Článek

Praktici teď ordinují přes mobil

 
Ordinace dětské lékařky Martiny Holé z Českých Budějovic se v pondělí doslova změnila v telefonní ústřednu. Od rána rodiče volali, zda mohou s dětmi přijít. „Ordinace funguje, ale s omezením. S rodiči konzultujeme nemoci dětí po telefonu a poté usoudíme, zda je nutné, aby k nám přišli,“ uvedla lékařka.
17.03.2020 14:45 |

podobné články

Podobné články

Praktici pod náporem: Obrací se na ně stovky Čechů, sami přitom nemají ochranné pomůcky

 
Češi, kteří se o víkendu vrátili z Itálie, by se podle nařízení ministerstva zdravotnictví měli hlásit u svých praktických lékařů a nastoupit dvoutýdenní karanténu. Nově praktici budou posílat do karantény i lidi, kteří přišli do kontaktu s nakaženými koronavirem. Jak potvrdil Blesk Zprávám Petr Šonka ze Sdružení praktických lékařů, Češi do ordinací volají. Přesto praktici ještě nemají ochranné pomůcky, ty dostanou během tohoto týdne.
09.03.2020 20:20 |

podobné články

ASEKOL: Za starý mobil lístek na koncert skupiny Kabát zdarma

 
Za necelý měsíc, 12. prosince, se uskuteční jedinečný charitativní koncert Kabát za mobil pro Kapku naděje, na němž vystoupí kapely Kabát, Wanastowi vjecy, Mandrage a další. Už teď však mají lidé možnost velmi snadno získat vstupenku zdarma. Stačí na jedno z vybraných míst přinést starý mobil, za nějž lístek dostanou.
18.11.2013 13:41 |

podobné články

I přes výpadek počítačů se v benešovské nemocnici rodilo

 
Kvůli počítačovému viru, který napadl přístroje, ordinují lékaři v benešovské nemocnici od noci na středu postaru. I když se nemocnice snaží maximum případů směrovat jinam, už se tam například rodilo, uvedl ředitel zařízení Roman Mrva. Podle něj se plný provoz určitě nepodaří obnovit během středy.
11.12.2019 11:20 |

podobné články

Paris Hilton ztrácí mobil

 
Prominentka Paris Hilton se přiznala, že už zase ztratila svůj mobilní telefon!  Dědičce ukradli už jeden mobil v loňském roce, což vyvolalo paniku mezi celebritami, když se jejich čísla objevila najednou na internetu.  „Znova jsem ztratila svůj mobil. Včera v noci, takže jestli jste mi psali sms, neodpovím vám,“ napsala na Twitter den po ztrátě.  „Ale za pár hodin budu mít [...]
01.07.2010 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Paris Hilton (612 článků)

Zpěvák Lenny Kravitz: Mobil v kapse nenosím, poškozuje to mé spermie

 
Zpěvák Lenny Kravitz (47) má úzkostný strach o své zdraví a nedopustí, aby do jeho úst vstoupilo cokoli, co není bio. Neopíjí se, nekouří a nepoužívá mobil. Tedy běžným způsobem. Mobil samozřejmě má, ale děsí se negativních účinků záření tohoto přístroje natolik, že nikdy nevolá bez handsfree sady. Chrání tak prý svůj mozek, který také nikdy nevystavil nadměrný účinkům alkoholu.
19.08.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lenny Kravitz (112 článků)

Povinná výbava houbaře: Koš, nůž a... MOBIL!

 
Košík, nůž a MOBIL! Taková by měla být základní výbava každého houbaře, který míří do českých hvozdů. Říkáte si, proč mobil? Neustále zvonící a pípající krabička může totiž zachránit život. Přesvědčil se o tom i senior (86) ze Žandova na Českolipsku. Ztraceného jej policisté našli jen díky mnohdy proklínanému mobilnímu telefonu.
06.10.2012 14:55 |

podobné články

O2 kupuje virtuálního operátora Gorila mobil

 
Společnost O2 převezme virtuálního operátora pro mladé Gorila mobil. Operátor O2 se v rámci své nové obchodní strategie rozhodl začlenit Gorila Mobil přímo do nabídky O2.
08.07.2014 20:15 |

podobné články

MOBIL OD ČEZ SLAVÍ 1. NAROZENINY

 
Během pouhého jednoho roku se Mobilu od ČEZ podařilo získat již více než 80 tisíc zákazníků a stát se tak největším virtuálním operátorem v České republice s nabídkou paušálních služeb. Mobil od ČEZ je rovněž nejúspěšnějším virtuálem mezi energetickými společnostmi. Největším jeho lákadlem je stále možnost navolit si balíčky přesně podle svých individuálních potřeb bez jakýchkoliv závazků, neomezené volání a SMS ve vlastní síti. Jako dárek k narozeninám si Mobil od ČEZ navíc nadělil rozšíření své nabídky o mobilní telefony.
15.10.2014 13:30 |

podobné články

Žák ukradl učitelce mobil s nahými fotkami: Pochlubil se celé škole. Musela utéct z práce

 
Hlídala chodby a mobil si nechala ve třídě. Nikdy toho nepřestane litovat. Americká učitelka mechatroniky (33) z Jižní Karolíny v něm totiž měla své hanbaté snímky, které byly dárkem pro manžela k Valentýnu. Jeden z jejích studentů jí mobil ukradl a fotky začal šířit dál. Učitelka kvůli tomu musela rezignovat na své místo.
02.03.2016 13:50 |

podobné články

Chytrý mobil utužuje vztahy. Nevěříte?

