Článek

Praktickým lékařům v Praze chybí vakcinační sady. Město je koupí, některá centra se kvůli nedostatku vakcín uzavřou

 
Pražský magistrát koupí vakcinační sady, kterými jsou lidem při očkování aplikovány vakcíny proti covidu-19. Město je rozdá praktickým lékařům zapojeným do systému očkování proti covidu, celkem koupí 3080 sad. Lékaři budou očkovat imobilní pacienty nad 80 let. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Město zároveň řeší dodávky samotných vakcín pro lékaře, kterým doveze očkovací látky pro druhé očkování. V Praze budou dočasně kvůli nedostatku vakcín uzavírána některá očkovací centra.
03.05.2021 14:45 |

podobné články

Podobné články

Očkujte se proti chřipce, apeluje Vojtěch. Lékaři se bojí nedostatku vakcín

 
Česká vakcinologická společnost ČLS JEP (ČVS) upozornila, aby se Česko připravilo na zvýšený zájem o očkování proti chřipce a apelovala na praktické lékaře, aby si zajistili dostatečné množství vakcín. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) oznámil, že je třeba zvednout proočkovanost veřejnosti a zabránit případnému náporu dvou epidemií naráz. Lékaři, které Blesk Zprávy oslovily, mají již zásoby objednané. Obávají se nedostatku vakcín, další si myslí, že strach z covid-19 zájem o očkování nezvedne.
01.06.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

Ústecký kraj: Hejtman si prohlédl možná místa pro velká vakcinační centra v kraji

 
Ústí nad Labem, Rumburk, Litoměřice a Most. Zde by měla na jaře letošního roku vzniknout hlavní velkokapacitní vakcinační centra v Ústeckém kraji. Hejtman Jan Schiller navštívil sportovní halu v Mostě, areál výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích, areál Lužické nemocnice Rumburk – Podhájí a také Dům kultury Ústí nad Labem.
31.01.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (256 článků)

Zatímco některé státy už očkují, Česko zaspalo a čeká na analýzu

 
Zatímco například Velká Británie již proti onemocnění covid-19 očkuje a třeba sousední Německo ve velkém dostavuje vakcinační centra, aby zvládlo naočkovat denně co nejvíce lidí, Česká republika výrazně zaostává. Vakcinační strategie je stále v procesu tvorby a analýzu, jak Česko zvládne očkování, dostane ministerstvo zdravotnictví až na konci roku. Tedy v době, kdy už tu bude několik tisíc dávek vakcíny.
16.12.2020 10:50 |

podobné články

Jihočeský kraj chystá „vysokoprůtoková” vakcinační centra

 
Jak bude vypadat vakcinační centrum už mají jasno v Jihočeském kraji. To první vznikne v pavilónu T na českobudějovickém výstavišti a mělo by během jednoho dne naočkovat proticovidovou vakcínou až 1000 lidí. Animace s připravovaným centrem v pondělí představil hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS). Ten plán kraje na očkování předá i ministrovi zdravotnictví Janovi Blatnému.
04.01.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (491 článků)

Památka za 100 milionů: Praha koupí odsvěcený kostel na Starém Městě, co s ním bude dělat?

 
Hlavní město koupí odsvěcený kostel Šimona a Judy na Starém Městě, který nyní slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Památku město koupí za 99,99 milionu korun. V pondělí 15. června o tom rozhodli radní, ve čtvrtek koupi posvětilo i zastupitelstvo. Vlastníkem kostela je Českomoravská provincie Hospitálského řádu svatého Jana z Boha - Milosrdných bratří.
15.06.2020 13:20 |

podobné články

Vojanovy sady: Oáza klidu v srdci metropole se ukrývá za vysokou zdí

 
Zahrada s bohatou historií sahající až do 13. století. To jsou Vojanovy sady. Kousek zeleně, která se ukrývá za vysokou zdí. Vznikly v místě zbořeného biskupského dvorce a dlouho fungovaly spíše jako ovocná zahrada. I jméno měly jiné. Ve středověku se zahrada jmenovala po svém majiteli – Pytlíkovská či Flavínovská. Vojanovy sady se zahradě začalo říkat až v 50. letech 20. století.
10.09.2020 05:20 |

podobné články

Žena kvůli covidu odložila vyšetření prsu, našli jí rakovinu. Lékaři: Nezanedbávejte prevenci

