Článek

Poznáte očkovaného pouhým pohledem? Experiment slibuje tři miliony na ruku

 
Jste přesvědčeni, že poznáte na první pohled člověka, který je očkován proti covidu-19, aniž by vám ukázal potvrzení nebo měl zrovna přelepenou paži náplastí? Případně se vám v přítomnosti očkovaných lidí dělá mdlo? Pokud to zvládnete dokázat, můžete odejít s třemi miliony v kapse. Český klub skeptiků Sisyfos slibuje vyplatit takovou odměnu tomu, kdo své schopnosti prokáže v experimentu, jehož podmínky si obě strany stanoví. Předseda klubu skeptiků Jaromír Šrámek Blesk Zprávám prozradil, zda už se do výzvy někdo přihlásil a jak moc Češi věří dezinformacím v porovnání s jinými zeměmi.
14.08.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Moderátorka přečetla zprávu o nabídce k sňatku, která patřila jí

 
Žádost o ruku v přímém přenosu mohli sledovat diváci americké televize Fox54. Její moderátorka, aniž by něco tušila, četla aktuální zprávu ze čtecího zařízení. Až když ji profesionálně odříkala divákům, uvědomila si, že čte žádost o ruku. Další články k tématu: Míra Hejda z Óčka se skryl do krabice a pak požádal přítelkyni o ruku Žádost o ruku mi na Nově schvalovali měsíce, říká Míra Hejda Americký herec dojal žádostí o ruku miliony lidí na celém světě Číňan požádal přítelkyni o ruku převlečený za mrkev, ta souhlasila
21.03.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Míra Hejda (205 článků)

(Ne)chutný experiment: Žena jedla šest dní jen psí žrádlo a zhubla!

 
Nechutný experiment? Ale kdeže! Šest dní se Američanka Anne Kadet neživila ničím jiným, než psími granulemi a konzervami. Zjistila totiž, že strava jejího psího miláčka je stejně kvalitní jako ta její, ale o dost levnější. Experiment pak přinesl zajímavé výsledky...
04.11.2014 21:00 |

podobné články

Slavný vězeňský experiment byl podvrh. Student zhroucení hrál, měl se učit

 
Stanfordský vězeňský experiment světoznámého psychologa Philipa Zimbarda byl pravděpodobně podvrh. Jde přitom zřejmě o nejslavnější univerzitní experiment svého druhu a jeho poznatků využívají psychologové i politici po celém světě. Novinář Ben Blum ve své investigativní práci došel k závěru, že mnohé momenty a situace během pokusu byly sehrané či zmanipulované, informují světová média.
21.06.2018 13:00 |

podobné články

Podnikatel spustil netradiční experiment: Mezi své sledující rozdělí majlant

 
Japonský miliardář Jusaku Maezawa rozdá celkem jednu miliardu jenů (asi 208 milionů Kč) tisícovce lidí, kteří ho sledují na twitteru. Zajímá ho, zda jim tento sociální experiment, jak to nazval, přinese štěstí, informovala agentura Reuters. Maezawa experiment spojuje s myšlenkou základního nepodmíněného příjmu.
09.01.2020 10:05 |

podobné články

VIDEO: Májová žádost o ruku z Brna je hitem internetu

 
Láska mladého Slováka a Češky vyvrcholila velkolepou žádostí o ruku, na které spolupracovala hromada lidí. Dojatá dívka samozřejmě řekla "ano" a na jedinečnou chvíli, kdy se její přítel vyslovil, má vzpomínku v podobě úžasného videa. Další články k tématu: Americký herec dojal žádostí o ruku miliony lidí na celém světě Míra Hejda z Óčka se skryl do krabice a pak požádal přítelkyni o ruku Číňan požádal přítelkyni o ruku převlečený za mrkev, ta souhlasila Moderátorka přečetla zprávu o nabídce k sňatku, která patřila jí
12.08.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Míra Hejda (205 článků) , Markéta Divišová (96 článků)