 
Chytrý mobil má v kapse dneska téměř každý a svůj život si bez něj skoro nedovedeme představit. Často se nám ovšem zdá, že nám čas spíš bere. Zkuste na to jít chytře a využít mobil k úspoře času.
04.04.2016 15:55 |

podobné články

Sedm světových ministrů financí představilo plány na vyléčení státní pokladny

 
Omezování výdajů, růst daní a strukturální reformy posilující konkurenceschopnost ekonomik ordinují minstři financí sedmi států OECD jako lék na hluboké deficity veřejných rozpočtů.
06.01.2011 20:45 |

podobné články

Derner (KDU-ČSL): Politici nám dnes ordinují léčbu problému jeho další eskalací

 
Otevřený dopis českým a moravským biskupům
25.05.2012 10:05 |

podobné články

Hrdinka Morávková vyrvala holčičku ze spárů smrti! Co se stalo?

 
Když život visí na vlásku, rozhodují vteřiny. Obdivuhodnou odvahu v takové chvíli projevily herečky tří generací Dana Morávková (41), Uršula Kluková (71) a Míša Sejnová (21). Normálně „ordinují“ jen v seriálech z lékařského prostředí, poskytnout první pomoc však neváhaly ani v reálném životě.
21.08.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Dana Morávková (604 článků) , Uršula Kluková (58 článků)

Revoluce v léčbě cukrovky: Přebytečný cukr odejde s močí

 
Cukrovkou II. typu trpí v Česku 860 tisíc lidí. Hrozí jim komplikace v podobě selhání ledvin i oslepnutí. Lékaři nyní ordinují nové léky, díky nimž přebytečný cukr pacient vymočí.
29.06.2015 21:35 |

podobné články

Revoluce v léčbě cukrovky: Přebytečný cukr odejde s močí!

 
Cukrovkou II. typu trpí v Česku 860 tisíc lidí. Hrozí jim komplikace v podobě selhání ledvin i oslepnutí. Lékaři nyní ordinují nové léky, díky nimž přebytečný cukr pacient vymočí.
30.06.2015 11:45 |

podobné články

Komentář Petra Holce: David Rath všechny trumfnul i trestem

 
Nerušte, ordinuji, vzkázal bývalý středočeský hejtman David Rath soudu, kam si nepřišel vyslechnout verdikt za korupci a ovlivňování veřejných zakázek. Soud mu přesto i v nepřítomnosti naordinoval, abych zůstal u lékařské mluvy, 8 a půl roku vězení s dozorem (Rath předem řekl, že se odvolá).
23.07.2015 16:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Herečka a dabérka Nela Boudová: Na silnou imunitu si ordinuji klid a pohodu!

 
Na udržení duševní mladosti si občas naordinuje jógu, energii dobíjí na cestách nebo v posilovně. Vychytávek pro dobrou kondici a silnou imunitu má ale sexy herečka Nela Boudová (48), která už léta propůjčuje hlas hvězdné Julii Roberts, mnohem víc. Za zásadní ovšem považuje klid a harmonii. Pokud prý člověka svírá stres a nepohoda, nepomůže mu ani svěcená voda!
19.03.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Julia Roberts (265 článků) , Nela Boudová (129 článků) , Julie Roberts (131 článků)

Antibiotika přestávají účinkovat, varují odborníci. Češi si je ordinují sami

 
Užívat, či neužívat antibiotika? Otázka, která je v poslední době podle odborníků stále aktuálnější. Od objevení nejnovějšího antibiotika uběhlo 20 let a bakterie si začínají na antibiotika stále více zvykat a jsou odolnější. Lékaři i lékárníci proto důrazněji vyzývají, abychom užívali antibiotika jen v situacích, které to nezbytně vyžadují, a zároveň je užívali správně.
11.11.2016 18:20 |

podobné články

Expertka: Jak odlišit šarlatána a klinického psychologa? Nepomlouvá a neslibuje zázraky

 
V Česku dramaticky chybí kliničtí psychologové, dětští kliničtí psychologové a psychoterapeuti, kteří ordinují ve zdravotnických zařízeních. Zároveň od loňského podzimu již není k dispozici na Ministerstvu zdravotnictví ČR Registr zdravotnických pracovníků, kde si lidé mohli ověřit, zda je psycholog, kterému hodlají svěřit péči o své duševní zdraví, opravdu klinickým psychologem. Podle prezidentky Asociace klinických psychologů ČR (AKP ČR) aktuálně na tyto závažné nedostatky paradoxně upozornila kauza pražského institutu Aktip, který se údajně zabýval léčbou psychosomatických potíží. Zároveň asociace upozornila na co si dát pozor, pokud poprvé navštívíte klinického psychologa.
30.07.2018 05:50 |

podobné články