Článek

Pozor na falešné dobrovolníky: Plzeň radí seniorům, jak nenaletět podvodníkům

 
Letáky s desaterem, jak se chovat, když zazvoní dobrovolník, se objeví v nejbližších dnech ve schránkách Plzeňanů. Vysvětlují seniorům, kteří jsou v současné době koronavirové epidemie nejohroženější skupinou, jak přijímat pomoc ochotných lidí tak, by se nestali obětí podvodníků.
02.04.2020 14:00 |

podobné články

Podobné články

Přetočené tachometry, změněný rok výroby: Jak se bránit podvodníkům s ojetými auty

 
V Česku loni změnilo majitele 570 tisíc ojetých vozů. 220 tisíc z nich mělo stočený tachometr. Jak se podvodníkům bránit? Na co dalšího si dát při nákupu auta pozor? Na vaše otázky odpovídal Jan Dryák, marketingový a PR manažer společnosti Cebia, která se bojem proti podvodníkům s ojetými vozy dlouhodobě zabývá.
29.04.2014 11:15 |

podobné články

Praktiky energetických šmejdů aneb Jak nenaletět podvodníkům

 
Scénář je vždy stejný. Zazvoní zvonek, jdete otevřít a tam mladý sympatický muž v saku. Ještě než se stihnete na cokoliv zeptat, už vás přesvědčuje o tom, že máte špatně nastavenou smlouvu a že vám ji jde překontrolovat, ať neplatíte zbytečně moc. Jenže pouze u kontroly to nekončí. Jak prokouknout nekalé praktiky a nenaletět energetických šmejdů?
15.04.2020 11:15 |

podobné články

Využívají je „feťáci“ i množírny. Falešná razítka od veterinářů jsou problém, varuje komora

 
„Zobání“ pro narkomany, falešné dokumenty pro psa, padělaná osvědčení o vakcinaci - to jsou hlavní důvody, proč se veterinární komora pravidelně setkává s falešnými razítky. Ale tyhle problémy se nedotýkají jenom jí. Narazit na ně může skoro každý, kdo má psa, nebo o něm přemýšlí. Blesk Zprávy zjišťovaly, jaká rizika falešná razítka představují i jak nenaletět podvodníkům.
08.03.2020 18:55 |

podobné články

TOP 09: Projekt „Musíme to zastavit“ propojuje dobrovolníky i v Olomouckém kraji

 
TOP 09 spouští projekt „Musíme to zastavit“, kterým propojí dobrovolníky z celé republiky. Češi už ukázali, že si dokážou poradit sami. Celá republika šila roušky a ochranné pomůcky si vyráběla svépomocí. Web projektu je „mostem“, který spojuje dobrovolníky i v našem kraji s lidmi, kteří pomoc potřebují.
03.05.2020 22:45 |

podobné články

Den bezpečnějšího internetu – jak nenaletět podvodníkům

 
Jak se chránit před útoky internetových podvodníků? Zodpovědným chováním při online nákupech či obezřetností na sociálních sítích, radí Evropské spotřebitelské centrum, které 10. února na Den bezpečnějšího internetu upozornilo na rizika internetu i způsoby, jak problémům předcházet.
11.02.2015 16:26 |

podobné články

Zákaz houbaření i Zemanovo zdraví: Seniory straší falešné zprávy, jak nenaletět?

 
Manipulativní nebo falešné zprávy zneužívají důvěřivosti starších lidí a vyvolávají v nich zbytečný strach. S nevyžádanou řetězovou zprávou se v minulosti setkalo devět z deseti seniorů, jen menší část z nich ovšem ověřuje jejich pravdivost. Dominují „fake news“ ohledně politiků, migrace, Evropské unie, ale i běžných životních starostí. Na vrcholu aktuální houbařské sezony mnohé seniory vystrašil třeba údajný zákaz houbaření. Už v minulosti se objevovaly zprávy o nutnosti zaplatit z nalezeného úlovku daň.
26.09.2018 05:05 |

podobné články

Chat s odborníkem: Jak určit správnou cenu bytu a nenaletět?

 
Bydlení je základ života. Proto každý řeší, jakou hodnotu na trhu má jeho byt. Dal by se teď dobře prodat? Anebo naopak - je teď správná chvíle nemovitosti kupovat? A jak určit správnou cenu a nenaletět? Jaké jsou největší pasti na trhu s realitami? Na vaše otázky právě teď odpovídá na chatu v redakci Blesk.cz dlouholetý zkušený makléř Radovan Tomšů z realitní kanceláře Maxima.
06.11.2013 05:45 |

podobné články

Velký průvodce letními brigádami: Poradíme, jak ji vybrat a nenaletět!

 
Uvažujete, že si na léto najdete brigádu? Tak dlouho neváhejte! Brigád je sice zatím dost, ale mizí jako sníh na slunci.Poradíme vám, jak nenaletět!
13.06.2014 13:20 |

podobné články

Mileniálové chtějí všechno hned, Češi se půjček nebojí, může to být ale past! Jak nenaletět?

