Článek

Před 76 lety Američané omylem vybombardovali Prahu: Po letech se objevilo unikátní svědectví

 
V neděli 14. září uplynulo už šestasedmdesát let ode dne, kdy naše hlavní město Praha zažilo jednu z nejhorších nočních můr. V roce 1945 totiž „stověžatou“ bombardovali omylem Američané a na internetu se s obrovským odstupem objevilo unikátní svědectví muže, který tehdejší hrůzy zažil na vlastní kůži.
22.02.2021 18:50 |

podobné články

Podobné články

Spojenci si před 70 lety spletli Prahu s Drážďany a město vybombardovali

 
Před 70 lety spojenci bombardovali Prahu. A omylem. Piloti si ji spletli s německými Drážďany. Fatální chybu zavinilo mizerné počasí a špatná navigace.
12.02.2015 21:55 |

podobné články

Recenze: Syrové svědectví českého chirurga z Afghánistánu

 
Kniha chirurga Tomáše Šebka, který zachraňoval životy s Lékaři bez hranic v severoafghánském Kundúzu, vyšla s velmi pohnutým osudem. Nemocnici, kde autor působil, vybombardovali Američané. Zahynulo na třicet lidí včetně Šebkových kolegů a pacientů. Publikace „Mise Afghánistán: Český chirurg v zemi lovců draků“ tak vyšla jako memento.
01.11.2015 07:15 |

podobné články

145 mrtvých v Kralupech nad Vltavou: Američané téměř vymazali město z mapy

 
K obrovské tragédii došlo ve čtvrtek dopoledne v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou. Na místě vybuchl plyn. Zemřelo šest lidí a několik dalších je zraněno. 22. březen se však do černé historie města nezapsal poprvé. V roce 1945 Američané vybombardovali místní rafinerii a část města. Za oběť náletu padlo 145 lidí.
22.03.2018 15:55 |

podobné články

USA k náletu na nemocnici: Odškodníme pozůstalé a zaplatíme opravu

 
Spojené státy si po náletu na nemocnici v afghánském Kunduzu, kterou provozovala organizace Lékaři bez hranic (MSF), sypou popel na hlavu. Pentagon slíbil, že rodiny 22 obětí odškodní a navíc zaplatí opravu nemocnice, kterou minulou sobotu omylem vybombardovali.
11.10.2015 11:15 |

podobné články

Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana

 
Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).
21.09.2018 13:50 |

podobné články

Fischer (Pro Prahu): Přišel čas, aby Prahu řídili ti, kteří ji znají

 
„Starostové Pro Prahu je kandidátka hnutí Pro Prahu, která shromáždila ve svých řadách na 15 starostů městských částí Prahy, a to velkých i malých. Jsou to starostové, kteří své MČ řídí minimálně dvě volební období. Vzhledem k tomu, jak je špatně řízeno hlavní město, přišel čas, kdy by Prahu měli řídit Pražané, kteří Prahu znají," říká Karel Fischer, lídr kandidátky.
25.09.2018 22:15 |

podobné články

Po 147 letech se objevilo svědectví zasahujícího lékaře o Lincolnově smrti

 
Svědectví mladého lékaře, který v roce 1865 spěchal na pomoc americkému prezidentovi Abrahamu Lincolnovi, jenž se právě stal obětí atentátu, bylo objeveno po 147 letech v americkém národním archivu ve Washingtonu.
09.06.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Abraham Lincoln (18 článků)

Před 75 lety Ludmile vybombardovali domov: Přežila jen díky dveřím, v činžáku zemřelo 11 lidí

 
Páté narozeniny slavila 14. února 1945 Ludmila Janoutová (dnes 79). Maminka zrovna chystala oběd, když se rozezněly poplašné sirény. Bombardování! A rodina měla smůlu. Jejich dům v pražských Nuslích spojenečtí letci zasáhli. Dívčina se při náletu choulila se starším bratrem v předsíni. Život jim zachránily dveře, které přes ně přepadly! Od ničivého náletu zítra uplyne 75 let.
13.02.2020 06:10 |

podobné články

Toto se nemělo dostat ven: Svědectví odkrývá šokující slova Schwarzenberga

 
Týden poté, co prezidentský kandidát a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg sám v televizním duelu rozvířil debatu k sudetským Němcům a Benešovým dekretům, se objevilo svědectví muže, který byl v 90. letech u šokujícího výroku knížete, kdy nepřímo slíbil restituci majetku zabaveného šlechtické rodině, která kolaborovala s nacisty.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3980 článků)

Skutečně jsou Američané tak slabí? Pozor na Larkina! vědí reprezentanti

 
Poslední roky neposílají na mistrovství světa tým, ze kterého by při pohledu na soupisku šla úcta a respekt, jako to platí třeba v případě Kanady, Ruska či Švédska. A přesto Američané právě s takovým výběrem začali vozit medaile: z minulých 3 šampionátů mají 2. Český tým přitom cenný kov získal naposledy před 4 lety… Loni mu v Praze sebrali naději právě Američané, kteří s podobně nečitelným výběrem měli být pro Jágra a spol. snadným soustem. Utkání však naprosto ovládli a zvítězili 3:0…
19.05.2016 11:35 |

podobné články

Nové svědectví o chování Rychtáře po smrti Bartošové (†48): Co před policií schoval a co zničil?

