Článek

Před 60 lety roztrhli komunisté Berlín betonovou zdí

 
Před šedesáti lety začal východoněmecký komunistický režim stavět Berlínskou zeď, která se pak na téměř třicet let stala symbolem studené války.
13.08.2021 06:20 |

podobné články

Podobné články

V Česku vznikne „otevřená věznice“. Trestanci budou bez dozorců za betonovou zdí

 
Vedle nápravného zařízení v Jiřicích na Nymbursku vznikne příští rok takzvaná otevřená věznice, která má trestance před propuštěním připravit na běžný život. Odsouzení budou ubytováni v několika domech bez mříží a bez dozorců. Areál pro 32 vězňů bude obehnán betonovou zdí a hlídán kamerami. Pobyt v otevřené věznici se má blížit životním podmínkám na svobodě. Projekt vyjde na 23 milionů korun, sdělilo ČTK ministerstvo spravedlnosti – investor projektu.
23.11.2016 16:30 |

podobné články

Rapper James Cole neodletěl na dovolenou, na letišti mu roztrhli pas

 
Vánoční dárek, který známý český rapper a producent skupin SuperCrooo nebo Orikoule James Cole věnoval své přítelkyni, skončil fiaskem. Místo odletu na měsíční dovolenou v Thajsku zůstal pár v Praze. Na letišti totiž rapperovi roztrhli pas. Další články k tématu: „Psychický debil“ James Cole baví svou Halucinací Yarda Helešic a James Cole: Kapitán láska přiletí na podzim Orion a James Cole se vzdali předsudků a skvěle pobaví James Cole a Orion roztočili hiphopovou Orikouli
03.01.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: James Cole (9 článků)

Chlapec (5) spadl z pěti metrů na betonovou zeď!

 
V areálu bývalé Poldi Kladno se v neděli vážně zranil pětiletý chlapec. V prostoru továrny propadl schodištěm a po pěti metrech volného pádu dopadl na betonovou zeď!
07.12.2009 10:25 |

podobné články

Otřesné chování! Policejní důstojník hodil ženu na betonovou lavici a rozbil jí hlavu

 
Cassandra Feuerstein z Chicaga se rozhodla podat žalobu na surového policejního důstojníka z obce Skokie poté, co s ní v cele mrštil o betonovou lavici.
12.10.2013 13:00 |

podobné články

ČVUT: Studentky U3V postavily betonovou kánoi

 
Miluše, Marcela, Helena a Katarína. Je jim přes sedmdesát let a spolu se studenty Fakulty stavební ČVUT postavily betonovou kánoi. Nyní s ní jedou společně na závody do Maďarska.
19.06.2018 20:40 |

podobné články

Stavba jako Brno! Na neorenesanční činžák postavili majitelé betonovou vilu!

 
To je lepenice! Majitelé neorenesančního domu v Křenové ulici v centru Brna se rozhodli postavit na střeše svého činžáku dvoupatrovou betonovou vilu. Prý je to tak moderní, hezké a lidé to tak chtějí…
09.11.2019 11:30 |

podobné články

Citlivý radar pozná člověka podle dechu i za betonovu zdí!

 
Američané vyvinuli speciální radar. Ten je tak citlivý, že dokonce dokáže najít člověka za betonovou zdí - a to podle lidského dechu.
28.02.2011 23:35 |

podobné články

Vídeň a Berlín jako centra avantgardy

 
V galerii Belvedere v centru Vídně byla ve čtvrtek otevřena výstava Vídeň–Berlín, která svou koncepcí navazuje na projekty, jako byla Paříž–Moskva nebo Paříž–Berlín.
14.02.2014 11:20 |

podobné články

Agentura CzechTourism na ITB Berlín s voskovým Jaromírem Jágrem

 
Největší veletrh cestovního ruchu ITB Berlín proběhne ve dnech 4. - 8. 3. 2015 v prostorách výstaviště Messe Berlin. Na více než 160 000 m2 se představí 10 000 vystavovatelů ze 180 zemí světa a chybět nebude ani Česká republika.
05.03.2015 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3008 článků)

Úžasné fotografie: Jak Berlín povstal z válečného popela

 
Podívejte se, jak se po 70 letech od 2. světové války změnil Berlín. Unikátní fotografie zachycené přesně ze stejného místa zobrazují tehdejší tvrdou realitu a dnešní klid. Porovnání fotografií zobrazuje, jak Berlín povstal z popela.
01.05.2015 18:45 |

podobné články

Morálně zkažený Babylon Berlin: Nejdražší německý seriál přichází na české obrazovky

