Článek

Předběžné opatření zakazující stávku je nezákonné, tvrdí Sobotka

 
Předběžné opatření pražského městského soudu, které zakazuje pondělní stávku odborových svazů v dopravě, je podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky nezákonné a odporuje judikatuře Nejvyššího i Ústavního soudu.
11.06.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)
Podobné články

Sobotka: Nečasovo nerespektování práva na stávku je protiústavní

 
Předběžné opatření zakazující pondělní stávku je nezákonné a odporuje rozhodnutím Nejvyššího soudu i Ústavního soudu.
11.06.2011 16:50 |

podobné články

Soud zrušil předběžné opatření, které zakázalo stávku odborů

 
Pražský vrchní soud z procesních důvodů zrušil předběžné opatření, kterým Městský soud v Praze zakázal odborářskou stávku plánovanou na 13. června.
10.10.2011 17:25 |

podobné články

Soud předběžným opatřením zakázal pondělní stávku

 
Soud vydal předběžné opatření, kterým zakázal pondělní stávku dopravních odborů. Řekli to odboroví předáci, kteří ve dvě hodiny odpoledne přišli na jednání s vládou a informaci o soudním opatření se dozvěděli.
11.06.2011 14:35 |

podobné články

Soud odborům zakázal pondělní stávku

 
Soud vydal předběžné opatření, kterým zakázal pondělní stávku dopravních odborů. Řekli to odboroví předáci, kteří ve dvě hodiny odpoledne přišli na jednání s vládou a informaci o soudním opatření se dozvěděli. Vláda varovala, že, pokud stávka přesto proběhne, bude na odborech vymáhat případné škody. Policie bude připravena zajistit dodržování pořádku.
11.06.2011 14:55 |

podobné články

Odboráři DPP se ohradili proti zákazu stávky. Prý ji ohlásili čtyři dny dopředu

 
Odboráři Dopravního podniku Praha (DPP) protestují proti předběžnému opatření, kterým pražský městský soud v pátek zakázal železničním odborům stávku vyhlášenou na pondělí. Ve sdělení zaslaném ČTK upozornili, že jejich organizace ohlásila vedení DPP stávku už minulý týden v úterý, tedy čtyři pracovní dny před jejím konáním. Odboráři po usnesení soudu přesunuli stávku na čtvrtek a oproti původním záměrům ji prodloužili na celý den.
13.06.2011 09:55 |

podobné články

Odboráři vyhlásili stávku na ČTVRTEK PO CELÝ DEN!

 
Odboráři oficiálně potvrdili stávku na čtvrtek 16. června. Stávkovat v pondělí jim zakázalo předběžné opatření Městského soudu v Praze.
12.06.2011 14:50 |

podobné články

Stávka má podporu veřejnosti, zjistil SANEP. Zakazovat se neměla

 
Vládní reformy jsou pro většinu společnosti tak neúnosné, že podporuje čtvrteční stávku odborů. Průzkum společnosti dále zjistil, že mezi lidmi je více těch, kteří nepovažují za správné předběžné opatření soudu, který stávku v původním pondělním termínu zakázal. Téměř dvě třetiny respondentů očekávají politickou radikalizaci společnosti v souvislosti s reformními kroky.
15.06.2011 12:50 |

podobné články

SPOZ podala opravné prostředky proti předběžnému opatření

 
Dne 25. 3. 2014 v ranních hodinách bylo právnímu zástupci Strany práv občanů - zemanovcům doručeno předběžné opatření vydané obvodním soudem pro Prahu 1, které zakazuje konání mimořádného volebního sjezdu SPOZ dne 29. 3. 2014. Zemanovcům samotné předběžné opatření stále doručeno nebylo.
25.03.2014 13:10 |

podobné články

Sobotka: Soud zakázal stávku nezákonně

 
Opozice se výrazně ohradila proti rozhodnutí Městského soudu v Praze a proti krokům vládní koalice. Podle předsedy ČSSD se totiž zachovali nezákonně a odporují rozhodnutím Nejvyššího i Ústavního soudu.
11.06.2011 18:15 |

podobné články

Soud zakázal stávku. Kalousek: Stávkujte a budete trestáni

 
Vláda požádala podle odborových předáků soud o zastavení stávky. Soud stávku nakonec zakázal, neboť prý nebyla ohlášená dostatečně dopředu. Podle ministra financí Miroslava Kalouska nesou za případnou stávku, která by se uskutečnila navzdory rozhodnutí soudu, odbory trestní odpovědnost.
11.06.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Soud zakázal stávku. Bude-li, vláda udeří na odbory kvůli náhradě škody

