Článek

Práva a životy uprchlíků chce chránit OSN. „Průlom,“ říká Pan Ki-mun

 
Členské státy OSN, mezi kterými je i Česko, chtějí společně chránit práva uprchlíků a migrantů a jejich životy. A sdílet odpovědnost v době rozsáhlého pohybu lidí v celosvětovém měřítku. Podle pražského Informačního centra OSN se k tomu zavázaly v Newyorské deklaraci pro migranty a uprchlíky přijaté na pondělním summitu věnovaném výhradně řešení migrační krize. Vrcholná schůzka se uskutečnila na okraj zasedání Valného shromáždění OSN.
19.09.2016 22:20 |

podobné články

Podobné články

Pan Ki-mun požádal Sobotku o vyslání českých vojáků do Středoafrické republiky

 
Generální tajemník Organizace spojených národů Pan Ki-mun dnes požádal českého premiéra, aby vyslal české vojáky do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka předal věc k posouzení ministerstvu obrany. Pan Ki-mun to uvedl v dnešním rozhovoru pro Lidové noviny a ČTK.
04.04.2014 19:20 |

podobné články

Pan Ki-mun „položil“ kandidaturu na prezidenta. Exšéf OSN nebyl dost oblíbený

 
Po dlouhém rozmýšlení se jihokorejský diplomat a bývalý generální tajemník OSN Pan Ki-mun rozhodl vzdát kandidatury na úřad prezidenta. Oznámila to ve středu agentura Jonhap po konferenci v soulském parlamentu. Podle statistik byl bývalý šef OSN na druhém místě. Bohužel ani to neovlivnilo jeho názor. Co stojí za rozhodnutím Pan Ki-muna?
01.02.2017 11:10 |

podobné články

Pan Ki-mun uzavřel kvůli protestům misi OSN na Srí Lance

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun pozastavil ve čtvrtek humanitární aktivity OSN na Srí Lance a povolal místního vyslance do New Yorku na konzultace.
09.07.2010 11:55 |

podobné články

Pan Ki-mun bude řídit OSN dalších pět let

 
Jihokorejec Pan Ki-mun bude řídit OSN dalších pět let. Do funkce generálního tajemníka OSN ho v úterý v newyorském ústředí světové organizace zvolilo Valné shromáždění, informuje agentura AFP.
21.06.2011 22:10 |

podobné články

Šéf OSN Ki-mun: Putin mi řekl, že neplánuje žádný vojenský zásah

 
Ruský prezident Vladimir Putin řekl tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi, že nemá v úmyslu vést jakoukoli vojenskou operaci na jihu nebo východě Ukrajiny. Pan Ki-mun to dnes sdělil agentuře AFP poté, co obeznámil Radu bezpečnosti OSN o výsledcích své cesty na Ukrajina a do Ruska. S Putinem se sešel v Moskvě. 
29.03.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3150 článků)

Šéf OSN požádal Česko o vyslání vojáků do centrální Afriky

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dnes požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o vyslání českých vojáků do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka zadal Ministerstvu obrany, aby věc posoudilo. Pan Ki-mun, který je na dvoudenní návštěvě v Praze, také ocenil české angažmá v oblasti lidských práv a humanitární podpory.
04.04.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Jak a proč se chránit před jarním sluncem?

 
Jaro je konečně tady! Zima se vzdává kralujícího žezla a o slovo se tak hlásí teplotně přívětivější období plné veselých barev. Možná si i vy plnými doušky užíváte dny zalité jarním sluncem, kterému ochotně nastavujete tvář a čerpáte nejen hřejivé teplo, ale i  energii – a té je po letošní dlouhé zimě potřeba opravdu dostatek. Většina lidí se jarním sluncem nechává doslova učarovat. Není se čemu divit, vždyť v zimě je sluníčko nedostatkovým zbožím, zvláště trvá-li tak dlouho, jako letos. Málokdo ale ví, že vystavit se sluníčku bez ochrany v domnění, že přece ještě není tak silné a nemůže vám ublížit, je velice nerozumné. V dnešním článku vám řekneme proč. Proč bychom se měli chránit před jarním sluncem? Jakmile se mraky rozestoupí a počasí nám dopřeje první jarní paprsky, máme ihned lepší náladu. Pocitově se nám zdá, že jarní slunce ještě nemá takovou sílu, a proto často nemáme tendenci se před ním chránit. Chyba! Jarní sluníčko totiž může napáchat nepěkné škody. Věřte nebo ne, ale i když se vám to nezdá, jarní slunce má mnohdy daleko větší sílu, nežli to letní. Vznik nepříjemných a bolestivých spálenin je tak velmi častým jevem, stejně jako časné stárnutí kůže nebo zvýšení rizika rakoviny kůže. Jak se chránit před sluníčkem? A teď k tomu nejdůležitějšímu – odpovězme na otázku: jak se chránit před jarním sluncem? V první řadě je potřeba myslet na pokrývku hlavy. Sluníčko vás možná nepálí, ale tiše dělá paseku. Samozřejmostí jsou i sluneční brýle, které hodně lidí podceňuje. Přitom chránit zrak by měla být nepsaná povinnost. Pamatujte, že jarní slunce je hodně ostré a pro vaše oči tak nebezpečné a zrádné. Opomenout nesmíme ani krémy s ochranným faktorem, jež byste měli používat nejen na obličej, který je po zimě nejnáchylnější a také nejvíce odhalený, ale i na kůži, pokud se rozhodnete vyjít... Čtěte více Příspěvek Jak a proč se chránit před jarním sluncem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.03.2017 03:15 |