 
Češi se mění. Dřívější generace si na vysněné zboží pečlivě šetřila, generace současná – především mileniálové a generace Z – však chce mít všechno okamžitě, a to i za cenu zadlužení. Lidé jsou stále netrpělivější ve střádání a impulzivnější v nakupování, nezodpovědné půjčky se však mohou velmi rychle stát Damoklovým mečem. Jak nenaletět?
06.11.2018 00:05 |

podobné články

Jak koupit byt a nenaletět? Realitní advokátka popsala 5 největších chyb, které mohou stát majlant

 
Vlastní dům nebo alespoň byt. Takové přání má podle průzkumů až devět z deseti Čechů. Ve hře jsou ale obrovské peníze, a tak se realitní trh hemží podvodníky a »vykuky«, kteří z vás chtějí stáhnout kůži. Jak koupit co nejvýhodněji a nenaletět, to vám poradí odborníci.
03.03.2020 05:20 |

podobné články

Rádce Aha!: Jak nenaletět při objednávání vánočních dárků on-line

 
Kvůli koronaviru se většina nákupů přesunula na internet. A v on-line světě nejspíš pořídíme i většinu vánočních dárků. S tím ale kalkulují i nejrůznější podvodníci. Aha! nabízí 8 rad, jak nenaletět.
24.11.2020 05:05 |

podobné články

Jak nenaletět při vybírání dárku on-line? Tipy pro bezpečný nákup od odborníků

 
Kvůli koronaviru se většina nákupů přesunula na internet. A v on-line světě nejspíš pořídíme i většinu vánočních dárků. S tím ale kalkulují i nejrůznější podvodníci. Nabízíme 8 rad, jak nenaletět.
24.11.2020 10:05 |

podobné články

Používejte silná hesla, nestahujte podezřelé aplikace: 10 rad, jak nenaletět na síti!

 
Už se vám někdy stalo, že vám někdo ukradl přihlašovací údaje a zneužil je? Nebo váš počítač už někdy napadl vir? To jsou jen dvě z mnohých bezpečnostních nástrah na internetu. Existují ale způsoby, jak se proti tomu chránit a rizika minimalizovat. Přinášíme proto 10 tipů, jak se ubránit podvodníkům na internetu.
09.02.2017 13:00 |

podobné články

Procházka (ANO): Město poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi

 
Městský obvod Plzeň 3 se připojuje k iniciativě města a poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi
20.03.2020 10:55 |

podobné články

Čermák (ODS): Plzeň očima cizince

 
Jak vnímáte město Plzeň? Většina odpovědí bude znít dost podobně: „Plzeň je městem piva.“ „V Plzni hrajou dobrej fotbal.“ „V Plzni vaří skvělou dvanáctku.“ „Plzeň má dobrý hokejisty.“„Plzeň je vynikající…pivo“. „V Plzni vyrábí tramvaje, ne?“
23.04.2015 15:56 |

podobné články

Fitness centra: jak nenaletět podvodníkům

 
Odhalte typické fígle fitness center, které z vás mají jen tahat peníze. Jak si vybrat dobrou posilovnu a ještě lepšího trenéra? Poradíme!
02.02.2012 00:15 |

podobné články

Kupujete počítač z druhé ruky? Pět tipů, jak nenaletět podvodníkům

 
Počítače a notebooky rychle ztrácejí svou hodnotu. Pokud sháníte nový notebook, můžete výrazně ušetřit nákupem zánovního zařízení z druhé ruky. Takový nákup ale nemusí být jednoduchý. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů, jak bez problémů a zbytečného rizika koupit použitý počítač.
22.07.2013 13:35 |

podobné články

Problém se stočenými kilometry? Víme, jak nenaletět!

 
Plánujete nákup ojetého vozu a bojíte se, že nalítnete podvodníkům? Jak zjistit stav a původ automobilů z českých autobazarů i ze zahraničí? Na vaše otázky odpovídal pan Petr Přikryl a zároveň vám představil zcela bezplatný systém prověřování ojetých vozů VinCheck.
29.04.2015 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Přikryl (11 článků)

Množírny týrají zvířata. Čtěte, jak se jim při výběru mazlíčka vyhnout

 
Na sociálních sítích se objevily fotografie psů a koťat, které nabízí zverimex v Českých Budějovicích. Zvířata jsou vystavena jako zboží za výlohou. Jedna z bývalých zaměstnankyň dokonce popsala šokující praktiky, kdy musela utírat koťatům zhnisané oči, aby se prodala dříve, než zahynou. Zákon podobné praktiky bohužel nezakazuje. Víme, jak postupovat, pokud si chcete koupit zvířecího parťáka a nenaletět podvodníkům či množitelům.
15.02.2016 05:15 |

podobné články