Článek

Předčasné volby nechceme; český tisk komentuje vládní krizi

 
Na úskalí předčasných voleb, po nichž volá opozice a nebrání se jim ani někteří politici vládní koalice, upozorňuje v souvislosti s děním kolem koaliční krize dnešní tisk. Komentátoři se shodují, že by nebyly rozumným řešením a nastiňují jiná.
12.04.2011 08:30 |

podobné články

Podobné články

Tisk komentuje současnou vládná krizi. Politika je prý cynický kšeft

 
Vládnutí s hrstkou přeběhlíků, které připouští premiér Nečas po rozštěpení nejmenší vládní strany Věci veřejné (VV), není nejlepší budoucí podoba české vlády, shoduje se dnešní tisk. Opírat další existenci Nečasovy vlády o skupinu náhle osvícených odpadlíků z Věcí veřejných je špatně. Raději předčasné volby, píše MfD.
19.04.2012 07:25 |

podobné články

Tisk komentuje vládní škrty. Nečas prý brání živnostníky vlastním tělem

 
Ačkoli v době ekonomického poklesu není dobré zvyšovat daně, návrh na vyšší daně pro nejlépe vydělávající je správný. Naopak je nefér, že se ODS brání snížit výdajové paušály živnostníkům. Tak komentuje dnešní tisk rozpočtová úsporná opatření, o nichž v pondělí jednali ekonomičtí ministři.
28.02.2012 06:20 |

podobné články

Kdo kontroluje krajské politiky? Tisk nadále komentuje výsledky voleb

 
Volby do krajských zastupitelstev a povolební vyjednávání o složení krajských vlád komentuje i dnes tisk. Podle Mladé fronty Dnes se vyjednávání až na výjimky jeví jednoduchým, socialistům už nic nebrání se objímat s komunisty. To, že v drtivé většině krajů vzniknou levicové, či dokonce krajně levicové koalice, je podle jejího komentátora v pořádku, pokud tak rozhodli voliči ve volbách. Jenže nebude, píše.
16.10.2012 06:10 |

podobné články

Předčasné volby se odkládají, rozhodl Ústavní soud

 
Ústavní soudci odložili výkon rozhodnutí prezidenta Václava Klause vyhlásit předčasné volby na termín 9.-10. října. Předčasné volby, které si ústavním zákonem odhlasovala Sněmovna, se tak zatím odkládají na neurčito. Novinkám to potvrdil předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Ve dnech 9. a 10. října se tedy volby neuskuteční. Stížnost na postup poslanců podal jejich nezařazený kolega Miloš Melčák.
01.09.2009 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků) , Miloš Melčák (56 článků)

Nechceme předčasné volby ani pád vlády, tvrdí rebelové ODS

 
Šestice rebelů ODS, která odmítá podpořit vládní daňový balíček zahrnující zejména zvýšení DPH z 14 a 20 na 15 a 21 procent, nevidí žádný důvod, proč by měla současná koalice skončit. Podle rebelů je dostatek možností k tomu, jak ušetřit ve státní pokladně a přitom nezvyšovat daně. Po úterním jednání poslaneckého klubu ODS to uvedl vůdce rebelů Petr Tluchoř. O předčasné volby rebelové nestojí.
09.10.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků)

Většina lidí je pro předčasné volby. Pokud nebudou, chtějí vládu úředníků

 
Více než polovina Čechů preferuje předčasné volby před sestavením vlády, která by zemi dovedla až do řádných voleb v roce 2014. Pokud by přece jen na předčasné volby nedošlo, přejí si lidé, aby zemi vládli úředníci. Vyplývá to z průzkumu, který pro Český rozhlas vypracovala agentura Median.
21.06.2013 08:35 |

podobné články

Kníže, oranžový Sobotka i Filip jdou proti Zemanovi. Chtějí předčasné volby

 
Prezident republiky Miloš Zeman dnes potvrdil, že chce jmenovat vládu odborníků. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka i předseda KSČM Vojtěch Filip si však i přes „Zemanovu“ vládu podpoří rozpuštění sněmovny a předčasné volby. Předčasné volby podpoří pravděpodobně i TOP 09.
24.06.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Vojtěch Filip (1080 článků) , Miloš Zeman (21134 článků)

Paroubek: Vyvolá A. Babiš předčasné volby?

 
Pokud by chtěl A. Babiš vyvolat předčasné volby, udělá to pouze tehdy, když bude mít velkou šanci vyhrát je se značným rozdílem. Zdá se, že lepší šance než předčasné volby konané letos na jaře už by se pro jeho hnutí nemusela naskytnout.
28.01.2015 22:22 |

podobné články

Předčasné volby nebudou, shodují se politologové. Jeden spustil dlouhý výčet stran, které by asi úplně zmizely ze sněmovny

 
POLITOLOGOVÉ Hrozí v České republice předčasné volby? Podle některých politologů je to docela dobře možné, další tuto možnost spíše vyvracejí. Pro ParlamentníListy.cz promluvili na toto téma tři politologové, Lukáš Jelínek, Jan Kubáček a Petr Sokol. Řekli také, zdali by podle nich předčasné volby Andreji Babišovi a jeho hnutí pomohly, nebo spíše uškodily. „Andrej Babiš by asi znovu zahrál svoji roli ukřivděného, jež by mu vynesla solidní volební výsledek,“ míní například Lukáš Jelínek.
11.11.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jelínek (53 článků)

