Článek

Prchl prezident s miliony dolarů před Tálibánem? Útěk Ghaního budou šetřit i v USA

 
Spojené státy se budou zabývat obviněními vůči bývalému afghánskému prezidentovi Ašrafu Ghanímu, podle nichž při srpnovém útěku ze země ukradl miliony dolarů ze státní kasy. Podle agentury Reuters to prohlásil Šéf nezávislého úřadu amerického zvláštního generálního inspektora pro obnovu Afghánistánu (SIGAR) John Sopko. Ghaní opustil Afghánistán poté, co povstalecké hnutí Tálibán dosáhlo předměstí Kábulu. Obvinění, že si s sebou vzal velké obnosy peněz, odmítá.
07.10.2021 21:55 |

podobné články

Podobné články

Jak začít šetřit? S těmito tipy to zvládnete!

 
Chcete začít šetřit, ale nevíte, jak na to. Možná jen čekáte na správnou dobu, možná jen hledáte výmluvy. Ať už je to tak či onak, právě teď před sebou máte článek, který ukrývá hned několik tipů, jak konečně začít šetřit. Protože mít v dnešní době finanční rezervu rozhodně není k zahození! Poradíme vám jednoduché a poměrně nenásilné způsoby,jak začít šetřit. Neslibujeme, že se vám podaří našetřit na měsíční dovolenou v Dubaji, ale nějaké korunky přeci jen naspořit dokážete. Už se ale nezdržujme a pojďme si říci, jak začít šetřit, vytvořit finanční rezervu a mít lepší pocit sám ze sebe! Pár tipů, jak začít šetřit Pokud pro vás bylo slovíčko šetření až do dnešního dne jednou velkou neznámou, je logické, že se do toho nemůžete vrhnout po hlavě. Za prvé by vás to vůbec nebavilo a za druhé byste skončili ještě dříve, než byste vůbec stihli začít. A to by byla škoda, nemyslíte? Proto jsme pro vás našli tipy, s jejichž pomocí budete šetřit pozvolně, v klidném tempu a tak, abyste z toho neměli nepříjemný šok. Pokladnička na drobné Dávno neplatí, že by si do pokladničky ukládaly peníze pouze děti. Možná si teď říkáte, že odkládání drobných nepředstavuje kdovíjak efektivní, můžete to schválně vyzkoušet. Přesvědčíte se, že to není až tak špatná nápad. Odkládejte si především mince vyšší hodnoty, od desetikoruny výše. Domácí strava Další z možností, jak ušetřit nějaké peníze, je domácí stravování. Pro někoho je to možná samozřejmost, ale pro jiného něco nepředstavitelného. Patříte-li k lidem, kteří se stravují v restauracích, rychlých občerstveních nebo bufetech, k večeři si objednáváte pizzu nebo čínu, pak se nedivte, že vám peníze mizí pod rukama. Když si začnete vařit doma, ušetříte až 60% výdajů. Méně vody, méně elektriky Do třetice všeho dobrého se zmíníme o úsporách v domácnosti, do kterých můžete zapojit celou... Čtěte více Příspěvek Jak začít šetřit? S těmito tipy to zvládnete! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2017 20:30 |

podobné články

Viděl jsem ho prchat se stovkami milionů dolarů, říká o afghánském exprezidentovi jeho generál

 
Zrazený a opuštěný, tak se podle vlastních slov cítí brigádní generál Piraz Šarífí, zvaný Ata, bývalý velitel osobní jednotky afghánského exprezidenta Ašrafa Ghaního. Generál má prý nezvratné důkazy, které Ghaního usvědčují z krádeže stovek milionů státních dolarů. Ale zatímco prezident emigroval do bezpečí Spojených arabských emirátů, jeho věrný spolupracovník Šarífí se musí před Tálibánci skrývat ve sklepě na území Afghánistánu.
10.10.2021 06:55 |

podobné články

Zemřelo tam 14 Čechů. Vojáci NATO opustí Afghánistán po dohodě USA s Tálibánem

 
Vojáci Spojených států a dalších zemí Severoatlantické aliance se do 14 měsíců zcela stáhnou z Afghánistánu, mezitím do 135 dní poklesne počet amerických vojáků v zemi na 8600. Dnes to ve společném prohlášení oznámily vlády USA a Afghánistánu. Prohlášení bylo vydáno krátce před očekávaným podpisem mírové dohody mezi USA a afghánským radikálním hnutím Tálibán. Dodržování této dohody Tálibánem považují USA za nezbytné k uskutečnění plánu na stažení vojsk. V Afghánistánu působí i česká armáda, která zde může podle aktuálního mandátu nasadit až 390 vojáků.
29.02.2020 14:45 |

podobné články

Anglina Jolie vydělává víc než Jennifer Aniston!

