Článek

Práva v Plzni nesmějí přijímat studenty magisterského studia

 
Plzeňská právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) nesmí přijímat studenty do prvního ročníku magisterského studia. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, informovala dnes ČTK mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.
24.05.2012 12:00 |

podobné články

Podobné články

Plzeňská práva nesmějí přijímat studenty na magisterský obor

 
Plzeňská právnická fakulta má zákaz přijímat studenty do prvního ročníku klíčového magisterského programu. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, deník Právo o verdiktu informovala tisková mluvčí Západočeské univerzity Kamila Kvapilová. Už před tím ministerstvo rozhodlo, že fakulta nesmí přijímat studenty ani na bakalářský obor.
24.05.2012 11:45 |

podobné články

Plzeňská práva dostala zákaz. Nesmí přijímat studenty

 
Plzeňská právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) nesmí přijímat studenty do prvního ročníku magisterského studia. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, informovala dnes mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.
24.05.2012 12:40 |

podobné články

Právnická fakulta nesmí přijímat nové studenty, čeká na rozhodnutí

 
Právnická fakulta Západočeské univerzity (ZČU) nezačne přijímat nové studenty magisterského i bakalářského studia, dokud nebude mít v ruce výsledek správního řízení, které vede ministerstvo školství (MŠMT).
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Práva v Plzni budou žádat novou akreditaci magisterského studia

 
Plzeňská práva požádají v říjnu, nejpozději v listopadu, o novou akreditaci magisterského studijního programu. Ministr školství Petr Fiala jim ji prodloužil jen do října 2013.
07.09.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků)

Plzeňská práva mohou přijmout nové bakaláře, rozhodlo MŠMT

 
Plzeňská práva mohou přijímat studenty do bakalářského programu Veřejná správa. Povolilo jim to ministerstvo školství (MŠMT). Fakulta, která chtěla i letos přijmout stovku bakalářů, nyní obesílá 122 ze 179 přihlášených, že by mohli studovat. Kvůli tomu, že už tito lidé po měsících nejistoty nemusejí mít zájem, vyhlásila druhé kolo přijímaček. Uvedl to děkan Jan Pauly. Zákaz přijímání do magisterského studia nadále platí.
24.08.2012 17:40 |

podobné články

Práva v Plzni nebudou brát studenty, nařídil Fiala

 
Ministr školství Petr Fiala rozhodl, že plzeňská práva nesmějí přijímat další studenty na magisterský obor. Současní studenti mohou školu dostudovat.
24.05.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků)

Studenti plzeňské právnické fakulty mají problém s přechodem na jiné školy

 
Stovky studentů plzeňské právnické fakulty se pokoušejí dostat na práva v Praze, Brně a Olomouci. ČTK to potvrdili zástupci těchto škol, přestup ale podle nich není možný. Plzeňští studenti se mohou jen znovu přihlásit ke studiu, v lepším případě jim může být prominuta přijímací zkouška. Po řadě problémů a průtahů zakázal nový ministr školství Petr Fiala plzeňským právům přijímat studenty do pětiletého magisterského studia, vedení fakulty to považuje za likvidaci.
14.06.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků)

Brát nové studenty bych nedoporučovala, tvrdí rektorka plzeňské univerzity

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni zatím nerozhodlo, zda bude na právnickou fakultu přijímat nové studenty. Raktorka školy Ilona Mauritzová v České televizi v neděli uvedla, že coby rektorka univerzity rozhodnutí ministra prodloužit akreditaci vnímá pozitivně, nicméně osobně by se přikláněla k tomu, aby škola nyní nové studenty nepřijímala. Rozhodnutí ministerstva vnímá jako šanci dostudovat pro nynější studenty.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Na práva v Plzni se hlásí stovky lidí, fakulta však neví, zda bude přijímat

 
Právnická fakulta Západočeské univerzity dosud nemá jasno, zda bude nabírat plánovaných 400 nových studentů do prvních ročníků bakalářského a magisterského studia. Zájem o studium by přitom byl. Přihlášku už podalo přes 500 lidí.
13.04.2012 10:10 |

podobné články

Plzeňská univerzita zruší diplom zhruba 20 magistrům práv

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) zruší diplom zhruba 20 držitelům magisterského titulu. První tři rozhodnutí odešle dnes, ostatní nejpozději do konce února. ZČU zahájila správní řízení o zrušení magisterského diplomu se 41 lidmi.
07.01.2011 10:10 |

podobné články

Londýnská škola zakázala jakýkoli fyzický kontakt. Studenti si nesmějí podávat ani ruce

