Článek

Prcek z komedie Můj brácha má prima bráchu u filmu skončil. Čada má občas kvůli svým rolím problémy s policií

 
Komedie Můj brácha má prima bráchu baví televizní diváky už skoro padesát let. Ve snímku si zahráli Jan Hrušínský, Libuše Šafránková, Vladimír Menšík, Josef Bláha nebo Roman Čada, jenž ztvárnil malého Prcka. Jak ho citoval web Prima ŽENY, natáčení si náramně užil. Legendární byly především fóry a příběhy Vladimíra Menšíka.
14.04.2024 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Menšík (170 článků) , Libuše Šafránková (392 článků) , Josef Bláha (25 článků) , Roman Čada (10 článků) , Jan Menšík (1 článek)
Podobné články

Dětská hvězda Roman Čada (48) - »Můj brácha« je prima dědeček!

 
Roman Čada (48), dětská hvězda filmů »Můj brácha má prima bráchu« či »Brácha za všechny peníze«, pověsil filmování na hřebík už v pubertě. Přesto za svou kariéru, která trvala sedm let, stihl natočit třináct filmů. Jak se má dnes? „Jsem o třicet kilo hezčí a od 10. listopadu i dědek,“ směje se Čada.
22.12.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Čada (10 článků)

Roman Čada alias Pavelka z »Můj brácha má prima bráchu«: Moje vnučka nemá prima dědu!

 
Pamatujete na toho upovídaného klučíka Martina Pavelku přezdívaného Prcek, který si zahrál jednu z hlavních postav fi lmů Můj brácha má prima bráchu a pak i v pokračování Brácha za všechny peníze?
16.10.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Čada (10 článků) , Martin Roman (344 článků)

Evropská unie jde vstříc zkáze, doufám. Pro Západ jsme pořád nuly. Hrušínský bude koukat, co spustil jeho „prima brácha“ Čada

 
Sledovat ministryni obrany Janu Černochovou, jak se vehementně snaží obhájit ohlášený nákup stíhaček F-35, je hořkosladké. Bude to obrovský průšvih pro naši ekonomiku. To říká v rozsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Roman Čada., řadový člen fungl nové strany Právo, respekt, odbornost (PRO), elektrotechnik a agilní chlapec z filmů Můj brácha má prima bráchu a Brácha za všechny peníze. Samozřejmě jsme se ho i zeptali, co říká na názory svého filmového bráchy Jana Hrušínského.
05.08.2022 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Čada (10 článků) , Jana Černochová (987 článků)

"Prima brácha" Roman Čada pověsil herectví dávno na hřebík: Víme, co dnes dělá!

 
Měl dobré předpoklady vyrůst z dětského herce v opravdovou filmovou hvězdu. Jenže Romanu Čadovi (56), který dnes slaví narozeniny, umění k srdci nepřirostlo. Prcek z kultovního filmu Můj brácha má prima bráchu pověsil herectví na hřebík a začal se věnovat něčemu úplně jinému. Ve svém oboru, který si nakonec vybral, je velice úspěšný. Dokonce mu náleží jedno významné prvenství!
07.03.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Čada (10 článků)

Zemřel režisér filmu Můj brácha má prima bráchu Stanislav Strnad

 
Ve věku 81 let ve čtvrtek zemřel režisér filmu Můj brácha má prima bráchu Stanislav Strnad, sdělil jeho syn Jan Strnad. Televizní a filmový režisér stál u samého počátku televizních zábavních pořadů, autorsky úzce spolupracoval například se scenáristou a dramaturgem Jaroslavem Dietlem a hercem Vladimírem Dvořákem.
06.04.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dietl (73 článků) , Stanislav Strnad (3 články) , Jan Strnad (2 články) , Stanislav Strnad (3 články) , Stanislav Strnad (3 články) , Vladimír Dvořák (48 článků)

Prima brácha Roman Čada: Karate mi zachránilo život

 
SERIÁL: Blesk.cz odstartoval velký seriál o tom, jak se změnily dětské filmové hvězdy. Každý den přinášíme jeden velký příběh. Tentokrát se podíváme na soukromí Romana Čady (48), který si zahrál Martina ve filmu Můj brácha má prima bráchu. Co filmový Martin dělá dnes a jaký byl jeho osud?
22.05.2010 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Čada (10 článků) , Martin Roman (344 článků)

„Prima“ brácha z kultovní komedie: Čím se živí dnes?

 
Od natáčení filmu Můj brácha má prima bráchu sice uplynulo čtyřicet let, přesto stále patří k oblíbeným komediím. Ale z Prcka už je děda.
22.03.2015 17:40 |

podobné články

»Prima brácha« Roman Čada přiznal: Proč skoncoval s herectvím?

 
Roman Čada (53) byl velkou dětskou filmovou hvězdou. Naposledy se před kameru postavil v jeho dvaceti letech, tehdy natočil jeho poslední film, Králíci s moudrýma očima. Na svá herecká léta vzpomíná rád, ale svůj život zasvětil něčemu jinému než umění.
24.03.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Čada (10 článků)

»Prima brácha« Roman Čada přiznal: Proč skoncoval s herectvím?