podobné články

Pan Ki-Mun navštívil Česko. Hlava OSN se sešla s Klausem

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-Mun jednal s prezidentem Klausem, také o krizi v Libyi.
15.04.2011 22:10 |

podobné články

Pan Ki-mun žádá Česko, aby vyslalo vojáky do Středoafrické republiky

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun v pátek požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o vyslání českých vojáků do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka zadal ministerstvu obrany, aby věc posoudilo.
04.04.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Do Česka dnes přicestuje generální tajemník OSN Pan Ki-mun

 
Na návštěvu Česka dnes zavítá generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Během dvoudenního pobytu v Praze jej čeká setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), prezidentem Milošem Zemanem i dalšími předními politiky. Součástí programu je ale také přednáška na univerzitě nebo prohlídka protipovodňových zábran.
03.04.2014 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Miloš Zeman (21134 článků)

Česko přivítá hlavu OSN. Pan Ki-mun se setká se Zemanem i Sobotkou

 
Dva dny v Praze stráví generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Již teď se na setkání s ním těší jak náš prezident, tak premiér Sobotka i další politické špičky. Součástí programu je ale také přednáška na univerzitě nebo prohlídka protipovodňových zábran. 
03.04.2014 09:05 |

podobné články

Šéf OSN Pan Ki-mun kritizoval volby u separatistů na východě Ukrajiny

 
Volby, uspořádané v neděli proruskými separatisty na východě Ukrajiny, dnes generální tajemník OSN Pan Ki-mun označil za "nešťastné" a "kontraproduktivní". Současně vyzval všechny strany konfliktu k dodržování mírových dohod, uzavřených počátkem září v Minsku. Evropský parlament podle šéfa svého právního výboru separatistické volby neuzná.
04.11.2014 13:51 |

podobné články

Zpráva inspektorů OSN prý dokazuje nasazení sarinu v Sýrii

 
Zpráva expertů OSN údajně obsahuje jasné a přesvědčivé důkazy o použití chemických látek při srpnovém útoku u Damašku, při němž zahynuly stovky lidí. Šlo prý o nervový plyn sarin. Oznámily to agentury Reuters a AP, které měly možnost vidět první stránku zprávy inspektorů OSN. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun by měl v 17:00 SELČ informovat o zjištěních inspektorů Radu bezpečnosti OSN.
16.09.2013 16:05 |

podobné články

Pan Ki-mun byl znovuzvolen generálním tajemníkem OSN

 
Valné shromáždění OSN v úterý zvolilo Jihokorejce Pan Ki-muna generálním tajemníkem OSN i pro druhé funkční období. Šestašedesátiletý Pan neměl protivníka. V čele světové organizace bude do konce roku 2016.
22.06.2011 08:45 |

podobné články

Šéf OSN Ki-mun: "Jsem povzbuzen změnou přístupu ČR ke klimatu"

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun vítá změnu skeptického postoje České republiky ke klimatickým změnám, který reprezentoval především bývalý prezident Václav Klaus. Ten v minulosti mnohokrát zpochybnil globální oteplování a napsal mimo jiné knihu s názvem "Modrá, nikoli zelená planeta". Ki-munovi se líbí také změna politické nálady v ČR. Mluvil o tom v rozhovoru s ČTK a Lidovými novinami. 
04.04.2014 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Svět se musí poučit z jaderné katastrofy v Japonsku! Vyzývá Pan Ki-mun

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun v pátek prohlásil, že světové národy si musí vzít ponaučení z krize jaderné elektrárny Fukušima v Japonsku a zvýšit bezpečnost ve všech atomových elektrárnách. Informuje o tom agentura AFP.
25.03.2011 23:05 |

podobné články

Tajemník OSN Pan Ki-mun bude znovu kandidovat! Zatím nemá soupeře

 
Generální tajemník Organizace spojených národů Pan Ki-mun na pondělí svolal tiskovou konferenci, kde zřejmě oznámí, že se bude ucházet o další pětiletý mandát. Píše o tom v sobotu agentura AFP.
04.06.2011 07:15 |

podobné články

Pan Ki-mun ocenil Česko za podporu lidských práv

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun po dnešní schůzce s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) ocenil české angažmá v oblasti lidských práv a humanitární podpory. S českým ministerským předsedou se bavili také o aktuální situaci na Ukrajině, v Sýrii nebo střední Africe.
04.04.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Pan Ki-mun dostal v Praze zlatou medaili. Čeká ho rozhovor se Zemanem

 
Pan Ki-mun, generální tajemník OSN přijel do České republiky, aby se dnes setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem. Předtím však šéf světové organizace obdržel z rukou rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy zlatou mediali za podporu, spolupráci a porozumění mezi národy.
04.04.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Miloš Zeman (21134 článků)