Článek

Pozůstalí po mrtvých hornících se dočkali: Dostanou odškodnění nebo rentu, složili se i lidé

 
Polští horníci, kteří zahynuli při prosincové tragédii na dole ČSM sever, se dočkají odškodnění. Těžařská společnost OKD ve středu informovala o tom, že k polským agenturním zaměstnancům bude přistupovat stejně, jako by byli kmenoví zaměstnanci OKD. Nezaháleli ani lidé, vybrali téměř 6 milionů ve dvou sbírkách.
23.01.2019 14:05 |

podobné články

Podobné články

Věru stála práce zdraví. A díra v zákoně jí „užírala“ rentu deset let

 
Absurdita v zákoně přidělávala starosti tisícům lidí pobírajících rentu za nemoc či úraz z práce. A její odstranění trvalo zákonodárcům dlouhých deset let. Doposud platilo, že se renta vypočítávala jako rozdíl z minimální mzdy, jenže ta v posledních letech výrazně rostla a rentu jednoduše „požírala“. Lidé přicházeli o stovky nebo tisíce korun, aniž by za to mohli. Problém se týká i horníků, vojáků nebo třeba hasičů, kteří kvůli nalomenému zdraví nemohou dál pracovat.
05.11.2018 05:35 |

podobné články

Ochrnutá zdravotní sestra zažalovala nemocnici, ta jí přestala posílat rentu

 
Zdravotní sestra Andrea Hollerová (35), která po jednoduché operaci ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) v Praze, kde sama dříve pracovala, skončila v invalidním důchodu, má další problém. Poté, co svého někdejšího zaměstnavatele zažalovala o odškodnění, jak už Právo v lednu informovalo, přestala od něj dostávat doposud přiznávanou rentu.
23.02.2012 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Hollerová (1 článek)

Na kontech pro pozůstalé po hornících je téměř pět milionů

 
Na kontech sbírek pro pozůstalé po mrtvých hornících, kteří minulý týden ve čtvrtek zemřeli po výbuchu metanu v podzemí Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku, je už téměř pět milionů korun. Od čtvrtka tak na účtech přibylo zhruba 1,5 milionu a další peníze stále přicházejí. V pátek to řekly zástupkyně obou organizací, na jejichž konta finanční pomoc směřuje.
28.12.2018 13:30 |

podobné články

Zpožděný nebo zrušený let – na co všechno máte právo

 
Je to velice nepříjemná zkušenost, ale někdy se to prostě stane a váš let se odloží nebo dokonce zruší. Jestliže je zavinění na straně dopravce, máte v obou případech nárok na odškodnění. Vaše nároky jsou specifikovány v Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 261/2004. Tam se mimo jiné dočtete, že zpoždění či zrušení nesmí být způsobeno tzv. mimořádnými okolnostmi a let musí být uskutečněn buď evropským dopravcem, nebo z území Evropské unie, Norska, Islandu či Švýcarska. Co jsou mimořádné okolnosti a co ne Jestliže ke zpoždění letu nebo jeho zrušení došlo kvůli mimořádným okolnostem, kterým dopravce nemohl zabránit, i kdyby přijal všechna přiměřená opatření, nárok na odškodnění vám nevzniká. Mohou to být politické nepokoje, válečné konflikty, terorismus, omezení řízení letového provozu, špatné počasí i stávky zaměstnanců. Mezi mimořádné okolnosti nepatří technická závada letadla. Ve všech ostatních případech máte nárok na kompenzace v rozmezí od občerstvení na letišti, telefonátu či noclehu v hotelu, až po náhrady za skutečně vzniklé škody, tedy i náhradu ušlého zisku, odškodnění za propadlé ubytování, navazující jízdenky nebo storno poplatky za nevyzvednutí auta z půjčovny. Právní ustanovení Pokud let zruší nebo očekává zpoždění delší než dvě hodiny, případně vás bez vašeho zavinění nepustí na palubu, je sám dopravce povinen vám poskytnout písemnou informaci o nárocích, které vám z toho plynou. Pokud se jedná o zpožděný let: Letecký dopravce má povinnost se postarat o cestující v případě, že je plánovaný odlet posunut alespoň o 2 hodiny nezávisle na příčinně zpoždění. V tom případě máte nárok na občerstvení odpovídající délce čekání. Po pěti hodinách zpoždění se můžete cesty vzdát a požadovat vrácení ceny letenky, případně máte nárok na zajištění hotelu i dopravy k němu, jestliže se let uskuteční až následující den. Vzniká vám také nárok na finanční odškodnění, které můžete po dopravci žádat do tří let od události. Když... Čtěte více Příspěvek Zpožděný nebo zrušený let – na co všechno máte právo pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.09.2018 19:20 |

