Článek

Pozemské dny se prodlužují, důkaz nalezen v lastuře

 
Dny na naší planetě byly kdysi výrazně kratší a rok jich měl víc. Vědci to ověřili neobvyklou metodou.
15.03.2020 18:31 |

podobné články

Podobné články

Jiří Baťa: Důkaz je pouhé slovo. Jiným ale musí stačit, že bylo vysloveno

 
Co je to a jaký význam má důkaz? Důkaz je zdůvodnění nebo dokázání pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je však důkaz prostředkem, jak zjistit faktickou skutečnost a podat o ní svědectví.
15.04.2018 09:25 |

podobné články

Sýkorkám se prodlužují zobáky. Kvůli krmítkům

 
Ornitologové z Oxfordské univerzity zjistili, že se sýkorkám a dalším ptákům, kteří v zimě aktivně navštěvují krmítka, prodlužují zobáky. Měření z posledních let jasně dokazují, že jejich rohovité útvary na ústní dutině jsou delší o 0,3 milimetru. A viní za to určitý tvar krmítek, která vyžadují delší zobáčky k dosažení semen v nich uložených.
24.10.2017 09:30 |

podobné články

Řecké odbory prodlužují generální stávku na dva dny

 
Řecké odborové svazy hodlají generální stávku proti úsporným opatřením vlády vyhlášenou na 19. října prodloužit na dva dny. Protestní akce, při níž se má podle odborů téměř zastavit život v Řecku, by se tedy měla konat i 20. října, v den, kdy bude parlament hlasovat o úsporném balíčku, a tři dny před summitem EU, jejíž předáci budou hledat řešení krize.
13.10.2011 21:35 |

podobné články

Exkluzivně: Ivetina platná závěť a manželská smlouva jsou u Rychtáře! Podívejte se na klíčový důkaz!

 
"Josef Rychtář":http://www.extra.cz/tema/josef-rychtar (56) skutečně v listopadu navštívil s "Ivetou Bartošovou":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova-zpevacka (†48) notářku, u které stvrdili "manželskou smlouvu":http://www.extra.cz/tema/predmanzelska-smlouva a Iveta nechala ověřit svou "závěť":http://www.extra.cz/dalsi-zvrat-v-kauze-iveta-martucci-ma-zavet-bartosove-a-jde-pry-o-miliony, tedy vše zjevně proběhlo tak, jak Rychtář tvrdil od chvíle, co hrabě "Domenico Martucci":http://www.extra.cz/tema/domenico-martucci (37) včera vytasil "údajný důkaz o původní závěti zpěvačky":http://www.extra.cz/exkluzivne-mame-posledni-telefonat-bartosove-dukaz-ktery-znamena-v-cele-kauze-zasadni-obrat, kterou prý "schovala u něj v knihovně":http://www.extra.cz/nocni-zvrat-v-kauze-iveta-mame-zhave-lejstro-martucii-tasil-dalsi-protizavet-valka-testamentu-jaka-tu-nebyla!
03.06.2014 15:05 |

podobné články

Dopadli stejně jako Kramný! Soud neměl ani jeden přímý důkaz, přesto je poslal za mříže

 
Ani jeden přímý důkaz, ani přiznání, a přesto skončili za katrem. Soud při čtvrtečním stání poslal za mřížované dveře Petra Kramného (37), aniž by v rukou měl jediný důkaz, který by ho přímo usvědčil z vraždy manželky Moniky Kramné a dcerky Klárky. Ovšem, toto není jediný případ, kdy soudu stačily nepřímé důkazy. Podobných případů je v historii české justice celá řada!
09.01.2016 09:20 |

podobné články

Karel Januška: Policejní stát?

 
V předcházející úvaze jsem se obracel na pracovníky vysokých škol, zda je jim lhostejné, že naše soudy neuznávají základní důkaz matematiky, důkaz sporem, který je v právní vědě nazýván důkaz opaku (z opaku, opakem).
31.10.2017 14:45 |

podobné články

Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci?

 
Chladné dny jsou pro vaší pokožku noční můrou. Počasí je stále studenější a my se chtě nechtě musíme smířit s mrazíky a teplotami držícími se rapidně pod nulou. Není žádným překvapením, že pokožka v zimě trpí, je vysušená a podrážděná. Naštěstí víme, jak můžete své pokožce pomoci chladné dny překonat, aby trpěla co možná nejméně! Nenechte si proto ujít následující řádky, které pro vás budou užitečnou radou i doporučením. Chladné dny si vyžadují změnu kosmetiky Jakmile nastane zima, je na místě pouvažovat o změně kosmetiky. Pozornost věnujte především mýdlům, která pokožku zbytečně vysušují, což v tomto období není to pravé ořechové. Raději dejte přes zimu přednost hydratačním sprchovým gelům, které pokožce dodají hydrataci a nebude tolik trpět. Chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po glycerinovém mýdlu. Myslete na ochranou vrstvu vaší pokožky Během zimy se ochranná vrstva vaší pleti obnovuje mnohem pomaleji, a proto je myslet na její častější doplňování. Ničemu neuškodíte používáním vyživujících krémů s ceramidy. Jestliže nejste zvyklá svou pokožku hydratovat, přes zimu se to naučte – ráno i večer pleť pořádně promažte. Pozor na peeling Chladné dny jsou náročné, pokud pleť zatížíte ještě hrubým peelingem, s největší pravděpodobností vám nepoděkuje. Peelingu se vyhýbat nemusíte – pravidelné obrušování staré kůže jí jedině prospěje. Ovšem v žádném případě to s ním nepřehánějte, neboť by ji mohl ještě více vysušit – a to by nebylo zrovna to nejlepší. Před použitím se raději ujistěte, že peeling, který chcete na pokožku nanést, je jemný a šetrný. Příspěvek Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.12.2015 06:35 |

podobné články

8 tipů jak mít jaro už teď!

