Článek

Praha 5: Výstava fotografií Ivana Kuptíka v Galerii Prádelna

 
„Duben v Galerii Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici bude patřit opět fotografii. Svoji tvorbu zde představí zkušený fotograf Ivan Oskar Kuptík, který aktuálně působí coby redaktor časopisu Naše Praha,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit, který výstavu společně s autorem a zastupitelem Josefem Endalem v pátek zahájil.
11.04.2022 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků) , Ivan Ivan (2428 článků)
Podobné články

Lachnit: Výstava fotografií Ivana Kuptíka v Galerii Prádelna

 
„Duben v Galerii Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici bude patřit opět fotografii. Svoji tvorbu zde představí zkušený fotograf Ivan Oskar Kuptík, který aktuálně působí coby redaktor časopisu Naše Praha“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
07.04.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků) , Ivan Ivan (2428 článků)

Místostarosta Lachnit o Galerii Prádelna: Nejedná se o klasickou „sterilní“ galerii, ale živý komunikační prostor

 
ROZHOVOR Nedílnou a významnou součástí Komunitního centra Prádelna na pražském Smíchově je Galerie Prádelna. Původní idea nabídnout prostor pro prezentaci tvorby talentovaných dětí a začínajících umělců byla již dávno překonána a nyní se tam představují projekty současných i již etablovaných výtvarníků. Blíže nám o aktuálním dění vyprávěl JUDr. Petr Lachnit, 1. místostarosta MČ Praha 5, který nad akcemi galerie pravidelně přebírá záštitu.
29.07.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků)

Lachnit: „Něžná” výstava Pavly Vaculíkové v Galerii Prádelna

 
„Na prosinec, měsíc kontemplace a rozjímání, připravila Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna velmi zajímavou výstavu renomované výtvarnice Pavly Vaculíkové,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
05.12.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků)

Lachnit: „Bytosti z nevědomí“ - výstava v Komunitním centru Prádelna

 
Návrat z virtuálního do skutečného světa připravila Galerie Prádelna, která tvoří součást Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici. Ve čtvrtek 15. července 2021 v 17 hodin zde bude za přítomnosti autora zahájena výstava ak. mal. Jiřího Lhoty „PHANTASMA aneb Bytosti z nevědomí“.
12.07.2021 08:40 |

podobné články

Lachnit: Abstraktní tvorba Romany Kasanové v Galerii Prádelna

 
„Listopad patří k nejbarevnějšmí měsícům v roce a takřka symbolicky na tento měsíc si Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici připravila výstavu barevně výrazných abstraktních obrazů Romany Kasanové,“ uvedl radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit.
04.11.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků)

Lachnit: „O Černé a Bílé“ v Komunitním centru Prádelna

 
„Po několika výstavách, věnovaných různým malířským technikám, přichází v únoru Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici s výstavou fotografií. A to dokonce klasických analogových monochromatických fotografií, která nabídne průřez tvorbou Reného Polaneckého,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
02.02.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků)

Výstava Romano Suno ukazuje svět očima a srdcem romských dětí, říká místostarosta

 
ROZHOVOR Výstavní činnost Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově nemá přestávku ani během prázdnin. Tento týden skončila velmi úspěšná výstava sportovních fotografií „Míč a hry“ a hned byla zahájena nová, tentokrát putovní výstava pod názvem Romano Suno. Více nám přiblíží 1. místostarosta MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který již tradičně na celou akcí převzal záštitu.
13.08.2013 12:21 |

podobné články

Nejsmysluplnější mi připadají aktivity eliminující segregaci, říká místostarosta

 
ROZHOVOR Slovo 21 a Open Society Foundations společně v Komunitní centrum Prádelna… V komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově proběhlo ve čtvrtek 30. května unikátní setkání a propojení dvou mezinárodních projektů zaměřujících se na integraci a podporu plnohodnotného zapojení především romských dětí a mládeže. O podrobnostech nás informoval zástupce starosty městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který se významně podílí na celkové koncepci i programové náplni Komunitního centra Prádelna.
13.06.2013 11:20 |

podobné články

Lachnit: Proti „šmejdům“ má smysl se bránit. Sdružení Spotřebitel net v Komunitním centru Prádelna je řešení pro Prahu 5

 
ROZHOVOR Komunitní centrum Prádelna se před časem zapojilo do kampaně proti praktikám prodejců na předváděcích akcích pro seniory a bylo zde zřízeno podpisové místo petice „Proti šmejdům“. Nicméně i nadále se snaží pomáhat svým návštěvníkům, především z řad seniorů, při řešení jejich problémů s prodejci, nevýhodnými smlouvami nebo kvalitou zboží. Nejnovějším příspěvkem v této oblasti je zřízení poradního místa sdružení Spotřebitel net v Komunitním centru Prádelna. Více nám k tomu řekl 1. místostarosta městské části Praha 5, JUDr. Petr Lachnit.
09.05.2014 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků)

Kolem Komunitního centra Prádelna se vytvořila skutečná komunita, pochvaluje si místostarosta. A další se prý stále přidávají