 
Angelina Jolie byla vyhlášena nejvíce placenou herečkou Hollyšoodu. Kolik vydělala hvězda filmu Tomb Raider za loňský rok? Od června 2008 do června 2009 přibylo na hereččině kontě 27 milionů dolarů. To je o dva miliony víc než vydělala ve stejném období Jennifer Aniston. Průzkum prováděl magazín Forbes. Největší část této sumy tvořil příjem za loňský snímek Wanted. Aniston se svým příjmem 25 milionů dolarů se umístila na druhém místě nejlépe placených hereček. Na třetím je se 24 miliony dolarů Meryl Streep, následována Sarah Jessicou Parker se 23 miliony dolarů a Cameron Diaz, která si domů odnesla 20 milionů dolarů. Kromě nejlépe placené herečky Hollywoodu patří Angelině ještě jedno prvenství. Nedávno byla jmenována nejmocnější celebritou.
02.07.2009 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (842 článků) , Cameron Diaz (381 článků) , Angelina Jolie (2270 článků) , Sarah Jessica Parker (131 článků) , Meryl Streep (217 článků) , Jessica Parker (196 článků) , Sarah Forbes (6 článků) , Jessica Diaz (5 článků)

KONEČNĚ MÍROVÁ JEDNÁNÍ! USA vyjednávají s Talibanem, potvrdil Karzáí

 
Spojené státy a další země vedou předběžné rozhovory s Talibanem o ukončení téměř desetileté války, oznámil afghánský prezident Hamíd Karzáí. Píše o tom v sobotu agentura Reuters.
18.06.2011 10:55 |

podobné články

Snaživci z ČT! Ukazovali trpící ženy pod Tálibánem. Až na to, že to Islámský stát! Kobza si všiml zásadní věci

 
Poslanec SPD Jiří Kobza kritizuje Českou televizi, která podle něj zahájila další vlnu promigrantské propagandy, tentokráte srze neblahou situaci žen v Afghánistánu za nové vlády Tálibánu. Přitom prý ale nejsou lidé v ČT schopni správně rozpoznat rozdíl mezi Tálibánem a Islámským státem. Navíc podle Kobzy stejně nejde o samotné afghánské ženy, ale o snahu neziskovek získat miliony z evropských imigračních fondů.
03.09.2021 15:55 |

podobné články

Snaživci z ČT! Ukazovali trpící ženy pod Tálibánem. Až na to, že to byl Islámský stát! Kobza si všiml zásadní věci

 
Poslanec SPD Jiří Kobza kritizuje Českou televizi, která podle něj zahájila další vlnu promigrantské propagandy, tentokráte srze neblahou situaci žen v Afghánistánu za nové vlády Tálibánu. Přitom prý ale nejsou lidé v ČT schopni správně rozpoznat rozdíl mezi Tálibánem a Islámským státem. Navíc podle Kobzy stejně nejde o samotné afghánské ženy, ale o snahu neziskovek získat miliony z evropských imigračních fondů.
03.09.2021 16:10 |

podobné články

Ministr obrany USA přiletěl neohlášeně do Afghánistánu: Chce jednat s Tálibánem o míru

 
Americký ministr obrany James Mattis dnes dorazil na neohlášenou návštěvu Afghánistánu, kde v posledních měsících zesílilo radikální hnutí Tálibán své útoky proti aliančním jednotkám. Mattis se setká s novým velitelem sil NATO Austinem Millerem a bude probírat možnosti zahájení mírových rozhovorů s Tálibánem, informovala agentura Reuters.
07.09.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Austin Miller (1 článek)

Prezident na útěku ukradl v Kábulu miliony? Utekl s prázdnými kapsami, tvrdí jeho poradce

 
Bývalý poradce afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního v rozhovoru s CNN promluvil o posledních dnech před pádem Kábulu. Tvrzení ruské informační agentury RIA, které obvinilo prezidenta z krádeže peněz, aut a helikoptéry, poradce vyvrátil. Podle něj utekl jen s tím, co měl na sobě. Hovořil i o původních plánech vlády a zamýšleném předání moci. Stále má naději na dobrou budoucnost.
21.08.2021 11:25 |

podobné články

Naštvaný stevard si vzal pivo, otevřel únikovou skluzavku a prchl z letadla

 
Jeden z cestujících v letadle společnosti JetBlue vyprovokoval stevarda natolik, že dotyčný při přistávání na newyorském letišti Johna F. Kennedyho začal nadávat, vzal si z kuchyňky pivo, otevřel únikovou skluzavku a prchl z letadla.
10.08.2010 11:05 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (114 článků) , John Kennedy (114 článků)

Jára Kohout: Přes hranice prchl v převleku

 
Pronásledovali ho Němci, pak komunisté. Díky geniálnímu plánu prchl s celou rodinou přes hranice a půlku života strávil s těmi nejzářivějšími hereckými a pěveckými hvězdami, aby se nakonec vrátil do vlasti a zemřel v náruči mladičké manželky.
29.04.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Jára Kohout (5 článků)

Pobodal manželku a prchl se synem (18 měs.) do Česka! Nebezpečného Afghánce soud poslal do vazby

