Článek

Představitel EMA: Je spojitost mezi AstraZenekou a trombózami. Podle WHO přínos vakcíny převažuje nad riziky

 
Podle šéfa vakcinační strategie Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) existuje spojitost mezi vakcínou od firmy AstraZeneca a případy trombózy.
06.04.2021 21:40 |

podobné články

Podobné články

EMA vyšetřuje desítky případů krevních sraženin po očkování AstraZenekou

 
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) v současné době vyšetřuje celkem 62 případů krevních sraženin, které se v různých zemích vyskytly po podání vakcíny proti covidu-19 od společnosti AstraZeneca. Některé evropské země pozastavily očkování touto vakcínou nebo ji nepoužívají pro mladší 60 let. Česko změny v očkování AstraZenekou neplánuje.
31.03.2021 19:25 |

podobné články

Krevní sraženiny a vakcína AstraZeneca mají „jasnou spojitost“, připustil unijní expert

 
Podle šéfa vakcinační strategie Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) existuje spojitost mezi vakcínou od firmy AstraZeneca a případy trombózy. Marco Cavaleri, který v EMA vede tým zajišťující schvalování vakcín, to dnes řekl italskému deníku Il Messaggero. Nicméně také dodal, že poměr rizika a přínosu vakcíny je stále ve prospěch očkovacího přípravku. Vyjádření by podle něj EMA měla poskytnout během „několika hodin“.
06.04.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Marco Marco (7 článků)

Den D pro AstraZenecu: Experti rozhodnou, jak dál. Vakcíny se zastala WHO

 
Bezpečnostní komise Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) dnes na mimořádné schůzi rozhodne o dalším postoji k vakcíně britsko-švédské společnosti AstraZeneca proti covidu-19. Tento týden několik členských zemí Evropské unie preventivně pozastavilo používání této vakcíny kvůli obavám z možného závažného nežádoucího účinku v podobě krevních sraženin a vyčkává na stanovisko EMA. Vakcíny se zastala WHO: Její přínosy převažují nad jejími možnými riziky, měla by se proto k očkování používat i nadále, vzkázala.
18.03.2021 07:10 |

podobné články

Přínos vakcíny AstraZeneca převyšuje nad riziky. Krevní sraženiny s ní nesouvisejí, říká EMA

 
Bezpečnostní komise Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) uvedla, že očkování vakcínou od společnosti AstraZeneca je bezpečné a její používání nezvyšuje riziko vzniku krevních sraženin. Agentura prošetřovala možné vedlejší účinky látky, kvůli nimž několik evropských zemí přestalo vakcínu dočasně používat, informují Lidovky.
18.03.2021 22:00 |

podobné články

Krevní sraženiny u AstraZeneky jsou vzácný vedlejší účinek, přínos vakcíny ale převyšuje rizika, uvedla EMA

 
Výskyt krevních sraženin může být velmi vzácným vedlejším účinkem očkovací látky firmy AstraZeneca. Po podrobném hodnocení desítek případů úmrtí či zdravotních obtíží k tomu dnes dospěla Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její šéfka Emer Cookeová nicméně zdůraznila, že látka britsko-švédské společnosti je velmi efektivní a její přínos v boji proti nemoci covid-19 stále převyšuje možná rizika.
07.04.2021 18:30 |

podobné články

Berlín stopnul očkování AstraZenekou u lidí nad 60 let. Zkoumá případy trombózy hlavně u žen

 
Vyhlášená berlínská klinika Charité přestala očkovat vakcínou od společnosti AstraZeneca své zaměstnankyně mladší 55 let. Agentuře DPA to řekla mluvčí kliniky Manuela Zinglová. Krátce poté oznámila berlínská senátorka zodpovědná za oblast zdravotnictví Dilek Kalayciová, že německá metropole pozastavuje vakcinaci AstraZenekou pro všechny lidi mladší 60 let. K vysazení AstraZeneky vyzvala i většina univerzitních nemocnic v Severním Porýní-Vestfálsku, kde očkování žen mladších 55 let již v pondělí přerušil okres Euskirchen.
30.03.2021 14:55 |

podobné články

Doplňte silné alergie mezi vedlejší účinky vakcíny AstraZeneca, žádá EMA. Firma obavy odmítá

 
Závažné alergické reakce by měly figurovat na seznamu nežádoucích vedlejších účinků vakcíny od společnosti AstraZeneca proti covidu-19, uvedla v pátek Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Reagovala tak na tento typ obtíží zaznamenaný v Británii, píše agentura AFP. Britsko-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca odmítla obavy ze závažných vedlejších účinků své vakcíny, píše agentura DPA.
12.03.2021 16:55 |

podobné články

Vakcína AstraZeneca je bezpečná, potvrdila unijní léková agentura. Češi jí věřit nepřestali

 
Vakcína firmy AstraZeneca je bezpečná a její používání nezvyšuje riziko vzniku krevních sraženin. Uvedla to dnes Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA), která zkoumala možné vedlejší účinky látky, kvůli nimž několik zemí dočasně přestalo vakcínu používat. Přínos tohoto preparátu proti covidu-19 podle EMA stále převyšuje možná rizika. Zcela vyloučit spojitost mezi vakcínou a několika výjimečnými případy obtíží zatím nelze a jejich zkoumání bude pokračovat, dodala agentura. Země jako Německo, Itálie či Francie se tak k očkování vrátí.
18.03.2021 18:10 |

podobné články

EU odsouhlasila používání jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. Kdy dorazí do ČR?

