Článek

Pražské městské části předpokládají, že do MŠ přijmou všechny své děti

 
Dotázané městské části v Praze předpokládají, že budou moci do svých mateřských škol přijmout všechny děti ze svých spádových oblastí, tedy s místem trvalého pobytu v tomto obvodu. Radnice mají pro děti připraveny desítky až stovky otevřených tříd. Vyplývá to z ankety ČTK. Zápisy do mateřských škol pořádají zřizovatelé od 2. do 16. května, přesné počty přijatých dětí tak zatím nejsou jasné.
15.05.2024 16:05 |

podobné články

Podobné články

Američané přijmou příští rok až 75 tisíc uprchlíků, slibuje Kerry

 
Spojené státy chtějí pro příští rok navýšit počet uprchlíků, které přijmou na své území. Celkem tedy přijmou 70 až 75 tisíc uprchlíků, většinou ze Sýrie. Na schůzi amerického Kongresu to uvedl ministr zahraničí John Kerry. 
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (176 článků) , John Kerry (151 článků)

Některé pražské městské části plánují další zvyšování nájmů

 
Některé pražské městské části plánují v příštím roce zvyšovat nájmy v obecních bytech. Další tak již učinily letos, stejně jako pražský magistrát. Vyplývá to z informací radnic. Významnější zdražování plánují například Praha 5, Praha 6 a Praha 8. Další městské části chtějí nastavit vyšší nájemné jen při prodlužování stávajících smluv a uzavírání nových. Nájmy u městských bytů se v Praze pohybují obvykle mezi 60 a 150 korunami za metr čtvereční a měsíc, průměrné tržní nájem přesahuje 300 korun za metr.
21.12.2019 06:55 |

podobné články

České nemocnice přijmou deset zraněných Ukrajinců

 
V rámci programu Medevac přijmou české nemocnice deset zraněných Ukrajinců. Vláda ve středu schválila pokračování humanitárních evakuací z Ukrajiny. Mezi pacienty budou především děti, ženy a staří lidé. Na léčbu vláda vyčlenila deset milionů korun z rozpočtové rezervy.
25.06.2014 18:05 |

podobné články

Pražské městské části v boji proti koronaviru: Rozvážejí obědy a vyrábějí vlastní sterilizátory

 
Do boje proti koronaviru se kromě vlády a pražského magistrátu pustily i městské části. Kvůli nedostatku ochranných pomůcek shánějí po své ose roušky, štíty nebo desinfekční gely. Většina radnic přistoupila k plošné desinfekci celé městské části, některé dokonce seniorům rozvážejí obědy nebo nabízejí desinfekci roušek pomocí UV záření.
01.04.2020 06:20 |

podobné články

Praze docházejí ubytovací kapacity. Městské části uprchlíky ubytovávají v tělocvičnách i tržnici

 
Praha se stále pokouší hledat ubytovací kapacity pro ukrajinské uprchlíky, i když situace začíná být hraniční. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) proto vyzval koncem minulého týdne všechny městské části, aby připravily ubytovací kapacity minimálně pro sto uprchlíků. Praha 5 například začala připravovat Smíchovskou tržnici, kde bude možné přechodně ubytovat na 50 uprchlíků. Ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha se podařilo druhé městské části ubytovat další více než čtyři desítky utečenců.
16.03.2022 05:20 |

podobné články

Tiskové vyjádření zastupitelského klubu Zelených a Pirátů pro 13

 
Zelení a Piráti včera na zastupitelstvu Městské části Praha 13 navrhli k projednání a schválení nulovou toleranci hazardu na území městské části. V těchto dnech probíhá připomínkové řízení k novele celopražské „hazardní“ vyhlášky a pražské městské části byly vyzvány k vyjádření. Koalice ODS, ANO a ČSSD však tento bod odmítla zařadit na program jednání.
16.04.2015 21:36 |

podobné články

MHMP: Praha plánuje zhodnotit pozemky na Palmovce

 
Z původního záměru městské části Praha 8 na stavbu moderního Centra Nová Palmovka zbylo jen torzo nedostavěné budovy zamýšleného úřadu městské části a následně i sídla pražské záchranky. Praha však tento pozemek na konci loňského roku převzala a dluh městské části smazala. V pondělí pak Rada hl. m. Prahy schválila další postup, když pověřila Pražskou developerskou společnost revizí projektové dokumentace s cílem zamezit degradaci celé budovy.
06.04.2022 07:30 |

podobné články

Nový design pražské městské dopravy? Šedo-červené mají být vozy metra, tramvají, autobusů i vlaků: Ne ale všechny!

 
Přichází revoluce ve vzhledu městské pražské dopravy? Loni vyhlášená designerská soutěž zná svého vítěze a v pondělí ho schválili i pražští radní.  Studio superlative.works uspělo s jednotným šedo-červeným designem pro autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra zapojené do Pražské integrované dopravy (PID). Vedení Prahy nejprve musí ale schválit kompletní designový manuál, aby mohly vozy mohly přebarvit, do té doby design bude testovat pražský dopravní podnik (DPP) jen na některých jeho vozech. A ani potom se nepočítá s tím, že všechny vozy městské dopravy budou brázdit Prahu v nových barvách, dostanou je jen nově pořizovaná vozidla nebo při opravách či výměně polepů.
03.08.2020 19:45 |

podobné články

USA přijmou mezinárodní pomoc s ropnou skvrnou

 
Spojené státy přijmou pomoc od 12 zemí a mezinárodních organizací v boji s ropnou skvrnou v Mexickém zálivu. Informoval o tom ve středu server USA Today.
30.06.2010 02:40 |

podobné články

Migranty, které nechce Česko, přijmou jiné země. Motivace pro pašeráky, tvrdí Babiš