podobné články

Němečtí pozůstalí po obětech pádu boeingu chtějí odškodné od Kyjeva

 
Němečtí pozůstalí po obětech tragédie malajsijského boeingu, který se zřítil letos v červenci na východě Ukrajiny, mají o vině jasno. V nejbližší době hodlají žalovat u Evropského soudu pro lidská práva Kyjev za nezajištění bezpečnosti ve vzdušném prostoru Ukrajiny. Pozůstalí chtějí za každou ze tří německých obětí jako odškodnění nejméně milion eur (v přepočtu 28 milionů korun).
21.09.2014 16:01 |

podobné články

Pozůstalí se odškodnění od heparinového vraha nedočkají

 
Pozůstalí po obětech vražd, které před pěti lety provedl Petr Zelenka heparinem v havlíčkobrodské nemocnici, se odškodnění asi nedočkají. Zelenka byl odsouzen na doživotí a 11 poškozeným má podle rozsudku zaplatit skoro 2,4 milionu korun.
24.02.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zelenka (119 článků)

Pozůstalí po obětech metanolu se zřejmě odškodnění nedočkají

 
Restaurace a maloobchody se podle slov premiéra Petra Nečase mohou dočkat daňových úlev, aby měly motivaci veškerý alkohol s nejasným původem vrátit či přímo zničit. Pozůstalí po obětech otravy metylalkoholem však zřejmě řádné odškodnění nedostanou. Informoval o tom server iDnes.cz.
24.09.2012 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Banderas a Lopezová v dramatu o chilských hornících

 
Jennifer Lopezová má podle listu The Hollywood Reporter hrát s Antoniem Banderasem a Martinem Sheenem ve filmovém dramatu The 33 o hornících, kteří zůstali v roce 2010 uvězněni v chilském dole.
18.06.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (765 článků) , Martin Sheen (9 článků)

Na konto sirotků po hornících ze Stonavy přišlo už 100 000 korun

 
Na konto Spolku Svatá Barbora už dorazilo okolo 100 000 korun určených na pomoc sirotkům po hornících, kteří ve čtvrtek zemřeli v Dole ČSM na Karvinsku. Výbuch metanu a následný požár tam nepřežilo 13 mužů, z toho 12 Poláků a Čech. O stavu sbírky informovala předsedkyně výboru spolku Monika Němcová.
22.12.2018 10:55 |

podobné články

Jiřího stála práce zdraví. Dřel v kamenolomu, teď mu bere rentu minimální mzda

 
V Česku roste počet lidí, kteří přicházejí o přiznanou rentu za nemoc či úraz z povolání. Vypočítává se totiž z minimální mzdy, která roste rychleji než v minulosti. Jenže legislativa na tuto skutečnost není připravena. V rozhovoru pro Blesk.cz na problém upozornila ombudsmanka Anna Šabatová, na kterou se lidé kvůli věci obrátili. Úřad Šabatové loni vyřídil celkem přes 8 200 stížností, nejčastěji šlo o stížnosti právě v oblasti sociálního zabezpečení.
11.05.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (404 článků)

Předsedové úřadů složili před náměstkem pro státní službu služební slib

 
Náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký ve středu 18. února 2015 přijal delegaci vysokých státních úředníků. Ti na půdě Ministerstva vnitra před náměstkem pro státní službu složili služební slib a splnili tak další z povinností vyplývající ze zákona o státní službě. Zároveň před ministrem vnitra Milanem Chovancem složili slib ředitel Správy základních registrů a ředitelé státních oblastních archivů.
19.02.2015 13:51 |

podobné články

Pozůstalí obětí Airbusu A320 už se staví do fronty na odškodné! Dostanou 3,7 miliardy korun!

