Článek

Povinně netestoval žáky, stálo ho to krk. Odvolaný ředitel ze Semil se bude bránit!

 
Českem otřásla kauza waldorfské školy v Semilech. Ředitel instituce Ivan Semecký umožnil chodit do školy i těm dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Děti ve třídách navíc nemusely mít na obličeji roušky. Přístup Semeckého, který školu vedl pět let, se řadě lidí nelíbil, a tak se řešilo jeho odvolání z funkce. Nakonec odvolán byl, přičemž v rozhovoru pro Právo uvedl, že se proti odvolání ze své pozice bude bránit.
22.04.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1873 článků)
Podobné články

Ve snu by mě nenapadlo, že jdu do takového rizika, nechápe odvolaný Burian

 
Odvolaný ředitel Národního divadla Jan Burian nevylučuje, že za jeho odvoláním mohou být důvody související s auditem první scény. Ten podle Buriana nedopadl pro některé osoby dobře a odvolaný ředitel se s nimi chtěl rozloučit.
02.08.2013 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Burian (197 článků)

Rebelující ředitel ze Semil končí! Rozdělil školu na dva tábory

 
V Semilech dnes odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Ve třídách školy děti nemusí nosit na obličeji roušky. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Odvolaný ředitel je přesvědčený, že jednal správně a je připravený se bránit. Pomoc mu nabídlo hned několik právníků.
20.04.2021 11:45 |

podobné články

Odvolaný ředitel, který pustil do školy netestované děti, se bude s městem soudit

 
Bývalý ředitel Waldorfské školy v Semilech Ivan Semecký se bude soudit se zřizovatelem školy, městem Semily. Důvodem je jeho dubnové odvolání. Právní zástupce Semeckého už podal na školu žalobu. Během jednání semilského zastupitelstva o tom informovala starostka Semil Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
15.05.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1873 článků)

Sázkař ze Semil proměnil necelé tři stovky na 4,6 miliónu korun

 
Pečlivě vybraných 27 zápasů a pořádná hora štěstí, to byly klíčové ingredience, které zajistily miliónovou výhru sázkaři ze Semil. Ten proměnil 286 korun na výhru 4,63 miliónu korun, která je šestá nejvyšší v historii sázkové společnosti Tipsport, u které si vsadil.
05.11.2010 07:22 |

podobné články

Tragédie u Semil! Při nehodě zemřel řidič: Bylo mu téměř 90 let

 
Řidič ve skutečně seniorském věku vyjel v neděli mimo silnici a havaroval v obci Slaná u Semil. S vozem Peugeot 206 narazil do betonové propusti. Razantní náraz neměl šanci přežít.
24.12.2018 09:00 |

podobné články

Staroměstské náměstí už zdobí mohutný smrk ze Semil, je vysoký 22 metrů

 
Na Staroměstském náměstí stojí od brzkého rána mohutný vánoční strom, který do pražské metropole doputoval ze Semil v Libereckém kraji. Stěhování vánočního stromu proběhlo na dvě etapy.
26.11.2019 08:45 |

podobné články

Liberecký kraj začne s rekonstrukcí komunikace z Benešova u Semil ke křižovatce se státní silnicí

 
Firmu, která opraví část silnice číslo II/292 z Benešova u Semil až po křižovatku se silnicí I/14, hledá Liberecký kraj. Radní na svém úterním zasedání schválili vyhlášení výběrového řízení.
08.04.2021 12:40 |

podobné články

Krok ministra Kuby mě nepřekvapil, řekl odvolaný ředitel CzechInvestu

 
Ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) se rozhodl pro odvolání generálního ředitele CzechInvestu Miroslava Křížka. Kuba se rozhodl na základě auditu, podle kterého měl podezřelou zakázku za 100 milionů získat Křížkův známý. Odvolaný ředitel v rozhovoru pro server iHNed.cz odmítl, že by se dopustil protizákonného jednání nebo že by se do tendrů přihlašovaly předem vybrané firmy.
15.08.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Křížek (28 článků) , Martin Kuba (468 článků)

Pražský dopravní podnik platí dvě miliardy za služby bez smluv, tvrdí odvolaný ředitel

 
Odvolaný ředitel Dopravního podniku Praha (DPP) Vladimír Lich v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi řekl, že podnik proplácel i faktury nekryté smlouvami. Ročně takto vyplatil dvě miliardy korun. Poukázal také na nevhodný vliv politiků na chod podniku.
19.08.2012 14:05 |

podobné články

Odvolaný ředitel Českých drah se brání. Pro odvolání nebyl důvod

 
Čerstvě odvolaný generální ředitel Českých drah Petr Žaluda v České televizi zkritizoval způsob, jakým byl funkce zbaven. Je přesvědčen, že státní podnik vedl dobře a za svými kroky si stojí.
31.07.2013 19:45 |

podobné články

Proč musel NÚKIB vydat varování před technologiemi čínských firem? V Rozhlasu to prozradil odvolaný ředitel