 
Městský soud v Praze na návrh vlády zakázal předběžným opatřením pondělní stávku. Nebyla ohlášená tři pracovní dni před jejím začátkem, a podle soudu by se tak jednalo o zneužití práva na stávku.
11.06.2011 14:40 |

podobné články

Eva Pilarová stávkujícím: Jděte do háje

 
Část umělců, přestože jim stávka čtvrteční plány až tak moc nepřekazí, s ní nesouhlasí. Zpěvačka Eva Pilarová vyzývá všechny sympatizanty se stávkou, ať se zajedou podívat na vily odborových předáků, aby pochopili, jak je vodí za nos. Baletní mistr Vlastimil Harapes sice vládu kritizuje, ale stávku nebere jako ideální způsob protestu. Ani herečka Martha Issová stávku neschvaluje, protože nejvíc ublíží obyčejným lidem. Zpěvák Ondřej Hejma stávku odsuzuje, protože v ní budou stát proti sobě vládní a odborářští papalášové, přičemž lid to jako kompars celé zaplatí.
16.06.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Harapes (162 článků) , Martha Issová (282 článků) , Eva Pilarová (291 článků) , Ondřej Hejma (125 článků)

Komunisté touží po generální stávce. Vláda na výzvy ulice neslyší

 
Komunisté těsně po čtvrteční stávce prozradili ParlamentnímListům.cz, že by uvítali generální stávku. Myšlenku sice pro náš web rozvíjeli velmi opatrně, stínový ministr práce a sociálních věcí Miroslav Opálka dokonce řekl, že když generální stávku, tak by si Česko mělo napřed vyzkoušet jen hodinovou, ale nakonec komunisté řekli i veřejně, že generální stávku si přímo přejí. „Dohodli jsme se tak na poslaneckém klubu,“ naznačil včera šéf poslanecké frakce Pavel Kováčik.
22.06.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Pavel Kováčik (251 článků) , Miroslav Kováčik (12 článků)

Řecko chystá dvoudenní stávku

 
Hlavní řecké odborové svazy vyhlásily na 28. a 29. června generální stávku. Reagují tak na chystané projednávání a schvalování programu úspor požadovaných eurozónou v řeckého parlamentu. Půjde již o čtvrtou generální stávku v tomto roce, tentokrát prodlouženou na 48 hodin.
23.06.2011 13:20 |

podobné články

Vyvadil (ČSNS 2005): Kalousku, seješ vítr aneb Právní názor k zákazu stávky

 
Že Miroslav Kalousek podal žalobu na určení nezákonné stávky dle zákona o kolektivním vyjednávání chápu. Je to tvrdý pravicový politik. Že ovšem soud nepochopil, že v daném případě nejde o stávku ve smyslu zákona o kolektivním vyjednávání, ale o stávku zákonem neupravenou, ale v demokratickém ústavním systému pochopitelně uznávanou, je tristní, ale mne nepřekvapuje. Úroveň zejména některých soudců je prostě chabá.
11.06.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Soud zrušil předběžné opatření pro RPG v kauze bývalých bytů OKD

 
Městský soud v Praze zrušil předběžné opatření pro společnost RPG Byty loni vydané Obvodním soudem pro Prahu 1, podle něhož měla společnost zakázáno nakládat s téměř 45 000 bývalými byty OKD.
18.03.2010 18:15 |

podobné články

Soud opět zamítl žádost o předběžné opatření ke stěhování Slovanské epopeje

 
Soud znovu zamítl žádost o předběžné opatření, kterým chtěla Muchova rodina zabránit stěhování Slovanské epopeje z Moravského Krumlova do Prahy.
20.07.2010 12:45 |

podobné články

Bárta: VV nemůžou podat návrh na předběžné opatření

 
Dostávám stále dotazy a e-maily proč Věci veřejné, když nesouhlasí s podpisem smluv mezi vládou a církvemi, nepodaly u soudu návrh na předběžné opatření, které by ukvapený krok vlády, k němuž se chystá už v pátek, mohlo zastavit. Odpověď je jednoduchá.
21.02.2013 22:00 |

podobné články

Ústavní soud odmítl vydat předběžné opatření kvůli smlouvám vlády s církvemi

 
Ústavní soud (ÚS) v úterý odmítl vydat předběžné opatření kvůli podpisu smluv mezi vládou a církvemi, na jejichž základě bude církvím vyplacena finanční kompenzace za majetek, o který v minulosti přišly. Informoval o tom generální sekretář ÚS Ivo Pospíšil.
05.03.2013 13:40 |

podobné články