Článek

Pražské zastupitelstvo po volbách poprvé zasedne 15. listopadu

 
Odcházející pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) svolala ustavující jednání nového zastupitelstva na 15. listopadu. Bude se na něm volit nové vedení metropole. Dnes o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Na nové koalici se v hlavním městě domluvili Piráti, Praha Sobě (PS) a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). Dosud v metropoli vládlo ANO, ČSSD a Trojkoalice (Zelení, KDU-ČSL a STAN).
02.11.2018 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)
Podobné články

Volby ve Středočeském kraji: Moravčíková musí uvolnit hejtmanské křeslo

 
Nové zastupitelstvo Středočeského kraje, které si voliči zvolili ve víkendových volbách, zasedne do čtyř týdnů. Kromě třiceti šesti nováčků zasedne do lavic zastupitelstva i starostka Štěchovic Miloslava Vlková, která čelí obvinění z vydírání učitelky tamní mateřské školky. Zvýší se také počet žen.
16.10.2012 22:10 |

podobné články

Nová sněmovna o dva roky zestárla, mírně v ní ubylo žen

 
Před měsícem zvolená sněmovna, která se poprvé sejde v pondělí 25. listopadu, v porovnání s předchozím sborem poslanců mírně zestárla, má dokonce nejvyšší průměrný věk v historii samostatné ČR. V lavicích zasedne 39 žen, tedy o pět méně než po volbách v květnu 2010. Největší procento žen má, stejně jako před třemi lety, třiatřicetičlenný komunistický klub, ve kterém zasedne celá třetina poslankyň. Naopak ani jedna žena nebyla zvolena za lidovce, kteří se do sněmovny vrátili po tříleté pauze.
22.11.2013 10:32 |

podobné články

Ve sněmovně poprvé zasedne vyšetřovací komise ke kauze Opencard

 
V Poslanecké sněmovně dnes poprvé zasedne vyšetřovací komise, která má prověřit vyšetřování kauzy pražské Opencard. Členové komise tvořené poslanci by dnes měli projednat harmonogram vyšetřování, zvolit místopředsedu komise a její ověřovatele. Komise je devítičlenná a na svoji práci má čas do konce roku.
04.04.2014 06:20 |

podobné články

V pondělí poprvé zasedne poradní sbor pro boj s korupcí

 
V pondělí dopoledne poprvé zasedne poradní sbor předsedkyně vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí Karolíny Peake (VV). Na programu bude mít znovuzavedení institutu účinné lítosti, národní evidenci účtů a problematiku financování politických stran.
16.09.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Poprvé zasedne poradní výbor pro boj s korupcí

 
V pondělí dopoledne poprvé zasedne poradní sbor předsedkyně vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí Karolíny Peake (VV). Na programu bude mít znovuzavedení institutu účinné lítosti, národní evidenci účtů a problematiku financování politických stran.
19.09.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Rusnokova úřednická vláda poprvé zasedne ve středu odpoledne

 
Úřednická vláda premiéra Jiřího Rusnoka poprvé zasedne ve středu odpoledne. Ve Strakově akademii bude jednat hodinu. Předtím navštíví středočeské Lány, kde položí věnce k hrobu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jako první budou do ministerských funkcí uvedeni vicepremiéři Jan Fischer na ministerstvu financí a Martin Pecina na vnitru. Vyplývá to z materiálu úřadu vlády.
09.07.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků) , Martin Pecina (409 článků) , Jiří Rusnok (1864 článků)

Pražské zastupitelstvo čeká další bouřlivá debata ohledně Vidoule

 
Pražské zastupitelstvo na posledním zasedání před komunálními volbami čeká patrně bouřlivá debata ohledně plánu na zástavbu části stolové hory Vidoule v Praze 5. Změnu usnesení chce ve čtvrtek navrhnout ČSSD. Žádat ji bude i ve volbách kandidující Trojkoalice, která v současném zastupitelstvu nemá žádného zástupce. Vládnoucí TOP 09 to považuje za populistický tah před blížícími se volbami.
08.09.2014 18:35 |

podobné články

Zelení napínají, koalici v Praze ještě mohou zbourat

 
Hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) sice finišují v jednání o koalici v Praze, ale vyhráno ještě nemají. Strana zelených totiž bude schvalovat vznik koalice až 10. listopadu, tedy v den, kdy poprvé zasedne nově zvolené zastupitelstvo.
23.10.2014 07:20 |

podobné články

ODS: Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo některé z našich předložených návrhů

