Článek

Poznáte falešnou bankovku? Povedené padělky laik odhalí jen těžko

 
Platit při nákupech hotově je tak běžné, že jen málokdo řeší možnost, že se mu do ruky dostala falešná bankovka. Napálit se přitom může kdokoli z nás. Zdařilé padělky od pravých bankovek laik prakticky nerozpozná, přesto funguje několik základních znaků, podle nichž lze falešné platidlo rozeznat pouhým okem.
03.04.2014 10:55 |

podobné články

Podobné články

Policisté zachytili na Jesenicku letos už třetí falešnou tisícikorunu

 
V pořadí třetí falešnou bankovku na Jesenicku evidují letos policisté. Tentokrát se objevila v tržbě obchodního domu, uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí Jiří Černěnko.
09.09.2010 10:00 |

podobné články

Za sex chtěl prostitutce platit falešnou bankovkou. Jako úplatek ji nabízel i policistům

 
Nepříčetně rozčílilo jednu z plzeňských prostitutek, že jí chtěl zákazník za sex platit falešnou pětitisícovkou.  Napráskala ho proto policistům. Těm pak muž se sexem zatemněným mozkem padělanou bankovku nabízel jako úplatek. Skončil ve vazbě.
07.06.2017 11:40 |

podobné články

Policie hledá muže, který zaplatil falešnou bankovkou: Byl na ní dokonce nápis „Pro filmové účely“

 
Až osm let vězení hrozí muži, který zaplatil v jednom z obchodů v Praze 6 falešnou bankovkou. Pětitisícovka sice vypadala jako pravá, chyběly na ní však ochranné prvky a dokonce na ní byl nápis, že se jedná o bankovku, kterou lze použít pouze pro filmové účely. Policie nyní po muži a další svědkyni pátrá.
06.12.2017 12:05 |

podobné články

D.I.C.: Varuje před diamantovými padělky!

 
Společnost D.I.C., jednička v regionu střední Evropy v prodeji investičních diamantů, varuje před padělky drahých kamenů. Přes 30 tisíc závadných kusů zachytil v loňském roce Puncovní úřad a udělil pokuty za více než 2 miliony korun. Nejvíce padělků k nám míří z Číny, Turecka, Itálie a Hongkongu. Laik padělek nemá šanci poznat. Jak se však může vyvarovat nežádoucího nákupu nepravého investičního diamantu nebo diamantového šperku?
05.08.2013 17:30 |

podobné články

Pozor na padělky dálničních známek. I když je nalepíte nevědomky, hrozí 100 tisíc pokuty

 
Policie objevila další padělky dálničních známek na rok 2016. Řidiči by při nákupu kuponů měli být proto obezřetní a měli by je pořizovat jen na oficiálních prodejních místech. V případě, že mají na voze falešnou známku, se totiž vystavují riziku pokuty nebo vězení, pokud takovou známku používají vědomě. Informovalo o tom ve středu ministerstvo dopravy.
04.05.2016 11:30 |

podobné články

ČOI: Zabavila padělky za 73 milionů!

 
Osm z deseti prodejců porušilo jednu nebo více povinností stanovených zákonem o ochraně spotřebitele. Každý druhý nabízel padělky značkových výrobků. Novinku je, že padělky se nenašly jen v tržnicích, ale i v butikách obchodních center a na internetu.
09.09.2011 13:00 |

podobné články

Policie nejspíš našla československou bankovku za miliony. Byla v aukci

 
Kriminalistům z Olomouce se zřejmě podařilo objasnit zmizení jedné z nejvzácnějších bankovek předválečného Československa. Jedná se o bankovku pětitisícové hodnoty z roku 1919, takzvanou státovku. Podle expertů se jich zachovalo jen 36 kusů. Bankovka se ztratila před více než deseti lety z Vlastivědného muzea v Olomouci. Dnes by zájemce vyšla odhadem minimálně na tři miliony korun. Informoval o tom server Novinky.cz.
18.03.2017 10:15 |

podobné články

Nebojte se odevzdat padělané bankovky. Tady je návod, jak je poznat

 
I když padělaných českých bankovek ubylo, stále se nejvíce falšuje pětistovka a tisícovka. Celková hodnota zadržených padělků v českých korunách činila 2, 5 milionu korun. I když jsou nevalné kvality, může se stát, že na falešnou bankovku narazíte. Pokud ji odevzdáte polici, nic vám nehrozí. Víte, jak poznáte padělané peníze?
24.03.2016 20:10 |