 
Pozůstalí obětí letecké katastrofy ve francouzských Alpách mohou dostat astronomické finanční odškodnění od německé společnosti Lufthansa.
27.03.2015 17:11 |

podobné články

OKD vyplatilo první odškodnění pozůstalým po zemřelých hornících

 
Vedení společnosti OKD ve spolupráci s dodavatelskými firmami Alpex a Polalpex začalo odškodňovat pozůstalé rodiny třinácti horníků, kteří v důsledku důlního neštěstí loni 20. prosince přišli na Dole ČSM-Sever o život. Informoval o tom ve středu mluvčí OKD Ivo Čelechovský s tím, že některé rodiny již odškodnění obdržely v uplynulých dnech.
23.01.2019 14:55 |

podobné články

Kontroverzní prezident Wulff bude pobírat pohádkovou rentu. Německo se bouří

 
Bývalý německý prezident Christian Wulff, který z úřadu nedávno dobrovolně odešel po sérii osobních skandálů, bude do konce života pobírat roční rentu ve výši 199.000 eur (4,95 milionu korun). Dnes o tom informovala prezidentská kancelář. Wulff byl v nejvyšším úřadu v zemi necelých 20 měsíců, přičemž řádné funkční období německé hlavy státu je pět let.
01.03.2012 07:50 |

podobné články

Kubiceho exnáměstek měl dostávat rentu 65 tisíc, Pecina to zarazil

 
Ministr vnitra v demisi Martin Pecina odmítl podle zjištění Práva vyplácet velkorysou rentu bývalému resortnímu prvnímu náměstkovi Jaroslavu Hruškovi, kterou mu při odchodu z úřadu přiznal minulý ministr Jan Kubice.
18.09.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (409 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Justin Bieber každý měsíc vyplácí rentu vlastnímu neúspěšnému otci

 
Dvacetiletý zpěvák Justin Bieber je rozhodně šikovnější a úspěšnější než jeho otec Jeremy. Čtyřicetiletý muž si totiž nechává od syna vyplácet každý měsíc slušnou rentu, za niž si královsky užívá. Tvrdí to Jeremyho kamarád Cory Beriner, podle něhož dostává otec od slavného syna padesát tisíc dolarů měsíčně.
10.03.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1499 článků)

Ústavní soudci by mohli pobírat doživotní rentu, kolem 35 tisíc

 
Nejen prezidenti, ale i ústavní soudci by mohli mít nárok na doživotní rentu. Tento zákon v úterý podepsali poslanci – vláda o něm bude jednat v létě. Soudci by podle něj mohli pobírat třetinu původního platu, což znamená přibližně 35 tisíc korun hrubého.
24.06.2014 21:30 |

podobné články

Olympijští medailisté si polepší. Nový zákon pro ně zavede zvláštní rentu

 
Olympijští medailisté by mohli dostávat rentu, jež by formou příspěvku k důchodu pomáhala úspěšným sportovcům z minulosti, kteří se v pokročilém věku mnohdy ocitají ve svízelné ekonomické situaci. Počítá se s ní v novém zákoně o podpoře sportu, jehož věcný návrh právě vzniká.
05.08.2014 20:15 |

podobné články

Zdechovský: Požadavek Neumannové na rentu je nesmysl!

 
Tento týden jsme se z úst někdejší úspěšné olympioničky Kateřiny Neumannové dozvěděli, že by medailisté z olympiád měli pobírat k důchodu doživotní rentu 20 000 korun. Po pročtení diskusí asi nejsem jediný, koho tím Neumannová zvedla ze židle.
09.08.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Neumannová (126 článků)