 
Taky už máte té protivné zimy, šedivých ulic a holých stromů dost a nedočkavě vyhlížíte jaro? Podle kalendáře sice začíná až za měsíc, to ale není důvod, proč se na něj nepřipravit už teď! Vždyť dny se postupně prodlužují a ve vzduchu už je sem tam něco svěžího cítit. Vyzkoušejte tipy deníku Aha!, jak si kousek jara jednoduše přičarovat.
21.02.2012 12:10 |

podobné články

Jaro pomalu, ale jistě přebírá vládu. Taky se vám zapalují lýtka?

 
Dny se zase prodlužují a sluníčka si můžeme užívat čím dál víc. Jarní čas v nás probouzí nejen lepší náladu, ale také zvýšený sexuální apetit. Cítíme v sobě dávnou podvědomou touhu po rozmnožování a dáváme průchod svým citům, utlumeným dlouhým zimním obdobím. "Milujte se a množte se!" vyzývá francouzský kreslený film Stvoření světa z roku 1957 a my dodáváme: jen si dobře vybírejte kde a s kým!
05.03.2014 13:05 |

podobné články

Tohle má být nový trend? Podívejte se, proč ženy hromadně odkládají minisukně!

 
Podzim je definitivně tu a s ním i nová várka módních trendů. Co se bude nosit? Odpověď vám dá online shop Answear, kde seženete více než 200 modních značek oblečení, bot a doplňků! Chcete ulovit ty nejlepší kousky, inspirovat se módou vévodkyně Kate či následovat trendy (i když nemáte postavu Miss)? Podzim je čas, kdy se zkracují dny a prodlužují sukně, to ale neznamená, že móda je méně zábavná!
04.10.2014 13:05 |

podobné články

Nad ránem nastal slunovrat, dny se prodlužují

 
V úterý v 5:48 začala astronomická zima. Slunce je nejníže nad obzorem a na severní polokouli je nejkratší den a nejdelší noc. Slunce zároveň dosáhlo obratníku Kozoroha.
22.12.2015 11:15 |

podobné články

První jarní den

 
Oficiální začátek jara se většinou datuje na 20. březen, může však připadnout i na 21. březen. V roce 2016 začíná jarní rovnodennost 20. března v půl šesté ráno. Dny se dále prodlužují a jsou delší než noci.
20.03.2016 00:05 |

podobné články

Začíná astronomický podzim: Sychravé počasí přeje houbám!

 
Je to tady! Období sychravého počasí, kdy se dny krátí a noci prodlužují, dnes začíná. Přesně ve 22:01 hodin vstupuje Slunce do znamení Vah a nastává podzim. Dobrá zpráva je to pro houbaře. Začíná jejich hlavní sezona.
22.09.2017 05:40 |

podobné články

Dnes začíná astronomický podzim: Sledujte nebeské divadlo!

 
Léto se loučí, dny se krátí, noci prodlužují. Toho se dá krásně využít. Jak? Pokud to počasí dovolí, vyrazte ven, pod hvězdnou oblohu. Můžete pozorovat hvězdy i planety, protože právě podzim je na sledování nočního nebe ideální.
22.09.2017 08:55 |

podobné články

VELKÝ JARNÍ HOROSKOP: Vodnáře čeká období plodnosti, Berany finanční nezávislost

 
Jaro je obdobím velké energie. Otepluje se, prodlužují se dny a je to doba nového růstu. První jarní den začal 20. března. Jarní rovnodennost je okamžik, kdy Slunce vstupuje do znamení Berana. Letos ve 4:50 hodin. Jaro je také obdobím neustálé dřiny a mnoha změn. Co tedy období v trvání 92 dnů a 22 hodin přinese? Jak na tom budou v tomto ročním období jednotlivá znamení? To se dozvíte ve VELKÉM JARNÍM HOROSKOPU!
21.03.2020 07:01 |

podobné články

Průmyslová výroba v Česku klesla o 18,2 %, stavební o 4, 4 %

 
V průmyslu nejvíce klesla výroba motorových vozidel a ve stavebnictví pozemské a inženýrské stavby.
11.09.2009 10:10 |

podobné články

Létající talíře se začnou vyrábět přímo na Zemi

 
Létající talíře či polévkové mísy se přisuzovaly mimozemským civilizacím, které tu a tam tajně navštěvovaly Zemi. Tyto neidentifikované létající objekty, čili UFO, se tvarem radikálně lišily od běžných, lidmi sestrojených létajících strojů. V poslední době se však ve vzduchu objevují pozemské létající talíře a jejich počty zřejmě porostou.
23.09.2009 19:30 |

podobné články

Nové Slunce vzniká v pozemské superlaboratoři

 
Stavba vypadá jako každá jiná, ale za zavřenými dveřmi ukrývá jeden z budoucích bezpečných zdrojů energie.
17.11.2010 08:25 |

podobné články

Observatoř SOFIA pořídila unikátní snímky Velké mlhoviny v Orionu

 
Stratosférická observatoř SOFIA, která je na palubě upraveného letounu Boeing 747, pořídila snímky Velké mlhoviny v souhvězdí Orionu v takových barvách, které nejsou z žádné pozemské observatoře pozorovatelné.
18.01.2011 11:35 |

podobné články