Článek

Pražští hasiči se celou noc nezastavili! Zaměstnával je déšť

 
Středeční déšť zaměstnal pražské hasiče, vyjížděli ke dvaceti případům spojeným s přívalovými srážkami. Museli odstraňovat strom padlý na trolej, čerpat vodu z podzemních garáží i z metra, voda komplikovala provoz na několika silnicích včetně Jižní spojky, informoval agenturu Mediafax vyšetřovatel hasičů.
21.07.2011 06:50 |

podobné články

Podobné články

Pražští hasiči se v noci nezastavili, vyjížděli ke třem velkým požárům

 
Celkem tři rozsáhlé požáry museli během noci na středu likvidovat pražští hasiči. Naštěstí se při nich nikomu nic nestalo.
14.03.2012 10:15 |

podobné články

Ředitel Českého rozhlasu možná zaměstnával syna. A to se nesmí. O jeho osudu rozhodne Rada

 
Přesně za týden se mimořádně sejde Rada Českého rozhlasu kvůli podezření, že generální ředitel Peter Duhan porušil zákon o Českém rozhlasu. Několik let totiž zaměstnával jako externího pracovníka svého syna Andreje. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
30.09.2015 20:11 |

podobné články

Bouřky notně vytížily hasiče. Zachraňovali i skauty a dvojici na plachetnici

 
V sobotu se hasiči kvůli silným bouřkám nezastavili. Měli třikrát víc zásahů než obvykle. Celkem vyjížděli k 1013 událostem, přičemž denní průměr je 293 výjezdů. Nasazeno bylo 1374 hasičských jednotek. Nejhorší situace byla v Jihočeském kraji, dále pak ve Středočeském, Plzeňském a Libereckém kraji. Informovala o tom mluvčí Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová. Podle ní byli hasiči v terénu celou noc a stále zasahují na mnoha místech.
26.06.2016 10:30 |

podobné články

Na Jindřichohradecku hořela továrna na chipsy: Požár hasiči likvidovali celou noc

 
Hasiči celou noc likvidovali požár střechy továrny na výrobu chipsů v Děbolíně na Jindřichohradecku. Oheň začali likvidovat v neděli zhruba ve 22:00 a většina ze zasahujících opustila místo až dnes před 7:00. Požár způsobil milionové škody, ale hasiči zatím přesnou výši neznají.
25.04.2016 08:00 |

podobné články

150 případů! Hasiči se na severu Moravy nezastavili: Řezali plachtu i stromy

 
Pořádně pernou noc mají za sebou hasiči profesionálové i dobrovolníci v Moravskoslezském kraji. Kvůli větrnému počasí vyjížděli ke 122 případům, během pátku se výjezdy navýšily až ke 150.
06.10.2017 10:00 |

podobné články

Sebevražda v metru: Ve stanici Křižíkova skončil člověk pod jedoucí soupravu

 
Metro na trase B se zastavilo! A to v úseku Florenc a Českomoravská. Ve stanici Křižíkova tam krátce po sedmé hodině skočil člověk pod metro. Na místě zasahovali pražští hasiči, hasiči pražského dopravního podniku i záchranáři.     Pražští hasiči zasahují u osoby pod soupravou metra ve stanici Křižíkova. Na místě jsou i hasiči pražského dopravního podniku.
13.06.2018 19:50 |

podobné články

Vítr ničil střechy a kácel stromy. Hasiči se nezastavili

 
V Libereckém kraji měli hasiči ve čtvrtek v souvislosti se silným větrem přes 40 zásahů. Problémy se spadlými stromy byly hlavně na Semilsku. Řekla to krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. „Škody jsou na majetku, nemám hlášeno, že by někdo utrpěl zranění,“ dodala. Podobná situace byla v Moravskoslezském kraji, kde měli hasiči kvůli silnému větru čtyři desítky výjezdů.
14.12.2017 19:40 |

podobné články

Masakr v Tunisu: V muzeu našli dva živé, skrývali se celou noc

 
Celou noc se báli vyjít ven! Dva španělští turisté se celou noc skrývali v útrobách muzea a čekali na záchranu. Objevili je až několik hodin poté, co byli dva útočníci zastřeleni a tři další utekli. Mezi oběťmi, jejichž počet stoupl, naštěstí nejsou žádní Češi.
19.03.2015 12:55 |

