Článek

Potupa pro Babiše: Chtěl zahájit kampaň u Pražského Jezulátka, mniši raději zavřeli celý kostel

 
Andrej Babiš při zahájení kampaně tvrdě narazil. Chtěl ji zahajovat v kostele Panny Marie Vítězné návštěvou Pražského Jezulátka, jeho správci mu ale do zahájení kampaně hodili pomyslné vidle. Odmítli, aby kostel figuroval v Babišově prezidentské kampani, a na dnešní dopoledne ho uzavřeli. Důvody uvedli ve vydaném prohlášení. Babiš tedy místo toho zvolil návštěvu korunovačních klenotů na Pražském hradě.
17.01.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků)
Podobné články

Benediktinští mniši chtějí plochou dráhu na Markétě

 
Všude po světě je běžné, že mniši kromě modliteb ještě vaří pivo a pěstují zeleninu. V Česku si k této tradici možná benediktinští mniši z pražského Břevnova přiberou provozování plochodrážního sportu.
19.04.2013 04:55 |

podobné články

Mniši ukázali kung-fu na Staromáku. „Svoboda je pro Evropany problém,“ tvrdí

 
Do Česka přijeli mniši z kláštera Shaolin v Číně. Už brzy v Praze a v Brně předvedou show, na které ukáží to nejlepší z bojového umění kung-fu. Šaolinský mnich se svému umění učí od pěti až šesti let. Vyrůstá v klášteře, kde se kromě fyzické přípravy vzdělává jako kterékoli jiné dítě. Nakolik se slučuje se buddhistický způsob života s tím, aby mniši dělali velkolepou show ve světě? Na to se Blesk Zprávy zeptali jednoho z nich, který promluvil i o tom, jak je svoboda pro Evropany mnohdy problém.
19.02.2018 23:25 |

podobné články

VIDEO: Mniši si užívali v hotelu, gamblery a pijáky pak z řádu vyhodili

 
Šest vysokých představitelů největšího buddhistického řádu v Jižní Koreji muselo odstoupit z funkce. Na veřejnost se totiž dostalo video, na němž několik zdánlivě ctnostných mnichů kleje, hraje poker o vysoké sázky, pije a kouří. Další články k tématu: FOTOSTORY: Mniši vybírají almužnu z obrněné motorky Také indičtí mniši mají dovolenou
11.05.2012 15:30 |

podobné články

Rocky Balboa jde za mříže! V kostele u Jezulátka terorizoval duchovní. Řval, že je podřeže

 
Trest odnětí svobody si od soudu odnesl známý pražský bezdomovec a výtržník Rocky Balboa. Ve vězení si odsedí 18 měsíců, a to za vyhrožování duchovním a návštěvníkům kostela Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka a narušování mší. Tam rok a půl od svého posledního propuštění z vězení denně trávil svůj čas a žebral.
28.12.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Rocky Balboa (27 článků) , Rocky Balboa (15 článků)

Babiš vykopnut od kostela: Odhalení. A Jiří Strach

 
Andrej Babiš nebyl vpuštěn do kostela Pražského jezulátka. Rektor kostela to zdůvodnil tím způsobem vedení kampaně. Nicméně, před Babišem tento kostel navštívili jiní kandidáti. Ti, kteří teď stojí proti němu. Uzavření kostela vzbudilo negativní reakce. „Kostel se nemá zavírat před nikým,“ zaznělo například. A ozval se také režisér Jiří Strach. Z města, kde mají kostely otevřeno.
17.01.2023 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (262 článků) , Andrej Babiš (25693 článků)

Falešný účet! Arcibiskup Graubner se ohradil proti útokům na Babiše

 
Návštěva Andreje Babiše v kostele Panny Marie Vítězné na Malé Straně, kterému se také říká kostel Pražského Jezulátka, kvůli sošce, která je v něm umístěna, byla jedním z témat uplynulých dnů. Velký údiv v souvislosti s touto událostí sklidil i tweet, který zveřejnil účet nadepsaný ,,Mons. Jan Graubner". V tuto chvíli s vysvětlením přichází samotné Arcibiskupství, které zmíněný účet i tweet označuje za falešný.
19.01.2023 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Jan Graubner (72 článků)

Varnsdorf zachraňuje chátrající kostel

 
Rozsáhlou opravou prochází Červený kostel ve Varnsdorfu. Kostel byl od 60. let minulého století nevyužívaný a postupně chátral. Město ho získalo před čtyřmi lety, nyní ho rekonstruuje. Radnice chce kostel plně využívat zhruba za dva roky, měly by se v něm pořádat koncerty a výstavy, využíván by mohl být i jako obřadní síň.
03.11.2019 22:55 |

podobné články

Kostel sv. Šimona a Judy bude mít v majetku pražský symfonický orchestr. Město ho koupilo za 100 milionů