 
Roman Čada (53) byl velkou dětskou filmovou hvězdou. Naposledy se před kameru postavil v jeho dvaceti letech, tehdy natočil jeho poslední film, Králíci s moudrýma očima. Na svá herecká léta vzpomíná rád, ale svůj život zasvětil něčemu jinému než umění.
25.03.2015 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Čada (10 článků)

Zajímavosti o filmu Můj brácha má prima bráchu a o herci, který si zahrál bratra Jana Hrušínského

 
Sourozenecká komedie z roku 1975 přivedla na televizní obrazovky kromě oblíbených herců i Martina Pavelku, přezdívaného Prcek. Ten má vzor ve svém starším bratrovi Honzovi a jednou by chtěl být jako on, zkušený závodník motocyklů na ploché dráze.
01.09.2023 00:01 |

podobné články

Jiří Paroubek: Já na bráchu, brácha na mě...

 
Pamatuji se na starou českou veselohru Klapzubova jedenáctka, v níž herec Jaroslav Marvan svým osobitým způsobem vysvětluje, jak hráli fotbalový zapas: „Já na bráchu, brácha na mě, lidi řvali“. A na otázku, jak jste to hráli: „5:0 prohráli“. Tak takhle mně připadají dva nerozluční přátelé Poche s Petříčkem.
04.03.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Marvan (57 článků) , Jiří Paroubek (4819 článků)

Nová DVD: Moje ségra má prima bráchu, Barbie: Odvážná princezna, Můj přítel delfín 2 a další

 
Labyrint: Útěk je thriller na motivy stejnojmenné literární předlohy. Malým holčičkám udělá radost Barbie: Odvážná princezna. Starší český film názvem připomíná komedie Moje ségra má prima bráchu. Pokračování pravdivého příběhu Winter zdaleka nekončí, nese název Můj přítel delfín 2. Na Blu-Ray vychází v dokonalém provedení film Žízeň po životě z roku 1956 o životě Vincenta van Gogha.
03.02.2015 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vincent Winter (1 článek)

Zemřela fúrie ze Slavností sněženek Holišová (†80)

 
Zemřela Blažena Holišová (†80), herečka známá hlavně z filmu Slavnosti sněženek. Pronášela tam dnes již legendární výroky: „To zas bude v álejích nablito. To je dost, žes nás taky jednou vyvez. Žes udělal taky něco pro rodinu.“ Holišová byla i filmovou maminkou Libuše Šafránkové v komediích Můj brácha má prima bráchu a Brácha za všechny peníze. Přesto, že desítky let rozdávala radost a smích, její život tak veselý nebyl.
09.04.2011 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (392 článků) , Blažena Holišová (16 článků)

Škatulata ve StarDance! Opět zaskakoval brácha

 
Já na bráchu, brácha na mě! Tak lze popsat včerejší škatulata ve StarDance. Andrea Sestiny Hlaváčková (35) už podruhé tančila bez svého parťáka Michala Necpála (34), který podle informací skončil v karanténě, protože není očkovaný proti koronaviru. Záskok za něho opět vzal bratr Jakub. Jo a dotančila Marika Šoposká alias Bibi z Ordinace.
14.11.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Necpál (74 článků) , Andrea Hlaváčková (203 článků)

Červenka je v Omsku bez trenéra. Čada byl odvolán

 
Český trenér Rostislav Čada už nevede hokejisty Avangardu Omsk. Vedení účastníka Kontinentální hokejové ligy jej odvolalo kvůli neuspokojivé hře.
12.12.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Rostislav Čada (11 článků)

OMSK povede český kouč ČADA. S klubem prodloužil smlouvu ŠKOULA

 
Český trenér Rostislav Čada se stal novým trenérem hokejistů ruského Omsku. Dosavadní kouč Košic uzavřel s Avangardem tříletou smlouvu.
03.05.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Rostislav Čada (11 článků)

Trenér Čada by mohl skončit na střídačce Omsku

 
Hokejový trenér Rostislav Čada by podle ruských médií mohl předčasně skončit na střídačce Omsku. Tamní informační server BK55 uvedl, že výsledky Avangardu v Kontinentální lize budou dnes řešit čelní představitelé klubu na mimořádném zasedání dozorčí rady.
24.10.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Rostislav Čada (11 článků)

Karel Čada: S falešnou maturitou dělal policajta a vystudoval práva!

 
Toužil se stát poldou, ale neměl maturitu... Karel Čada (51) z Modravy na Šumavě si proto koupil padělek maturitního vysvědčení! Díky němu se stal policistou. A ne obyčejným, ale dokonce členem zásahové jednotky. A dokonce vystudoval práva! V uniformě policisty si odsloužil 15 let, dalších 10 teď může za podvod strávit v mundůru vězně.
26.07.2013 05:15 |

podobné články

Zvrat v kauze dědictví po herečce Budínové (†78): Dům za 60 milionů koupil lihovar!

 
Slávka Budínová (†78) by se divila! Hvězda snímků Můj brácha má prima bráchu, Noc na Karlštejně či seriálu Sňatky z rozumu sice odkázala svůj legendární dům na pražském Klárově v hodnotě 60 milionů korun starožitníkovi Rudolfu Příhodovi, který slíbil, že v domě udělá její muzeum, ale výsledek? Dům deset let chátral, o pravosti závěti se vedly spory, a teď skončil ve spárech výrobce lihovin!
31.08.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Slávka Budínová (26 článků)