Článek

Přehled opatření v Česku: V metru dál s rouškami, na Kutnohorsku nově opět bez nich

 
Na Kutnohorsku už nebude nutné nosit roušky ve vnitřních veřejných prostorech a zrušena jsou i další mimořádná opatření vyhlášená kvůli zvýšenému výskytu koronaviru. Nošení roušek je nadále nutné ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb. V platnosti zůstává také zákaz návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory. Jaká jsou aktuálně platná opatření v dalších místech v Česku? Podívejte se na přehled.
17.07.2020 13:35 |

podobné články

Podobné články

Babiš zmínil teror, Vojtěch je pro smích: Bez roušek budou školy, obchody i restaurace

 
Jak to bude v Česku s rouškami, to se mění jak aprílové počasí. Blesk Zprávy pro vás mají přehled pravidel po dalším zvratu, který oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předseda vlády předtím šéfa resortu kritizoval za nepřehlednost výjimek, podle kterých měly být například školní třídy bez roušek, ale společné chodby už s nimi. Babiš v ČT a na Nově pak zmínil, že zapojil selský rozum, stojí o návrat k normálu a nechce je terorizovat povinnými rouškami.
20.08.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21712 článků) , Vojtěch Adam (1221 článků) , Adam Vojtěch (950 článků)

Covid-19 v Česku: Kompletní přehled nově zaváděných opatření

 
Praze bude od pondělí platit povinnost nosit roušku i v nepobytových zdravotnických zařízeních, například v lékárnách nebo v čekárnách u lékaře. V Libereckém a Ústeckém kraji platí povinné nošení roušek při návštěvě zdravotnických a sociálních zařízení či lékáren již ode dneška. V Moravskoslezském kraji se naproti tomu dnes opatření rozvolňují. Od dnešní půlnoci pak končí zbylá mimořádná opatření na Kutnohorsku, odvolán dnes byl např. zákaz návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory. V celém Česku budou od soboty roušky povinné na vnitřních hromadných akcích s počtem účastníků nad 100.
24.07.2020 22:00 |

podobné články

Na Kutnohorsku přibyl počet nakažených: Roušky a rozestupy jsou opět povinné

 
Koronavirus se opět rozšířil na Kutnohorsku. Od sobotní půlnoci tak pro obyvatele Kutné Hory, Čáslavi a okolí platí mimořádná opatření. Povinnost nosit roušku a rozestupy se tak znovu vrací. Hlavním ohniskem je obec Církvice. V okresu Kutná hora je nyní 44 nakažených.
10.07.2020 17:15 |

podobné články

Rouškami to teprve začíná. Toto musíme udělat, doporučuje šéf lidovců Jurečka

 
Rouškami vše teprve začíná, bez rychlých opatření to nepůjde. Čekají nás krušné, složité a nelehké časy, predikuje ve svém komentáři pro deník Mladá fronta Dnes předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Zároveň dodává, že pandemie bude mít samozřejmě i pozitivní dopady, vzniknou například nové modely fungování firem, práce či vzdělávání. V klíčových oblastech se však prý už nemůžeme dále spoléhat na Čínu.
28.03.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (771 článků)

V ohnisku na Kutnohorsku přibyli nakažení, roušky opět povinné

 
Hygienici zaznamenali dalších šest nakažených z ohniska v Církvici na Kutnohorsku, celkem jich je 33. V některých obcích v regionu se opět zavádí nošení roušek ve veřejných uzavřených prostorech, jako jsou obchody, pošta či obecní úřad, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.
09.07.2020 20:35 |

podobné články

Na Kutnohorsku přituhuje: Od půlnoci znovu roušky a nejen ty

 
Omezení hromadných akcí, zákaz návštěv ve všech zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory či roušky ve vnitřních prostorech – to je výčet nových opatření, která budou muset od půlnoci na sobotu dodržovat lidé na Kutnohorsku. Hygienici mimořádnými opatřeními reagují na strmý nárůst výskytu nákazy covid-19 u lidí v Církvici. Omezení se dotknou i obyvatel Kutné Hory a Čáslavi.
10.07.2020 18:20 |

podobné články

Lupič s nožem zranil pošťačku na Kutnohorsku: S penězi se dal na útěk!

 
Neznámý pachatel ozbrojený nožem přepadl v Tupadlech na Kutnohorsku poštu a na hlavě zranil jednu ze zaměstnankyň. Odcizil hotovost a utekl.
18.05.2018 16:45 |

podobné články

Na Kutnohorsku se roušky vrátily i do obchodů: 33 nakažených z ohniska v Církvici

 
Hygienici zaznamenali dalších šest nakažených z ohniska v Církvici na Kutnohorsku, celkem jich je 33. V některých okolních obcích se opět zavádí nošení roušek ve veřejných uzavřených prostorech, jako jsou obchody, pošta či obecní úřad, řekla ve čtvrtek ČTK mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.
09.07.2020 16:20 |

podobné články

Na Kutnohorsku si volby užili. Přišlo 77 procent voličů. Starostka otěhotněla

 
Vysoká účast provázela sobotní komunální volby ve Vodrantech na Kutnohorsku. Nové zastupitele přišlo vybírat 77,14 procenta ze 70 oprávněných voličů.
08.04.2012 08:35 |

podobné články

Kolem roušek Nely Slovákové se stahují mračna: ČOI prozradila, kdy bude znám výsledek