„Je jako vodník Kebule, vaří mlhu.“ Babiš připustil předčasné volby, schytal to od opozice

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) připustil předčasné volby, pokud jeho druhá vláda nezíská ve Sněmovně důvěru, řekl Právu. Podporu pro ni by chtěl získat do konce února. Zatím předčasné volby odmítal. Nadále preferuje jednobarevnou menšinovou vládu ANO. O její podpoře chce dál jednat s KSČM a SPD.
03.02.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13511 článků)

Český tisk: Situace je zralá na předčasné volby

 
Většina deníků se dnes ve svých komentářích shoduje, že nejlepším řešením politické situace po demisi premiéra Petra Nečase (ODS) by byly předčasné volby.
18.06.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Předčasné volby? Bělobrádek má jasno. Půjde za Zemanem

 
Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek nepokládá za rozumné, aby se kvůli vládní krizi konaly předčasné sněmovní volby. Mluví o nich zejména jako o nejlepším řešení opoziční ODS a TOP 09. Občanští demokraté dávají přednost září, TOP 09 červnu, pokud by to bylo technicky možné.
03.05.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1510 článků)

John: VV předčasné volby nepodpoří, nechceme vládu ČSSD s komunisty

 
Předseda Věcí veřejných Radek John ve čtvrtek řekl Právu, že nechce dopustit předčasné volby, protože chce zabránit vládě ČSSD s komunisty. Podle něj jsou véčka připravena na konstruktivní opozici.
19.04.2012 16:23 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Analytik Robejšek: Andreji Babiši, vyvolejte předčasné sněmovní volby. Nebo se nedočkáte získání moci, kterou chcete

 
ROZHOVOR Renomovaný politolog Petr Robejšek se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad povolební situací v Česku. Pokud skutečně jde Andreji Babišovi o získání maximální moci v zemi, neměl by podle docenta Robejška čekat na další řádné sněmovní volby, ale vyvolat volby předčasné. Petr Robejšek míní, že zažíváme krizi vládnutí, a proto je hlavním tématem politiky nikoli ideologie, ale právě efektivita vládnutí a řízení státu.
15.10.2014 10:31 |

podobné články

Pokračování koalice nebo předčasné volby? Experti se v názorech různí

 
Politologové vidí různé varianty řešení vládní krize, nevylučují pokračování současné vládní koalice ani předčasné volby. Podle nich bude záležet i na strategii prezidenta Miloše Zemana. Politolog Jan Outlý míní, že Zeman nebude chtít jmenovat nový kabinet složený ze stran současné koalice, když ji v minulosti kritizoval. Možnou variantou je podle něj spíš přechodná vláda a konání předčasných voleb na přelomu léta a podzimu. 
17.06.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21134 článků)

Řecko se snaží zachránit. Předčasné volby budou už v květnu

 
S napětím očekávané předčasné parlamentní volby v Řecku se uskuteční 6. května. S odvoláním na řecké vládní představitele to dnes uvedla agentura Reuters. Termín bude oficiálně oznámen po odpolední schůzce prezidenta Karolose Papuliase a premiéra Lukase Papadimose. Volby nejspíš nepřinesou silnou vládu a hrozí, že se po nich neuplatní úsporná opatření, která zachraňují Řecko před bankrotem.
11.04.2012 11:10 |

podobné články

Švédské předčasné volby nebudou, politici se bojí extremistů

 
Předčasné parlamentní volby se ve Švédsku díky dohodě vlády s opozicí konat nebudou. Na sobotní tiskové konferenci to oznámil premiér Stefan Löfven, který na 22. března vypsal mimořádné volby poté, co počátkem prosince poslanci neschválili vládní návrh rozpočtu na příští rok.
27.12.2014 17:26 |

podobné články

Porošenko dostane rozkazy v USA. Vše o rozkladu a krizi na Ukrajině, jinde to asi neuvidíte

 
Politická rošáda „Jaceňuk z kola ven“ se v ukrajinském podání proměnila v plnokrevnou vládní krizi. Z hledání jejího udržitelného řešení musí mít pořádný bolehlav až ve Washingtonu. O politické stabilitě, která je obvykle podmínkou pro úspěšné reformy, se v případě současné Ukrajiny dá mluvit jen těžko. O tom proč vládní krize pokračuje a zda jsou na obzoru předčasné volby, píše pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
31.03.2016 10:20 |

podobné články

Odborník jasně: Volby se vyplatí ČSSD i Kalouskovi. Ale něco asi nevíme

 
ROZHOVOR Předčasné volby se zamlouvají ČSSD, většině Čechů, ale rozhodně ne ODS. Na jejich uspořádání by vydělal i Miroslav Kalousek, ale má své, nám neznámé důvody, proč volby v dřívějším termínu nechtít. Předčasné volby se nevyplatí ani prezidentu Zemanovi, říká pro ParlamentníListy.cz politolog a komentátor Pavel Kopecký.
01.07.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)