 
Evropská komise ve čtvrtek schválila používání vakcíny proti covidu-19 od americké firmy Johnson & Johnson v zemích EU. Distribuce čtvrté schválené vakcíny začne v dubnu. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) předtím ve čtvrtek doporučila podmínečnou registraci vakcíny v zemích Evropské unie. Agentura to oznámila na svém webu s tím, že vakcínou je možné očkovat dospělé lidi. Do Česka by očkovací látka měla dorazit na konci dubna.
11.03.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (231 článků)

Šéf evropské vakcinační strategie připustil: AstraZeneca souvisí s trombózami

 
Tvorba neobvyklých krevních sraženin má u očkovaných souvislost s vakcínou od společnosti AstraZeneca! Řekl to šéf vakcinační strategie Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Stále ale není jasné, co je způsobuje.
07.04.2021 05:10 |

podobné články

Očkování AstraZenekou se obnoví, je přesvědčený vakcinolog. Kdo by měl raději počkat?

 
Řada evropských zemí které dočasně pozastavily očkování látkou firmy AstraZeneca, čeká se znovu spuštěním na doporučení Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Rozhodnutí padne již tento čtvrtek a podle českého vakcinologa Marka Petráše bude s největší pravděpodobností kladné. Obezřetnost je podle něj na místě, ale pochybnosti o této vakcíně nemá. On sám je jí dokonce očkovaný.
18.03.2021 05:45 |

podobné články

Babiš couvá z čínské vakcíny: Nejednáme o ní, ať si požádají o schválení v Evropě

 
Ministerstvo zdravotnictví nevyvíjí žádnou aktivitu ve věci získání čínské vakcíny Sinopharm, o kterou Čínu požádal prezident Miloš Zeman. ČTK to napsala mluvčí ministerstva Barbora Peterová. Podle ní i nadále platí názor ministerstva, že všechny používané vakcíny proti covidu-19 musí být registrovány Evropskou komisí na základě doporučení Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA).
05.03.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25137 článků) , Barbora Peterová (52 článků)

Peksa (Piráti): Doufám, že členské státy rychle obnoví očkování AstraZenekou

 
Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa vítá rychlou reakci Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která včera potvrdila, že používání očkovací látky firmy AstraZeneca je bezpečné. Podle Peksy je potřeba začít okamžitě pokračovat s očkováním v členských zemích, které jej přerušily.
19.03.2021 13:30 |

podobné články

Ema chce zbořit vilu VyVolených: Jsem nymfomanka 3. stupně, mám na to papíry!

 
S pikantní diagnózou si to na casting reality show VyVolení přikráčela blondýna Ema Pecková. „Jsem nenapravitelná nymfomanka. Léčím se, ale je to k ničemu,“ tvrdí Ema, která by se ve vile VyVolených bezpochyby postarala o to správné vzrůšo!
07.08.2013 17:20 |

podobné články

Ema chce zbořit vilu VyVolených: Jsem nymfomanka 3. stupně, mám na to papíry!

 
S pikantní diagnózou si to na casting reality show VyVolení přikráčela blondýna Ema Pecková. „Jsem nenapravitelná nymfomanka. Léčím se, ale je to k ničemu,“ tvrdí Ema, která by se ve vile VyVolených bezpochyby postarala o to správné vzrůšo!
08.08.2013 12:05 |

podobné články

První Noční show Agáty Prachařové ve VyVolených: Nymfomanka Ema přiznala, s kolika muži a ženami spala! Není to málo?

 
Naše zástupkyně šéfredaktora "Agáta Prachařová":http://www.extra.cz/tema/agata-pracharova-sefredaktorka-extra-cz (28) má za sebou první Noční show ve VyVolených. Hostem večera byla "Ema Pecková":http://www.extra.cz/tema/ema-peckova (23), která vypadla v rozstřelu s "Nikol Trojanovou":http://www.extra.cz/tema/nikol-trojanova (23), která už si ve vile "značkuje teritorium":http://www.extra.cz/sledujte-namol-opila-nikol-trojanova-se-ve-vile-vyvolenych-svlekla-do-naha-a-vymocila-vedle-postele.
26.08.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (2900 článků)

PEKLO v Ulici: Pinda Ema se dozví, že bude mít sourozence! ZHROUTÍ se a přestane zase MLUVIT?

 
V seriálu Ulice se začíná pořádně přiostřovat. Všechno nyní leží na bedrech chudáka Bedřicha, který se musí poprat se vším, co podělal. Ze všech sil bojuje o to, aby mu Anička dala další šanci a neopustila ho, a také se bude muset přiznat svým dětem. Jak tohle dopadne? Odsoudí František a Ema svého tátu? Nezhroutí se z toho malá Ema?
27.03.2017 16:05 |

podobné články

Rozdělení společnosti po prezidentské volbě přetrvává, naznačuje průzkum

 
Průzkum společnosti STEM měsíc po skončení prezidentských voleb ukázal, že ve společnosti stále mírně převažuje spokojenost nad zvolením Miloše Zemana (SPOZ) prezidentem. Spokojenost vyjádřilo 53 % procent dotázaných, nespokojenost pak 47 % občanů. Mezi voliči Jana Fischera mírně převažuje rozladění z konečného výsledku volebního boje.
28.02.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1760 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

Očkování lidí nad 80 let sníží počet úmrtí o polovinu, tvrdí experti. Odmítají odklad druhé dávky

 
Naočkování lidí nad 80 let sníží o polovinu počet úmrtí na covid-19 a podobně klesne i počet vážných případů. Podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) lze interval mezi první a druhou dávkou vakcíny prodloužit až na 42 dní, Evropská léková agentura (EMA) ale nabádá k opatrnosti. Čím méně dávek vakcíny je k dispozici, tím je ale efekt odsunutí druhé dávky na úmrtích a vážných průbězích větší. V tiskové zprávě na webu o tom dnes informovalo Centrum pro modelování společenských a biologických procesů BISOP.
01.02.2021 13:15 |

podobné články