 
Iveta Bartošová, kterou trápily nejrůznější zdravotní problémy a také závislosti, za svůj relativně krátký život stihla spořádat obrovskou dávku léků. Kde je brala a zda byly všechny na předpis, bylo dodnes záhadou. Teď se však objevilo nové svědectví.
22.01.2015 05:16 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6837 článků)

Sedm set mrtvých pražanů, prý omylem. Před 75 lety Američané bombardovali Prahu

 
V průběhu druhé světové války zažila Praha dne 14. února 1945 nejhorší bombový útok v celé své historii. Podle historika Michala Plavce šlo zřejmě o omyl, který si však vyžádal před 700 mrtvých, píše server Echo24.cz
14.02.2020 08:05 |

podobné články

Časopis People pohřbil herce Douglase. Jeho nekrolog vydal omylem

 
Předem připravené nekrology známých osobností se v minulosti už několikrát médiím vymstily, když byly omylem vypuštěny do éteru předčasně. Naposledy na jeden takový doplatil známý americký společenský magazín People. Omylem vydal nekrolog adresovaný herci Kirku Douglasovi, jenž za týden slaví osmadevadesátiny.
02.12.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Kirk Douglas (55 článků)

Hrál si s mobilem a omylem zalarmoval záchranáře! Přes hodinu po něm zbytečně pátrali

 
Vysvětlit záchranářům, že si je omylem zavolal prostřednictvím mobilní aplikace, se bál muž ze Staňkova na Domažlicku. Hrál si totiž s mobilem a omylem vyslal nouzový signál. Když mu záchranáři volali zpět, nebral jim telefon. Ti pak po něm, jako po ohroženém, hodinu a čtvrt zbytečně pátrali.
28.07.2017 12:00 |

podobné články

Uklízečce na účtu omylem přistály miliony, s poctivostí si hlavu nelámala

 
Dvaapadesátiletá Comfort Konaduová z Manchesteru se na chvíli stala milionářkou. Na účtu se jí totiž omylem objevilo více než 90 tisíc liber (2,7 milionu korun). Místo ohlášení žena stačila třetinu utratit, za což byla soudem potrestána 15 měsíci odnětí svobody s podmíněným odkladem na dva roky.
06.09.2020 04:45 |

podobné články

Záhadná smrt školačky na Kladně: Z toho okna se vypadnout nedá, zní mrazivá svědectví

 
Tragédie na jedné ze základních škol na Kladně otřásla celým městem. Teprve 15letá dívka vypadla ze čtvrtého patra a bohužel nepřežila. Teď vypověděly některé spolužačky a z jejich svědectví až mrazí. Dívka zřejmě nevypadla omylem, z okna vyskočila sama. Podařilo se nám dokonce získat informaci, že nikdo ze školy o celé situaci nemluví a z jakého důvodu mohla být dívka ve škole tak brzy.
30.11.2020 18:11 |

podobné články

Kaddáfí označil svůj útěk za "TAKTICKÝ TAH!" Libyi slibuje OHEŇ A LÁVU!

 
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí ve středu promluvil ke svým stoupencům i odpůrcům. Svůj odchod z tripolské rezidence Báb Azízíja, kterou vybombardovali spojenci a dobyli povstalci, označil za „taktický tah“. Informuje o tom agentura Reuters.
24.08.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (145 článků)

Profesor Keller: Odmítám přispívat ukrajinským oligarchům. Libyi jsme parádně vybombardovali, ale...

 
Jak by Evropská unie měla reagovat na dění kolem Ukrajiny? Podle známého sociologa Jana Kellera v první řadě vysvětlit, jak jí pomoci, když nedokázala podat ruku ani Řecku. K tomu všemu by Unie měla navrhnout řešení, jak nepomoct těm, kteří postiženou zem již rozkradli. Keller odmítá přispívat na udržování mocenských pozic oligarchů.
24.03.2014 12:25 |

podobné články

Jordánci rozjíždí pomstu teroristům: Vybombardovali výcvikové tábory v Sýrii!

 
Jordánská bojová letadla dnes podnikla nálety proti pozicím Islámského státu v Sýrii, kde byly údajně zasaženy výcvikové tábory a muniční sklady. Podle agentury Reuters to dnes uvedla jordánská armáda. Nasazení vzdušných sil je odvetou za nedávnou krutou vraždu jordánského pilota, který padl do zajetí islamistů a ti jej později upálili.
06.02.2015 06:25 |

podobné články