Článek

ppm factum: I bohatí lidé bydlí v panelácích

 
Naše představa o tom, jak se v České republice bydlí, se hodně odvíjí od toho, kde vyrůstáme. Jsme-li z měst, pak asi většina předpokládá, že více lidí bydlí v nájmu, a naopak, pocházíme-li z menších obcí, pak nám asi přijde přirozené, že lidé v ČR bydlí hlavně ve vlastním. A jak je to skutečně?
27.03.2014 13:25 |

podobné články

Podobné články

Ppm factum silnější a efektivnější

 
Po třech letech budování skupiny ppm factum dochází k dalšímu kroku v její integraci – sjednocení korporátní identity. Všechny firmy tvořící tuto skupinu budou nově využívat značku ppm factum.
24.08.2012 09:40 |

podobné články

Trable v panelácích! Jak uskladnit ovoce a zeleninu!

 
Kolem silnic se prodávají pytle krásných, levných brambor, lidé si také z nich dělají zásoby na zimu. Jak to ale mají udělat ti, kteří bydlí v panelácích nebo malých domácnostech? Deník Aha! radí, jak správně skladovat ovoce a zeleninu, aby co nejdéle vydržela.
07.10.2012 05:15 |

podobné články

ČSSD dál vede, ODS dotahuje TOP 09, tvrdí agentura ppm factum

 
 Stabilně nejvyšší podporu voličů si nadále udržuje ČSSD. Podle aktuálního volebního modelu agentury ppm factum by ve volbách do Sněmovny nyní získala 26,2 procenta hlasů a zřejmě tak měla k dispozici 66 poslaneckých mandátů. S velkým odstupem za sociálními demokraty by skončila TOP 09 následovaná ODS a KSČM. Do dolní komory by se dostali i lidovci a zemanovci, jejichž podpora už několik měsíců pozvolna sílí, zjistila agentura v průzkumu.
30.04.2013 15:55 |

podobné články

Stanislav Hampl se ujímá vedení týmu sociálního a politického výzkumu v ppm factum research

 
Společně se zahájením nového roku angažovalo vedení skupiny ppm factum do role manažera sociálního a politického výzkumu zkušeného odborníka Stanislava Hampla.
02.01.2014 10:40 |

podobné články

Podle ppm factum by sněmovní volby znovu vyhrála ČSSD

 
Podle modelu společnosti ppm factum research by volby do Poslanecké sněmovny nyní stejně jako na podzim vyhrála ČSSD. Získala by 20,9 procenta, druhé by skončilo ANO s 18,5 procenty. Pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny by překročilo všech šest stran, které figurují v aktuálním složení dolní parlamentní komory.
07.02.2014 11:10 |

podobné články

Překvapivý průzkum: Více boháčů žije v panelácích než v rodinných domech

 
Několik překvapivých zjištění vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti ppm factum research o způsobu bydlení, který proběhl v únoru letošního roku na reprezentativním vzorku 997 respondentů ve věku od 15 do 85 let z celé České republiky.
27.03.2014 11:50 |

podobné články

Jahoda (Svobodní): Proč bohatí daně neplatí

 
"Bohatí lidé neplatí daně." Zaklínadlo všech marxistů, burešů a zelených dobrosejů. Mají do určité míry pravdu. Bohatí daně neplatí z mnoha důvodů.
27.02.2017 15:05 |

podobné články

Zeman v půlce mandátu: Lidé ho chválí za uprchlíky, společnost nespojuje

 
Při hodnocení poloviny funkčního období prezidenta Miloše Zemana většina veřejnosti pozitivně oceňuje jeho schopnost pojmenovat problémy ČR. Líbí se jim, že má zájem o problémy regionů i běžných občanů. Lidé se ztotožňují i s jeho pohledem na uprchlíky. Plyne to z průzkumu společnosti ppm factum.
02.09.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21259 článků)

Ty elitářská p... Nejen Klaus mladší, ale i jiní si všimli slov Kalouskovy režisérky na téma „to, co bydlí v panelácích“

 
Expert na školství ODS Václav Klaus mladší, který v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny bude kandidovat na třetím místě pražské kandidátky, si rýpnul do režisérky Olgy Sommerové, jež se rozhodla posílit TOP 09 a LES svojí kandidaturou. Jeho komentář na serveru Novinky.cz je široce sdílený na sociálních sítích. A nebyl sám, kdo k Sommerové promluvil. Režisérka se ale brání a žádá omluvu.
18.07.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9183 článků) , Olga Sommerová (107 článků)

Jak jsme žili? A často žijeme dodnes: Panelákový byt!

