Článek

Praha překážková: Vršovická radnice se zaměřuje na bariéry ve veřejném prostoru, napovědět mají obyvatelé

 
Schody, obrubníky, scházející zábradlí – pro nepohyblivé nebo hůře pohyblivé obyvatele, kteří se v Praze někam potřebují dostat, je toto vše jako ze špatného snu. Mnohde jsou přitom zábradlí navíc, jinde zase citelně schází. Na „nejkřiklavější“ místa proto můžete upozornit přímo radnici Prahy 10, která se „překážky“ ve veřejném prostoru hodlá zaměřit.
30.01.2020 08:05 |

podobné články

Podobné články

MHMP: Dopravní opatření na komunikacích Vršovická a Otakarova

 
V souvislosti s pokračující rekonstrukcí železničních mostů přes ulice Vršovická a Otakarova v rámci optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží budou od 16. února 2020 zavedena další dopravní opatření, a to v několika etapách.
14.02.2020 18:50 |

podobné články

MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Vršovická

 
Od 18. srpna do 11. září 2017 bude omezen provoz na komunikaci Vršovická ve směru z centra v úseku ulic Moskevská – Altajská. Důvodem je obnova vodovodního řadu.
17.08.2017 17:00 |

podobné články

MHMP: Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Vršovická

 
Upozorňujeme na pokračující práce na obnově vodovodních řadů na komunikaci Vršovická v úseku ulic Kodaňská – Moskevská.
26.09.2017 18:15 |

podobné články

MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Vršovická

 
Od 12. do 27. července 2018 bude omezen provoz na komunikaci Vršovická v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Kišiněvská a Gruzínská, důvodem je pokládka plynovodu.
11.07.2018 20:35 |

podobné články

Překladiště kontejnerů v Malešicích? „Děkujeme, nechceme,“ vzkazuje vršovická radnice

 
Problémem, který vibruje děním v Praze 10 už pěknou řádku let, je úvaha o zřízení kontejnerového překladiště v Malešicích. Současné vedení radnice v tomto ohledu navázalo na práci a názory svých předchůdců, kteří jeho zřízení rovněž odmítali. Po téměř třech letech bylo proto obnoveno řízení o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA), v jehož rámci by měla vyplynout negativa, kterými by obyvatelé Malešic trpěli.
17.11.2019 10:10 |

podobné články

Jakub v noci sháněl transfuzi pro umírajícího pejska: Praha 10 zburcovala obyvatele

 
V pátek 15. září uprostřed noci začaly obyvatelům Prahy 10 pípat mobilní telefony. Vršovická radnice akutně sháněla krev pro umírajícího pejska. A to vše na popud Jakuba Michálka, jenž pracuje v odchytové službě a napsal žádost facebookové skupině městské části.
19.09.2017 19:30 |

podobné články

Evropské město kultury Plzeň nabídne 600 programů

 
Více než šest stovek různých akcí se vejde do programu Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, který začne za 45 dní. Představí se zrekonstruované interiéry slavného architekta Adolfa Loose, trnkovské výstavy z dílny syna a vnuka známého animátora, maorské portréty dalšího plzeňského rodáka, Gottfrieda Lindauera, festival světla a umění ve veřejném prostoru, výstava současného designu v industriálních areálech, barokní památky Plzeňského kraje a mnoho akcí ve veřejném prostoru.
03.12.2014 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Loos (37 článků)

Solidarita s Prešovem: Partnerská Praha 10 přispěje zasaženým rodinám

 
Nejen Slovensko, ale také Českou republiku zasáhla tragédie, která se odehrála v pátek 6. prosince krátce po poledni ve slovenském Prešově. V jednom z tamních 12patrových panelových domů došlo k výbuchu plynu, přičemž o život podle záchranářů mělo přijít osm obyvatel. Solidaritu s pozůstalými vyjádřila vršovická radnice, přispěje 250 tisíci korunami.
16.12.2019 12:30 |

podobné články

Před 130 lety se narodil Karel Čapek: Vršovická radnice poctí slavného literáta řadou akcí

 
Letos je tomu přesně 130 let, kdy se v Malých Svatoňovicích narodil spisovatel světové proslulosti Karel Čapek (†48). Ten však většinu svého života strávil v Praze, a tak není divu, že se na jeho počest chystá v hlavním městě řada poct i nejrůznějších symbolických akcí. Iniciativy se chopila Praha 10.
09.01.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (206 článků)

Spermiím vyrobili dráhu: Vajíčko oplodní jen šampion!