 
Nela Slováková (30) se od března plácá v pořádných problémech spojených s jejím podnikáním s rouškami. Na začátku pandemie koronaviru v Česku lidem srdceryvně slibovala, že je zásobí nedostatkovým hygienickým zbožím, jako jsou roušky a dezinfekční gely, protože ji samotnou situace v Česku velmi zneklidňuje. Podnikatelka slibovala, že je v rouškách aktivní stříbro a účinné proti virům a bakteriím. Redakce eXtra.cz nechala roušky testovat na Technické univerzitě v Liberci a výsledky ukázaly, že rouškou projdou mikroorganismy jako cedníkem. V současné době proti Slovákové podivnému byznysu s rouškami zahájila řízení Česká obchodní inspekce a redakci prozradila, kdy by mohl být znám výsledek.
20.08.2020 07:00 |

podobné články

Zákaz nočního vycházení a nedělního prodeje v ČR! Vláda opět utáhla šrouby: Přehled opatření

 
Kabinet Andreje Babiše (ANO) se v pondělí sešel ke svému dalšímu jednání, které se opět výrazně protáhlo. Vláda na něm schválila mj. zákaz nočního vycházení v době od 21:00 do 4:59. Platit začne od půlnoci z úterý na středu. Obchody v ČR nově musí zavřít nejpozději ve 20:00. V neděli pak byl vyhlášen celkový zákaz maloobchodního prodeje. Jaká jsou další opatření, jak ovlivní život v Česku a kdo má výjimky? Podívejte se na náš přehled.
26.10.2020 16:50 |

podobné články

Začal tuhý režim: Velký přehled opatření proti koronaviru, která platí ode dneška

 
Situace ohledně koronaviru je v Česku tristní. Počet nakažených rapidně roste, a tak vláda musela přistoupit k další řadě opatření, které by měly nárůst zpomalit. Podívejte se na přehled nově zavedených opatření, která se musí od pondělí dodržovat.
12.10.2020 07:05 |

podobné články

Velký přehled nových i trvajících opatření: Běžet můžete až do sousední obce, je-li v okresu

 
Česko od 1. března čelí tvrdému lockdownu, jehož součástí je řada přísných opatření. Vláda však část z nich na čtvrtečním jednání uvolnila a lidé tak budou moct nově chodit do přírody a sportovat v rámci celého okresu. Redakce eXtra.cz připravila přehled současných a budoucích opatření.
20.03.2021 07:35 |

podobné články

Velký přehled k 1. březnu: Nová opatření a formuláře k přejíždění hranic okresů

 
Od pondělního rána se na příští tři týdny po celé zemi zpřísňují koronavirová opatření. Omezení platí například pro cestování mezi okresy, vycestovat tak můžete jen za prací nebo třeba k lékaři, pakliže to doložíte. Redakce eXtra.cz pro vás má souhrnný přehled toho, jak budou opatření vypadat, jaké formuláře k cestování mezi okresy potřebujete a co všechno si během přísných opatření nakoupíte.
01.03.2021 08:11 |

podobné články

Zubová se na Kutnohorsku utká s Talmanovou. V senátních volbách

 
Předsedkyně Demokratické strany zelených Olga Zubová se zapojí do bojů o senátní křeslo v podzimních volbách. O hlasy voličů se bude ucházet na Kutnohorsku. Potvrdila to serveru Aktuálně.cz.
27.04.2010 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Olga Zubová (45 článků)

Zubová se na Kutnohorsku utká s Talmanovou. V senátních volbách

 
Předsedkyně Demokratické strany zelených Olga Zubová se zapojí do bojů o senátní křeslo v podzimních volbách. O hlasy voličů se bude ucházet na Kutnohorsku. Potvrdila to serveru Aktuálně.cz.
27.04.2010 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Olga Zubová (45 článků)

Nákladní auto srazilo na Kutnohorsku školačku na přechodu

 
Školačku srazilo ve čtvrtek ráno na přechodu pro chodce ve Vrdech na Kutnohorsku nákladní auto, záchranka ji odvezla do nemocnice.
17.06.2010 08:35 |

podobné články

Na Kutnohorsku se v Sázavě topili tři vodáci, žena nepřežila

 
Se třemi vodáky se ve čtvrtek odpoledne převrhla loď u jezu na Sázavě nedaleko obce Horka na Kutnohorsku.
12.08.2010 17:35 |

podobné články

Horolezec spadl ze skály na Kutnohorsku. Je těžce zraněný

 
Horolezci na Kutnohorsku se uvolnila jistící skoba a spadl na skalní římsu. Utrpěl těžká zranění. Přivolaní lékaři k němu museli vylézt.
25.03.2012 07:00 |

podobné články