Článek

Pražská strojírna: Brněnské šaliny na výhybkách z Prahy. Projekt „Šalinou na kampus“ je dokončen

 
Novostavba tramvajové tratě ze Starého Lískovce do centra Brna, kam Pražská strojírna dodávala své výrobky, byla dokončena. Brňané budou nově jezdit po pražských výhybkách.
14.11.2022 16:20 |

podobné články

Podobné články

DPP: Pražská strojírna bude investovat téměř 12 milionů do centra pro ohýbání kolejnic

 
Pražská strojírna, dceřiná společnost DPP, uskuteční největší investici do výroby v posledních letech. Vedení Pražské strojírny odsouhlasilo nákup centra pro ohýbání kolejnic od švýcarské společnosti Stierli-Bieger. Za nové zařízení Pražská strojírna zaplatí v přepočtu téměř 12 milionů korun.
10.10.2018 21:45 |

podobné články

Chabr (TOP 09): Pražské zastupitelstvo schválilo založení ústavu Kampus Hybernská

 
Zastupitelé hl. m. Prahy schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou založení stejnojmenného zapsaného ústavu. Hlavní město do něj vloží deset milionů korun. Kampus Hybernská je dlouhodobý úspěšný projekt UK a Magistrátu hlavního města Prahy, který nabízí lidem různé možnosti využití volného času.
03.07.2020 13:15 |

podobné články

Pražská strojírna: Konec poslední úzkorozchodové tramvajové trati u nás

 
Nové tramvaje pojedou na výhybkách z Pražské strojírny
14.12.2021 16:20 |

podobné články

Vysokoškolský kampus v Dejvicích je o krok blíže proměně: Autoři studie představili novou koncepci

 
Dejvický kampus, jehož součástí je i Národní technická knihovna, se nachází na důležitém pražském dopravním uzlu. V místě se potkává jak akademická obec, tak široká veřejnost. Kampus plní ve městě jak roli fyzickou coby součást Engelova zeleného pásu, jenž ústí do Stromovky, tak roli ideovou, kdy zájemce láká k posedu nad studijní či jakoukoliv jinou četbou, a též souží k setkávání lidí. Prostor čeká revitalizace. Se změnami přichází nová koncepce z dílny ateliéru MCA.
27.12.2021 05:20 |

podobné články

Moderátorka Šaliny je superžena: Vychovává 4 děti a nahradí i instalatéra

 
Až pojedete v Brně šalinou číslo 10, možná tam potkáte sympatickou zrzku, která má neobvyklou vyřídilku. Zuzana Prokešová (33) moderuje novou talkshow Blesku Šalina. Nový projekt Blesk TV, kam si bude zvát zajímavé osobnosti. I sama moderátorka pořadu ale rozhodně nepatří mezi průměrné moravské ženy. Vychovává 4 děti a spíš než náramek u ní uvidíte šroubovák.
25.02.2017 08:15 |

podobné články

DPP: Pražská strojírna sníží cenu brousícího stroje díky výhodnějšímu financování o 19 milionů

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a jeho dceřiná firma Pražská strojírna se snaží o maximální snížení nákladů spojených s koupí kontroverzního brousícího stroje za více než 100 milionů korun. Díky výhodnému úvěru od Komerční banky se podaří snížit cenu o zhruba 19 milionů korun za období 10 let.
05.01.2018 12:45 |

podobné články

DPP: Pražská strojírna se po restrukturalizaci dostala do zisku

 
Pražská strojírna, dceřiná společnost Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), se za loňský rok dostala do černých čísel. Díky restrukturalizaci výroby, přesoutěžení dodavatelů a výraznému zefektivnění nákladů se podařilo zvýšit produktivitu a dosáhnout ziskovosti firmy.
13.07.2018 15:35 |

podobné články

Dodavatelem obručí na kola tramvají pro DPP je nově Pražská strojírna

 
Pražská strojírna, dceřiná společnost Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), uvedla do provozu nový prvotřídní soustruh VSC. Díky tomu se stala strategickým dodavatelem obručí tramvajových kol pro DPP.
22.12.2019 21:00 |

podobné články

Pražská strojírna: Část kolejí v ulici Otakarova vydržela déle než dvacet let

 
Kolejová infrastruktura pražské hromadné dopravy prochází v letních měsících částečnou rekonstrukcí. Pražská strojírna, dceřiná společnost Dopravního podniku hl. města Prahy, dodala své výrobky do ulice Otakarova, na tramvajové tratě na Palackém náměstí a na Zahradní Město.
09.08.2021 16:00 |

podobné články

Pražská strojírna koupila čistič vzduchu a renovovala šatny

 
Pražská strojírna opět investuje. V rámci dlouhodobého zkvalitňování zázemí pro pracovníky strojírny byl nakoupen speciální čistič vzduchu, který by měl odstranit prach a kouř z výrobních hal. Právě tam se ve vzduchu kumuluje nejvíce nečistot.
03.02.2020 12:36 |

podobné články

Pražská strojírna poprvé získala zakázku na výhybky do Belgie, daří se jí i v Německu