 
Ohavného činu se podle německé policie dopustil Afghánec (32). Ve spolkové zemi se pokusil zavraždit svoji ženu a s dítětem pak prchl do České republiky. Českým policistům se ho podařilo zadržet v úterý večer na 41. km dálnice D1 směrem z Prahy na Brno i s 18měsíčním synkem. Teď nebezpečný cizinec putoval do vazby.
07.05.2020 15:40 |

podobné články

Poslední známý Žid v Afghánistánu odmítl utéci před Tálibánem: Po zachráncích chtěl peníze

 
Zabulon Simantov (62) je obchodník s koberci a šperky, který se narodil v Herátu. Po smrti Jicchaka Leviho v roce 2005 se stal posledním známým Židem v Afghánistánu a v Kábulu spravuje synagogu. V současné době mohl utéci před Tálibánem, jenž se v zemi dostal zpět k moci, nicméně po zachráncích požadoval peníze na splacení dluhů. Když byl odmítnut, rozhodl se v zemi zůstat. Tálibánci ho přitom už jednou do vězení zavřeli, nicméně se tam hádal s Levim, a tak je raději fundamentalisté propustili.
21.08.2021 08:20 |

podobné články

Animovaná rybka Dory trhá kasovní rekordy, překonala i zeleného zlobra Shreka

 
Filmová novinka Hledá se Dory utržila v červnu za první víkend přes 135 milionů dolarů a nyní překonala rekord, který držel animovaný snímek Shrek 2 (2004). Dory utržila v USA doposud přes 445 milionů dolarů, čímž překonala zeleného zlobra, který držel americký rekord s 441 miliony dolarů. Očekává se, že Hledá se Dory překoná v tržbách i film Temný rytíř povstal (448 milionů), a stane se tak desátým nejvýdělečnějším filmem v USA. Snímku o zapomnětlivé rybce se vede dobře i v ostatních zemích světa, kde film doposud utržil přes 276 milionů dolarů. Pixarovský animák ještě čeká premiéra v Německu, Velké Británii a Itálii, jak připomíná stránka Entertainment Weekly.
20.07.2016 08:35 |

podobné články

Moskva prý udržuje v zájmu boje s IS kontakty s Tálibánem

 
Rusko udržuje v zájmu boje s Islámským státem (IS) otevřené komunikační kanály k výměně informací s afghánským Tálibánem. Ruské agentuře Interfax to řekl kremelský zmocněnec Zamir Kabulov. Zájmy Moskvy a Tálibánu se podle něj „objektivně protínají“.
23.12.2015 21:45 |

podobné články

Únos, znásilnění a potrat: Rodina unesená Tálibánem promluvila. Přestoupili k islámu?

 
Američanka Caitlan Colemanová (31) promluvila o svých zkušenostech s Tálibánem a vysvětlila, proč se ona a její manžel Joshua Boyle (34) rozhodli mít děti i v zajetí. Američanka a její kanadský partner byli uneseni v Afghánistánu a Tálibán je věznil pět let. Colemanová nyní vystoupila na veřejnosti, její výpověď je ale kontroverzní a místy nesouhlasí s dosavadními prohlášeními.
25.10.2017 13:40 |

podobné články

Hana Lipovská zcela otevřeně: Zpravodajství, televizní Taliban

 
Problémem ČT podle radní Hany Lipovské není osoba Petra Dvořáka, ale to, jak je nastaven zákon o České televizi. Rada ČT podle něj má velký úkol, ale malé pravomoci. Veškeré změny v ČT totiž musí provádět přes generálního ředitele. A to je těžké. V podcastu Insider na Info.cz o něm řekla toto: „Pokud slyšíte od pana generálního ředitele ČT, že on s Talibanem nic nenadělá, Talibanem nazývá OTNku, neboli zpravodajce a publicistiku, tak zkrátka začnete pochybovat, zda je to člověk, který má svou televizi pevně v rukou.“
10.06.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (791 článků) , Petr Dvořák (786 článků)

Kdopak to chce spolupracovat s Tálibánem? O Rusku a Číně už je jasno

 
S Tálibánem, jenž se v současné době snaží ovládnout Afghánistán – a již více než 90 procent státních budov je pod jeho kontrolou – spolupracují i Čína a Rusko. Píše to alespoň server Novinky.cz.
16.08.2021 17:50 |

podobné články

Babiš pro Blesk: Jednali jsme s Tálibánem! Premiér o evakuacích i zoufalství v Kábulu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) promluvil ve středu pro Blesk o probíhajících evakuacích z kábulského letiště poté, co se Tálibán ujal vlády nad Afghánistánem. Babiš vzpomněl hrůzné chvíle, kdy z letadel, jenž do bezpečí přepravují zahraniční diplomaty a jejich spolupracovníky včetně rodin, padali z nebe zoufalí lidé ve snaze dostat se ze země. A popsal aktuální průběh utajované operace, která zahrnovala i vyjednávání s Tálibánem.
18.08.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)