Článek

Praha nabízí pomoc moravským nemocnicím. Záchranáři jsou připraveni na převoz pacientů

 
Praha nabídla hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do Prahy. Na svém twitteru to dnes uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Podle mluvčí záchranné služby hlavního města Jany Poštové je pro převozy připravený vůz Fénix, kterým v dřívějších dobách do pražských nemocnic z ostatních krajů pražští záchranáři převezli okolo 80 pacientů nakažených covidem-19.
23.11.2021 13:40 |

podobné články

Podobné články

Signatáři požadují převoz pacientů z přeplněné chebské nemocnice do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v nemocnici v Chebu, požadují po ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici chybí volné kapacity intenzivní péče, v důsledku toho musí zdravotníci podle nich selektovat pacienty. Ministr převoz dosud odmítal.
30.01.2021 13:55 |

podobné články

Petice z pohraničí na ministerstvo: Nezvládáme, povolte převoz pacientů do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v chebské nemocnici a požadují po Ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici údajně chybějí volné kapacity pro intenzivní péči. Ministr Blatný převážení pacientů přes hranice doposud odmítal.
30.01.2021 21:10 |

podobné články

Češi chystají přesun pacientů za hranice: Šest lidí do Německa, do Polska jeden

 
Na možný převoz do Německa se chystá šest pacientů s koronavirem z Libereckého kraje. Na převoz do Polska se připravuje jeden z Pardubického kraje, řekl v pondělí novinářům ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Poznamenal, že i v sousedních zemích se epidemická situace zhoršuje, polská nemocnice podle něj nejprve avizovala pomoc dvěma pacientům, nakonec může zajistit péči pouze o jednoho.
08.03.2021 15:00 |

podobné články

Vedro si vyžádalo drsný převoz. Takhle záchranáři pomáhali XXL muži společně s hasiči

 
Úmorné vedro posledních dní může být i pořádně nebezpečné, zvlášť pro lidi se zdravotními problémy. Záchranáři tak musejí pomáhat v desítkách případů... V neděli odpoledne museli záchranáři vyjíždět do Záhořan u Mníšku pod Brdy, kde pomáhali muži s velkou nadváhou. A to za asistence hasičů a Městské policie. A jak takový převoz XXL muže, který vážil přes 180 kilogramů vypadal? Redakce eXtra.cz získala exkluzivní snímky.
01.07.2019 12:13 |

podobné články

Česko prosí o pomoc v zahraničí: Desítky pacientů zamíří do Německa, Polska a Švýcarska

 
Česká republika aktivovala zahraniční pomoc a požádala o součinnost s umístěním minimálně desítek pacientů s onemocněním covid-19 do Německa, Švýcarska a Polska. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je, že řada nemocnic není podle resortu schopna pacientům zajistit obvyklé standardy poskytované péče. Zatím ale podle zprávy nebylo požádáno o převoz konkrétního pacienta. Saský premiér Michael Kretschmer uvedl, že jeho země je připravena přijmout zatím devět českých pacientů s těžkým průběhem nemoci covid-19.
05.03.2021 14:55 |

podobné články

Obtěžující muži na veřejných koupalištích, zapálená auta, zavádění nových svátků. Jsme připraveni? Uznávaný psycholog Brančík o hrozbách islamizace

 
ROZHOVOR Pojďme se zeptat sami sebe: Jsme připraveni na obtěžující muže na veřejných koupalištích a v důsledku toho zavádění odděleného koupání mužů a žen? Jsme připraveni na výtržnosti, zapálená auta, létající kameny a přímo boj v ulicích měst, jako tomu bývá v Paříži nebo v Malmö? Jsme připraveni zařazovat do kalendáře nové svátky, třeba ramadán, jako se tomu děje na Západě? Tyto a mnohé další otázky si klade psycholog Jiří Brančík, uznávaný expert ve svém oboru se zkušeností vojenského lékaře při misi v Bosně.
29.03.2016 04:45 |

podobné články

Policie, záchranáři i hasiči jsou připraveni na silvestr v Praze

 
Pražští policisté, hasiči a záchranáři jsou připraveni na oslavy konce roku v centru metropole. Na bezpečnost, dodržování veřejného pořádku, ale i plynulost silničního provozu budou dohlížet stovky policistů. Záchranáři posílí noční službu, nasadí i záchranářský kamion Golem. Hasiči budou ve všech základnách sloužit v plném počtu. Zvýšená bezpečnostní opatření budou pokračovat 1. ledna v podvečer v souvislosti s novoročním videomappingem na budovu Národního muzea, omezen bude provoz na magistrále. Dopravní omezení na Nuselském mostě mohou nastat kvůli ohňostroji v Praze 2.
30.12.2019 19:20 |

podobné články

Heger vezme peníze nemocnicím bez lékařů, chce audity

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce dojednat se zdravotními pojišťovnami, aby po 1. březnu platily méně nemocnicím, které kvůli masovým odchodům lékařů omezí péči. Ušetřené peníze by měly poslat nemocnicím a ambulancím specialistů, kteří se o pacienty navíc postarají.
04.01.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Heger vykompenzuje nemocnicím vyšší DPH. Přidá jim až pět miliard