 
Při jarní vlně pandemie koronaviru v Česku klesl počet screeningových vyšetření prsu. Blesk Zprávám to potvrdila oslovená centra. Některá screeningová vyšetření 3 týdny neprováděla kvůli nedostatku ochranných pomůcek, jinde se prevence zastavily kvůli strachu žen na vyšetření přijít. Bály se zejména starší ženy nad 50 let, bohužel právě u nich je mamografický screening velmi efektivní. Některá centra zaznamenala kvůli zanedbané prevenci vznik nádoru. Rakovina prsu je dobře léčitelná, jen musí žena, ale i muž přijít včas, vzkazují odborníci.
27.11.2020 05:35 |

podobné články

Do Prahy míří tisíce dávek vakcín. Rozběhnou se díky nim městská očkovací centra

 
Už v pátek obdržel pražský magistrát 2 500 dávek vakcíny od firmy AstraZeneca. Nyní má v úterý dorazit dalších 16 tisíc dávek od firem Pfizer/BioNTech a dalších 5 200 dávek vakcíny Moderna má do metropole doputovat příští pondělí. Pro očkovací centra, která neřídí stát, je to pozitivní zpráva. Kvůli nedostatku vakcín totiž dosud nefungovala.
16.02.2021 14:30 |

podobné články

Nečekaný propadák: Německo má vakcinační centra i zaměstnance, proč nezvládá očkovat?

 
Na první pohled se zdálo, že je Německo na očkování dobře nachystané. Vakcína dorazila poslední prosincový týden, ale očkovací centra přesto zejí prázdnotou – a objednat se je téměř nemožné. Vina za zpackaný začátek by se dala přisuzovat nedostatku vakcíny, za což podle deníku Bild údajně může kancléřka Angela Merkelová (CDU).
07.01.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2760 článků)

Výrobci vakcín berou EU na hůl: Po Pfizeru a AstraZenece zkrátí dodávky i Moderna

 
Po americkém Pfizeru a britsko-švédské společnosti AstraZeneca oznámila také americká firma Moderna omezení dodávek vakcín proti covidu-19, méně vakcín dostane v únoru Itálie. Informovala o tom v pátek agentura ANSA s odvoláním na italskou vládu. Moderna podle agentury PAP vyrozuměla i polské úřady, že v únoru obdrží o čtvrtinu méně vakcín, než Polsko čekalo: namísto 400 000 dávek jen 300 000.
29.01.2021 18:15 |

podobné články

Jak to bylo s rozdělováním vakcín v EU? Podrobnosti od Ivana Davida. Kurz hodil vidle do tradičních čachrů

 
Ivan David, europoslanec za SPD a také český psychiatr, na svém facebookovém profilu vyjádřil jisté znepokojení nad přerozdělováním vakcín v rámci Evropské unie. Česká republika totiž nedostala žádné vakcíny navíc, a to poté, když spolu s Rakouskem odmítla plán EU na pomoc zemím s nedostatkem očkovacích látek. Právě Rakousko a Slovinsko oznámily, že Česku pošlou několik desítek tisíc dávek vakcín. Europoslanec David hodnotí distribuci vakcín ze strany EU jako metodu cukru a biče.
03.04.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Kurz (6 článků) , Ivan Ivan (2091 článků) , David David (978 článků) , David David (738 článků)

