Článek

Pracovní karantény a další opatření. Vláda se připravuje na vlnu omikronu

 
Kvůli počínající vlně varianty koronaviru omikron vláda chystá úpravy některých opatření.
07.01.2022 18:45 |

podobné články

Podobné články

Karanténa kvůli omikronu bude mít výjimky, Válek povolal Rakušana. A co další opatření?

 
Kvůli počínající vlně varianty koronaviru omikron vláda chystá úpravy některých opatření. Ministerstvo vnitra má vybrat oblasti kritické infrastruktury nezbytné pro chod státu, kde by mohli chodit do práce i lidé, kteří se dostanou do karantény. Týkat se to bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) také pracovníků v sociálních službách, školství či zdravotnictví. Novinářům v pátek po jednání se zástupci zaměstnavatelů a Hospodářské komory Válek řekl, že očekává výrazný nástup vlny omikronu zhruba od 16. ledna a opět poleví ve druhé polovině února. Pořadatelé také mají sami navrhnout, jaká další opatření by ještě jejich akce unesly.
07.01.2022 18:50 |

podobné články

Epicentrum: Biochemik Trnka o nadvládě nakažlivého omikronu. Stihneme v Česku novou vakcínu a léky?

 
Omikron ovládl Česko. Ve větších městech představuje téměř 80 procent případů nákazy koronavirem. Přestože omikron způsobuje mírnější covid -19 než předchozí varianty, odborníci se obávají možného náporu na nemocnice a vyzývají k urychlenému očkování. Jak nebezpečná je schopnost omikronu prolomit naši imunitu? Stačí pětidenní izolace a karanténa bez ukončení testem? Co nového o působení omikronu v těle víme? Nejen o tom v úterním Epicentru hovořil biochemik Jan Trnka.
11.01.2022 15:00 |

podobné články

A došlo na Witowskou. A na modelku. Covid-opatření děsí

 
Nástup omikronu, u kterého se do karantény posílají i očkovaní, zasáhl rodiče. Plošné testování ve školách totiž posílá do karantény celé třídy. Jaký chaos ohledně karantény panuje, popsala například moderátorka ČT Světlana Witowská nebo modelka Simona Krainová. Ta označila nařízení vlády za „dementní“ a zdá se jí, že se „svět v prdel obrací“. Ovšem úspěšný postup našel právník Ondřej Dostál.
19.01.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (2230 článků) , Světlana Witowská (393 článků)

„Valí se na nás tsunami omikronu.“ Pražský krizový štáb řešil připravenost složek IZS i pracovní karanténu

 
Pražský krizový štáb se na svém pátečním jednání zabýval připraveností městských služeb a složek integrovaného záchranného systému. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zmínil, že začíná nová vlna pandemie. „Valí se na nás tsunami omikronu a my jsme pochopitelně první na ráně,“ řekl. V Praze za posledních sedm dní laboratoře ve městě odhalily 13 819 případů nemoci covid-19. Krizový štáb se zabýval také tzv. pracovní karanténou.
14.01.2022 14:30 |

podobné články

Bez třetí dávky do hospody leda s testem: Němci mění pravidla, koho se karanténa už netýká?

 
Německo kvůli koronavirové variantě omikron zkrátí dobu karantény, zdravotníci a další důležité profese ji budou moci s PCR testem opustit již po pěti dnech, ostatní s testem po sedmi. V pátek se na tom dohodl kancléř Olaf Scholz s premiéry spolkových zemí. Doposud se kvůli omikronu vyžadovala dvoutýdenní karanténa, podle expertů by ale očekávané rychlé šíření omikronu mohlo ohrozit chod země. Nově se navíc očkovaní v Německu dostanou do restaurací a hospod jen s posilující dávkou, v opačném případě budou potřebovat dodatečný test stejně jako ti, co nemoc covid-19 překonali. Neočkovaní se žádných zmírnění restrikcí podle očekávání nedočkali.
07.01.2022 20:25 |

podobné články

Omikronová vlna se blíží, zkrácení karantény je riziko, varoval v ČT biochemik

 
Česko čeká další vlna, tentokrát kvůli omikronu. Během dvou týdnů můžeme očekávat masivní vzestup epidemie, uvedl v úterním pořadu Interview ČT24 biochemik Jan Trnka. Zprávy o tom, že se ve Francii objevila další nová varianta koronaviru, v něm obavy nevyvolávají. Byl by ale opatrný se zkracováním karantény, což zvažuje nyní vláda.
04.01.2022 20:30 |

podobné články

Klíčoví zaměstnanci s pozitivním antigenním testem do práce. Válek chce zabránit kolapsu služeb

