Článek

Použijí nejtěžší zbraň, co mají. Proti vakcíně: Právník vyvedený z ČT vyděsil

 
V neděli se na Václavském náměstí konala demonstrace hnutí Chcípl PES. Jako první na ní promluvil Jindřich Rajchl z Trikolóry. „Mocipáni z Ministerstva zdravotnictví se zalekli, že by v České televizi zazněla pravda. A že by jim ta pravda tu jejich lež a agendu zbourala jako domeček z karet,“ komentoval, jak nakonec nebyl pozván do pořadu Máte slovo. Ministra Vojtěcha vyzval, aby se „zdekoval do Finska“. A varoval: „Použijí proti vám tu nejtěžší zbraň, kterou mají.“
14.12.2021 14:15 |

podobné články

Podobné články

Zbraň! Zbraň! Trump zažil na pódiu horkou chvíli. Promlouvá, co mu to způsobilo

 
Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump zažil ve městě Reno ve státě Nevada velmi rušný večer. Z pódia ho odvedli dva agenti tajné služby poté, co zazněl výkřik „zbraň“ a dav na mítinku začal panikařit. Informovala o tom agentura AP. Nakonec se však ukázalo, že údajný útočník u sebe žádnou zbraň nemá. Jen protestuje proti muži, kterého považuje za „diktátora a fašistu“. Serveru britského deníku The Guardian poskytl exkluzivní rozhovor.
06.11.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5855 článků)

Saúdové porušili tabu. Použijí ropu jako zbraň?

 
Saúdská Arábie učinila to, co bylo až dosud za hranou – naznačila, že může využít své ropné bohatství jako politickou zbraň. To je neslýchané už od roku 1973, kdy kvůli arabskému embargu propukla ropná krize.
17.10.2018 15:51 |

podobné články

Komentátorka varuje: Vakcína koronavirus ze světa nevymaže

 
Americký časopis The Atlantic zveřejnil článek Sarah Zhangové o vakcíně proti koronaviru. Autorka soudí, že díky vakcíně virus nezmizí, spíše zmírní těžký průběh nemoci a ukončí pandemii. „Budeme v situaci, kdy se někteří lidé budou zoufale snažit získat vakcínu – a někteří se budou bát vakcíny,“ myslí si výzkumník pro veřejné zdraví Michael Stoto. Jak je na tom vývoj oné tak moc očekávané vakcíny a čím se liší vakcína proti koronaviru například od vakcíny proti dětské obrně?
10.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1803 článků)

Musíme očkovat, hromadně, věří odborník. Varuje před nesmysly, které budí strach z vakcíny

 
S připravovaným očkováním proti nemoci covid-19 na českém internetu zesilují názory zaměřené proti očkování. U značné části české populace panuje k vakcíně nedůvěra. „Nesmysly o vakcíně můžou stát životy,“ varuje v rozhovoru pro Novinky.cz biochemik Jan Konvalinka, prorektor UK pro vědu a výzkum.
12.12.2020 21:55 |

podobné články

U Vojtěcha řeší rychlejší přeočkování proti covidu. Janssen je jen na dva měsíce, míní expert

 
Ministerstvo zdravotnictví si vyžádalo stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) k jednodávkové vakcíně proti covidu-19 Janssen od firmy Johnson & Johnson. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). O kratší ochraně po jednodávkové vakcíně diskutují odborníci, v pátek se o ní zmínil na twitteru imunolog Zdeněk Hel. Doporučuje přeočkování po dvou měsících. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) navrhuje z šesti na pět měsíců zkrátit i přeočkování dvoudávkovými vakcínami.
15.11.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků) , Johnson Johnson (391 článků)

Babiš ani ve sněmovně neříkal o Čapím hnízdě pravdu, usvědčuje ho pohledávka z roku 2008

 
Ministr financí Andrej Babiš ve středu v Poslanecké sněmovně prohlásil, že akcie společnosti Farma Čapí hnízdo, a.s. byly z koncernu AGROFERT vyvedeny v prosinci 2007 a byly prodány jeho dvěma dětem a bratrovi jeho partnerky. Právník Aleš Rozehnal v textu pro HlídacíPes.org upozorňuje, že i v tomto případě společnost Farma Čapí hnízdo neměla nárok na 50 milionovou eurodotaci. Navíc usvědčuje Andreje Babiše z dalšího účelového mlžení, tentokráte na půdě českého parlamentu.
24.03.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků)

