Článek

Předloha zdravotnické reformy je před závěrečným schvalováním

 
Sněmovna poslala do závěrečného schvalování předlohy druhé části zdravotnické reformy. Na návrh opoziční KSČM budou kromě jedné, zákona o zdravotnické záchranné službě, čelit návrhu na zamítnutí. Poslanci budou moci rozhodnout o reformních zákonech už v pátek. Budou se muset vypořádat s celou řadou pozměňovacích návrhů z druhého čtení; podali je zejména koaliční poslanci. Připomínky vznesl již dříve zdravotní výbor.
30.08.2011 22:10 |

podobné články

Podobné články

Zavedení exekuce dávky na živobytí je před konečným schvalováním

 
Před závěrečným schvalováním je ve sněmovně předloha, podle které by dávka na živobytí měla podléhat exekuci a dlužníci by také měli mít možnost podepsat na tuto dávku s úřady dohodu o srážkách. Poslanci budou moci rozhodovat o novele podle dnešního rozhodnutí ještě tento týden. Jejím cílem je podle autorek Ivany Řápkové a Lenky Kohoutové (obě ODS) zvýšit vymahatelnost pokut a poplatků od lidí pobírajících dávky.
20.09.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků) , Lenka Kohoutová (107 článků)

Odchodné pro záchranáře je ve Sněmovně před závěrečným schválením

 
Před závěrečným schvalováním je ve Sněmovně novela, která zavádí odchodné pro záchranáře. Záchranáři by podle novely zákoníku práce a zákona o zdravotnické záchranné službě získali také týden dovolené navíc. V dnešním druhém čtení poslanci nepodali k předloze žádné pozměňovací návrhy. Závěrečné schvalování by se mohlo uskutečnit příští týden.
19.09.2012 21:50 |

podobné články

Poslanci ODS budou opět debatovat o sporném daňovém balíčku

 
Poslanecký klub ODS se dnes bude opět zabývat sporným vládním daňovým balíčkem, s nímž vláda spojila důvěru. Mezi poslanci nejsilnější vládní strany stále neexistuje shoda na jeho podobě. Před klubem se sejde rovněž stranická pracovní skupina. Předloha je ve Sněmovně s řadou pozměňovacích návrhů před závěrečným schvalováním.
30.10.2012 07:10 |

podobné články

O povinnosti vymáhat škodu po úřednících se rozhodne v červnu

 
Před závěrečným schvalováním je ve sněmovně předloha TOP 09 a Starostů, podle níž by stát musel vymáhat po úřednících škodu, kterou mu způsobili nezákonným rozhodnutím nebo nesprávným postupem. Poslanci o ní budou hlasovat po dnešním druhém čtení patrně na červnové schůzi. Výsledek je nejistý. Zatímco kontrolní výbor doporučil normu přijmout, ústavně právní výbor ji nepodpořil.
14.05.2014 21:50 |

podobné články

Vyznejte se v reformě: Takto dnes Nečasova vláda změní zdravotnictví

 
O první části zdravotnické reformy se rozhodne na poslanecké schůzi už v tomto týdnu. Předloha upravuje, či spíše zdražuje některé poplatky zdravotnické péče. Zároveň exaktně rozlišuje ve zdravotnictví pojmy standardní a nadstandardní péče.
21.06.2011 07:50 |

podobné články

Návrh na omezení hazardu je před konečným schvalováním

 
Návrh na novou úpravu regulace hazardu je po dnešku před konečným schvalováním ve sněmovně. Poslanci ho propustili do závěrečného čtení. Zatím ale není jasné, v jaké výsledné podobě omezení hazardu schválí.
15.06.2011 11:30 |

podobné články

LIDEM asi budou mít ve Sněmovně frakci, novela je před schválením

 
Před závěrečným schvalováním je ve Sněmovně po dnešním druhém čtení novela, díky které si bude moci strana LIDEM založit poslanecký klub. Opozice ustanovení ostře kritizuje, podle ní jde o politickou korupci a prostituci. Věci veřejné podaly návrh na zamítnutí celé předlohy. Sněmovna o ní bude moci hlasovat už v pátek.
05.02.2013 20:35 |

podobné články

Novela zákona: Mladiství vrazi už nebudou na svobodě

 
Novela, která umožňuje ukládat nezletilým vrahům ochranné léčení na neomezeně dlouhou dobu, je před závěrečným schvalováním v Poslanecké sněmovně. Poslanci ji dnes projednali v druhém čtení, nepřednesli ale žádné pozměňovací návrhy. Načetli pouze legislativně technické úpravy, které doporučil přijmout ústavně právní výbor. Definitivně by o předloze mohli rozhodnout příští týden.
15.06.2011 18:00 |

podobné články

Lékařská komora žádá stažení Hegerovy reformní novely

 
Reformní novelu, která umožní připlácet si na nadstandard, by ministr Leoš Heger (TOP 09) měl podle České lékařské komory (ČLK) ze sněmovny stáhnout. Norma je v úterý před závěrečným schvalováním.
21.06.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

Zaorálek hřímal na koalici: Asi chcete nové kauzy typu ProMoPro, že?