 
Již druhým rokem je součástí Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 i Komunitní centrum Prádelna v Holečkově ulici 38a. Dle dosavadních výsledků funguje toto propojení k oboustranné spokojenosti a Komunitní centrum Prádelna se za tu dobu stalo skutečným centrem především seniorských aktivit, jichž nabízí opravdu širokou škálu. Stranou však nezůstávají ani volnočasové aktivity pro děti a mládež, což dokazují pravidelné úspěchy dětí z centra ve filmové soutěži žáků základních škol Antifetfest nebo umístění taneční skupiny Dance Dreams na různých soutěžích.
11.06.2014 13:30 |

podobné články

Petr Lachnit: Prádelna je unikátní prostor, doufám, že nalezne podporu i u nového zastupitelstva

 
ROZHOVOR Komunitní centrum Prádelna na pražském Smíchově představuje moderní centrum volnočasových aktivit především pro seniory, které se stává inspirací pro podobná zařízení v sousedních městských částech, ale jehož know-how nachází využití i mimo hlavní město. Z toho musí mít jistě radost 1. místostarosta MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který byl u samotného počátku vytváření tohoto kulturně společenského centra a činnost Komunitního centra Prádelna pravidelně sleduje a podporuje.
13.11.2014 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků)

Prádelna je výjimečný projekt, který potvrdil svůj smysl pro celý Smíchov, říká místostarosta

 
ROZHOVOR V úterý 3. prosince byla slavnostní vernisáží v prostorách výstavní síně Úřadu městské části Praha 5 ve Štefánikově ulici zahájena výstava o minulosti objektu a současné činnosti komunitního centra Prádelna, které v této budově v Holečkově ulici číslo 38a sídlí. Výstava potrvá až do konce letošního roku. Na otázky nám odpověděl první místostarosta MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který nad výstavou převzal záštitu.
06.12.2013 13:10 |

podobné články

Pravidelní návštěvníci Prádelny patří k velmi otevřeným, zvídavým a vzdělaným lidem, říká místostarosta

 
ROZHOVOR Ve čtvrtek 7. listopadu 2013 začíná v Galerii Prádelna při stejnojmenném komunitním centru zajímavá výstava výtvarných prací Zuzany Čatajové, která tvoří pod pseudonymem Striga. S podrobnostmi nás seznámí 1. místostarosta MČ Praha JUDr. Petr Lachnit, který již tradičně zaštiťuje nejen kulturní dění v KC Prádelna.
05.11.2013 13:10 |

podobné články

Lachnit: Kreslené vtipy Pavla Kantorka v Galerii Prádelna

 
„Také letos dodržela galerie při komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici říjnovou tradici a představila další, dosud veřejně nevystavenou kolekci kreslených vtipů Pavla Kantorka. Spolek InGarden v spolupráci a s finanční podporou MČ Praha 5 připravil čtvrtý ročník výstavy “Babí léto s humorem IV”, kterou si mohou návštěvníci prohlédnout do 31. října 2021 v době otevření komunitního centra,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
14.10.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kantorek (6 článků) , Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků)

Naše komunitní centrum Prádelna je ojedinělé, sdělil místostarosta Lachnit

 
Z Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici se díky podpoře městské části Praha 5 stane multifunkční prostor pro širokou veřejnost. Od dětí po seniory, od „normálních“ občanů po Romy, všichni si zde najdou to své. JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5, dostal „své dítě“ na startovní čáru a teď se jen těší, jak se mu bude dařit…
16.11.2012 11:00 |

podobné články

Dokument Šitkredit o novodobé lichvě doporučuje místostarosta Lachnit

 
JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty MČ Praha 5 a Komunitní centrum Prádelna zvou na promítání dokumentárního filmu ŠITKREDIT (Shitcredit) - o dluzích až do konce života. Film ŠITKREDIT bude promítán ve čtvrtek 20. června v 17 hodin v Komunitním centru Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5.
18.06.2013 11:20 |

podobné články

Senioři z Prahy 5 jezdí na poznávací výlety bez obav ze „Šmejdů“

 
Jako každý rok pokračuje komunitní centrum Prádelna ve své činnosti i během prázdninových měsíců, kdy pod názvem Léto s Komunitním centrem Prádelna 2013 nabízí obyvatelům městské části Praha 5 pestrý program. Bližší informace nám sdělil zástupce starosty MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit.
17.07.2013 09:35 |

podobné články

Senioři z Prahy 5 jezdí na poznávací výlety bez obav ze „Šmejdů“, říká místostarosta

 
ROZHOVOR Jako každý rok pokračuje komunitní centrum Prádelna ve své činnosti i během prázdninových měsíců, kdy pod názvem Léto s Komunitním centrem Prádelna 2013 nabízí obyvatelům městské části Praha 5 pestrý program. Bližší informace nám sdělil zástupce starosty MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit.
17.07.2013 10:20 |

podobné články

Praha 5: Seminář "Síla myšlenek" v Komunitním centru Prádelna

 
"Součástí programu Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici bývají kromě pravidelných vzdělávacích, kulturních a společenských aktivit především pro seniory a mládež také zajímavé akce pro nejširší veřejnost. Jeden z takových výjimečných večerů se uskuteční ve čtvrtek 22. března 2018, kdy charizmatický psycholog Munír Hassairi představí návštěvníkům svůj aktuální seminář - Síla myšlenek" uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5 a pokračuje...
06.03.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (150 článků) , Petr Lachnit (149 článků)