 
Na střední škole na jihu Londýna si nesmějí studenti podat ani ruku. Vlastně se nesmějí nijak dotýkat. Toto nařízení podle vedení vzdělávací instituce nemá sloužit k omezení sexuálních kontaktů mezi studenty, ale jako prevence šikany. Ve škole Quest Academy se prý totiž někteří šikanující studenti vymlouvají na to, že své kolegy jen objímají.
30.05.2011 21:00 |

podobné články

MŠMT: Výzva k předložení návrhů na udělení Ceny ministra pro vynikající studenty

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k předložení návrhů na udělení Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu a za mimořádné činy studentů , která se uděluje vynikajícím studentům nebo absolventům bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu za mimořádné výsledky ve studiu nebo ve vědecké, výzkumné, vývojové a inovační, umělecké nebo další tvůrčí činnosti související se studiem v daném studijním programu.
22.08.2017 18:35 |

podobné články

Zákaz přijímaček pro plzeňská práva je konečný, univerzita rozklad nepodá

 
Západočeská univerzita (ZČU) podle očekávání nepodá rozklad proti rozhodnutí ministerstva školství, které na konci května vyslovilo plzeňské právnické fakultě zákaz přijímat studenty do prvního ročníku klíčového magisterského programu.
12.06.2012 09:40 |

podobné články

Plzeňská práva získala akreditaci na další čtyři roky

 
Ministerstvo školství potvrdilo plzeňské právnické fakultě akreditaci na další čtyři roky s možností přijímat nové studenty do pětiletého magisterského programu. Akreditaci prodloužila 19. června Akreditační komise, ale konečné slovo patří ministerstvu. Fakulta dnes vyhlásila přijímací řízení, přijme 200 až 250 studentů. Uchazeči se mohou ke zkouškám hlásit do 1. září, řekl ČTK děkan Jan Pauly.
12.07.2013 14:55 |

podobné články

Práva v Plzni již dalšího studenta na bakalářský program nepřijmou

 
Ministerstvo školství rozhodlo, že Právnická fakulta ZČU v Plzni už nesmí přijímat studenty do prvního ročníku bakalářského studia. Magisterské je ohroženo. Rozhodnutí, které je pro 161 uchazečů o obor zásadní, obdržela fakulta ve středu.
02.05.2012 22:10 |

podobné články

Plzeňská práva s novu akreditací přijímají studenty až do 1. září

 
Plzeňská právnická fakulta, které ministerstvo školství až v polovině července potvrdilo akreditaci pětiletého magisterského programu na další čtyři roky, přijímá nové studenty až do 1. září. Fakulta vyhlásila náhradní termín srovnávacích scio testů 31. srpna. Rozhodnutí o přijetí rozešle fakulta uchazečům v prvním zářijovém týdnu a výuku zahájí 23. září jako ostatních osm fakult Západočeské univerzity. ČTK to řekla proděkanka Petra Jánošíková. 
21.08.2013 17:25 |

podobné články

Plzeňská práva nesmí nabírat bakaláře

 
Plzeňská práva nesmějí přijímat studenty do prvního ročníku bakalářského studijního programu. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, fakulta se to dozvěděla ve středu. O magisterských oborech se zatím nerozhodlo. Informaci potvrdila Právu mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.
02.05.2012 20:35 |

podobné články

O plzeňská práva je stále zájem, hlásí se tam 2500 lidí

 
Skandály zmítaná právnická fakulta v Plzni si nemůže stěžovat na nedostatek zájemců o studium. Ani aféry ohledně neoprávněného udělování doktorských titulů studenty neodradilo, ke studiu bakalářského oboru veřejná správa a magisterského oboru právo se přihlásilo zhruba 2500 uchazečů. Jde sice o pokles oproti minulému roku, ale jen velmi nepatrný.
02.03.2010 09:50 |

podobné články

Plzeňská práva: Závažné nedostatky u 53 absolventů

 
Speciální komise Západočeské univerzity v Plzni zjistila velmi závažné nedostatky u 53 absolventů právnické fakulty, konkrétně 44 z magisterského a devíti z bakalářského studia.
05.03.2010 11:40 |

podobné články