 
AKTUALIZACE Koalice a opozice se střetla nad zákonem o veřejných zakázkách. Sněmovní buldozer Lubomír Zaorálek totiž ťal dnes ve sněmovně do koalice kvůli tomuto zákonu, jen co to šlo. Důvodem bylo to, že předkladatel zákona - ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský - řekl, že novela bude změněna pozměňovacím návrhem. A až později se prý zákon „dotvoří“. Ale právě to se nelíbilo sociálním demokratům, kteří prý původně pro zákon chtěli hlasovat. Před závěrečným schvalováním si ale vzali hodinovou pauzu na jednání klubu. Po hodině byl zákon schválen. Pro bylo 101 poslanců. Socialisté se převážně hlasování zdrželi.
04.11.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2588 článků) , Kamil Jankovský (97 článků)

Zákon o látkách poškozujících ozonovou vrstvu prošel do třetího čtení

 
Před závěrečným schvalováním je ve sněmovně nový zákon o látkách, které poškozují ozonovou vrstvu, a o fluorovaných skleníkových plynech. Poslanci dnes normu prodiskutovali ve druhém čtení a nenavrhli žádné změny.
07.12.2011 16:10 |

podobné články

Zvýšení poplatků za odpad je před závěrečným schvalováním

 
Reálně hrozí, že za odvoz komunálního odpadu budou občané obcím platit o mnoho víc, než dosud. Zákonodárci totiž poslali do závěrečného schvalování předlohu svých kolegů z TOP 09 a Starostů, podle níž by obce mohly vybírat za svoz komunálního odpadu až tisícikorunu ročně na obyvatele. Jde o stoprocentní navýšení.
07.12.2011 16:35 |

podobné články

Kalousek navrhl omezit imunitu zákonodárců jen na projevy

 
Před závěrečným schvalováním je ve Sněmovně ústavní novela, která by zrušila doživotní imunitu zákonodárců a ústavních soudců. Trvala by jen po dobu mandátu. Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek navrhl v dnešním druhém čtení omezit imunitu poslanců a senátorů ještě víc - jen na jejich projevy v Parlamentu. Poslanci budou o novele rozhodovat patrně příští týden.
05.02.2013 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6958 článků)

Tisícovka pro důchodce. Mimořádný příspěvek je blíž peněžence seniorů

 
Penzisté by s největší pravděpodobností měli příští rok dostat tisícikorunový příspěvek k důchodu. Před závěrečným sněmovním schvalováním příslušné předlohy to ve středu podpořil sociální výbor. Ten se naopak nepřiklonil k možnosti zvýšit příspěvek na 1200 korun ani k návrhu, který by zároveň zajistil vyšší než zákonnou valorizaci penzí. Poslanci by mohli o normě rozhodnout už tento pátek.
04.11.2015 15:40 |

podobné články

Penzisté zřejmě dostanou pěkný dárek. Výbor sněmovny se vyjádřil

 
Penzisté a penzistky by měli dostat příští rok příspěvek k důchodu 1000 korun. Před závěrečným schvalováním příslušné předlohy ve Sněmovně to dnes podpořil sociální výbor. Nepřiklonil se k možnosti zvýšit příspěvek na 1200 korun ani k návrhu, jenž by zároveň zajistil vyšší než zákonnou valorizaci penzí. Poslanci by mohli o normě rozhodnout už tento pátek.
04.11.2015 20:30 |

podobné články

Padáky a mrtvoly, estébáci, korupce: Poslanci se „štěkali“ o střetu zájmů

 
Před závěrečným schvalováním je ve Sněmovně po ostré dvouhodinové debatě novela o střetu zájmů, jež by mohla poslaneckými úpravami omezit podnikání členů vlády. Poslanec ČSSD Jan Chvojka ve středečním druhém čtení o něco zmírnil sankce u svého návrhu, podle kterého by člen vlády nesměl být ovládající osobou ve firmách. Proti těmto úpravám protestuje hnutí ANO. Zjevně míří na jeho předsedu a ministra financí Andreje Babiše, jenž vlastní skupinu Agrofert.
29.06.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Chvojka (197 článků)

Vojáci se těší. Sněmovna má schvalovat zlepšení jejich sociálních podmínek

 
Zpřesnění podmínek nároku profesionálních vojáků na příspěvek na bydlení, na některé složky služebního platu a na náhradu jízdních výdajů patří k cílům novely, která je po dnešním druhém sněmovním čtení před závěrečným schvalováním. Uskuteční se patrně na květnové schůzi. Poslanci navrhli jen dílčí úpravy normy.
26.04.2017 22:50 |

podobné články

Před závěrečným schvalováním probere vláda rozpočet na tripartitě

 
Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se dnes sejdou ve Strakově akademii nad návrhem rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu chce vláda schválit a poslat k projednání Sněmovně 19. září. Na konci srpna se s odbory dohodla na růstu platů ve veřejném sektoru od ledna. Spor trvá u mezd ve zdravotnictví, kde odbory žádají desetiprocentní růst platových tarifů, protože jim ho přislíbila předchozí vláda. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) ale plošné přidání odmítá. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče je proto od poloviny srpna ve stávkové pohotovosti.
14.09.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

Sněmovna zřejmě upraví rozsah odškodnění za újmu po očkování

 
Poslanecká sněmovna zřejmě upraví rozsah navrhovaného odškodnění rodičů, jejichž dítě po povinném očkování zemře nebo bude mít vážné zdravotní potíže. Zdravotnický výbor před závěrečným schvalováním vládního návrhu zákona podpořil pozměňovací návrh poslanců ANO a ČSSD, aby stát místo majetkové a nemajetkové újmy nahrazoval ztížení společenského uplatnění očkovaného a náklady na péči o něj, jeho zdraví a domácnost. Náhrada za duševní útrapy rodičů by v předloze zůstala beze změn.
02.11.2019 15:35 |

podobné články