Prymula objednal málo vakcín Pfizer. Nevěřil jim

 
Zatímco izraelský premiér Benjamin Netanjahu dokázal nakoupit tolik vakcín, že dvě dávky vakcín dostalo přes 50 procent izraelské populace, Česko podobných čísel ani náhodou nedosahuje. Exministři zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch a Roman Prymula objednali podstatně méně vakcín, než mohli. Jejich nástupce Jan Blatný se to snažil zachránit, ale z resortu byl po nátlaku prezidenta Miloše Zemana vyhozen.
15.04.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1587 článků) , Miloš Zeman (25990 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků) , Benjamin Netanjahu (61 článků)

Mladí praktici rozváželi vakcínu po Praze. Teď je za to vyšetřuje SÚKL, vyčinil jim i Blatný

 
Ve čtvrtek začala pod taktovkou pražského magistrátu distribuce vakcín AstraZeneca asi 170 praktickým lékařům v metropoli. S převozem však nepomáhala specializovaná lékárenská distribuční firma, ale spolek Mladí praktici s různými soukromými firmami. Postup tvrdě kritizoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a od pátku se případem začal zabývat také Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).
27.02.2021 13:40 |

podobné články

Vláda: Vakcíny proti prasečí chřipce budou pro více lidí, děti si počkají

 
Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek po jednání se zástupci krajů a mimořádném jednání vlády oznámilo postup očkování proti prasečí chřipce v České republice. Nová vakcinační strategie počítá s tím, že zdraví lidé patřící do skupiny, která bude očkována, dostanou pouze jednu dávku vakcíny, na rizikové skupiny z řad pacientů tak zbude 713 tisíc vakcín. Prozatím do země dorazilo prvních 95 tisíc vakcín.
19.11.2009 09:25 |

podobné články

Šéf evropské vakcinační strategie připustil: AstraZeneca souvisí s trombózami

 
Tvorba neobvyklých krevních sraženin má u očkovaných souvislost s vakcínou od společnosti AstraZeneca! Řekl to šéf vakcinační strategie Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Stále ale není jasné, co je způsobuje.
07.04.2021 05:10 |

podobné články

Šířila hoaxy a nyní čelí obvinění: Zastavme vakcinační holocaust, hlásala lékařka Iveta Křížová

 
Pražská lékařka Iveta Křížová je obviněna z šíření poplašné zprávy. Na internetu i v dopise určeném některým veřejným činitelům šířila, že lidé po očkování proti koronaviru hromadně umírají a že se jedná o „vakcinační holokaust”.
21.07.2021 14:00 |

podobné články

Jihočeský kraj utlumuje očkovací centra

 
Hlavní nápor zvládla velkokapacitní centra v okresních městech a nyní je začíná Jihočeský kraj utlumovat. Očkování se postupně přesune do ambulancí jihočeských nemocnic, k praktickým lékařům a také do firem. Plně naočkována už je téměř třetina Jihočechů.
30.06.2021 09:40 |

podobné články

Velká očkovací centra v Česku postupně končí. Kde bude možné získat vakcínu?

 
V Česku se postupně zavírají velkokapacitní centra, kde se očkovalo proti nemoci covid-19. Zájem o vakcínu se v posledních týdnech snižuje a lidé si pro ni mohou dál přijít do nemocnic nebo k některým praktickým lékařům. Třeba ve Zlínském kraji se také otevírají nová menší očkovací místa v obchodních centrech. Některé kraje pokračují s vysíláním mobilních očkovacích týmů do odlehlých nebo sociálně vyloučených oblastí.
27.08.2021 16:10 |

podobné články

Vakcíny proti chřipce mohou chybět

 
Zdravotníci se mohou radovat – lidé už se začali vracet ke svým praktickým lékařům. Lékaři se podle svých slov již začínají připravovat na podzimní očkování proti chřipce. Čekají zvýšený zájem, ale není jisté, zda dostanou více vakcín, aby vystačily pro všechny zájemce.
01.06.2020 05:55 |

podobné články