 
Kvůli počínající vlně varianty koronaviru omikron vláda chystá úpravy některých opatření. Ministerstvo vnitra má vybrat oblasti kritické infrastruktury nezbytné pro chod státu, kde by mohli chodit do práce i lidé, kteří se dostanou do karantény. Týkat se to bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) také pracovníků v sociálních službách, školství či zdravotnictví. Novinářům dnes po jednání se zástupci zaměstnavatelů a Hospodářské komory Válek řekl, že očekává výrazný nástup vlny omikronu zhruba od 16. ledna, jež pak poleví v druhé polovině února. A pořadatelé hromadných akcí mají sami navrhnout, jaká další opatření by ještě jejich akce unesly.
07.01.2022 19:15 |

podobné články

3 tipy jak absolvovat pracovní oběd

 
Pojem oběd ihned člověku přivodí myšlenku na dobré jídlo, kávu a nealkoholický nápoj. Ovšem „pracovní oběd“ se netýká pouhého zahnání hladu. Projednávají se u něj obchodní záležitosti, což svým způsobem představuje formu společenské akce. Primárním účelem takového oběda, je projednávání dílčích otázek, jež se točí kolem obchodu a rovněž upevňování vzájemné důvěry. Většinou se pracovní oběd sjednává telefonicky nebo ústně. Může být také součástí celodenního jednání či konference. Často bývá zahájen kolem poledne. Tedy v rozmezí od 12 až 13 hodin. Určen je pouze pro pár vybraných hostů, nezřídka pouze pro dvě osoby. Doba trvání pracovního oběda je individuální. Protáhnout se klidně může i na dvě hodiny. Pracovní oběd podle jeho účelu Velmi záleží na tom, zda se jedná o pracovní oběd mezi obchodními partnery či kolegy. Během oběda mezi kolegy jde často jen o doladění pracovních záležitostí. Domlouvá se většinou na pracovišti osobně. Zveme-li na oběd obchodního partnera, pozýváme ho telefonicky nebo osobně. Předem stanovíme místo konání i termín. Slušností je nabídnout více možností, pro setkání. Výběr restaurace, kavárny přizpůsobíme tak, aby se náš obchodní partner cítil pohodlně. Kdo platí útratu? Útrata je v režii hostitele – toho, kdo oběd navrhl. Zvykem je i nabídka že si zaplatím svou část nebo půl útraty. Avšak hostitel většinou s poděkováním odmítne. Navrhovatel oběda by měl být předem na místě a komunikovat s personálem bez rozdílu, zda se jedná o ženu či muže. Pozvaný obchodní partner by neměl nikdy čekat na svého hostitele. Jak začít s konverzací Ať jde o oběd nebo setkání u kávy pakliže nemáte hlad, jde o příležitost k upevnění vztahů zcela neformálním způsobem na neutrální půdě. Ideální je začít společenskou konverzací a obchodní jednání nechat na později. Vhodná jsou nevtíravá témata. Například o rodině, dovolené, hobby. Uvolněná komunikace pomůže zbavit se oběma stranám počátečních nejistot. Zapomeňte na politiku či náboženská témata. Neskákejte nikdy druhému... Čtěte více Příspěvek 3 tipy jak absolvovat pracovní oběd pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.01.2016 09:05 |

podobné články

Vláda: Pracovní skupina projednala způsoby implementace opatření na zmírnění dopadů sankcí

 
V pondělí 8. září se na Úřadu vlády uskutečnilo čtvrté jednání Pracovní skupiny pro hodnocení dopadů sankcí v rámci ukrajinské krize. Členové skupiny debatovali nad způsobem implementace krátkodobých a dlouhodobých opatření, která vláda premiéra Bohuslava Sobotky schválila na své schůzi 27. srpna jako ochranu české ekonomiky před důsledky sankcí. Zároveň Pracovní skupina hodnotila prohloubení sankčních opatření, jejichž schválení je momentálně diskutováno na úrovni EU.
09.09.2014 10:11 |

podobné články

Státní „karanténa hrůzy“ na Slovensku končí. Premiér chce otevřít hranice, má to háček

 
Slovensko připravuje zavedení chytré karantény, která by obyvatelům země po návratu do vlasti umožnila v souvislosti s pandemií choroby covid-19 zůstat v domácí izolaci a nenastoupit do karantény ve státních zařízeních. Podmínkou bude, aby si tito lidé nainstalovali mobilní aplikaci a souhlasili s kontrolou dodržování karantény. Vyplývá to z návrhu zákona, který ve čtvrtek schválila vláda premiéra Igora Matoviče. Podle něj chce navíc Slovensko otevřít hranice co nejdříve, ačkoliv termín neuvedl. Počty nových potvrzených případů koronaviru v zemi jsou v posledních týdnech nízké.
14.05.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (291 článků)

Nová opatření? Bez součinnosti lidí nepomohou, míní expert. A varuje před „rozjetím“ omikronu

 
Kvůli obavám z velkého šíření nové varianty omikron během svátků se vláda rozhodla zpřísnit některá opatření. Podle virologa Jiřího Černého ale nemusí opatření fungovat, především, pokud se lidé nebudou chovat opatrně a zodpovědně. Uvádí, že se musí opatření a jejich důležitost vysvětlovat, aby lidé pochopili, že bez nich by se jim i jeden večer mohl za pár dní či týdnů vrátit. Omikron je navíc stále variantou neznámou a může - i když nemusí - nadělat především v ohroženější části populace pořádnou neplechu.
23.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (205 článků) , Jiří Černý (205 článků)

Den D v Česku: Na popcorn v kině zapomeňte, říká expert. Povolí akce pro 500 lidí?

