Článek

Prasečí chřipka je 59 km od Česka! První potvrzené případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Německo potvrdilo svůj první případ nákazy tzv. prasečí chřipkou. Objevila se ve spolkové zemi Bavorsko. Zprávu přinesla agentura DPA. Chřipka udeřila také v Rakousku!
29.04.2009 10:35 |

podobné články

Podobné články

Prasečí chřipka je 59 km od ČR! První případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Prasečí chřipka je za dveřmi! Jen 59 kilometrů od ČR! Německo  totiž potvrdilo svůj první případ nákazy. Objevila se v sousedním Bavorsku ve městě Regensburgu, což je jen kousek od českých hranic. Další případ hlasí i Vídeň.
29.04.2009 10:55 |

podobné články

Prasečí chřipka je 59 kilometrů od Česka! První případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Německo potvrdilo svůj první případ nákazy tzv. prasečí chřipkou. Objevil se ve spolkové zemi Bavorsko. Zprávu přinesla agentura DPA. Chřipka udeřila také nejspíš i v Rakousku.
29.04.2009 10:00 |

podobné články

Prasečí chřipka je 59 km od Česka! První případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Německo potvrdilo svůj první případ nákazy tzv. prasečí chřipkou. Objevila se ve spolkové zemi Bavorsko. Zprávu přinesla agentura DPA. Chřipka udeřila také v Rakousku!
29.04.2009 10:20 |

podobné články

PRASEČÍ CHŘIPKA obklíčila Česko! Další tři podezření

 
Smrtelný virus prasečí chřipky se přibližuje! S podezřením na možnou nákazu prasečí chřipkou jsou v ČR vyšetřováni další tři lidé - jeden v Ostravě a dva v Praze. Další potvrzené případy ve Švýcarsku, Nizozemí, Německu a Rakousku...
30.04.2009 08:00 |

podobné články

Medik radí - 10. díl - Chřipka a ledová čísla

 
Víte, že chřipka je jednou z nejnakažlivějších nemocí vůbec? Chřipka může být dokonce i smrtelné onemocnění?Co to chřipka vlastně je? A co vše o ní víte? Čtěte dál a znásobte své znalosti o této nemoci. Chřipka je závažné onemocnění respiračního systému postihující celou vnímavou populaci. Její výskyt je datován již od středověku. Tehdy, ale nebyl výskyt tak velký(malá populace). V současnosti však již můžeme sledovat výskyt skutečné chřipky, nikoliv jiných viróz, které jsou často mylně laiky za chřipku vydávány. Pro chřipku je typický náhlý výskyt, který postihuje dsopělé i děti. Postihuje celé skupiny, vesnice a města, všichni mají stejné potíže. Typický je náhlý začátek, 18-48hodin po nákaze, s prudkým vzestupem teplot 38-41° C, zimnice, malátnost, bolest kloubů a svalů, výrazná bolest hlavy a suchý dráždivý kašel. Zásadně se v této fázi neobjevuje rýma! Chřipka sice může probíhat nekomplikovaně, ale u dětí a starých osob se komplikace objevují. Jsou to různé pneumonie, střevní potíže nebo záněty průdušek. Ty vyvolávají dýchací potíže. Může také dojít k otoku plic a zhoršení oběhových funkcí. Na následné bakteriální záněty plic a oběhové komplikace starší nemocní i umírají. (V ČR se jedná zhruba o 1000 úmrtí ročně). Rovněž tak může dojít i k postižení srdečního svalu či postižení mozku virem. Často se jedná i o poruchy krevní srážlivosti. Chřipku proto nemůžeme považovat za banální onemocnění. Zvláště pak u dětí a starších osob. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
08.09.2009 07:20 |

podobné články

Název prasečí chřipka mizí, přichází nová či mexická chřipka

 
Čeští komunisté se ve středu připojili ke státům a institucím, které brojí proti používání názvu prasečí chřipka pro nemoc, kterou vyvolává kmen viru A/H1N1. Navrhuje název mexická chřipka. Důvodem podle KSČM je to, že název by mohl v lidech vyvolat hysterii, snížit konzumaci vepřového a potažmo způsobit problémy chovatelům prasat.
29.04.2009 13:01 |

podobné články

Prasečí chřipka: Virus jde po mladých!

 
Virus prasečí chřipky A/H1N1 je podle amerického výzkumu mírnější, než se odborníci dosud domnívali. Prasečí chřipka má na svědomí zhruba stejný počet obětí, jako chřipka sezonní. Rozdíl je ale v tom, jaké oběti si vybírá.
09.12.2009 06:00 |

podobné články

Prasečí chřipka v Česku: Jaké má příznaky, inkubační dobu a jak jí předejít?

 
Prasečí chřipka znovu udeřila. V chomutovské nemocnici leží dvě seniorky a v ústeckém kraji se objevilo dalších 15 nemocných. Dá se prasečí chřipka rozeznat od „běžné“ chřipky? Jak se dá léčit?
01.03.2016 14:15 |

podobné články

Prasečí chřipka: Hra o zisk nebo biologická zbraň?