Právník Hasenkopf vysvětluje, co Zemanovi brání odvolat ministry: Politické ohledy na premiéra a na duševní zdraví představitelů opozice

 
Prezident Miloš Zeman v tomto týdnu uvedl, že ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) by jako ministři měli skončit. Důvodem je jejich odmítavý postoj k ruské vakcíně Sputnik. Kvůli tomu si k sobě povolal i premiéra Andreje Babiše (ANO), ten však po schůzce sdělil, že jejich odvolání není na stole. Teorii, proč v takovém případě neodvolal prezident republiky ministry sám, na svém blogu serveru Aktuálně.cz nabízí právník Pavel Hasenkopf.
11.03.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

Petr Sedláček: Ruská vakcína očima izraelské profesorky

 
K ruské vakcíně proti Covidu 19 se na Západě, ale i u nás staví odborníci opatrně. Mezi nimi i v současnosti nejznámější český epidemiolog profesor Roman Prymula. Veřejně se na toto téma vyjádřil s tím, že prostě o ruské vakcíně nemá dostatek informací. V Izraeli, kde v tamním vědeckém světě působí spousty etnických Rusů, toho, zdá se, vědí o něco víc.
18.08.2020 21:50 |

podobné články

Česko čeká na vakcínu. Experti promluvili o neochotě lidí nechat se očkovat i rizicích

 
K vakcíně proti koronaviru se upíná řada nadějí, průzkumy však naznačují, že o očkování řada Čechů nestojí. Experti varují před dopady odmítání očkování. Česku hrozí nejen pomalejší návrat do běžného života. Dle odborníků přitom bude vakcína bezpečná i přes její rychlý vývoj. A virolog Jan Černý míní, že si díky vakcíně bude naočkovaný imunitní systém virus pamatovat déle, než imunitní systém, který se s nákazou vypořádal v terénu.
04.12.2020 05:30 |

podobné články

V Česku se bude lyžovat od 18. prosince. A Blatný rozkryl dezinformace o vakcíně

 
Čtvrtek znamenal pro Čechy přesun ze 4. do 3. stupně protiepidemického systému (PES). Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek zmínil, že v listopadu epidemie v Česku zásadně zbrzdila, ale stále je hodně nakažených seniorů, což vnímá jako rizikový faktor. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dodal, že situace je stabilizovaná, ale křehká. Detailně se věnoval dezinformacím o vakcíně proti koronaviru. A odmítl ty, které kolují na internetu nejčastěji. Blatný dále uvedl, že termínem otevření skiareálů je pátek 18. prosince. Asociace horských středisek ČR (AHS) rozhodnutí ministerstva kvituje.
04.12.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků)

Nedivím se, že veřejnost má k vakcíně malou důvěru, řekl exministr zdravotnictví

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na svém youtube kanále video s posledními aktualitami. Ve videu hovořil s europoslancem SPD a bývalým ministrem zdravotnictví Ivanem Davidem a tématem bylo očkování proti koronaviru. „Vzhledem k neprůhlednému jednání, jakým se EU chová, se ani nedivím, že veřejnost má k vakcíně malou důvěru,“ uvedl Ivan David.
08.12.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2851 článků) , Ivan Ivan (2429 článků) , David David (1301 článků) , David David (975 článků)

Nesmysly o vakcíně můžou stát životy, varuje biochemik Konvalinka

 
Z nedávného průzkumu STEM/MARK vyplynulo, že téměř polovina Čechů se očkovat proti covidu nenechá, 19 procent oslovených neví. Nedůvěra k vakcíně podle biochemika Jana Konvalinky, prorektora UK pro vědu a výzkum, roste kvůli tlaku záměrně vypouštěných dezinformací a lží. Ty považuje za práci profesionálů.
12.12.2020 12:40 |

podobné články

Profesor rozbil vysílání ČT: Chvála na ruskou vakcínu. Ale je s ní zádrhel

 
Předseda České vakcinologické společnosti profesor Roman Chlíbek v České televizi s uznáním promluvil o ruské vakcíně proti nemoci covid-19 Sputnik. Konstatoval, že tato vakcína je podobná vakcíně od společnosti AstraZeneca. Vakcína od britské společnosti by mohla pomoct v brzdění epidemie. Ukazuje se totiž, že očkování touto vakcínou by mohlo brzdit přenos viru z člověka na člověka.
03.02.2021 18:30 |

podobné články

Očkování Sputnikem v Česku? Vypadá nadějně, tvrdí o vakcíně experti. A zmínili etiku