 
Česko se probudilo do dne, kdy nastává největší rozvolnění opatření od počátku karantény. Otevřou se obchodní centra, lidé mohou jít ke kadeřníkovi, do kina, zasportovat si ve větším počtu a do lavic znovu usednou někteří školáci. Virolog a šéf pracovní skupiny pro uvolňování karantény Rastislav Maďar již dříve řekl, že vnitřně s otevřením obchodních center nesouhlasí. Jak se nyní dívá na velkou vlnu rozvolnění a uvolní se akce pro 500 lidí?
11.05.2020 05:10 |

podobné články

Obavy z omikronu v ČR: Omezení pro cestovatele z osmi afrických zemí vláda prodloužila

 
Omezení vstupu do ČR z osmi afrických zemí kvůli variantě koronaviru omikron dnes vláda prodloužila do 20. prosince, stejně tak i pravidla karantény pro Čechy vracející se z vybraných zemí. Původně mělo opatření skončit 12. prosince. O rozhodnutí kabinetu informoval tiskový odbor Strakovy akademie.
06.12.2021 21:35 |

podobné články

Chytrá karanténa nezvládá nápor omikronu: Drhne trasování i zasílání SMS

 
Pozitivně testovaní lidé mohou dostávat později SMS zprávy s pokyny k sebetrasování a zahájení karantény. Důvodem je velké množství přijímaných výsledků, které zpomaluje informační systémy ministerstva zdravotnictví. Na twitteru o tom informovali zástupci Chytré karantény.
26.01.2022 14:00 |

podobné články

Vysílali jsme: Vysvědčení, unavení učitelé a omikron. Ředitel o dvou letech covidu ve školách

 
Minulý týden testy ve školách odhalily téměř 17 tisíc nových případů nákazy covidem, 1449 z nich byly zaměstnanci. Žáci i pedagogický sbor jdou z karantény do karantény, ředitelé trasují místo zahlcených hygienických stanic, učitelé suplují, kde mohou a i o víkendech pracují a komunikují s rodiči a dětmi. To je realita mnohých českých škol vrcholící vlny omikronu u nás. Jak zvládají pedagogové a ředitelé aktuální situaci na školách? Je nový zákon o mimořádném ředitelském volnu tou potřebnou odpovědí? A jak ovlivnily dva roky covidu české školství? Nejen o tom v pondělním Epicentru hovořil ředitel Základní školy Františky Plamínkové v Praze 7, Jaroslav Andrle.
31.01.2022 15:00 |

podobné články

Jsme už za vrcholem vlny omikronu? Prymula přidal optimistický výhled na další týdny

 
Můžeme se těšit, že začal ústup omikronu? V neděli u nás přibylo 9060 případů nákazy koronavirem, o týden dříve přitom údaje hlásily 23 934 nakažených. V pondělí to bylo 29 476 případů koronaviru. Je to podobné jako před týdnem, kdy jich bylo pouze o 31 méně. Méně se ale i testuje.
09.02.2022 05:05 |

podobné články

Speciální vakcína proti omikronu nejspíš nebude nutná. Velmi dobrá zpráva, říkají vědci

 
Výzkumníci ze společnosti Moderna a Pfizer vyvíjí vakcínu proti koronaviru, která má chránit specificky před variantou omikron. Důvodem jsou případné další varianty tohoto typu a také snižující se účinnost současných posilovacích dávek. Studie na opicích ale ukázala, že speciální očkování proti omikronu se tolik neliší od toho „běžného“ a možná tak nebude potřeba.
19.02.2022 14:00 |

podobné články

Covid se vrací v plné síle: Vědce děsí nová mutace kentaur

 
Rychle se měnící koronavirus zplodil další supernakažlivou mutaci omikronu. Ta znepokojuje vědce, protože se rozšiřuje v Indii a objevuje se v mnoha dalších zemích včetně Spojených států. Varianta – nazývaná BA.2.75 a přezdívaná "kentaur" - se podle časopisu Time může rychle šířit a obejít imunitu z vakcín a předchozí infekce. Není však zatím jasné, zda by mohla způsobit závažnější onemocnění než jiné varianty omikronu včetně celosvětově významné BA.5.
13.07.2022 12:55 |

podobné články

Lidé po očkování od března zřejmě nebudou muset do karantény

 
Lidé, kteří dostali obě dávky očkování proti covidu-19, od března po kontaktu s nakaženým zřejmě nebudou muset do karantény. Úprava podmínek nařízení karantény se nyní připravuje. Novinářům to v pondělí řekl vakcinolog a předseda epidemiologické skupiny Roman Chlíbek. Diskutuje se i o tom, že by očkovaní pracovníci domovů pro seniory nemuseli pravidelně podstupovat testy.
22.02.2021 13:25 |

podobné články