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger připustil, že zohlední růst DPH, až se bude rozhodovat o platbách nemocnicím na příští rok. Zvýšení DPH by tak nemocnicím zaplatily zdravotní pojišťovny.
19.08.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Lidé přestali přispívat nemocnicím. Firmy vydržely

 
Na konto sbírky Pomoc nemocnicím Češi při jarní vlně pandemie poslali téměř milion korun. Všechny prostředky se proměnily v jídlo, nápoje, drogerii a ochranné prostředky. Nyní je na účtu nula. Lidé už pomoc neposílají. Přitom nemocnice se tentokrát obrátily už před dvěma týdny samy na organizátory projektu s žádostí o pomoc.
28.10.2020 08:10 |

podobné články

Šéf statistiků o covidové situaci v Česku: „Je to v kýblu.“ Nemocnicím hrozí kolaps

 
Čtvrteční převoz necelých dvou desítek pacientů s covidem z jižní Moravy do Prahy zřejmě nebyl zdaleka posledním. S přibývajícím počtem nových případů prudce roste i počet pacientů v nemocnicích. V nejsložitější situaci jsou právě špitály na jihu Moravy. Jejich kapacity se vyčerpají zřejmě už o víkendu, řekl podle serveru Seznam Zprávy šéf zdravotních statistiků Ladislav Dušek.
26.11.2021 19:05 |

podobné články

Třetina (TOP 09) apeluje na obce: Pošlete peníze nemocnicím

 
Starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09) inicioval finanční pomoc okolním nemocnicím, které stát dostatečně nevybavil na nápor pacientů v důsledku současné epidemie.
01.04.2020 06:36 |

podobné články

Moravské delikatesy bodují ve spojení s moravským růžovým!

 
Máte-li rádi tradiční recepty v moderním pojetí, vyzkoušejte pěnu z moravského uzeného a šunky. Ve spojení s moravským růžovým vínem se tento jednoduchý pokrm stane opravdovou delikatesou.
16.08.2012 00:05 |

podobné články

Povodí Moravy: Arcibiskup Graubner požehnal moravským vodám

 
Poděkování moravským řekám a zamyšlení nad tím, co pro člověka voda znamená, bylo předmětem Mše svaté za moravské vody. Ta se v neděli uskutečnila v obci Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem, kde největší moravská řeka pramení.
09.05.2016 16:35 |

podobné články

Koudelka (ČSSD): Zrušení části zákona o kouření a alkoholu

 
Skupina senátorů vedená moravským senátorem Ivo Valentou a zastoupená moravským advokátem Zdeňkem Koudelkou navrhla zrušit některé části zákona regulující kouření a požívání alkoholických nápojů.
18.04.2018 18:55 |

podobné články

Koudelka (Trikolóra): Válka s formuláři

 
Ústavní soud na návrh senátorů v čele s moravským senátorem Ivo Valentou zastoupených moravským advokátem Zdeňkem Koudelkou zrušil část daňového řádu umožňující finanční správě stanovit závazné formuláře.
28.11.2019 10:40 |

podobné články

Koudelka (Trikolóra): Válka s formuláři

 
Ústavní soud na návrh senátorů v čele s moravským senátorem Ivo Valentou zastoupených moravským advokátem Zdeňkem Koudelkou zrušil část daňového řádu umožňující finanční správě stanovit závazné formuláře.
28.11.2019 15:45 |

podobné články

Dřív se uzdraví, než se to vyřídí. Převozy pacientů do zahraničí ztěžuje neuvěřitelná byrokracie

 
Převoz pacientů s onemocněním covid-19 do zahraničí je velmi komplikovaný, podle zástupců jednotlivých krajů hlavně kvůli obsáhlé administrativě. Zatím tak byl realizován jediný převoz, v úterý ráno vyrazila sanitka s pacientkou do Polska.
09.03.2021 13:15 |

podobné články

Jsou pražští záchranáři na koronavirus připraveni? Částečně. Sanitky s infekční jednotkou jim schází

 
Celý svět, Českou republiku a její hlavní město nevyjímaje, děsí strašák jménem koronavirus. Ačkoliv se v České republice doposud nepotvrdil jediný případ výskytu nemoci COVID-19, kterou nový typ koronaviru připravuje, řada zdravotnických organizací a institucí se preventivně připravuje na nejhorší. Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy není výjimkou. Podle její mluvčí Jany Poštové jsou sanitky na převoz podezřelých pacientů dostatečně vybavené.
27.02.2020 13:35 |

podobné články