Článek

Pražský boj se sněhem: Nasadili 1211 metařů, ale... pražské chodníky kloužou dál!

 
Metropole pátým dnem bojuje se sněhem. Metaři pracují od pěti ráno a technika jede na plný výkon. Pražané se ale přesto dál kloužou na neposypaných chodnících. Jak je to možné?
13.02.2021 06:05 |

podobné články

Podobné články

Chodníky kloužou jako zrcadlo! Poradíme, co dělat, když se zraníte!

 
Chodníky jsou pokryté sněhem a ledem, což s sebou přináší riziko úrazů. Jak postupovat, když se zraníte? Na co máte nárok?
20.01.2016 09:45 |

podobné články

Silnice jsou zase pod sněhem a kloužou, cestáři nabádají k opatrné jízdě

 
Vydatné sněžení, které do České republiky dorazilo v neděli odpoledne, opět komplikuje dopravu na většině území. Na některých místech ČR napadlo až kolem deseti centimetrů nového sněhu. Silnice kloužou a cestáři proto nabádají motoristy, aby řídili obezřetně.
24.01.2011 07:40 |

podobné články

Silnice jsou zase pod sněhem a kloužou

 
Vydatné sněžení, které do České republiky dorazilo v neděli odpoledne, opět komplikuje dopravu na většině území. Na některých místech ČR napadlo až kolem deseti centimetrů nového sněhu. Silnice kloužou a cestáři proto nabádají motoristy, aby řídili obezřetně.
24.01.2011 09:15 |

podobné články

Sníh komplikuje dopravu: Silnice kloužou, řidiči bourají

 
Na silnicích to klouže a řidiči od rána kvůli ledovce a sněhu bourají. Na jihu Čech dokonce nehoda kamionu úplně uzavřela silnici u Želetavy a místo se nedá ani objet. Potíže ale číhají na mnoha dalších místech republiky. Na Vysočině v noci nasadili 70 sypačů. Situace se může ještě zhoršit, výstraha meteorologů před sněhem totiž platí až do čtvrteční desáté hodiny večer.
30.11.2017 07:55 |

podobné články

Zničené chodníky na Vinohradech: Praha 2 letos na jejich opravu dá 10 milionů

 
Některé chodníky v Praze 2 se nacházejí v žalostném stavu. Radnice proto chystá jejich postupné opravy. A to ještě v letošním roce. Z radniční kasy na to padne 10 milionů korun. Rekonstrukce se dočkají chodníky hlavně v ulici Kladská, Moravská a Lužická.
17.06.2016 11:50 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

Námraza v Česku: Hromadná nehoda na Liberecku. Řidiči škrábou auta, silnice kloužou

 
Česko v noci na středu zachvátil mráz, silnice kloužou. Nejhorší situace panuje během ranních hodin v Libereckém kraji, řetězová nehoda zablokovala průtah v krajském městě. Nikdo zraněn nebyl. Policie je na místě, nehodu vyšetřuje a odklání dopravu na objízdné trasy, sdělil krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) informuje, že nejvíce mrzne ve Slezsku, teploty klesly až na -8 stupňů.
11.12.2019 08:30 |

podobné články

Jablonec pod sněhem. Zasypané chodníky i zastávky, Stalinovy ruce ale nevyjely

 
Zasypané chodníky i autobusové zastávky, často více než metrové sněhové mantinely a bariéry, frézy a nakladače v provozu ve dne i v noci a obtížný průjezd městem. Tak to už dva dny vypadá v Jablonci nad Nisou. Kvůli přívalům sněhu, kterého bylo už tolik, že ho technické služby nestíhaly uklízet, tu ve čtvrtek ráno vyhlásil městský krizový štáb kalamitní stav.
10.01.2019 15:05 |

podobné články

NP Šumava: Křest knihy Šumava krajina pod sněhem

 
V úterý 21. 11. 2017 bude pokřtěna již druhá publikace z ediční řady Seidelova Šumava nazvaná Šumava – krajina pod sněhem. Nová kniha navazuje formátem i obsahem na úspěšný první svazek z roku 2016 Lipno – krajina pod hladinou. Na čtenáře čekají horské samoty zaváté sněhem, dramatické lidské příběhy, hrůza i radost ze sněhu a mrazu, zimní svátky, tradice a obyčeje, tradiční zimní výroba dřevěných předmětů, saní, lyží i umrlčích prken. První lyžařské výpravy a počátky zimních sportů. Vrcholy šumavského hraničního hřebene poprvé pokořené lyžaři…
15.11.2017 14:15 |

podobné články

Část Česka sevřela ledovka. Kloužou silnice i chodníky, úrazů jsou desítky, sledujte radar Blesku

