Článek

Pravidla pro uvalení karantény se změní

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po jednání vládní rady pro zdravotní rizika oznámil změny v pravidlech pro uvalení karantény. Karanténa nebude nutná za předpokladu, že pozitivně testovaný a jeho kontakt měli při setkání roušky či respirátory. Změna by měla platit od úterý.
14.09.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1062 článků) , Adam Vojtěch (837 článků)
Podobné články

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Karanténa kvůli koronaviru: Co by uvalení na Česko znamenalo a jak by probíhala

 
Mimořádná opatření, která česká vláda zavedla v souvislosti s koronavirem, mohou být ještě zásadnější. V pořadu Partie televize Prima to uvedl premiér Andrej Babiš. Co by uvalení karantény na celé Česko znamenalo a jak by probíhala? Španělský scénář mnoho napovídá.
15.03.2020 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19329 článků)

Světová obchodní válka na obzoru? Trump podepsal uvalení cel pro Čínu

 
Americký prezident Donald Trump dnes podepsal dekret, který by mohl vést k uvalení cel na dovoz čínského zboží v hodnotě až 60 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Opatření je reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví. S Trumpovým dekretem jsou spojené obavy z obchodní války.
22.03.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5179 článků)

Za dění na Ukrajině má odpovědnost prezident. Ale nejsme za opozicí, vysvětloval diplomat

 
Česká republika patřila již před dnešními událostmi v centru Kyjeva k zastáncům uvalení sankcí na ukrajinské vládní představitele ze strany Evropské unie. Váhající unijní státy se po ranní střelbě do demonstrantů přiklonily k tvrdší politické linii, tedy k uvalení sankcí.
20.02.2014 22:55 |

podobné články

Praha mění pravidla pro konkurzy na šéfy příspěvkových organizací

 
Praha zřejmě dnes změní pravidla pro výběrová řízení na vedoucí pozice v příspěvkových organizacích města. Nová pravidla mají umožnit zveřejnění více informací z průběhu konkurzu. Jednat o tom budou radní hlavního města. Pokud radní dokument schválí, bude pak město moci odvolat například ředitele Galerie hlavního města Prahy (GHMP) Milana Bufku, jak už několik týdnů plánuje.
05.06.2012 07:00 |

podobné články

Mostecká ČSSD mění slogan, místo "národnostní většiny" budou "stejná pravidla"

 
Mostečtí sociální demokraté kapitulovali pod tlakem médií i vedení své strany a změní heslo předvolební kampaně svého lídra Karla Novotného. Otázku, proč by měl litovat, že je ve svém domově národnostní většinou a požadavek na "Jeden stát, jedna pravidla!" nahradí slogan "Stejná pravidla pro všechny“.
20.09.2010 12:25 |

podobné články

Maďar odmítal zkrácení karantény na 10 dní a přidal varování. Prymula si prosadil svou

 
Povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách a v dopravě od září a zkrácení karantény ze dvou týdnů na deset dní bez nutnosti testu. To jsou novinky, které představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví a bývalý náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Zkrácení karantény podpořila i hlavní hygienička Jarmila Rážová a premiér Andrej Babiš (ANO). Vládní epidemiolog Rastislav Maďar pro Blesk Zprávy uvedl, že na toto rozhodnutí má jiný názor.
17.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19329 článků) , Vojtěch Adam (1062 článků) , Adam Vojtěch (837 článků)

Kam na dovolenou bez karantény a testů? Na novém seznamu aerolinek je Egypt, Itálie či Karibik

 
Světové aerolinky se postavily proti povinnosti zamířit po příletu do dovolenkových destinací nejprve na 14 dnů do karantény. Předložily seznam 45 zemí, do karantény by se podle jejich přání nemuselo ani ve Francii, Itálii, Španělsku či Portugalsku. Že karanténa pro turisty nebude potřeba, potvrdilo některým zemím třeba Řecko. Seznam schválily British Airways, EasyJet a Virgin Atlantic. Češi mohou od poloviny června bez omezení cestovat do většiny evropských zemí, jen při návratu z Británie a Švédska se musejí prokázat negativním testem na onemocnění covid-19. Záležet ale bude i na podmínkách ostatních států.
02.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (209 článků)

VÝLETY Z KARANTÉNY: Prohlédněte si prostory Anežského kláštera s výstavou Krásné madony

 
Milovníci umění nemusí zoufat ani v době karantény, kdy jsou všechny veřejné instituce zavřeny. Díky projektu Novinek Výlety z karantény máte nyní jedinečnou možnost pokochat se krásami kláštera sv. Anežky České, kde se nyní nachází unikátní výstava Krásné madony.
30.03.2020 14:15 |

podobné články

„Dře do morku kostí.“ Epidemiologa s milenkou se po porušení karantény zastala tchyně

 
Skandál kolem „profesora karantény“, jak britský tisk přezdívá epidemiologovi Neilu Fergusonovi, pokračuje. Profesor na Královské univerzitě v Londýně, který působil jako poradce britské vlády, rezignoval. Novináři ho přistihli při porušování karantény, k sobě domů si pozval svou vdanou milenku. Na Fergusonovu obranu vystoupila jeho tchyně. „Sedřel se do morku kostí, aby nás dostal z téhle tíživé situace, a takhle se mu odvděčíte?“ prohlásila. Příběh přinesl deník Daily Mail.
07.05.2020 14:50 |

podobné články

Státní „karanténa hrůzy“ na Slovensku končí. Premiér chce otevřít hranice, má to háček

