Článek

Praha si najala Piráta, aby našel Hřibovi šéfa magistrátu. Pospíšil je v šoku

 
Praha se pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) už dva roky snaží ve výběrových řízeních zatím marně najít ředitele magistrátu. Na třetí pokus si dokonce najala náborovou firmu, aby pro ni provedla předvýběr. Tuto fázi měl ve firmě na starosti Matěj Kubíček, který je zároveň členem Pirátské strany. Vytipoval lidi, z nichž si ředitele či ředitelku nakonec definitivně vybere komise vedená Hřibem.
07.07.2020 13:10 |

podobné články

Podobné články

Duhová NULA – na magistrátu nepřiklepli dotaci pro Prague Pride. Aktivista už žaluje Hřibovi

 
Aktivisté z Prague Pride letos neuspěli. Radní Hana Třeštíková z uskupení Praha sobě neprotlačila skrze zastupitelstvo více než půlmilionovou dotaci. A označila viníky z ODS, TOP09, ANO i STAN. „Smutná vizitka!“ míní. Další už píší primátoru Hřibovi, že to prý nemůže dovolit. „Úžasný program pro celou Prahu, můj oblíbený čas v roce,“ říká aktivista. Hlasovat se má znovu v dubnu. V minulosti naopak festival dostal rekordních milion korun. A to se zatím vůbec neví, jak to bude s covidem.
19.03.2021 16:25 |

podobné články

Všichni kolem Hřiba jsou v pohodě, zato Pospíšil je v šoku. Podívejte se, kdo hledá pro primátora ředitele

 
Matěj Kubíček, který provedl předvýběr kandidátů na funkci ředitele magistrátu, je z Pirátské strany. „Nezjišťovala jsem si, kde je členem. Je mi to jedno. Vycházím z vlastních zkušeností s touto společností. Je to naprosto nestranný profesionál,“ reagovala zastupující ředitelka magistrátu Zdena Javornická. „Jsem v šoku,“ zareagoval Jiří Pospíšil. Informaci přinesly Novinky.
07.07.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Kubíček (33 článků)

Nechutná provokace šéfa hnutí Slušní lidé: Zdeněk Pernica vyhrožuje Hřibovi a Kolářovi likvidací

 
Předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk Pernica vyhrožuje na sociální síti pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi a starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi likvidací. Na případ byla upozorněna policie, která se nevhodným žertem nyní zabývá.
26.04.2020 20:46 |

podobné články

Pospíšil ohromil. Bude nezařazeným poslancem a chce se sbližovat s Topkou

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil opustil ODS. Zdůvodnil to ztrátou důvěry. Poslanecký mandát si Pospíšil ponechá. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy není šťastné, že Pospíšil opouští stranu v době, kdy se pokouší o obrodu. Exministrovy důvody mají podle Fialy osobní i politické pozadí. Pospíšil na lednovém kongresu ODS neobhájil pozici ve stranickém vedení.
31.01.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2044 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Fiala (191 článků) , Jiří Fiala (191 článků)

,,ČT to zamlčela, chrání vás. Takže to řeknu já." Zeman potopil Hřiba

 
Za pár dní má v Jelením příkopu začít rekonstrukce Mockerových domů. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v souvislosti s tím požádal prezidenta Zemana, aby nedovolil poničení přírody v Jelením příkopě a aby zde nenechal kácet stromy, které mají uvolnit prostor těžké technice. Prezident Miloš Zeman Hřibovi rázně odpověděl. Zmínil i Českou televizi, která prý neodvysílala reportáž původně připravenou k tomuto tématu. Snad chtěla Hřibovi ušetřit jednu trapnou chvilku.
02.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25990 článků)

Krnáčová se loučila, Hřibovi popřála i neúspěch

 
Adriana Krnáčová (ANO) ve čtvrtek vedla své poslední zastupitelstvo a rozloučila se s kolegy. Novému vedení a budoucímu primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) popřála hodně sil do práce i to, aby zažili neúspěch, který je podstatný. Úspěch podle ní totiž není sláva, dočasná popularita ani lajky na Instagramu.
15.11.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (790 článků)

Praha hledá osm šéfů odborů a dva zástupce ředitele magistrátu

 
Praha vypsala výběrová řízení na posty osmi ředitelů odborů a dvou zástupců ředitele magistrátu. Souvisí to s reorganizací magistrátu. V rámci ní od začátku července ubylo na úřadu 39 zaměstnanců. V rozhovoru pro ČTK to řekl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Reorganizace, kterou už dříve kritizovala opoziční ODS, podle primátora přispěje k lepší a transparentnější práci magistrátu.
12.07.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (674 článků)

Pražská koalice v krizi? Výbor TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, neplní podle něj koaliční program

 
Pražský výbor TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, neplní podle něj koaliční program. Vyzval k vyvolání koaličního dohodovacího řízení.
09.12.2019 22:20 |

podobné články

Pražská TOP 09 nevěří primátoru Hřibovi

 
Krajský výbor TOP 09 v Praze v pondělí večer na mimořádném jednání vyjádřil nedůvěru primátoru Zdeňku Hřibovi (Piráti). Neplní podle něj koaliční program, zejména pokud jde o bydlení, a nedostatečně řídí hlavní město. Sdělila to mluvčí klubu Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) Šárka Kuželová.
09.12.2019 22:35 |

podobné články

Je to klaun! Vlhké sny. Výsměch Hřibovi za nápad s Lavičkou Václava Havla

 
Publicista Tomáš Vyoral se směje pirátskému primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. Prý se chová jako klaun.
17.02.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Tomáš Vyoral (140 článků)

