Článek

Pourová (ANO): Vytížené hradecké silnice město opraví za více jak pět milionů

 
Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu.
17.07.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (136 článků)
Podobné články

Pourová (ANO): Město opraví kašnu na Malém náměstí, fontána tak bude opět v provozu

 
V příštím roce dostane kašna na Malém náměstí v Hradci Králové nové opláštění, repasi potřebuje i technologie a elektroinstalace. Hradecké technické služby připravují její opravu za zhruba 1,3 milionu korun, díky které bude fontána v historickém centru v provozu znovu před letní sezónou.
06.12.2019 10:20 |

podobné články

Obchvat Písnice ulehčí vytížené Libušské ulici. Praha za něj zaplatí pět milionů

 
Pražský magistrát zaplatí za projekt obchvatu Písnice zhruba 4,97 milionu korun. Práce pro město provede společnost Sweco Hydroprojekt, která dodá projektovou dokumentaci a zajistí následně autorský dozor při výstavbě. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Obchvat má ulehčit zejména vytížené Libušské ulici a odvést dopravu ze středu Písnice.
30.08.2021 14:15 |

podobné články

Pražskou dopravní tepnu v létě opraví: Silničáři ve Wilsonově ulici nechají průjezdný vždy jeden pruh

 
Prahu silničáři rozkopou na dalším místě. Tentokrát opraví silnici ve vytížené Wilsonově ulici. Strojům neunikne ani další frekventově využívaná silnice v Kamýcké ulici. Pokračovat budou již započaté opravy v Libušské či Husitské ulici. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Dopravu v Praze pak do konce roku zkomplikují další významné opravy.
27.05.2018 11:30 |

podobné články

Z celé věci je mi nesmírně smutno, vyjádřila se k politické situaci nová náměstkyně primátora Hradce Králové Věra Pourová

 
ROZHOVOR „Z medializovaného záznamu je jasné, že ten chlapec je nemocný. To musí zcela jasně poznat každý, kdo není slepý, hluchý nebo nesvéprávný. Koho to vlastně v té vrcholné politice máme, pokud se na základě této smutné, novináři vyprovokované akce, za pomoci sugestivně položených otázek, snaží vyslovit nedůvěru vládě? A rozhodně tím nepřispějí ani mediálnímu obrazu naší země v zahraničí,“ rozhořčila se náměstkyně primátora Hradce Králové Věra Pourová.
22.11.2018 09:10 |

podobné články

Hradecké služby v 365 dnech

 
Aktuálně nejmodernější vozová flotila v celé republice, zahájení svozu použitého šatstva, zpřístupnění kompostárny zdarma pro občany. To jsou jen zlomky toho, co pro Hradecké služby, tedy společnost s majetkovou účastí města, znamenalo uplynulých 12 měsíců. Hradecké služby zajišťují pro město Hradec Králové komplexní servis v oblasti odpadového hospodářství.
19.11.2015 21:21 |

podobné články

Petřínská rozhledna dostane nové schody, odborníci opraví dioráma

 
Muzeum hlavního města Prahy letos opraví schody petřínské rozhledny, věž dostane také nový nátěr. Odborníci zrestaurují zrcadlové bludiště, obnoví některá zrcadla a opraví vstupní prostor. Začala také oprava více než deset metrů vysokého obrazu boje Pražanů se Švédy na Karlově mostě. Více než 120 let stará malba je poničená světlem a přílišným teplem. Zástupci muzea dnes s plánovanými opravami seznámili novináře.
24.03.2015 15:20 |

podobné články

Pourová (ANO): Od nového roku čeká některé cestující v hradecké MHD změna jízdného

 
Změny v cenové výši jízdného budou od nového roku platit pro vybrané skupiny cestujících městské hromadné dopravy v Hradci Králové. Výrazně levnější jízdné budou nově mít invalidé s postižením třetího stupně. Naopak se zvýší cena papírového jízdného zakoupeného u řidiče pro krátké jízdy.
12.12.2019 13:40 |

podobné články

Ostudu města koupí Karviná za 10 milionů: Domy od soukromníka opraví

 
Domy v památkové zóně Masarykova náměstí v Karviné, které už léta chátrají, odkoupí město a opraví je. Za objekty město zaplatí takřka 10 milionů.
21.03.2017 11:10 |

podobné články

Patočkova ulice se mění k lepšímu: U rušné silnice rostou nově desítky stromů

 
Po mnoha letech se Praha 6 rozhodla zkrášlit Patočkovu ulici. Nově tu probíhá výsadba stromů ve středovém pásu vytížené silnice směrem na Hradčanskou nebo Vypich. Vzniknout by tu mělo celkem několik desítek stromů a keřů. Pomoci by to mohlo i chodcům podél silnice, jelikož by se měla ve velkém snížit prašnost.
09.08.2017 09:30 |

podobné články

Ošklivé zastávky na Zbraslavi konečně opraví. Dočkáte se i lepší silnice a bezbariérovosti