 
Všech 450 migrantů, které zachráněni v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi, se už vylodilo v sicilském přístavu Pozzallo. Zbylí muži se na pevninu dostali v noci na pondělí, uvedla agentura AFP s odvoláním na starostu města Roberta Ammatumu. Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko oznámily, že přijmou po 50 uprchlících. Italský tisk si všímá odmítavého stanoviska České republiky a Maďarska. Premiér Andrej Babiš nepovažuje řešení za správné, podle něj motivuje pašeráckou mafii.
16.07.2018 07:05 |

podobné články

Zeman i Babiš přijmou starosty obcí, které se staly Vesnicí roku

 
Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) dnes přijmou starosty všech obcí, které se od roku 1995 staly Vesnicí roku. Oslaví tak 25. výročí této soutěže. ČTK to řekla její tajemnice Miroslava Tichá.
29.01.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Pražské policii chybí 245 strážníků: Další odejdou, protože nemají maturitu

 
Pražské městské policii chybí 245 strážníků. Dalších zhruba 100 lidí odejde koncem letošního roku kvůli chybějící maturitě. Podle vedení městské policie ji strážníci mají mít do září. ČTK to řekla mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Od příštího roku musí mít podle zákona středoškolské vzdělání s maturitou všichni městští policisté v Česku, protože skončí přechodné období, kdy si mohli vzdělání doplnit. Celkem u městské policie pracuje přibližně 2300 zaměstnanců.
22.05.2015 17:10 |

podobné články

Spádovost školek podle ulic: V Praze ji zavedly dvě městské části

 
Většina pražských radnic určila jako spádové obvody pro přednostní přijetí dětí do mateřských škol celé území městské části. Podle konkrétních ulic vymezily obvody jen Praha 5 a Praha 10. V desáté městské části proti obvodům protestují někteří rodiče, radnice proto chystá změny. Povinnost vytvořit spádové obvody pro mateřské školy určila obcím novela školského zákona, kterou loni v květnu po vetu prezidenta Miloše Zemana schválili poslanci.
08.07.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Pražští žáci z Ukrajiny: Do škol už jich v hlavním městě dochází několik stovek

 
Pražské městské části již evidují první desítky dětí z řad ukrajinských uprchlíků, které začaly chodit do základních škol v metropoli. Vyplývá to z vyjádření mluvčích radnic pro ČTK. Například v Praze 2 bylo ve čtvrtek ve školách umístěno 38 dětí, v Praze 9 to bylo zhruba 50, v Praze 14 základní školy evidovaly 55 dětí a v Praze 10 nastoupilo 86 žáků. Další městské části nabídly nebo hledají pro děti náhradní prostory mimo školy.
11.03.2022 15:15 |

podobné články

Firma Prahy 10 chce podat trestní oznámení na zastupitelku Pirátů

 
Společnost Prahy 10 chce podat trestní oznámení na opoziční zastupitelku městské části Janu Komrskovou (Piráti). Prý se spolu se skupinou lidí vloupala do Horského hotelu v Janských lázních, který Praha 10 prostřednictvím své firmy vlastní. V prohlášení to uvedla firma městské části Praha 10 – Rekreace, která je majitelem hotelu. Podle Komrskové je to nesmysl. ČTK řekla, že objekt prošla v doprovodu správce budovy a na prohlídku domu v majetku městské části má jakožto zastupitelka nárok.
13.07.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Komrsková (9 článků)

„Nemůžeme čekat, až se o nemocné nebude mít kdo starat.“ Městské části začínají testovat na vlastní pěst

 
Městské části začínají zajišťovat svým občanům možnost testování na koronavirus. Jako první s nápadem přišla Praha 3, nyní se k ní připojuje i Praha 1. V první vlně chtějí obě městské části nejprve otestovat pracovníky ze sociálních služeb a své zaměstnance, aby se zamezilo rozšíření nákazy mezi nejohroženější skupinu - seniory. Poté jsou připraveny nabídnout tuto možnost i dalším ohroženým skupinám.
04.04.2020 16:45 |

podobné články

Odstupte, slyšela včera starostka Prahy 3 od spolustraníka z TOPky

 
Starostka Městské části Praha 3 Vladislava Hujová (TOP09) byla na čtvrtečním jednání Rady Městské části Praha 3 vyzvána svým stranickým kolegou Tomášem Kalouskem k rezignaci na svou funkci. Předmětem sporů jsou s největší pravděpodobností změny územního plánu a velké developerské projekty na území městské části.
18.05.2012 11:25 |

podobné články

Žít Brno: Michal Doležel je kandidátem do Rady městské části Brno-střed

 
Hnutí Žít Brno nominovalo na radního městské části Brno-střed zastupitele Michala Doležela. Ve funkci by měl nahradit Matěje Hollana, který se rozhodl funkce z časových důvodů vzdát. Nový člen Rady městské části se bude volit na příštím zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve středu 25. listopadu.
16.11.2015 18:21 |

podobné články

Budou mikrobusy brázdit Přední Kopaninu, nebo nebudou? O jejich osudu hlasují místní obyvatelé na webu městské části

 
Obyvatelé městské části Přední Kopanina mohou na webových stránkách od 20. dubna hlasovat, zda mají zájem po městské části jezdit mikrobusem, či nikoliv. Pokud si mikrobusy obyvatelé odsouhlasí, budou jezdit dvanáctkrát denně a bude zde platit stejné jízdné jako v celé Praze.
26.04.2016 16:40 |

podobné články