Článek

Před 75 lety Ludmile vybombardovali domov: Přežila jen díky dveřím, v činžáku zemřelo 11 lidí

 
Páté narozeniny slavila 14. února 1945 Ludmila Janoutová (dnes 79). Maminka zrovna chystala oběd, když se rozezněly poplašné sirény. Bombardování! A rodina měla smůlu. Jejich dům v pražských Nuslích spojenečtí letci zasáhli. Dívčina se při náletu choulila se starším bratrem v předsíni. Život jim zachránily dveře, které přes ně přepadly! Od ničivého náletu zítra uplyne 75 let.
13.02.2020 06:10 |

podobné články

Podobné články

Vrať se, maminko, prosí malá holčička. Zoufalé pátrání po paní Ludmile pokračuje!

 
Desítky policistů na Děčínsku stále pátrají po matce pěti dětí Ludmile Janouchové. Záhadně se ztratila při cestě na nákup a šest dní o sobě nedává vědět. Policie prosí o pomoc i veřejnost.
02.10.2013 18:50 |

podobné články

Stěžovala si, že jí přejeli psa. „Ludmile psi záhadně umírají,“ mají podezření chovatelé

 
Smutný příběh o agresivním muži, který přejel Ludmile Z. fenku Apollo, plnil ve čtvrtek internet. Blesku se ale ozvali chovatelé, kteří tvrdí, že Ludmila měla řadu psů. A jejich osudy nebyly veselé…
09.04.2016 05:15 |

podobné články

Prestižní ocenění kvality sociálních služeb získal Domov Duha a Domov NaNovo

 
Prestižní ocenění - Cenu kvality v sociální péči - získal v soutěži o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v České republice Domov Duha v Novém Jičíně, který je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. Domov bodoval také v Ceně sympatie pro pracovníky sociálních služeb, kterou převzala Jana Tořová, vedoucí přímé péče v Domově Duha. Další příspěvková organizace kraje Domov NaNovo ve Studénce, obdržel čestné uznání.
10.11.2016 09:40 |

podobné články

Nešikovná holčička si to namířila přímo k zavřeným skleněným dveřím: Srážka byla nevyhnutelná

 
Roztomilá holčička si to namířila přímo k proskleným dveřím. Ty byly bohužel zavřené, ale nebohé dítko si to kvůli průhlednému sklu neuvědomilo.
06.11.2018 12:45 |

podobné články

Mladík z dětského domova vzpomíná v Misi nový domov na dětství: Když máma neměla peníze na alkohol, pila čisticí prostředky

 
Tereza Pergnerová  (45) představí v pořadu Mise nový domov emotivní příběh mladého muže, se kterým si osud pohrával už od dětství. Čtyřiadvacetiletý František se narodil do rodiny alkoholiků. „Když mamka neměla peníze, tak pila i okenu,“ vzpomíná na děsivé zážitky. Kromě problémů s alkoholem rodina bojovala i s fyzickým násilím ze strany otce. „Táta mámu zmlátil tak strašně, že byla celá od krve a musela přijet sanitka. Já jsem utekl a vůbec jsem se domů nechtěl vrátit. Stydím se za to, že táta jako muž vztáhl ruku na ženskou, protože to je prostě nepřijatelné,“ rozplakal se František. O maminku později přišel a jediný, kdo o něj v dětství s láskou pečoval, byla babička, která ale bohužel jednoho dne přímo vedle Františka ve spánku zemřela. Zůstal mu jen otec, který se s alkoholismem a demencí léčí v psychiatrické léčebně, a tak se Franta jako desetiletý dostal do dětského domova. Jako štěstí v neštěstí si ale v domově našel novou a mnohem lepší „rodinu“. Vychovatel Ondřej je pro Frantu dodnes jako starší bratr, přesto, že je žádné pokrevní pouto nespojuje. Jelikož už ale František není dítě, musel před čtyřmi lety domov opustit. Odhodlaně se postavil výzvě začít žít od začátku a po svém. S dvaceti tisíci v kapse si dokázal najít dobrou práci, zařídit si sirotčí důchod a z ušetřených peněz složit jistinu na hypotéku. Konečně má vlastní hnízdo, ve kterém se může realizovat. Jenže je teprve na začátku a přesto, že se starý byt snaží vlastními silami zrekonstruovat, peněz není dost. Františkova náhradní rodina z dětského domova se proto rozhodla sympatickému bojovníkovi pomoci a kontaktovala Misi nový domov, která se pokusí Františkovi zpříjemnit budoucnost.
27.11.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Pergnerová (501 článků)