 
Panelová sídliště. Pro někoho strašidelný zámek, pro jiného vzpomínka na dětství a součást životní zkušenosti. Pro dalšího nostalgie či životní styl. Tak či onak, dodnes bydlí v socialistických panelácích, ale i v těch novějších, téměř každý čtvrtý Čech.
27.11.2017 12:15 |

podobné články

Arnika: Potisky nádobí nešetří naše zdraví, výrobci se ale o alternativy příliš nezajímají

 
Převážná část potištěného porcelánového nádobí na českém trhu obsahuje toxické těžké kovy. S tímto závěrem přichází spolek Arnika, který se na testování stolního nádobí zaměřil ve své nové kampani „Jezme bez jedů“. V té se zatím podařilo otestovat přes sto výrobků od různých výrobců a prodejců. Většina obsahovala v barevném potisku olovo (1) v řádech desetitisíců ppm (2). Nejproblematičtější jsou kusy přitažlivé pro děti. Například hrnek zdobený obrázkem psa, jehož hnědá srst byla tvořena 120 tisící ppm olova. Takový výsledek je alarmující, neboť odborníci uvádějí, že pro dětský organizmus neexistuje bezpečná koncentrace tohoto prvku. Výrobci se ovšem o bezpečné alternativy příliš nezajímají a mírné nastavení našich legislativních limitů je k tomu ani příliš nemotivuje.
11.05.2016 20:10 |

podobné články

Vyostřená kampaň byla zbytečná, lidé měli jasno hned po prvním kole

 
Vyostřená kampaň před druhým kolem prezidentských voleb neměla na rozhodování lidí příliš velký vliv. Podle průzkumu agentury ppm factum se zhruba osm z deseti voličů rozhodlo o tom, kterého z postupujících kandidátů podpořit ve druhém kole, již po prvním klání. Miloš Zeman tak přetáhl hlavně voliče Jiřího Dienstbiera a Jana Fischera, zatímco poražený Karel Schwarzenberg se mohl spolehnout na stoupence Vladimíra Franze či Přemysla Sobotky.
11.02.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Franz (179 článků) , Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jan Fischer (1746 článků) , Miloš Zeman (21259 článků)

Průzkum: Lidé volili Zemana kvůli jeho češství a lidovosti

 
Agentura ppm factum research zveřejnila výsledky ohlédnutí za prezidentskými volbami 2013. Z těch vyplývá, že osm z deseti voličů, kteří se zúčastnili druhého kola volby, bylo o svém hlase rozhodnuto ihned po skončení kola prvního. K Miloši Zemanovi (SPOZ) se přiklonilo přes 900 tisíc voličů Jiřího Dienstbiera (ČSSD) a Jana Fischera. Téměř čtvrtina voličů Fischera ovšem ke druhému kolu nepřišla.
11.02.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jan Fischer (1746 článků) , Jiří Zeman (1123 článků)

Průzkum k prezidentským volbám: Lidé byli rozhodnutí už dávno dopředu

 
Podle průzkumu společnosti PPM Factum měly závěry prezidentských kampaní jen malý vliv. Většina voličů prý byla už předem rozhodnuta, a tak se nerozhodovala podle finišů jednotlivých kandidátů.
11.02.2013 22:20 |

podobné články

Čtvrtina lidí loni vůbec nemarodila, nejvíc ti s vyšším příjmem

 
Čtvrtina Čechů loni neprostonala jediný den a další necelá třetina marodila maximálně sedm dnů. Podle průzkumu společnosti ppm factum hraje významnou roli v nemocnosti i výše příjmu. Lidé s vyššími příjmy marodí méně a kratší dobu.
30.04.2014 13:45 |

podobné články

Zemana by znovu volila třetina lidí

 
Pokud by se prezident Miloš Zeman rozhodl i v dalším volebním období ucházet o post hlavy státu, hlas by mu nyní dalo 33 procent lidí. Proti tomu 56 procent v průzkumu ppm factum deklarovalo, že by jej nevolilo. Na dotaz, kdo by měl v příštích volbách kandidovat, lidé vedle Zemana nejčastěji uváděli šéfa ANO Andreje Babiše, expremiéra Jana Fischera či předsedu TOP 09 Karla Schwarzeberga.
03.09.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13740 článků) , Jan Fischer (1746 článků) , Miloš Zeman (21259 článků)

Zkušený sociolog Herzmann: Referendum je velice nebezpečný nástroj. V Británii volili pro brexit spíše lidé z venkova. Podobně jako u nás...

 
ROZHOVOR Podle ředitele agentury PPM Factum Jana Herzmanna britská kampaň za odchod vařila hodně z vody a měla málo argumentů, ale komunikačně byla daleko silnější; kampaň zastánců setrvání v EU byla nudná a sterilní, a proto neuspěla. S referendy by se podle něj ale mělo zacházet opatrně, protože jsou velmi nebezpečným nástrojem, vždy strašně zjednoduší to, o co jde.
03.07.2016 09:25 |

podobné články

Průzkum: Kde jsou lidé reklamou nejvíce přesyceni?

 
Výsledky z pravidelného výzkumu Postoje české veřejnosti k reklamě. Zadavateli výzkumu byla Česká marketingová společnost (ČMS), Fakulta podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické v Praze (FPH VŠE), POPAI CE, České sdružení pro značkové výrobky (ČSZV) a AČRA-MK. Šetření realizovala výzkumná agentura ppm factum research.
20.02.2017 16:55 |

podobné články

Země, kde oslavy smí pořádat jen mocní. Ostatním je to zakázané

 
Pořádat oslavy smí v Tádžikistánu jen mocní a bohatí, pro obyčejné smrtelníky je to zakázané. Zní to sice úsměvně, absurdní situace ale Tádžiky trápí. A to nejen proto, že nemohou beztrestně zvát přátelé na narozeniny do restaurace, ale i kvůli dvojímu metru. Bohatí lidé za oslavu v klidu zaplatí pokutu a nijak je to netrápí,  na zákon naopak těžce doplácí chudší lidé.  
04.09.2015 17:35 |

podobné články