Článek

Pražský strážník dal facku dívce (19) a dostal výpověď: Dříve dostal medaili za záchranu života

 
Na sociálních sítích se v průběhu víkendu rozšířilo video mladé ženy Terezy Smažínkové. Je na něm zachycená potyčka během kontroly městských strážníků, během níž policista ženu udeří fackou a žena spadne na zem. Úder stál strážníka místo u městské policie, tento strážník byl přitom necelé tři roky před incidentem vyznamenán medailí za záchranu života.
08.04.2020 07:46 |

podobné články

Podobné články

Dal dívce (19) facku a dostal výpověď: „Udělal bych to znovu,“ řekl strážník. Předtím ho ocenili za záchranu života

 
Dal dívce facku a dostal výpověď! Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazují strážníka pražské městské policie, jak jednu natáhne dívce (19), která i přes zákaz shromažďování vyrazila k rybníku v Řepích s dalšími třemi kamarády. „Udělal bych to znovu,“ řekl strážník. Městská policie se za jeho chování omluvila a rozvázala s ním pracovní poměr. Před dvěma lety přitom tentýž strážník dostal medaili Za záchranu života.
08.04.2020 10:10 |

podobné články

Strážník dal dívce (19) facku a v práci skončil. Nesepsal záznam, porušil vnitřní předpisy, říká ředitel městské policie

 
Velké pozdvižení vzbudil incident, který se 2. dubna odehrál u rybníka v pražských Řepích. Strážník Jiří Laštovka dal dívce (19) facku, což zachytilo video šířící se po sociálních sítích, následně od městské policie odešel. Podle jejího ředitele Eduarda Šustera neoznámil použití donucovacích prostředků ani nesepsal úřední záznam, čímž porušil řadu vnitřních předpisů a také zákon o obecní policii. Podle něj to navíc nebylo poprvé, co s veřejností strážník jednal neadekvátně.
15.04.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Laštovka (18 článků)

Strážník dal dívce (19) facku. Podle policie to nebyl trestný čin, hrozí mu ale tučná pokuta

 
Letos v dubnu šokovalo celé Česko video, v němž pražský strážník Jiří Laštovka (50) udělil v pražských Řepích facku slečně (19). Následně se s vedením domluvil na odchodu a u městské policie skončil. Celý případ pak prošetřovala kriminální policie pro podezření z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Nakonec trestný čin kriminalisté neprokázali, ale věc se bude dál prošetřovat jako přestupek, za nějž mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun.
22.08.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Laštovka (18 článků)

Dvě tváře strážníka, který vlepil dívce (19) facku: Zachránil život, Havla měl za »ku**vníka«

 
Velice propíraným je od minulého víkendu bývalý strážník Jiří Laštovka (50). Toho zachycuje zhruba půlminutové video, na kterém uštědřil políček mladé dívce (19). Incident jej stál místo, navzdory tomu, že před třemi lety zachránil život dívce, která se otrávila. Jak ovšem vyplouvá na povrch, pro peprné jednání ex strážník asi nechodil dvakrát daleko.
13.04.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Laštovka (18 článků) , Jiří Havel (436 článků) , Jiří Havel (436 článků)

Strážník dal dívce (19) facku a u městské policie skončil. Odbory se za něj postavily, vznikla i petice

 
Velké pozdvižení vyvolalo video, v němž je vidět strážníka městské policie, jak u rybníka v Řepích vlepí dívce (19) facku. Ta s přáteli porušila zákaz shlukování. Městská policie strážníkovo chování po zhlédnutí videa odsoudila jako neprofesionální, muž nato u městské policie skončil. Strážníka Jiřího (50) se teď zastaly odbory - z videa prý není zřejmé, co incidentu předcházelo, a městská policie podle nich měla počkat na vyjádření inspekce. Za jeho navrácení do služby městské policie dokonce vznikla i petice.
09.04.2020 13:20 |

podobné články

Strážník dostal medaili za statečnost, teď ho chtějí bez pardonu vyhodit

 
Josef Vašek je pražský strážník vyznamenaný medailí za statečnost. S nasazením vlastního života totiž zneškodnil nebezpečného útočníka. Teď ovšem dostal opravdu nečekanou "odměnu".
19.10.2013 22:10 |

podobné články

Klaus vrátil medaili strážníkovi, který se jí vzdal na protest proti amnestii

 
Bývalý prezident Václav Klaus vrátil medaili, kterou mu na protest proti novoroční amnestii poslal strážník z Třebenic na Litoměřicku Tomáš Rotbauer. Klausův spolupracovník Ladislav Jakl v průvodním dopisu muži napsal, že si medaili zaslouží, neboť ji za zadržení pachatelů dostal jako ocenění od společnosti. Rotbauer v reakci uvedl, že medaili již Klausovi vracet nebude a patrně ji vydraží pro charitu.
16.04.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10444 článků)

Primátor Čeřovský předal medaili Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života