 
Pražská strojírna bude poprvé dodávat své výhybky do Belgie. Získaná zakázka v objemu necelých 3 milionů korun je určena pro belgické město Gent, ležící západně od Bruselu. V sousedním Německu se strojírně podařilo vysoutěžit zakázku na pět výhybek za téměř 11 milionů Kč do Berlína.
27.05.2020 11:55 |

podobné články

Pražská strojírna představuje Karotku, novou posilu svářecích prací v terénu

 
Karotka, tak pojmenovala Pražská strojírna své nové vozidlo Iveco, které bude sloužit jako mobilní svářečská dílna. Oranžový, speciálně upravený automobil se stane čtvrtým členem flotily mobilních dílen. Ty jsou využívány v terénu u nejrůznějších oprav či výměn kolejových svršků. Celková investice do nové posily týmu byla 1,7 milionu korun.
23.11.2020 12:46 |

podobné články

Konec prostojům. Pražská strojírna opět investuje do nového strojního vybavení

 
Pražská strojírna investovala do nové pásové pily na kov 500x700 Pegas Gonda HORIZONTAL X. Současně pořídila i svůj první navařovací automat od výrobce ESAB, který by měl částečně nahradit doposud převládající metody navařování. Navařovací automat je zcela nový druh vybavení, kdežto moderní poloautomatická pila nahradila stávající nedostačující stroj. Oba stroje nakoupila s cílem zvyšovat produktivitu práce a zefektivnit využití času. Investice do obou strojů přesáhla 4 miliony korun.
05.05.2021 14:35 |

podobné články

Pražská strojírna pořídila druhé obráběcí centrum

 
Osmdesátitunové obráběcí centrum VHC 50-XTS od výrobce AXA už stojí na nově vybudovaném železobetonovém základu ve výrobní hale v Pražské strojírně. Jedná se již o druhý stroj tohoto typu, první byl pořízen v srpnu minulého roku. A protože se osvědčil, Pražská strojírna zakoupila obdobný stroj, ve strojírně nyní nazývaný jako AXA 2. Obráběcí centrum nahradilo zastaralý stroj FSQ 100. Předčí ho svou výkonností, proces výroby je až o polovinu rychlejší. Celková investice do nového stroje se překračuje 27 milionům korun.
08.07.2021 14:35 |

podobné články

Pražská strojírna: Tramvajová síť v Praze se rozrůstá skrz Barrandov i díky našim výrobkům

 
Pražská strojírna dodává své výrobky pro realizaci první části prodloužení tramvajové tratě ze zastávky Sídliště Barrandov do Slivence.
09.12.2021 11:50 |

podobné články

Pražská strojírna: Dodávky rekordní zakázky pro Vozovnu Slovany v Plzni se nevešly do jednoho roku

 
Proběhla přejímka další části výrobků pro plzeňskou Vozovnu Slovany. Zakázka je natolik objemná, že musela být rozdělena na osm částí – čtyři přejímky v roce minulém, čtyři letos. Pražská strojírna zde dodává rekordní počet výrobků. Po dokončení projektu se bude jednat o nejmodernější tramvajovou vozovnu v České republice.
15.03.2022 10:10 |

podobné články

Pražská strojírna: Tramvajová křižovatka Anděl po jedenácti letech dosloužila, prochází kompletní výměnou

 
Tramvajové křížení na Andělu patří mezi ty nejvytíženější v Praze celkově, i přesto vydržely kolejové konstrukce z výroby Pražské strojírny více než jedenáct let. Naposledy prošly kompletní výměnou v roce 2010. Nyní sem Pražská strojírna dodává konstrukce zpracované novým způsobem, který by měl jejich životnost ještě prodloužit.
06.04.2022 13:40 |

podobné články

Pražská strojírna podpořila dětskou kreativitu, z šedivé zdi je pouliční galerie

 
Malíři, sprejeři a další výtvarníci vzali zděný plot Pražské strojírny útokem. V rámci dětského dne přenechala Pražská strojírna svou skoro 80metrovou zeď jako takzvanou „legal wall“, tedy legální zeď. Tuto sobotu se u ní vystřídalo přes 300 dětí z Vinoře a okolí, které ji ozdobily svými výtvarnými díly.
05.06.2022 17:25 |

podobné články

Ve dvou se to lépe vrtá. Pražská strojírna pořídila další frézovací a vrtací centrum

 
Automatický cyklus, přesnost a rychlost. To jsou hlavní přednosti nového obráběcího stroje MCV 1270 POWER, do kterého Pražská strojírna investovala přes 5 milionů Kč.
19.10.2022 14:25 |

podobné články