Rada památek kritizuje Prahu za projekt u Masarykova nádraží. „Město Pentě pomohlo obejít podmínky,“ píše Hřibovi

 
Plánovaná zástavba v areálu Masarykova nádraží v Praze neodpovídá podle Českého národního komitétu Mezinárodní rady památek a sídel (ICOMOS) závazkům, které pro Prahu vyplývají z mezinárodních smluv o ochraně kulturního dědictví. V otevřeném dopise, který v pondělí zaslala pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), uvádí, že v souhlasu pražských památkářů k novostavbě chybí stanovisko k doporučení monitorovací mise UNESCO z roku 2019.
11.05.2020 15:05 |

podobné články

Gripeny přes Karlův most v sobotu nepřeletí: Po kritice primátora Hřiba je organizátoři odvolali

 
Nad pražským Karlovým mostem měly v sobotu proletět na žádost kardinála a arcibiskupa pražského Dominika Duky gripeny. Mělo se tak stát u příležitosti výročí 300 let od blahořečení Jana Nepomuckého. Primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) se ale plán organizátorů, přesto, že ho magistrát neschvaluje, nelíbil. Podle serveru Novinky.cz tak na základě Hřibovi kritiky přelet organizátoři nakonec zrušili.
13.05.2021 18:10 |

podobné články

Zeman píše Hřibovi kvůli uzavírkám: Omluvte se a zvažte rezignaci

 
Prezident Miloš Zeman napsal otevřený dopis pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) kvůli situaci v pražské dopravě. Hlavě státu vadí množství uzavírek a opravy jsou podle něj chaotické. Hřib by se měl podle Zemana lidem omluvit a zvážit vyhlášení stavu nebezpečí, protože dopravní situace je kritická. Zvážit by měl také rezignaci.
07.09.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25990 článků)

Pospíšil: Hřib získá větší autoritu bez dalších lídrů v radě

 
Podle šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila je pro autoritu budoucího pražského primátora Zdeňka Hřiba (piráti) lepší, když s Janem Čižinským (Praha sobě) nebudou v radě. Podle něj to Hřibovi umožní efektivně vládnout.
30.10.2018 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků)

Bouře v koalici! TOP 09 kritizuje Hřibovu práci, Pospíšil zvažuje trestní oznámení

 
Pražská TOP 09 nechce kritikou primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) rozbít magistrátní koalici Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) s Piráty a Prahou Sobě. Kritika míří pouze na práci primátora, upřesnil v úterý předseda pražské TOP 09 a zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09). V koalici chce TOP 09 vyvolat dohodovací řízení a zhodnotit její fungování. Krajský výbor TOP 09 v pondělí vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, který podle výboru neplní koaliční program a nedostatečně řídí hlavní město.
10.12.2019 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků)

Je arogantní, neplní úkoly! Pospíšil s Hřibem si vjeli do vlasů na ČT, ostře

 
V koalici hlavního města to vře. Předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil stupňuje kritiku primátora Zdeňka Hřiba z Pirátské strany. Podle něj se chová ke koaličním partnerům arogantně, zasahuje do kompetencí kolegů z rady a má několik vlastních nesplněných úkolů. Krajský výbor TOP 09 Hřibovi dokonce vyslovil nedůvěru a vyzval k zahájení dohodovacího řízení. Primátor Pospíšilovy námitky nechápe, je přesvědčený, že koalice na radnici udělala spoustu práce. Příčinou sporu je podle něj nedorozumění. Hřib s Pospíšilem diskutovali včera večer v pořadu Události, komentáře ČT24.
12.12.2019 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků)

Pospíšil pro Radiožurnál: Oběti budou mít právo na bezplatnou pomoc

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil pro Radiožurnál přiblížil, jak se zlepší postavení obětí trestných činů, které musely ještě donedávna prokazovat nárok na odškodnění u soudu. Podle novely trestního zákona o obětech trestných činů, kterou dnes Pospíšil představil, se ale už do sporu pouštět nemusejí. Změnu přinese zákon pro oběti trestných činů, který zaručí mnohem silnější pozici obětí v trestním řízení. Pospíšil do zákona například chce vpašovat jednu novinku a to, aby i české oběti trestných činů měly důvěrníka.
11.07.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků)

Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

 
Hostem pořadu Horká linka v internetové televizi XTV byl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO). V tomto novém formátu host sedí ve studiu a odpovídá přímo na dotazy diváků na chatu. Nacher se vyjádřil k velkému množství témat – co ho trápí na profesi politika, co si myslí o Miroslavu Kalouskovi, o Istanbulské úmluvě a mnoho dalšího. A jaké vztahy, podle něj, panují na pražském magistrátu?
07.08.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7419 článků)

Režisér Adamec sejmul Hřiba: Zeman se může montovat, do čeho chce, i do něj. Praha je bordel!

 
„Prezident se může montovat, do čeho chce. Dokonce i do pražského primátora se může montovat,“ míní o dopisu prezidenta Miloše Zemana, adresovaném pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) s výzvou řešení dopravního kolapsu v Praze, režisér Jiří Adamec. V debatě na XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým poznačil, že je Praha pod vedením současného obsazení magistrátu „totální bordel“. A pak došlo na pirátský plán za bilion korun. „Jak se dává bilion korun do ekonomiky?“ „Musíš mít dobrou tiskárnu…“ zaznělo.
11.09.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (258 článků) , Miloš Zeman (25990 článků) , Jiří Adamec (138 článků) , Luboš Veselý (596 článků) , Jiří Veselý (216 článků) , Jiří Veselý (216 článků) , Jiří Veselý (216 článků)