Americký herec dojal žádostí o ruku miliony lidí na celém světě

 
Úsměv, nadšení a zároveň slzy dojetí dokázal vykouzlit na tváři nejen své přítelkyně Amy, ale i dalších milionů lidí po celém světě, herec z amerického Portlandu Isaac Lamb. Pro svou vyvolenou připravil takovou žádost o ruku, o jaké se žádné ženě ani nesnilo. Zapojil do ní všechny přátele a rodinu. Další články k tématu: Číňan požádal přítelkyni o ruku převlečený za mrkev, ta souhlasila Věta Vezmeš si mě? se změnila na Asi se vezmeme. Jak se žádá o ruku? Požádejte svou milou o ruku ve velkém stylu
31.05.2012 17:35 |

podobné články

Umím zvětšit prsa pouhým plácáním, vychloubá se thajská masérka

 
Masérka z Thajska věří, že jako jediná na světě dokáže zvětšit objem poprsí pouhým „proplácáváním“ zmíněných partií. Tato technika nezahrnuje žádné chirurgické zásahy, stačí prý jen správná kombinace masáže, hnětení a mlácení.
25.09.2011 09:45 |

podobné články

Projekt BauBax: Nabíjejte telefon pouhým vložením do kapsy

 
BauBax má elegantní řešení, jak nabíjet pouhým vložením telefonu do kapsy. Vše staví na technologii bezdrátového nabíjení (dnes už docela běžného) standardu Qi.
13.07.2016 09:25 |

podobné články

Tahle sluchátka vyvolají Siri/Google Now pouhým poklepáním prstů na tvář

 
Bezdrátová sluchátka Bragi Dash dostala aktualizaci, která umožní vyvolat Siri či Google Now pouhým poklepem prstů na tvář. Funkce se jmenuje MyTap a využívá kinetické uživatelské rozhraní, které je navrženo k bezdotykovému ovládání. Hodit se bude zejména v situacích, kdy po ruce nemáte smartphone.
09.12.2016 13:55 |

podobné články

K Zemi míří dvě obrovská tělesa viditelná pouhým okem. Máme se bát?

 
Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku potvrdil, že v lednu a únoru Zemi těsně minou dvě poměrně rozměrná vesmírná tělesa. Jejich mise NEOWISE odhalila kometu a asteroid, které proletí tak blízko naší planety, že budou viditelné pouhým okem.
10.01.2017 15:30 |

podobné články

Bolest a trapas v jednom: Dívka odmítla přítele, který ji požádal o ruku před plným stadionem. Mladý muž zahanbeně utekl

 
Být beznadějným romantikem a pořádat "žádosti o ruku jak v hollywoodských filmech":http://www.extra.cz/video-ktere-vas-dostane-co-potrebujete-k-nejromantictejsi-zadosti-o-ruku-samozrejme-minivrtulnik se občas nevyplatí. Teď už to moc dobře ví David z Connecticutu, který vzal svou přítelkyni Jessiku na zápas v baseballu a před celým stadionem ji "požádal o ruku":http://www.extra.cz/video-neskutecne-dojemna-zadost-o-ruku-v-kine-pripravte-si-kapesniky.
07.08.2013 17:35 |

podobné články

Další dojemná žádost o ruku: Muž poklekl před svou přítelkyní-roztleskávačkou před zápasem

 
Teatrální "žádosti o ruku":http://www.extra.cz/tema/zadost-o-ruku jsou v době YouTube už v podstatě nudnou záležitostí. Spíše se dá říct, že kdo "nepožádá svou přítelkyni o ruku":http://www.extra.cz/video-neskutecne-dojemna-zadost-o-ruku-v-kine-pripravte-si-kapesniky před zraky několika stovek lidí, s hudebním doprovodem a tanečním číslem, je tak trochu loser.
10.12.2013 20:35 |

podobné články

Přeplať bábu? 10 000 Kč seniorům za očkování. Konkrétní návrh

 
K motivování lidí k očkování se vyjádřil i bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer. Konstatuje, že i kdyby byly pročkovány necelé dva miliony lidí mladších 30 let, a to včetně kojenců, stále by to nemělo takový efekt, jako proočkování necelých padesáti tisíc seniorů. A navrhuje jednoduché řešení. Mluví o pobídkách v řádu desetitisíců korun. „Troufnu si tvrdit, že už deset tisíc korun pro očkovaného seniora by vedlo k tomu, že riziko zahlcení nemocnic v důsledku covidu by bylo eliminováno. A kdyby se senior stále vzpouzel, možná by ho k injekci dovlekla jeho rodina,“ míní.
18.11.2021 14:40 |