 
Včerejší ustavující Zastupitelstvo Ústeckého kraje mělo na programu 25 bodů jednání. Již před schvalováním programu na náš návrh byl stažen bod č. 16 Petice o projednání plánu odpadového hospodářství. Klub zastupitelů ODS navrhoval také stažení bodů č. 17 – 23, které ale zastupitelstvo v programu ponechalo. Důvodem bylo především nedostatečné zpracování podkladových materiálů, na jejichž prostudování mělo 40 „nováčků“ v zastupitelstvu málo času.
22.11.2016 13:40 |

podobné články

Memorandum Zastupitelstva města Kroměříže k situaci ve zdravotnictví regionu

 
Zastupitelstvo města Kroměříže vyjadřuje uznání a poděkování zaměstnancům Kroměřížské nemocnice a.s. za práci, kterou vykonávají ve prospěch občanů Kroměříže a celého regionu. Zastupitelstvo města Kroměříže považuje Kroměřížskou nemocnici a.s. za klíčovou infrastrukturu regionu poskytující zdravotní péči. Zastupitelstvo města Kroměříže konstatuje, že spektrum odborností poskytujících zdravotní péči v Kroměřížské nemocnici a. s. odpovídá dlouhodobým potřebám kroměřížského regionu.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Ministryně Valachová zasedne s Národní radou pro sport

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy poprvé v novém školním roce zasedne k jednání s členy Národní rady pro sport, a to v pátek 30. září.
30.09.2016 08:45 |

podobné články

Poprvé po volbách se odpoledne schází nová sněmovna

 
Poprvé po volbách a v novém složení se dnes odpoledne sejde Poslanecká sněmovna. V lavicích zasedne 114 nových poslanců z celkových dvou stovek. Nejprve budou skládat poslanecký slib a poté rozhodovat o obsazení sněmovních funkcí. Ještě dopoledne ale převezmou osvědčení o svém zvolení a sejdou se jejich poslanecké kluby.
22.06.2010 08:30 |

podobné články

Pražské zastupitelstvo bude řešit problematický tunel Blanka

 
Pražské zastupitelstvo se dnes mimořádně sejde kvůli problematickému tunelu Blanka. Projedná seznam prací za zhruba 1,34 miliardy korun nutných k dokončení a zprovoznění tunelu. Praha jej na začátku dubna předloží rozhodčímu soudu. Pokud jej arbitři schválí, stavební společnost Metrostav bude muset obnovit zastavené práce.
21.03.2014 06:35 |

podobné články

Piráti: Pražské zastupitelstvo schválilo dobrou protikorupční strategii, stačí ji naplnit

 
Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo dobrou protikorupční strategii. Piráti se na její přípravě podíleli.
24.02.2017 09:40 |

podobné články

Piráti: Pražské zastupitelstvo si neschválilo program. Kvůli Libeňáku

 
Po dvouhodinové debatě, která se týkala především Libeňského mostu, se pražské zastupitelstvo včera rozhodlo neschválit program vlastního zasedání. Zasedání tak předčasně skončilo.
27.04.2018 08:40 |

podobné články

Hostivické zastupitelstvo jednalo poprvé bez Ratha

 
V Hostivici v pondělí v podvečer poprvé od zatčení exhejtmana Středočeského kraje a místního obyvatele Davida Ratha jednalo místní zastupitelstvo. ParlamentníListy.cz se tam vydaly, aby zjistily, do jaké míry a zda vůbec bude jednání odlišné.
25.06.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

V Praze zasedne staronová NERV

 
Obnovená Národní ekonomická rada vlády (NERV) ve čtvrtek zasedne ke svému prvnímu jednání. Ve středu její obnovení schválila koaliční vláda Petra Nečase.
05.08.2010 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Onderka (ČSSD): V Brně zasedne ve středu mimořádný krizový štáb

 
Den před plánovanou stávkou v dopravě, tedy ve středu 15. června 2011 v 17.30 hodin, opět zasedne mimořádný krizový štáb svolaný primátorem města Brna Romanem Onderkou.
14.06.2011 13:20 |

podobné články

Brno: Mimořádný krizový štáb zasedne opět ve středu

 
Den před plánovanou stávkou v dopravě, tedy ve středu 15. června 2011 v 17.30 hodin, opět zasedne mimořádný krizový štáb svolaný primátorem města Brna Romanem Onderkou, aby vyhodnotil momentální situaci a informoval se navzájem o připravovaných opatřeních v souvislosti se čtvrteční stávkou. Přítomni budou zástupci DPMB, a.s., Brněnských komunikací a.s., Policie ČR a Městské policie Brno.
14.06.2011 18:35 |

podobné články