145 mrtvých v Kralupech nad Vltavou: Američané téměř vymazali město z mapy

 
K obrovské tragédii došlo ve čtvrtek dopoledne v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou. Na místě vybuchl plyn. Zemřelo šest lidí a několik dalších je zraněno. 22. březen se však do černé historie města nezapsal poprvé. V roce 1945 Američané vybombardovali místní rafinerii a část města. Za oběť náletu padlo 145 lidí.
22.03.2018 15:55 |

podobné články

HAD NA SCHODECH ČINŽÁKU! Polekal nájemníky

 
Had vystrašil lidi na schodech jednoho z pražských vinohradských činžáků. Přivolaní strážníci ho odvezli do útulku.
01.04.2011 16:40 |

podobné články

Spojenci si před 70 lety spletli Prahu s Drážďany a město vybombardovali

 
Před 70 lety spojenci bombardovali Prahu. A omylem. Piloti si ji spletli s německými Drážďany. Fatální chybu zavinilo mizerné počasí a špatná navigace.
12.02.2015 21:55 |

podobné články

Policie zastřelila pistolníka v činžáku

 
AKTUALIZOVÁNO: Drama, které by si rádi odpustili, zažili ve středu obyvatelé jindy pokojného činžáku v pražských Nuslích. Za bílého dne tam pobíhal muž s pistolemi a vulgárně jim vyhrožoval. Vše nakonec ukončily až výstřely policie.
09.02.2011 19:00 |

podobné články

PRŮLOMOVÝ ROZSUDEK! Ústavní soud uznal stížnost majitele činžáku, který chce po státu 2,5 milionu kvůli REGULACI NÁJMŮ!

 
Ústavní soud ve čtvrtek vyhověl stížnosti majitele činžáku z Ostravy, který žádá kvůli regulaci nájemného od státu jako náhradu škody téměř dva a půl milionu korun. Průlomový verdikt ve sporech majitele domu o státem regulované činže vynesla soudkyně Michaela Židlická.
29.09.2011 14:20 |

podobné články

Kryštof Hádek visel na činžáku: Utrhl se s ním okap

 
Obyvatelé Karlína byli asi hodně udivení, když na jednom z činžáků spatřili visícího Kryštofa Hádka (30). Herce do akční scény dostalo natáčení filmu Všiváci. I když se Kryštof hodně snažil, bez kaskadéra se to neobešlo.
28.06.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (220 článků)

Kaskadér natočil svůj skok ze střechy činžáku

 
Americký amatérský kaskadér Ethan Swanson natočil pomocí kamery na helmě skok, při jehož sledování tuhne běžnému smrtelníkovi krev v žilách. V rámci přípravy na televizní soutěž skočil ze střechy činžáku na pět metrů vzdálenou střechu jiného domu, navíc překonal převýšení asi tří metrů.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Tajemství zápachu brněnského činžáku: Pět let ukrýval mrtvolu!

 
Nájemníky brněnského činžáku v Žižkově ulici trápil od roku 1988 podivný zápach. Ačkoliv po jeho zdroji pátrali, dlouho se ho nedařilo odhalit. Až o pět let později zjistili, že v přízemním bytě se celou dobu rozkládá ukrytá mrtvola jeho obyvatelky Jiřiny K. (†53).
04.04.2013 05:05 |

podobné články

Tajemství zápachu brněnského činžáku: Pět let ukrýval mrtvolu!

 
Nájemníky brněnského činžáku v Žižkově ulici trápil od roku 1988 podivný zápach. Ačkoliv po jeho zdroji pátrali, dlouho se ho nedařilo odhalit. Až o pět let později zjistili, že v přízemním bytě se celou dobu rozkládá ukrytá mrtvola jeho obyvatelky Jiřiny K. (†53).
05.04.2013 08:01 |

podobné články

Neobvyklý domácí mazlíček: V pokoji pražského činžáku bydlí čuník! Rodina se tísní v kuchyni

 
Rčení »Žije si jako prase v žitě« stoprocentně sedí na čuníka Julinku (2). S paničkou Jarmilou Férovou (46) žije v pražském činžáku ve 3+kk, a v bytě má zcela samostatný pokoj!
14.04.2014 06:15 |

podobné články

Pohozená kabelka na půdě pražského činžáku ukrývala hrůzný obsah: Tělíčko mrtvého novorozence!

 
Hrůzný obsah skrývala v říjnu 1970 dámská koženková kabela, která ležela na půdě pražského činžáku. Příslušníci VB v ní objevili mrtvolku novorozeného miminka. K páchnoucí tašce je přivolali vyděšení obyvatelé domu.
23.06.2014 05:05 |

podobné články

Drama v Praze: 2,5metrový had se plazil v činžáku!

 
Vyděšení nájemníci činžáku v Praze 9 volali ve čtvrtek odpoledne na linku 156, že se jim domem plazí obrovský had.
04.10.2014 09:35 |

podobné články

Bučková si sbalila saky paky a šup zpátky do činžáku: Partie snů je tatam!

 
I když kamarádka Elišky Bučkové (25) tipovala, že vztah se zbohatlickým synkem Jakubem Malinou (27) se nedožije Vánoc, definitivní konec velké lásky přišel až teď. Fanynka plastické chirurgie se zlatavě blýskavým pohledem musela opustit luxusní sídlo v Popovičkách a chtě nechtě se nastěhovat do nájemního bytu v činžáku na pražském Žižkově.
17.03.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Bučková (1083 článků)

Desítky krokodýlů bydlí v činžáku! To je nová pražská zoo

 
Nová zoologická zahrada v pražských Holešovicích skrývá desítky různých druhů krokodýlů. Přírodu ale nečekejte, všichni totiž bydlí v činžáku! Majitelé je krmí pinzetou přes mříže. Zahrada získala licenci Ministerstva životního prostředí minulý týden.
10.06.2015 12:40 |

podobné články