 
Jablonecký primátor Jiří Čeřovský přijal ve své pracovně Jana Pňakoviče, kterému předal městskou medaili Gratias Tibi Ago, neboli Vzdávám ti dík. Medaili převzal z rukou primátora za záchranu lidského života.
10.07.2020 22:20 |

podobné články

Klaus je zrádce a dobytek, říká strážník, který kvůli amnestii vrátil medaili

 
ROZHOVOR Jediný městský strážník v Třebenicích na Litoměřicku Tomáš Rotbauer pochytal stovky celostátně hledaných zlodějů a násilníků, za což od policejního prezidenta dostal v roce 2009 Medaili cti. Tu však před pár dny vrátil exprezidentu Václavu Klausovi. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se policista rozpovídal o důvodech, které ho vedly k tomuto rozhodnutí.
16.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10444 článků)

Klaus je zrádce, říká strážník, který kvůli amnestii vrátil medaili

 
ROZHOVOR Jediný městský strážník v Třebenicích na Litoměřicku Tomáš Rotbauer pochytal stovky celostátně hledaných zlodějů a násilníků, za což od policejního prezidenta dostal v roce 2009 Medaili cti. Tu však před pár dny vrátil exprezidentu Václavu Klausovi. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se policista rozpovídal o důvodech, které ho vedly k tomuto rozhodnutí.
16.04.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10444 článků)

Strážník zfackoval ženu: Problémy s ním byly už dříve, ani nesepsal záznam, říká nadřízený

 
Ředitel MP Praha Eduard Šuster se vyjádřil k tomu, že strážník Jiří Laštovka odešel z řad MP. Laštovka již dříve jednal s veřejností neadekvátně. Když ženu u rybníka zfackoval, ani nesepsal úřední záznam. Podle Eduarda Šustra pak chtěl dát sám rychle výpověď.
14.04.2020 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Laštovka (18 článků)

Policejní šlamastyka: Drzý strážník vydíral řidiče

 
Drzý pražský strážník si v databázi vyhledával řidiče, který by mohl kvůli množství přestupků přijít o řidičský průkaz. Chtěl po něm peníze. Přestože jeho kolegové strážníka zadrželi už v červenci, až nyní vyplouvá napovrch, že úplatkářská aféra má až nečekaně rozsáhlý rozměr. Policisté prošetřují až desítky dalších případů. A strážník v tom nemusel být sám.
13.12.2010 22:10 |

podobné články

Pražský strážník ohrozil kolegy: Místo karantény šel do práce, 15 lidí kvůli němu muselo zůstat doma

 
Vrátil se z jedné z rizikových zemí a z nařízení vlády měl povinně zůstat 14 dní v karanténě. Místo toho ale strážník vyrazil mezi své kolegy na služebnu Uhelný trh v Praze 1! 15 jeho kolegů, kteří s ním přišli do styku, tak muselo zůstat doma. Vzniklou škodu bude strážník muset uhradit.
23.03.2020 11:45 |

podobné články

Strážník riskoval život: Zachránil kluka z rozvodněné řeky!

 
Za záchranu tonoucího dostal včera v pražském Trojském zámku v Praze děčínský strážník Josef Šerý medaili Za statečnost. V polovině července se vrhl do rozvodněného Labe pro hocha, který do řeky skočil s kamarádem z železničního mostu.
25.10.2011 12:10 |

podobné články

Pomohl dívce, dostal pěstí…

 
Nebyl ve službě, a přesto pomohl dívce, kterou napadl agresivní útočník. Sám přitom utrpěl zranění. Za to teď strážník Michal Buřič převzal medaili cti.
05.10.2016 05:05 |

podobné články

Pražský strážník dofackoval: Za napadení dívky (19) u rybníka musel odevzdat svůj odznak

 
Za zfackování 19leté dívky u rybníka v pražských Řepích dostal strážník od městské policie výpověď. Udeřit pěstí do obličeje měl i jejího kamaráda, to ale na záznamu vidět není. Dívka se venku pohybovala ve skupině čtyř lidí, všichni tak porušili vládní nařízení kvůli koronaviru.
06.04.2020 16:21 |

podobné články

Česko obletělo video strážníka fackujícího Terezu (19): Je nevychovaná, tvrdí Martin Pecina

 
Video, kde dal strážník městské policie facku mladé ženě, prosvištělo sociálními sítěmi. Reakce na něj byly různé, někteří stáli na straně policisty, že to jistě žena vyprovokovala, což bylo určitě z videa vystřiženo. Další jsou toho názoru, že si tohle neměl policista dovolit. A například bývalý ministr vnitra Martin Pecina si myslí, že slečna si facku zasloužila...
06.04.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (412 článků)

Expřítel Kornové, strážník Rotbauer: Chytil jsem lotry, prezident je pustil! Vracím medaili

 
Znechucený je třebenický strážník Tomáš Rotbauer (34), bývalý přítel Kateřiny Kornové. Jeho práce mu připadá marná. Štve ho, že řada zločinců, které dopadl, znovu běhá po svobodě. Na protest se rozhodl vrátit medaili od policejního prezidenta.
11.04.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Kornová (189 článků)

Hušák dostal v Sazce výpověď

 
Předseda představenstva Sazky a její bývalý generální ředitel Aleš Hušák ve čtvrtek dostal výpověď z pracovního poměru v loterijní společnosti. Podle mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenky Tiché byl Hušák v sídle společnosti, ale výpověď do vlastních rukou nepřevzal. Cupka považuje výpověď za platnou, Hušák ne. Sazka je od předminulého pondělí v konkurzu, proti němuž se ale odvolal.
16.06.2011 19:40 |

podobné články