 
Dekadentní Berlín „prvorepublikové“ éry v seriálu Babylon Berlin už 19. ledna ve 20:00 hodin vstoupí i na obrazovky České televize. Je nejen nejdražším německým seriálem s rozpočtem 40 milionů euro, ale především jedním z nejvýraznějších a nejlepších televizních počinů posledních let.
18.01.2019 10:05 |

podobné články

"Zeď skončila", hlásí nápis na přebílené Lennonově zdi v Praze

 
K přebílení takzvané Lennonovy zdi na pražském Velkopřevorském náměstí se na facebooku přihlásila umělecká skupina Pražská služba. Na bílé zdi, která patří k zahradě Řádu maltézských rytířů, se objevil pouze nápis Wall Is Over (Zeď skončila). Záhy se tam začaly objevovat nové nápisy. Trestní oznámení kvůli vandalismu majitel zdi po komunikaci se studenty stáhl.
18.11.2014 14:30 |

podobné články

Stát zeštíhlíme do dvou let. Ode zdi ke zdi to ale nebude, říká předseda Strany soukromníků

 
ROZHOVOR Strana soukromníků by v případě volebního úspěchu ráda zeštíhlila stát a postavila se na stranu malých podnikatelů oproti velkým korporacím. Osekávání nadbytečného státního aparátu by ale nemělo jít ode zdi ke zdi. „Klausovo heslo trh vyřeší všechno, není heslem naším,“ sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Bajer, předseda Strany soukromníků, který kandiduje na třetím místě kandidátky ODS v Pardubickém kraji. Obě pravicové strany jdou do voleb společně. Bojovat chtějí za práva drobných podnikatelů.
12.10.2017 17:30 |

podobné články

Richard Seeman: Německo si připomenulo stavbu Berlínské zdi

 
Německý spolkový prezident Frank – Walter Steinmeier označil stavbu Berlínské zdi před 60 lety za osudový den pro Němce. Zničila sny a naděje, oddělila děti od rodičů a vnoučata od prarodičů a bolestivě zasáhla do životů bezpočtu lidí, řekla hlava státu na ústředním obřadu u památníku na berlínské Bernauer Strasse. Vzpomínka na stavbu zdi před 60 lety zůstává výzvou pro budoucnost, řekl. "Svoboda a demokracie nejsou nikdy přirozené, nikdy jich není dosaženo jednou provždy. Za svobodu a demokracii je třeba bojovat, ale také ji chránit, bránit a zachovávat. Svoboda a demokracie potřebují rozhodné odhodlání a nadšení. Začíná to účastí v demokratických volbách, kterou zeď tak dlouho odpírala. Pamatujte si to všichni, až se bude brzy volit nový Bundestag."
15.08.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Frank (12 článků) , Richard Svoboda (37 článků) , Richard Walter (13 článků) , Walter Walter (82 článků) , Frank Steinmeier (45 článků)

Kde v Praze leží Malý Berlín? Bytové domy tu předstihly svoji dobu, užívali je nacisté i komunisté

 
Terminus technicus „Malý Berlín“ je hojně využívaný především obyvateli Holešovic a Letné. Jde o označení konkrétního místa v Holešovicích. Jak tento název jedné holešovické oblasti vznikl? Jde o blok domů postavených ve 30. letech minulého století v konstruktivistickém stylu. Kolaudace proběhla ve smutný den 15. března 1939, tedy v den, kdy bylo Československo obsazeno nacistickými vojsky. Původní nájemníci byli brzy vystěhováni a na tehdejší dobu luxusní byty zabrali příslušníci gestapa
08.05.2021 05:30 |

podobné články

Izraelská média se ještě vrátila k návštěvě českého prezidenta

 
Český prezident Miloš Zeman byl při své návštěvě Izraele minulý týden u Zdi nářků podruhé. Rabínovi Šmuelovi Rabinovičovi, který tuto nejvýznamnější památku judaismu spravuje, podle izraelských médií řekl, že byl u zdi před 12 lety a vložil své přání mezi kameny zdi, jak se to tradičně dělá, a přání se mu později splnilo. K Zemanově návštěvě, která skončila minulou středu, se ještě nyní vrátila některá izraelská média.
14.10.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26980 článků)

Evropské spotřebitelské centrum: Air Berlin – jak získat zpět peníze za zrušené lety

 
Rušené lety společnosti Air Berlin trápí jejich klienty, kteří by rádi letěli náhradním spojem či získali zpět své peníze. Dopravce je v insolvenci a existuje několik možností, jak postupovat. Někteří cestující mohou získat peníze zpět od své banky pomocí nástroje zvaného chargeback.
06.10.2017 21:15 |

podobné články

Povodí Moravy opravilo jez Cacovice na řece Svitavě v Brně

 
Jez Cacovice na řece Svitavě v brněnské části Maloměřice a Obřany má nově opravenou betonovou přelivnou plochu, nábřežní zdi a stávající opevnění svahů. Před samotnými opravami zkontrolovali jez potápěči, aby zjistili rozsah poškození stavebních částí pod vodní hladinou.
12.01.2016 20:31 |

podobné články

Povodí Moravy opravilo jez Cacovice na řece Svitavě v Brně

 
Jez Cacovice na řece Svitavě v brněnské části Maloměřice a Obřany má nově opravenou betonovou přelivnou plochu, nábřežní zdi a stávající opevnění svahů. Před samotnými opravami zkontrolovali jez potápěči, aby zjistili rozsah poškození stavebních částí pod vodní hladinou.
15.01.2016 08:11 |

podobné články