 
Data o ruské vakcíně proti covidu-19 Sputnik V jsou podle českých odborníků slibná. Zveřejněné informace hovoří o účinnosti nad 91 procent. Musí ale projít posouzením Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). O schválení ji ruští výrobci požádali minulý týden. Jako podmínku pro využití ruské vakcíny pro očkování Čechů stanovil schválení agenturou také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Bez schválení evropskými úřady začalo po povolení lokálními institucemi touto vakcínou očkovat Maďarsko. Na tamní zkušenosti se tam dnes odletěl informovat premiér Andrej Babiš (ANO).
05.02.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků)

Šichtařová varuje: Hysterie tu s námi zůstane i po vakcíně

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se rozepsala o vakcíně proti covidu. Je to taková záchrana, jak se tváří? Přinese hospodářské oživení? „Chyba lávky.“ Prý určitě sníží počet úmrtí a těžkých průběhů, ale hrozí, že různí PSI a semafory tu s námi již zůstanou. Problémem jsou údajně pozitivní testy a s nimi spojená hysterie. „A dokud tu bude hysterie, bude to stát za starou bačkoru.“
26.02.2021 20:35 |

podobné články

„Umělci, lidi nenávidí Prahu. Kvůli vám.“ Řekl herec. Zemanovu výročí nasadil korunu

 
„Nelíbí se mi až hrubé a sprosté výkřiky proti prezidentovi. Myslím, že mezi inteligentními lidmi se to řeší úplně jinak,“ vzkazuje nejen svým kolegům z branže herec Jan Kuželka. Zmínil také, že kvůli umělcům spousta lidí z „venkova“ nemá ráda Prahu. K nejnovějšímu požadavku prezidenta odvolat ministra Blatného a šéfku Ústavu pro kontrolu léčiv kvůli jejich „postoji“ k ruské vakcině Sputnik V, mimo jiné říká. „Pan Blatný je zmatkař jeden z největších“. A nešetřil ani Kalouska. Řekl také, co si on sám myslí o ruské vakcíně. U příležitosti osmiletého „výročí“ Miloše Zemana na Hradě promluvil i o jeho porevolučních předchůdcích a vysvětlil, proč „Pražská kavárna“ Havla na rozdíl od Zemana tak obdivovala.
11.03.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

Krásnou maminku (†23) zastřelil milenec (†26), pak obrátil zbraň proti sobě. Zůstaly po ní dvě děti

 
Láska krásné Nancy Garcii (†23) a jejího přítele Omara Garcii (†26) skončila naprosto tragicky. Po dosud neodhaleném sporu vzal mladík z amerického Austinu na svou partnerku zbraň a zastřelil ji, když seděla v zaparkovaném voze před svým domem. Pak odešel na dvorek a zbraň obrátil proti sobě.
26.09.2018 07:30 |

podobné články

Muž chtěl zastřelit medvěda, ale omylem zabil svého bratra: Zbraň pak obrátil proti sobě

 
Muž z Oregonu si vzal život poté, co omylem zastřelil svého bratra, když nabíjel svou zbraň. Chtěl vystřelit na medvěda, který se potuloval na jejich pozemku. Muž v šoku ještě zavolal na tísňovou linku a dispečerům oznámil tragickou událost. Avšak těsně před příjezdem policie obrátil zbraň proti sobě.
14.02.2022 15:55 |

podobné články

Za inzerát proti Schwarzenbergovi dostal právník pokutu 850 tisíc, nejvyšší v historii

 
Právník Vladimír Zavadil dostal v kárném řízení pokutu 850 tisíc korun za to, že v prezidentské kampani zadal inzerát proti kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi. Podle mluvčí České advokátní komory (ČAK) Ivy Chaloupkové nedostal nikdy v minulosti právník takto vysokou pokutu.
05.12.2013 10:25 |

podobné články