých tříd.
13.11.2020 20:10 |

podobné články