 
Slovensko připravuje zavedení chytré karantény, která by obyvatelům země po návratu do vlasti umožnila v souvislosti s pandemií choroby covid-19 zůstat v domácí izolaci a nenastoupit do karantény ve státních zařízeních. Podmínkou bude, aby si tito lidé nainstalovali mobilní aplikaci a souhlasili s kontrolou dodržování karantény. Vyplývá to z návrhu zákona, který ve čtvrtek schválila vláda premiéra Igora Matoviče. Podle něj chce navíc Slovensko otevřít hranice co nejdříve, ačkoliv termín neuvedl. Počty nových potvrzených případů koronaviru v zemi jsou v posledních týdnech nízké.
14.05.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (106 článků)

Nudismus jako nový fenomén karantény: Stále více lidí doma odkládá oblečení

 
Lidé během karantény stále častěji volí možnost být doma bez oblečení. Organizace britských nudistů oznámila, že během karantény počet nových členů stoupl o sto procent! Oblibu si však nahota získává po celém světě.
16.05.2020 05:40 |

podobné články

Hvězda seriálu Slunečná sundala během karantény napletené vlasy. Takhle nyní oškubaná vypadá

 
Modelka a herečka Kateřina Klausová  (28) během karantény zkrátila vlasy a sundala dlouhé příčesy. A kadeřníka k tomu nepotřebovala. "V průběhu karantény jsem si je sama sundala. Vzala jsem olej a sundala vlasy. Padla i část mých pravých vlasů. Trvalo to asi dvacet minut. Bylo to trošku hysterický," řekla Super.cz Kateřina.
30.05.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klausová (10 článků)

Mluvčí: Vláda v pondělí projedná převzetí chytré karantény armádou

 
Vláda má podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška v pondělí projednat možnost, že by projekt chytré karantény znovu řídila armáda. Mluvčí to dnes večer řekl ČTK s tím, že armáda je na tento krok připravena. Projekt chytré karantény převzalo ministerstvo zdravotnictví 25. května. Do té doby chytrou karanténu vedl devadesátičlenný centrální řídící tým zřízený pod armádou jako poradní orgán vlády, který vedl bývalý ministrův náměstek Roman Prymula.
27.07.2020 06:50 |

podobné články

Šéfka hygieniků Rážová má koronavirus. Babiše zachránil od karantény vysoký strop a respirátor

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je přední tváří boje s koronavirem v Česku, se sama nakazila nemocí covid-19. Má příznaky chřipky, ale je bez teploty. Ještě včera se přitom setkala s vedoucím týmem chytré karantény. V kontaktu byla také s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zatímco Vojtěch míří společně se šéfem zdravotnických statistik Ladislavem Duškem do karantény, Babiš se izolaci vyhnul. Vojtěchovi vyšel test negativně, oznámil ve středu večer.
02.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1062 článků) , Vladimír Dzurilla (15 článků) , Adam Vojtěch (837 článků)

Počty nakažených nejsou to hlavní, tvrdí Vojtěch. A od karantény uchrání i roušky

 
Česko se extrémním růstem počtu nakažených v posledních týdnech propadlo na chvost evropského žebříčku. Od minulého čtvrtka museli Češi znovu nasadit roušky ve vnitřních prostorech. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou české nemocnice na nárůst pacientů připraveny a mají dostatek volných kapacit. Od úterý se změní systém karantény, automaticky do ní nepůjde každý, kdo se setkal s nakaženým.
14.09.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1062 článků) , Adam Vojtěch (837 článků) , Adam Adam (114 článků) , Adam Adam (114 článků)

Němečková Crkvenjaš (ODS): Babiš nemusí do karantény? Výsměch a papalášství

 
Pokud platí pro všechny stejná pravidla, Andrej Babiš by měl jít do karantény, říká členka programového týmu ODS pro zdravotnictví Zdenka Němečková Crkvenjaš. To, že se tak nestalo, je podle ní výsměch a papalášství.
02.09.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19329 článků)

Josef Habas Urban: Tato země už není dobrá ani pro mladý?

 
To první, co jsem si po uvalení karantény uvědomil, že doba se od středověku příliš nezměnila. Když propukl v roce 1347 v Janově mor, následně zemřel prakticky každý druhý Evropan. Smrtnost se blížila 100%, úmrtnost byla 50 %. V případě Covid - 19 je smrtnost u nás 0,77 %, u osob staršího věku se může pohybovat až 13,5 %. Úmrtnost je kolem 0,1 %. Srovnání obou epidemií je tedy prakticky irelevantní, vážíme vedle sebe slona a mravence, nicméně psychologické následky jsou v mnoha ohledech velmi podobné. Jak je to vůbec možné?
07.04.2020 12:10 |

podobné články

Vláda rozvolňování režimu na hranicích teprve projedná, Hamáčkův návrh se změní

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí řekl, že by chtěl uvolnit režim na hranicích tak, aby pendleři nemuseli po návratu do 14denní karantény. Shodl se na tom Ústřední krizovýý štáb. Tento návrh se ale změní, oznámili po jednání kabinetu ministři. Jak ale zatím není jasné. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, že by mohlo rozvolnění probíhat v několika fázích.
20.04.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2073 článků) , Vojtěch Adam (1062 článků) , Adam Vojtěch (837 článků)