podobné články

Sněmovna zřejmě upraví rozsah odškodnění za újmu po očkování

 
Poslanecká sněmovna zřejmě upraví rozsah navrhovaného odškodnění rodičů, jejichž dítě po povinném očkování zemře nebo bude mít vážné zdravotní potíže. Zdravotnický výbor před závěrečným schvalováním vládního návrhu zákona podpořil pozměňovací návrh poslanců ANO a ČSSD, aby stát místo majetkové a nemajetkové újmy nahrazoval ztížení společenského uplatnění očkovaného a náklady na péči o něj, jeho zdraví a domácnost. Náhrada za duševní útrapy rodičů by v předloze zůstala beze změn.
02.11.2019 15:35 |

podobné články

Za potíže po očkování odškodnění. Vojtěch chce „otupit hrany“ u odpíračů dětských vakcín

 
Stát zřejmě bude odškodňovat rodiče, jejichž dítě po povinném očkování zemře, nebo bude mít vážné zdravotní potíže. Sněmovna dnes vládní návrh zákona schválila. Upravila jej tak, že stát bude místo majetkové a nemajetkové újmy nahrazovat ztížení společenského uplatnění očkovaného a náklady na péči o něj, jeho zdraví nebo domácnost. Náhrada za duševní útrapy rodičů v předloze zůstala beze změn. Návrh nyní čeká posouzení v Senátu.
27.11.2019 12:10 |

podobné články

Stát zřejmě bude odškodňovat rodiče, jimž zemře dítě po očkování

 
Stát zřejmě bude odškodňovat rodiče, jejichž dítě po povinném očkování zemře nebo bude mít vážné zdravotní potíže. Sněmovna dnes vládní návrh zákona schválila. Upravila jej tak, že stát bude místo majetkové a nemajetkové újmy nahrazovat ztížení společenského uplatnění očkovaného a náklady na péči o něj, jeho zdraví nebo domácnost.
27.11.2019 13:40 |

podobné články

Agentura ochrany přírody a krajiny: Městečko Verneřice se zapojilo do ochrany modrásků

 
V blízkosti hřiště město nově udržuje plochu s rostlinami krvavce totenu, které slouží jako živná rostlina pro evropsky chráněné druhy motýlů - modráska bahenního a modráska očkovaného.
26.08.2020 08:35 |

podobné články

Vakcíny vs. zmutovaný virus: Vědci mají dobrou zprávu a ukazují na jednu z vakcín. A co indická varianta?

 
Světem se prohání nové varianty koronaviru, které dokáží nakazit již jednou infikovaného nebo očkovaného člověka. To vyvolává otázku, jak moc nás dostupné vakcíny vlastně ochrání. Podle nejnovějších klinických studií není panika na místě. Ačkoliv se může stát, že onemocníme, vakcíny nás ochrání před těžkým průběhem. Velmi dobré výsledky má především vakcína Comirnaty od firmy Pfizer. Otazník nicméně visí nad variantou z Indie, která zmutovala jinak než britská či třeba jihoafrická varianta. I zde ale mají vědci řešení.
13.05.2021 05:35 |

podobné články

Vakcína proti covidu zmagnetizuje paži? Mýtus virálních videí vyvrací vědci i televize

 
„Vím, že to zní hloupě, ale potřebuju vidět, jestli je vaše paže magnetická,“ prohlašuje mladá žena na videu, jakých se na sociálních sítích jako TikTok a Instagram vyrojilo nemalé množství. Každé pak ukazuje někoho (údajně) očkovaného, kterak si pod rameno připlácne nějaký magnet – a hle, na kůži drží! Je to snad důkaz, že jim zdravotníci injekcí vpravili pod kůži mikročip? Vědci i popularizátoři vědy proti podobným hoaxům dál bojují. Přidala se i BBC.
23.05.2021 21:30 |

podobné články