 
Kde se vzal virus AH1N1 a proč je kolem něho takový rozruch? Prasečí chřipka zburcovala celý svět. Od 18. března, kdy se v Mexiku objevili první nakažení, bylo ze všech kontinentů nahlášeno více než 6100 potvrzených obětí. A zatímco AIDS ročně zahubí 3 miliony a rakovina 8 milionů lidí, mezi obyvateli se – kvůli každodenním zprávám v médiích o nových případech a úmrtích – více než pandemie prasečí chřipky šíří pandemie strachu a paniky. Kde se vlastně vzal virus AH1N1 a proč je kolem něho takový rozruch? Existuje hned několik teorií. Nakolik šílené nebo pravdivé, to posuďte sami.
17.11.2009 13:05 |

podobné články

Prasečí chřipka? Celebrity se nebojí! Vakcínu nechtějí!

 
Chřipka N1Hl lidově zvaná jako prasečí, už není exotickou nemocí, která na jaře vypukla v dalekém Mexiku. Od léta je i u nás a nyní na podzim se stává aktuálním problémem. Zajímalo mě, které populární osobnosti by se proti ní daly píchnout vakcínu? Je chřipka opravu hrozbou, důvodem k panice?
30.10.2009 18:50 |

podobné články

Prasečí chřipka zabíjí víc než běžná. Má i horší průběh

 
Prasečí chřipka způsobuje závažnější průběh i více úmrtí než sezonní chřipka, tvrdí odborník.
26.11.2009 12:25 |

podobné články

Vakcinolog: Prasečí chřipka je závažnější než běžná sezonní

 
Prasečí chřipka má závažnější průběh a způsobuje více úmrtí než sezonní chřipka. Tvrdí to předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula. Dosud převládal názor, že oba typy chřipek jsou podobně závažné.
26.11.2009 14:15 |

podobné články

Prasečí chřipka v Česku: Nakažený je pilot z Prahy!

 
AKTUALIZUJEME (17:43) Potvrzeno! Mexická (prasečí) chřipka dorazila do České republiky. Nakažený virem prasečí chřipky je pilot ČSA (29), který virus si přivezl z New Yorku.
25.05.2009 15:05 |

podobné články

Rath: Prasečí chřipka je jen mediální bublina

 
Někdejší ministr zdravotnictví a nynější středočeský hejtman David Rath v úterý prohlásil, že prasečí chřipka je mediální bublina. Reagoval tak na sdělení hlavního hygienika Michaela Víta, že bývalé vlády v čele se sociálními demokraty podcenily nebezpečí pandemie a nebraly varování hygieniků vážně. Zdravotníci v úterý oznámili další případ prasečí chřipky v ČR, onemocněl šestiletý chlapec.
21.07.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4468 článků)

Expert: Prasečí chřipka napadne 3 miliony Čechů!

 
Prasečí chřipka útočí na Česko a experti varují: Pandemie propukne během několika dnů! 3 miliony nakažených Čechů - především mladí lidé, těhotné ženy a děti! Nedostatek vakcín! A pozor, nejen proti obávané prasečí, ale i proti sezonní chřipce.
04.11.2009 13:10 |

podobné články

Prasečí chřipka na Chomutovsku: Dvě seniorky skončily v nemocnici na ARO

 
V Nemocnici Chomutov leží dvě ženy (75 a 65) nakažené prasečí chřipkou. Jsou na oddělení ARO s dýchacími potížemi, potvrdil Blesk.cz mluvčí Krajské zdravotní. V Ústeckém kraji je již 15 nemocných. Prasečí chřipka v poslední době útočí hlavně na Ukrajině, tam na ni zemřelo nejméně 253 lidí.
29.02.2016 11:45 |

podobné články

Prasečí chřipka už je jen 48 km od Česka, v Německu i ve Vídni

 
Německo potvrdilo tři případy nákazy prasečí chřipkou. Dva nemocní jsou z Bavorska, které sousedí s Českem. Další je i v Rakousku.
29.04.2009 09:30 |

podobné články

Prasečí chřipka je u hranic ČR! V Německu už jsou tři nakažení!

 
Prasečí chřipka je za dveřmi! Jen 59 kilometrů od ČR! Německo totiž potvrdilo už tři případy nákazy, z toho dva v nedalekém Bavorsku, třetí se objevil v Hamburku. Další případ hlasí i Vídeň.
29.04.2009 13:00 |

podobné články

Prasečí chřipka se šíří po Jižní Americe

 
Brazílie a Argentina potvrdily první případy onemocnění takzvanou prasečí chřipkou. Ve čtvrtek večer tamního času to oznámily ministerstva zdravotnictví obou zemí. V Brazílii se objevily celkem čtyři případy, v Argentině jeden.
08.05.2009 09:55 |

podobné články