podobné články

Silný déšť na Moravě zatopil muzeum, škody jdou do miliónů

 
Noční bouře a déšť na jihu Moravy zaplavovaly sklepy. Hasiči zasahovali po celou noc zhruba na 70 místech. Voda vytvořila lagunu u Troubska na dálnici D1. Největší škody ale voda způsobila v pavilon Antrophos, kde má Moravské zemské muzeum expozici raných období lidských dějin. Hladiny řek stouply i na severu Čech, Na Liberecku museli evakuovat dětský tábor.
24.07.2010 08:15 |

podobné články

Déšť trápil Česko v noci, pršet bude i dál. Na horách má sněžit

 
Meteorologové nemají pro Čechy příznivou předpověď na neděli. Vytrvalý déšť bičoval téměř celou republiku po celou noc.
25.09.2010 11:30 |

podobné články

Tuny kaolinu zasypaly člověka: Hasiči ho hledali celou noc!

 
Hasiči v Kaznějově na severním Plzeňsku celou noc odsávali stovky tun kaolinu, který se vysypal z poškozeného sila a zavalil člověka. Stále ho nenašli!
10.11.2009 07:50 |

podobné články

Škody po bouři na jižní Moravě odstraňovali hasiči celou noc

 
Jihomoravští hasiči celou noc odstraňovali škody po prudké večerní bouřce. Likvidovali spadlé kmeny a sesuvy půdy na silnicích, čerpali vodu z obytných domů i nemocnic, zachraňovali ohrožené lidi a zvířata.
13.06.2010 11:40 |

podobné články

Hasiči bojují s obřím požárem seníku! Krotili ho celou noc!

 
K požáru velkokapacitního seníku vyjeli v úterý večer hasiči k Jablonnému v Podještědí na Českolipsku. Mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdena Štrauchová agentuře Mediafax ve středu sdělila, že zásah trval celou noc a ještě není ukončen.
23.11.2011 12:00 |

podobné články

Střechu vily hasili hasiči celou noc

 
Mohutný požár likvidovali hasiči v Zámělu na Rychnovsku. Střechu hasili celou noc. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun.
22.07.2012 09:50 |

podobné články

Poslední dubnová noc patří tradičně pálení čarodějnic

 
VIDEO. Milovníci tradiční jarní zábavy stráví dnešní noc pod širým nebem s vatrami a čarodějnickým rejem. Na noc známou jako jako filipojakubská, Valpuržina noc nebo noc Beltine pořadatelé chystají na mnoha místech Česka hudební program, soutěže a hry pro děti i dospělé. Vrcholem akcí budou ohně, v nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice.
30.04.2012 10:30 |

podobné články

Lesy Praha: Pražští hasiči se školí v kácení nebezpečných stromů

 
Jak správně postupovat při havarijních těžbách i rizikovém kácení se začátkem ledna učili hasiči z Hasičské stanice Modřany od našich zaměstnanců ze střediska Lesy. V rámci dohodnuté spolupráce mezi naší organizací a Hasičským záchranným sborem hlavního města Prahy mají pražští hasiči jedinečnou možnost natrénovat způsoby těžby a odstraňování stromů, ke kterým často vyjíždějí například po větrných kalamitách.
28.01.2018 16:50 |

podobné články

Hasiči se na 1. máje nezastavili, likvidovali 112 požárů

 
Hasiči v celé republice na 1. máje likvidovali nadměrné množství požárů. Během osmnácti hodin vyjížděli ve 112 případech.
01.05.2012 20:45 |

podobné články

Namrzlé silnice na Znojemsku a Blanensku daly řidičům zabrat: Hasiči se nezastavili

 
K řadě nehod na namrzlých silnicích vyjížděli od úterních ranních hodin jihomoravští hasiči. V Rájci-Jestřebí na Blanensku autojeřáb tahal osobák zapasovaný v lese mezi stromy, na Znojemsku skončil v příkopě na boku tahač s návěsem. A v Brně-Obřanech zaparkoval šofér auto ve svahu nad řekou.
20.12.2016 14:25 |

podobné články

Hasiči strhávají sněhové převisy, u soukromníků ale nezasahují!

 
Hasiči se na jižní Moravě nezastavili. Kvůli nebezpečným sněhovým převisům na střechách zasahovali jen v pátek dopoledne na deseti místech.
03.02.2017 16:45 |

podobné články