 
Část Česka od rána trápí ledovka. Potíže na silnicích, ale i na chodníku máme podle Českého hydrometeorologického ústavu očekávat především na Vysočině a v Jihomoravském kraji, kde výstraha platí až do čtvrtečního odpoledne.  Záchranáři na jihu Moravy za dopoledne evidují zhruba dvacítku úrazů vzniklých po pádu.
25.11.2020 13:25 |

podobné články

Porcování medvěda: KSČM chce sebrat peníze pro studium totality

 
Poslanci dnes propustili návrh státního rozpočtu na příští rok do závěrečného schvalování. Dnes přednesli návrhy na přesuny peněz uvnitř rozpočtu, které představují asi 20 miliard korun. Chtějí přidat například sociálním službám, na dopravní infrastrukturu nebo na platy učitelů. Dalších 6,7 miliardy už v pátek navrhl přesunout rozpočtový výbor. Rozpočet počítá s celkovými výdaji v objemu 1211,3 miliardy korun. O všech návrzích i o rozpočtu samotném mají poslanci rozhodovat ve čtvrtek.
16.12.2013 18:45 |

podobné články

Máme rozpočet. A Kalousek k němu podotkl...

 
Sněmovna schválila střednědobé výdajové rámce pro roky 2017 a 2018. Rozhodla o nich dnes po schválení rozpočtu na příští rok. Výdajové limity jsou objemem peněz, které může vláda v daných letech utratit prostřednictvím státního rozpočtu a státních fondů. Pro rok 2017 počítá vláda s celkovou sumou 1211,7 miliardy korun a pro další rok s částkou 1245,7 miliardy korun.
09.12.2015 18:46 |

podobné články

Řidiči i chodci POZOR! Silnice pořádně kloužou

 
Varování před ledovkou vydal pro celé území Česka v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Namrzat mají v noci z úterý na středu chodníky i silnice.
23.01.2012 11:55 |

podobné články

Silvestrovský nepořádek zmizel z Prahy: Metaři uklidili 35 tun odpadků, práci jim ztížili taxikáři

 
Silvestrovské oslavy ještě doznívaly, když do ulic hlavního města vyrazily první čisticí stroje. S úklidem nepořádku, který v Praze po mohutných oslavách příchodu nového roku zbyl, začaly Pražské služby ve tři ráno, v pět se ke zhruba 30 strojům přidalo i 120 metařů. Kolem poledne bylo historické centrum vyčištěné.
01.01.2020 09:30 |

podobné články

Řidiči na českých silnicích kloužou na sněhové kaši

 
Od úterního večera je většina území Česka pokryta sněhem. Sníh padal i přes noc a ráno. To značně zkomplikovalo dopravu. Nad ránem se navíc oteplilo, na silnicích tedy leží rozbředlý sníh, místy až deset centimetrů. Na některých místech se tvoří náledí, uvedli cestáři.
30.12.2009 09:05 |

podobné články

O atentátu na papeže asi jen žertovali, policie je pustila

 
Scotland Yard v neděli propustil šestici alžírských metařů, které policie zadržovala pro podezření, že chtějí provést útok na papeže Benedikta XVI. během jeho návštěvy Velké Británie.
19.09.2010 08:25 |

podobné články

Lehká dodávka smetla a převrátila 14titunový vůz metařů. Řidič má jen pohmožděniny

 
Auto, které pronásledovala policie vjelo do křižovatky na červenou. Obrovskou rychlostí narazilo do metacího vozu a zcela jej zničilo.
12.07.2012 12:50 |

podobné články

„Nikde ani duše.“ Nařízení vlády vylidnilo historické centrum Prahy i nádraží

 
Zavřené obchody, restaurace a omezený pohyb osob přinesl do pražských ulic nevídaný klid. Ulice jsou liduprázdné, u staroměstského orloje postávala v pondělí kolem poledne skupinka metařů Pražských služeb, nikdo jiný před středověkou památkou nebyl. Místo, kde se jindy tlačí stovky turistů a místní se mu raději vyhýbají, zelo prázdnotou.
16.03.2020 15:55 |

podobné články

Donald Trump leží s koronavirem v nemocnici: Lékaři mu nasadili remdesivir

 
Americký prezident Donald Trump (74) byl pozitivně testován na koronavirus. Jeho stav se ale zhoršil a v pátek večer musel být převezen do vojenské nemocnice. Lékaři mu nasadili lék remdesivir, kyslíkovou podporu ale ne nepotřebuje.
03.10.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5647 článků)