 
Tři, dva, jedna, START! Miliony borců se vrhají vstříc závodu plného smrtících překážek. Pro drtivou většinu z nich bude tento bratrovražedný souboj jejich zaručeně posledním. Uspět totiž může maximálně deset nejlepších. Za to je ale čeká příjemná odměna a přízeň mladých žen. Přesně tak by měla ve zkratce fungovat překážková dráha, kterou pro spermie vyvíjejí brněnští vědci.
16.10.2010 10:25 |

podobné články

Náplavka bude patřit dětem. Ratolest Fest nabídne přes 100 zážitků

 
Už počtvrté se pražské Rašínovo a Hořejší nábřeží promění v místo přívětivé dětem. V sobotu se tu totiž uskuteční další ročník oblíbeného Ratolest Festu. Připravená bude překážková trať pro minibarg, hasiči představí svou práci na vodě i ve vzduchu, zajezdíte si na autodráze nebo si budete moci zazpívat s pěveckou školou muzikálu Ferda Mravenec.
23.05.2017 17:05 |

podobné články

Praha 10 stopla plán na výstavbu radnice za tři čtvrtě miliardy

 
Praha 10 novou radnici v ceně 775 miliónů korun stavět nebude. Rozhodli o tom zastupitelé městské části v pondělí. Městská část připraví nové návrhy, jak špatný stav budovy, v níž nyní radnice sídlí, řešit. Kontroverzní projekt, proti němuž protestovali obyvatelé a kvůli němuž se loni uskutečnilo i místní referendum, prosazovalo bývalé vedení radnice v čele s bývalým starostou Bohumilem Zoufalíkem.
22.06.2015 16:17 |

podobné články

Praha se vzpamatovává z povodní, bariéry mizí postupně

 
Hladina rozvodněné Vltavy už v Praze výrazně klesla. Protipovodňové bariéry začínají od úterního večera mizet, s jejich rozebíráním pomáhají i vojáci. Na řadě míst ale stále zůstává voda vylitá z břehů a vstup je tam pořád zakázaný.
11.06.2013 20:40 |

podobné články

Příliš žádaný pozemek: O luxusní adresu v Praze 6 mají zájem Arméni, radnice i nájemci

 
Už několik let běží spor o pozemek a vilku v ulici Na Marně 666/14. Radnice městské části by tu ráda měla školku. S tím však nesouhlasí její současní obyvatelé a odmítají se odstěhovat. O lukrativní adresu projevila zájem i arménská ambasáda, která nyní sídlí na Hanspaulce, ale Praha 6 jejich nabídky odmítla. V případě, že zvítězí radnice, která objekt spravuje, prvorepubliková vila půjde k zemi a nahradí ji nová mateřská školka.
28.12.2018 06:55 |

podobné články

Praha bez proudu. Nejezdily tramvaje, elektřina nešla hlavně v centru

 
Prahu postihly rozsáhlé výpadky elektřiny. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce způsobila asi půlhodinový výpadek technická závada na rozvodně Praha-Jih v Chodově. Proud podle něj nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 9 a Praha 10.
27.02.2017 13:00 |

podobné články

Jaký je největší problém Dolních Počernic? Napovědět radnici můžete v anketě

 
Každá městská část hlavního města má svá pro i proti. Některým negativům předcházet nelze, jiná je však možné ovlivnit. Do kolonky druhé kategorie spadají právě ty problémy, které chce radnice Dolních Počernic řešit. Z toho důvodu (nejen) pro své obyvatele nechala vypsat anketu.
09.08.2018 10:35 |

podobné články

Kontejnery v Karlíně záhadně mizí z ulic. Odpad se nově třídí hlavně v domech

 
Na sociálních sítích se v posledních týdnech objevovaly příspěvky lidí, kteří se ptali, kam v Karlíně zmizely nádoby na tříděný odpad ve veřejném prostoru. Radnice Prahy 8 proto vydala prohlášení, ve kterém vysvětluje, že ke snížení počtu separačních kontejnerových stání došlo v rámci nového projektu. Obyvatelé tu teď mohou odpad třídit hlavně uvnitř svých domů.
13.06.2018 09:05 |

podobné články

Senátní kandidátka, zastupitelka Prahy 10, nedorazila oddat svatbu. Psala místo toho na Facebook, potvrdil nám úřad

 
Tak to se podle dosavadních informací opravdu nepovedlo. Vršovická radnice si zřejmě utrhla ostudu nejen v celé Praze, ale dokonce i za hranicemi země. Na velkou svatbu za účasti oscarového kameramana a zpěváka Václava Neckáře ve Vršovickém zámku totiž zapomněla přijít místní politička Renata Chmelová. Na nepříjemnost upozornil Šíp a Desítkář.cz.
06.10.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (363 článků)

Pro hezčí veřejná prostranství: Vršovická radnice spouští program proti počmáraným zdem

 
Umění, nebo vandalismus? Na graffiti panují nejrůznější názory, které nelze jednoduše zevšeobecňovat. Najdou se takové výtvory na legálních plochách, které osloví i zapřisáhlé odpůrce. Ale bezúčelné čmárání po cizích zdech bytových domů štve každého. V Praze 10 proto přichází s novým programem.
18.10.2018 14:40 |

podobné články