 
Pražský kostel sv. Šimona a Judy na Starém Městě bude mít ve svém majetku Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, který se tak o něj bude starat. Město jej zanese do jeho zřizovací listiny. Kostel město koupilo od Českomoravské provincie Hospitálského řádu svatého Jana z Boha - Milosrdných bratří. Za památku magistrát zaplatil 99,99 milionu korun. Kostel nyní slouží jako koncertní scéna FOK.
08.03.2021 15:30 |

podobné články

„Zvládnu to i v hábitu!“ Mniši v nové výzvě skáčou přes švihadlo a žonglují

 
Japonsko zaplavila nová výzva, se kterou přišli tamní buddhističtí mniši. Sociální sítě zaplňují videa mnichů, kteří ve svých kimonech provádějí různé aktivity od žonglování přes jízdu na skateboardu až po skákání přes švihadlo. Kampaň vyvolala pokuta, kterou dostal jeden z mnichů za řízení v kimonu, podle policie dlouhý hábit není pro řízení vozu vhodný, uvedl deník The Guardian.
04.01.2019 18:05 |

podobné články

Krajčo si se ženou pořídili kostel. Chtěl jsem klub, ale tohle je lepší, říká zpěvák

 
Chtěl rockový klub, místo toho má kostel. Zpěvák a herec Richard Krajčo a jeho žena režisérka Karin Krajčo Babinská opravují kostel, ve kterém chtějí pořádat koncerty. I o tom promluvil pro týdeník 5plus2 frontman kapely Kryštof, které v pátek 8. října vyšlo osmé řadové album s názvem Halywůd.
09.10.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (396 článků) , Karin Babinská (80 článků)

Šaolinští mniši shánějí ředitele médií. Dostali stovky životopisů

 
Uměli byste vybudovat značku pro čínský šaolinský chrám? Dvě takovéto pozice nabízí klášter v horách provincie Che-nan. Mniši shání někoho, kdo by přes sociální média šířil poznatky o umění kung-fu, které duchovní ovládají. Na místo se přihlásilo na tři sta lidí, mezi nimi i manažeři a absolventi předních světových univerzit.
05.09.2014 16:40 |

podobné články

Lemuři se zabydlují na Mniší hoře: Čert zbaštil mrkev!

 
U všech čertů! Na Mniší hoře v Brně se zabydluje tříčlenná rodinka černých lemurů. Neposedné a sympatické poloopice, připomínající ze všeho nejvíc pekelné rarášky, najdou návštěvníci zoo mezi expozicí šimpanzů a novým výběhem pro paviány.
19.07.2016 10:05 |

podobné články

Na Mniší horu lanovkou! V zoo v Brně už nebudete muset šlapat do kopce

 
Brněnská zoo má jednu nevýhodu a tou je její poloha na Mniší hoře, což je vysoký kopec. Pro maminky s kočárky, seniory a handicapované je problematické vyšplhat k expozici žiraf, zeber či plazů. Nově tu tak vznikne lanovka.
03.10.2021 09:35 |

podobné články

Buddhističtí mniši z Thajska nesmí nosit rtěnku

 
Přestože buddhismus vychází ze střídmé askeze a zříkání se tělesných rozkoší, řada thajských mnichů oddaných tomuto náboženství často dost okatě překračuje hranice doporučení. Zvláště transsexuální a homosexuální mniši.
28.04.2009 15:16 |

podobné články

Zneužívaný chlapec (11): Mniši mi za sex platili dvacet korun!

 
Štábu slovenské televize JOJ se podařilo mluvit s chlapcem (11), kterého údajně zneužívali mniši ve františkánském klášteře.
21.05.2009 14:20 |

podobné články

Češi se mohou seznámit s rituálními tanci tibetských mnichů

 
S nejstarším duchovním proudem tibetské kultury se v následujících dnech mohou seznámit Pražané. Poprvé se v české metropoli představí mniši tradice bön, jejich rituální čhamové tance uvede v neděli a pondělí divadlo Archa. Na představení navážou v dalších dnech workshopy, meditace a přednášky. Mniši nežijí v rodné zemi, jsou v exilu v Indii.
13.05.2011 17:15 |

podobné články

Tibetští mniši tu nic zlého necítili, říká Milan Steigerwald z Rock Opery Praha

 
V metropoli vznikla nová scéna Rock Opera Praha. Její šéf, hudebník Milan Steigerwald, řekl v rozhovoru s Právem, že i když se o prostoru bývalých jatek říká, že je prokletý, pozvaní tibetští mniši v divadle žádnou špatnou energii necítili.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Jiří Paroubek a umění čínských císařů: Takhle si mniši oživovali srdce!

 
Už potřetí si mohou čtenáři Aha! procvičit fyzičku s expremiérem a šéfem LEV 21 Jiřím Paroubkem (59), a to podle tréninku čínských císařů Chuejčchunkung. Tzv. oživování srdce se skládá z cviků, které sestavili taoističtí mniši, aby žili déle a neztráceli mladickou pružnost.
30.06.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4567 článků)

Buddhistický bar, kde mniši míchají koktejly

 
Jak propojit praktický a duchovní život? Jednoduše. V Tokiu si dva buddhističtí mniši si otevřeli svůj bar, kde míchají požehnaně dobré koktejly.
04.04.2013 13:30 |

podobné články