 
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu dorazil odvolaný ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušan Navrátil, který uznal, že vláda měla právo ho odvolat, ale zdůraznil také, že se v nejvyšších patrech české bezpečnostní komunity pohybuje od roku 2006 a až dosud neměl žádné konflikty s vládami. Změnilo se to až u vlády Andreje Babiše (ANO). Popsal, co úřad vedlo k vydání varování před čínskou firmou Huawei.
17.12.2019 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21816 článků)

Odvolaný ředitel pouštěl do školy v Semilech žáky bez testů: „Děti mají na školu právo,“ brání se

 
V Semilech dnes odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Ve třídách školy děti nemusí nosit na obličeji roušky. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Podle iniciativy rodičů ale krok radnice situaci nezklidní, práva svých dětí chtějí bránit u soudu.
20.04.2021 12:55 |

podobné články

Novináři u nás odmítají snášet kritiku a diskusi. Odvolaný ředitel ČT se může bránit u soudu, sdělil PL advokát Aleš Rozehnal

 
ROZHOVOR Veřejná služba v oblasti televizního vysílání je veřejná i proto, aby o ní mohla probíhat veřejná diskuze a kritika. Advokát a expert na mediální právo Aleš Rozehnal si všímá, že když dojde řeč na kontrolu médií, jejichž činnost se blíží výkonu veřejné moci, začnou se jejich představitelé bránit s poukazem na nezávislost a její případné ohrožení. Česká televize by se však neměla přeměnit z veřejnoprávní na státní instituci, protože státní vlastnictví médií přináší nebezpečí manipulace s informacemi ve prospěch vlády, bránění veřejnosti v přístupu k informacím potřebným pro kvalifikovaná rozhodnutí, a tudíž brzdí demokratické procesy.
27.02.2018 10:55 |

podobné články

Rodina fotbalisty Jankta bojuje v Itálii s virem: Nevyšetřil nás nikdo, s testy se šetří

 
Nejhorší situace je v Itálii a ve Španělsku. Nyní se přes Instagram ozvala partnerka fotbalisty Jakuba Jankta. "Únava. Bolest hlavy. Světloplachost. Nechutenství. Tohle je moje osobní zkušenost," napsala paní Markéta na Instagram. Nikdo ji ale netestoval, protože s testy se musí šetřit.
25.03.2020 20:36 |

podobné články

Heidi Janků se rozlítila kvůli covidu: Chovejme se normálně, na chřipku nás taky nikdo netestoval!

 
Úzkost dolehla i na vždy optimistickou Heidi Janků (57)! Zpěvačka, která stejně jako většina ostatních přichází o většinu možností kde vystoupit před diváky, si vylila srdce na sociální síti. „Už to trvá moc dlouho a výhled dobrý není,“ posteskla si.
24.09.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Heidi Janků (594 článků)

Odvolaný šéf hradeckého letiště dostane zlatý padák půl milionu

 
V říjnu odvolaný ředitel městského letiště v Hradci Králové Roman Zindulka dostane jako odchodné devět platů, celkem 495.387 korun. Radnice Zindulku z místa šéfa městské firmy Letecké služby Hradec Králové odvolala po auditu firmy a zjištění závažných machinací a nehospodárností na letišti.
24.11.2011 10:45 |

podobné články

Pražský dopravní podnik proplácí dvě miliardy bez smluv, tvrdí odvolaný Lich

 
Odvolaný ředitel Dopravního podniku Praha (DPP) Vladimír Lich v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi řekl, že podnik proplácel i faktury nekryté smlouvami. Ročně takto vyplatil dvě miliardy korun. Poukázal také na nevhodný vliv politiků na chod podniku.
19.08.2012 15:00 |

podobné články

Výprask ministryni Válkové v ČT. Odvolaný Dohnal si pozval novináře a spustil

 
Odvolaný generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal má za to, že odvolání, kterého se dočkal od ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, je od počátku neplatné a jako takové vnáší do situace chaos. Na tiskové konferenci opakovaně prohlásil, že ministryně lhala, resp. vyslovovala nepravdy a tahá zvláštní argumenty pro jeho odvolání jako králíky z klobouku.
16.04.2014 17:00 |

podobné články

Odvolaný šéf šumavského parku: Nerozumím, proč mě ministr nezařízl dříve

 
Odvolaný ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek v rozhovoru pro Právo vyjádřil překvapení, že ho ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) nechal dodělat plán péče na další léta, aby ho následně „zaříznul”.
02.05.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (451 článků)