podobné články

POZOR PADĚLKY! Celníci objevili falešné náplně do elektronických cigaret

 
Myslíte, že elektronické cigarety jsou pro zdraví bezpečnější? Ne vždy! Celníci v Pardubicích totiž objevili zdraví nebezpečné a závadné padělky náplní. „Při kontrole byl zjištěn prodej nejen padělaných hraček, peněženek a pánských vůní, ale k překvapení celníků i náplní do elektronických cigaret v celkovém počtu 314 kusů. Celkově se jednalo o padělky v hodnotě statisíců korun,” řekl v úterý mluvčí celníků Václav Kánský.
15.10.2013 15:20 |

podobné články

Škárka utratil bankovku z peněz od Bárty. To mu přitěžuje

 
Jaroslav Škárka, kterého údajně uplácel jeho spolustraník z Věcí veřejných Vít Bárta, může doplatit na pět tisíc korun. Bankovku s TGM totiž vytáhl z "úplatkářské" obálky a zaplatil jí za potraviny.
29.06.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2838 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Argentici opěvují Evitu. K výročí úmrtí vydali její bankovku

 
Argentinci si dnes připomínají 60 let od úmrtí legendární první dámy Evity Perónové. Vydali dokonce bankovku s jejím portrétem. Evita je na bankovce v hodnotě 100 peso (450 korun).
26.07.2012 22:45 |

podobné články

Maminka na mateřské vytratila v budově MP dvoutisícovou bankovku, strážníci ji vypátrali a peníze předali zpět

 
Strážník, který procházel budovou služebny městské policie v Pardubicích, našel na chodbě dvoutisícovou bankovku. Peníze odnesl na přestupkové oddělení a s pomocí kamerového systému, který je v budově nainstalován, byla dohledána žena, které bankovka s největší pravděpodobností vypadla.
07.07.2014 14:25 |

podobné články

Nedomyšlený zákon: laik škodu za 100 tisíc neodhadne

 
Některé zákony vypadají hezky na papíře, v praxi však jejich dodržování prakticky nelze spravedlivě vymáhat. Jedním z takových předpisů je i povinnost řidičů přivolat policii k nehodě se škodou větší než 100 tisíc korun. Po řadě varování expertů už i soud pravomocně rozhodl, že laik není odhadce a přesnou výši škody zkrátka pouhým okem nepozná.
11.01.2012 02:00 |

podobné články

Vlastnosti, podle kterých pozná kvalitní a chutné víno i laik

 
V současné době je na trhu k dostání celá řada vín. Liší se nejen barvou, ale také například přívlastkem, ročníkem, cenou či zemí výroby. Poznat chutné a kvalitní víno od toho méně kvalitního tak není vůbec snadné. Představíme vám 5 parametrů, podle kterých pozná dobré víno i úplný laik.
15.03.2013 10:55 |

podobné články

Žena směnila erotické tisícieuro. Směnárník neexistující bankovku přijal

 
Dost zabedněného směnárníka zaměstnávají ve směnárně v Rumburku. Nechal se ošálit falešnou tisíceurovou bankovkou. Taková přitom neexistuje. Navíc na ní byly erotické obrázky.
12.07.2012 18:45 |

podobné články

Kluci padělali tisícikorunu a čeká je soud: Falešnou bankovku odhalila servírka

 
Do pořádné šlamastiky se dostal mladík (19) z Krnova a jeho dva kamarádi. Na tiskárně totiž padělal tisícikorunu, kterou následně předal dvěma kamarádům, sourozencům.
07.05.2013 21:05 |

podobné články

Prostitut vytáhl na pumpě falešnou stoeurovku, kterou dostal za sex

 
Transvestita, který je v Plzni už známou firmou, se nechal pořádně napálit. Za své "služby" dostal od dvojice cizinců stoeurovou bankovku, která byla ovšem evidentně falešná. Byl na ní totiž nápis suvenýr.
16.01.2014 21:45 |

podobné články

Na této bankovce něco nehraje! Poznáte co?

 
Co si myslíte? Je někdo vážně takový skvělý malíř, aby namaloval bankovku tak, že vypadá jako opravdová jen položená na papíru, nebo vás chceme jen zmást?
12.11.2013 14:51 |

podobné články

Zátah kvůli EET s falešnými doklady: Celníci se zřejmě dočkají nové pravomoci

 
Celníci by od příštího roku mohli mít možnost vystupovat pod falešnou identitou třeba i při kontrolách elektronické evidence tržeb (EET) nebo hazardních her. Ministerstvo financí záměr začlenilo do navrhovaného balíčku zákonů o daních pro rok 2019. Doklady s falešnou identitou mohou celníci využívat už dnes, ale jen při vyšetřování trestných činů, kdy zasahují podobně jako policie. Napsaly to čtvrteční Hospodářské noviny (HN).
22.03.2018 10:15 |

podobné články