 
Autobusové zastávky na Zbraslavském náměstí projdou změnou. Nevzhledné staré stanice vymění za nové bezbariérové a opraví i silnice podél nich. Na změnu lidé čekali dlouho. Veškeré práce potrvají od úterý 26. července do 10. srpna.
22.07.2016 13:15 |

podobné články

Sportovní areál na Smíchově se dočká rekonstrukce. Za 100 milionů se opraví tribuna, šatny i plocha

 
Pražský sportovní areál Rugby Club Tatra Smíchov se dočká kompletní rekonstrukce, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Náklady činí předběžně 100 milionů korun, za které se opraví například tribuna, šatny i plocha. Pražští radní na pondělním zasedání odsouhlasili podání žádosti o dotaci od Národní sportovní agentury, od které chce město získat až 40 milionů korun. Praha si v minulosti vytvořila plán rozvoje sportovní infrastruktury na roky 2021 až 2032.
21.09.2021 13:40 |

podobné články

Spory kvůli akvaparku Šutka: Praha stáhne žalobu o 30 milionů, firmy praskliny v bazénech opraví

 
Pražský magistrát se dohodl s firmami, které postavily akvapark Šutka a které město žalovalo o 30 milionů korun kvůli nespokojenosti s kvalitou stavby. Radní Jan Chabr (TOP 09) v pondělí novinářům řekl, že firmy SMP CZ a CL-EVANS souhlasily s tím, že výměnou za stažení žaloby opraví praskliny, kvůli kterým bazény akvaparku tečou, a dále budou po sedm let zdarma provádět opravy do limitu 750 000 korun ročně. Vedení města také plánuje do akvaparku dále investovat, ale jeho rozšíření o venkovní část kvůli finanční náročnosti odložilo.
24.08.2020 16:55 |

podobné články

Středočeský kraj opraví silnice ve městě Trhový Štěpánov a v obci Lety

 
Středočeští radní na svém pravidelném jednání odsouhlasili výběrová řízení na dvě významné dopravní stavby. Jedná se o rekonstrukci silnice ve městě Trhový Štěpánov a výstavbu kruhového objezdu a opravu silnice v obci Lety. Předpokládané náklady obou staveb dosáhnou výše 60 milionů Kč.
02.12.2013 17:25 |

podobné články

Dopravní komplikace na Kutnohorské v Praze: Mezi ulicemi K Měcholupům a Dolnoměcholupská opraví silnici

 
Řidiči i cestující MHD se musí od pondělí 16. srpna 2021 připravit na komplikace ve vytížené Kutnohorské ulici v úseku mezi ulicemi K Měcholupům a Dolnoměcholupská. Důvodem je oprava komunikace. Práce potrvají do 17. října letošního roku. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Auta a MHD budou po celou dobu oprav směrem z Prahy jezdit po Kutnohorské a ve směru do centra po objízdné trase.
13.08.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (47 článků)

Jihočeský kraj v letošním roce opraví přes 153 kilometrů silnic II. a III. tříd

 
Více než 153 kilometrů na celkem 72 úsecích silnic II. a III. tříd opraví v letošním roce Jihočeský kraj. Rozsáhlá akce si vyžádá náklady ve výši necelých 280 milionů korun. Státní fond dopravní infrastruktury přispěje částkou 225,8 milionu korun, zbytek peněz doplatí kraj ze svého rozpočtu.
19.05.2017 07:35 |

podobné články

Stržínek (ANO): Město opraví chodník na Masarykově ulici u kostela sv. Jakuba

 
Valašské Meziříčí opraví další chodník ve městě.
05.10.2018 13:05 |

podobné články

Pražská TSK vymění asfalt v ulici V Holešovičkách a opraví most

 
Obyvatelé pražské ulice V Holešovičkách se dočkají částečného snížení hluku. Technická správa komunikací (TSK) vymění povrch silnice za tichý asfalt a zároveň opraví most ve Valčíkově ulici. Rekonstrukce by měla snížit hlučnost. Hluk V Holešovičkách dlouhodobě překračuje normy a magistrát musel hygieniky zažádat o výjimku pro provozování komunikace.
17.07.2014 16:10 |

podobné články

Pourová (ANO): Město dál pokračuje v přípravě cyklostezky na Slatině

 
Od roku 2013 pracuje Hradec Králové na budování cyklostezky do Slatiny v Kladské ulici.
06.02.2020 09:21 |

podobné články

Pourová (ANO): Město zvládlo orkán bez výraznějších komplikací

 
Vichřice, která se během pondělí prohnala Českou republikou, nenapáchala ve městě Hradec Králové žádné větší škody a nedošlo ani k žádnému zranění.
13.02.2020 04:46 |

podobné články